Katalog firm

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o.
Wyświetleń: 96
Województwo: podkarpackie
Adres: L. Lisa-Kuli 13a
  35-025 Rzeszów
Telefon: 17 85 36 021
E-mail:
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o.

MZBM Rzeszów

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. jest spółką prawa handlowego ze 100-procentowymi udziałami Gminy Miasta Rzeszów, powstałą w roku 1951. Podstawowy przedmiot działalności firmy to administrowanie, zarządzanie i eksploatacja budynków stanowiących mienie Miasta Rzeszowa, wspólnot mieszkaniowych oraz osób fizycznych i prawnych.

MZBM Rzeszów - budynki

Zakres działań MZBM Sp. z o.o. obejmuje w szczególności:

  •     zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości
  •     zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości
  •     zapewnienie właściwej gospodarki energetycznej w rozumieniu przepisów Prawa energetycznego
  •     bieżące administrowanie nieruchomościami
  •     utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym zgodnie z ich przeznaczeniem.

MZBM Rzeszów - budynki

MZBM Sp. z o.o. zarządza i administruje 416 nieruchomosciami (w tym 379 to budynki mieszkaniowe, a 37 to budynki użytkowe). Ogółem liczba zarządzanych lokali wynosi 14507 (w tym: mieszkania 13316, lokale użytkowe 1191).

MZBM Rzeszów budynki

Łączna powierzchnia użytkowa zarządzanych zasobów wynosi 679 576 m2 (w tym mieszkania - 610 157 m2 a lokale użytkowe - 69 419 m2). Kubatura zarządzanych budynków wynosi ok. 3 300 000 m3. W zarządzie MZBM Sp. z o.o. jest 10676 lokali własnościowych i 3831 lokali gminnych. MZBM Sp. z o.o. zarządza 354 Wspólnotami Mieszkaniowymi, ponadto administruje terenami zielonymi o powierzchni 95 ha. Od 15 stycznia 2008 r. zarządza też Podziemną Trasą Turystyczną "Rzeszowskie piwnice".

MZBM RZeszów - budynki

Dowiedz się więcej

MZBM Sp. z o.o. wybudował i oddał do użytkowania 2 budynki komunalne przy ul. Strzelniczej 14 i 16 ze 120 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni 4 789 m2; przejął budynek przy ul. Hoffmanowej 23 i adoptował go na lokale mieszkaniowe (socjalne) tworząc 97 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 3 053 m2 oraz przejął budynek przy ul. Litewska 2 i adaptował go na lokale mieszkalne (socjalne) tworząc 100 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 2 890 m2 i 2 lokale użytkowe o łącznej powierzchni użytkowej 404 m2 .

MZBM Rzeszów - budynki

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
Zarządca Roku

W 2018 i w 2019 r. MZBM otrzymał  tytuł „Zarządca Roku” przyznawany przez redakcję ADMINISTRATORA. 

Również w 2018 r. MZBM otrzymał Certyfikat Jakości Biznesu i Złoty Laur przyznawany firmom, które nieprzerwanie przez osiem kolejnych lat Zarządca Roku brały udział w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz wyróżnienie za Specjalną Działalność Proekologiczną przyznawane firmom, które w swej działalności w sposób szczególny dbają o środowisko naturalne i podejmują wyjątkowe działania proekologiczne.

Ponadto w konkursie organizowanym przez Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” Spółka otrzymała Statuetkę i tytuł laureata w kategorii „Najlepsza Usługa – administrowanie i zarządzanie nieruchomościami i zasobami Publicznymi”.

MZBM Rzeszów - budynki

MZBM Sp. z o.o. swoje zadania wykonuje przy pomocy czterech rejonów obsługi mieszkańców (ROM) zlokalizowanych na terenie miasta Rzeszowa. Zatrudnia 152 osoby. Poprzez zatrudnienie wysoko wyspecjalizowanej kadry świadczy usługi na wysokim poziomie. Głównym atutem firmy jest posiadanie wysokiej klasy fachowców z uprawnieniami budowlanymi do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie  oraz osób z Państwową Licencją Zawodową Zarządców Nieruchomości. Posiada własne biuro projektowe, zespół radców prawnych i pogotowie techniczne, które świadczą usługi wewnątrz i na zewnątrz firmy. W siedzibie Spółki i w każdym Rejonie Obsługi Mieszkańców jest punkt kasowy.

MZBM RZeszów

 

Organy i osoby sprawujące w nich funkcje

Zgromadzenie Wspólników Gmina Miasto Rzeszów, reprezentowana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa
Rada Nadzorcza
Przewodniczący Rady Nadzorczej Adam Pałacki
Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Jan Mazur
Sekretarz Rady Nadzorczej Bożena Strączek
Członek Rady Nadzorczej Krzysztof Materna
Członek Rady Nadzorczej Henryk Pietrzak
 Osoby zarządzające firmą
 Prezes Zarządu Roman Szczepanek
Dyrektor ds. Ekonomicznych Główny Księgowy: Edyta Trojan
Dyrektor ds. Techniczno-Eksploatacyjnych Andrzej Smyczyński
Osoba pierwszego kontaktu handlowego
Z-ca Głównego Księgowego
Teresa Cholewik

MZBM Rzeszów - budynki

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wolnej powierzchni biurowej w stolicy jest coraz mniej

Wolnej powierzchni biurowej w stolicy jest coraz mniej

Warszawski rynek biurowy kolejny rok z rzędu może się pochwalić wyjątkowo dobrymi wynikami, jeśli chodzi o popyt na powierzchnię. W pierwszym półroczu br. do najemców...

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17608|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl