Katalog firm

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie
Wyświetleń: 3540
Województwo: śląskie
Adres: Gen. Jerzego Ziętka 60
  41-940 Piekary Śląskie
Strona WWW: www.zgm.piekary.pl
E-mail:
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie

O Zakładzie Gospodarki MieszkaniowejO Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej powstał w 1991 roku, w wyniku przekształcenia organizacyjnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich. Aktualnie działa jako samorządowy zakład budżetowy gminy Piekary Śląskie.

Przedmiotem działania Zakładu jest prowadzenie działalności w zakresie zarządu i administracji nieruchomościami zabudowanymi i niezabudowanymi stanowiącymi własność lub współwłasność gminy Piekary Śląskie oraz nieruchomościami będącymi w samoistnym posiadaniu gminy. Zakres działania Zakładu został zapisany w Statucie, który przyjęty został na podstawie Uchwały Rady Miasta w Piekarach Śląskich Nr X/88/91 RM 21.02.1991r.

Zakładem kieruje jednoosobowo dyrektor na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Stanowisko to tej pory kolejno piastowali; Pan Karol Kapłanek, Pan Grzegorz Gowarzewski, Pani Urszula Flak, Pani Teresa Bogacka, Pan Maciej Trela. Obecnie funkcję Dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej pełni Pani Wioletta Bielawska. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej >>

ZGM Piekary Śląskie

Bezpośrednią obsługę lokatorów i nieruchomości zapewniają dwie administracje; Administracja Domów Mieszkalnych Nr 1 (zasoby centrum, dzielnice miasta; Kozłowa Góra, Brzozowice-Kamień, Brzeziny Śląskie, Dąbrówka Wielka) oraz Administracja Domów Mieszkalnych Nr 2 (zasoby Osiedla Wieczorka). Wykonywaniem prac remontowo-budowlanych zajmuje się Zespół Robót Remontowych.
Siedziba oraz lokalizacje administracji

Od czasu przekształcenia organizacyjnego PGKiM Piekary Śląskie w Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich, Dyrekcja oraz główna siedziba była zlokalizowana na ulicy Franciszka Żwirki 23.

ZGM Piekary Śląskie

Administracja Domów Mieszkalnych Nr 1 zarządzająca zasobami centrum, do połowy lat 90 mieściła się w budynku przy ulicy Bytomskiej 92 w skrzydle należącym do Urzędu Miasta, po czym została przeniesiona do głównej siedziby Dyrekcji Zakładu. Administracja Domów Mieszkalnych Nr 2 zlokalizowana była w budynku przy ulicy Śląskiej 1 w Piekarach Śląskich.

Zajmowana siedziba przy ul Franciszka Żwirki 23 ze względu na rosnące potrzeby lokalowe, okazała się zbyt mała. Na przełomie 2015/2016 roku zaplanowano remont budynku przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60 (dawna siedziba hotelu). Parter oraz przyziemienie budynku przeszły gruntowny remont i zostały przystosowane jako lokale o przeznaczeniu biurowym wraz z infrastrukturą na potrzeby Zespołu Robót Remontowych.

Od lipca 2016 siedzibą Dyrekcji oraz Administracji Domów Mieszkalnych Nr 1 jest budynek przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60. Przeprowadzona konsolidacja "pod jeden adres" pociągła za sobą również przeniesienie logistyki magazynu.

ZGM Piekary Śląskie

W marcu 2017 do nowej siedziby Zakładu przeprowadziła się również Administracja Domów Mieszkalnych Nr 2.

Obecnie cały Zakład Gospodarki Mieszkaniowej gminy Piekary Śląskie mieści się w jednym budynku przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60.

W 2019 r. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej otrzymał tytuł „Zarządcy Roku” przyznawany przez redakcję ADMINISTRATORA

ZGM Zarządca Roku 2019

Zarządca Roku 2019

Dowiedz się więcej o tegorocznym laureacie nagrody Zarządca Roku 2019 >>

7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wolnej powierzchni biurowej w stolicy jest coraz mniej

Wolnej powierzchni biurowej w stolicy jest coraz mniej

Warszawski rynek biurowy kolejny rok z rzędu może się pochwalić wyjątkowo dobrymi wynikami, jeśli chodzi o popyt na powierzchnię. W pierwszym półroczu br. do najemców...

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19427|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl