Katalog firm

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.
Wyświetleń: 264
Województwo: wielkopolskie
Adres: Jana Matejki 57
  60-770 Poznań
NIP: 2090002942
Telefon: 61 415 88 09
Strona WWW: www.zkzl.poznan.pl
E-mail:
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych to prawie dwadzieścia lat funkcjonowania na rynku nieruchomości. Na początku – od 2000 roku – działał jako zakład budżetowy Miasta Poznań, następnie – w 2013 roku – przekształcił się w spółkę prawa handlowego. Wspomniane przekształcenie pozwoliło ZKZL wprowadzić nowe mechanizmy funkcjonowania budownictwa komunalnego. W konsekwencji wybudowanie tysiąca mieszkań komunalnych stało się realnym planem.ZKZL Poznań

Głównym zadaniem ZKZL jest realizowanie potrzeb mieszkaniowych poznaniaków poprzez nowe inwestycje, a także konserwacje i remont budynków, budowli oraz lokali należących do zasobu spółki. Obecnie ów zasób stanowi ponad 12 tysięcy mieszkań oraz lokali usługowych.

ZKZL nieustannie się rozwija i wprowadza usprawnienia w swojej działalności. Wyróżnia się innowacyjnym podejściem do gospodarowania nieruchomościami. Przejawem tego są m.in.: portal najemcy, programy „Dozorca”, „Gospodarz Domu”, program do zarządzania kluczami czy mieszkanie dla seniora.

Pierwszy z wymienionych – portal najemcy – to inicjatywa, która lada moment zostanie uruchomiona. Założenie jest takie, aby każdy mieszkaniec po zalogowaniu się do portalu, mógł sprawdzić swoje konto czynszowe, obciążenia oraz rozliczenia za media. W dalszej perspektywie portal ten ma także umożliwić płatności oraz zgłaszania usterek online. Skontaktuj się ze specjalistami ZKZL Poznań >>

ZKZL Poznań

Program „Dozorca” przeznaczony jest dla najemców zasobu komunalnego. Jego celem jest poprawa jakości sprzątania, aktywizacja zawodowa mieszkańców oraz spłata ich zadłużenia względem miasta. Uczestnicy projektu mają szansę na sprawdzenie się w nowych rolach dozorców, zdobycie doświadczenia zawodowego, a w przyszłości nawet podjęcie zatrudnienia. Początkowo program przewidywał tylko możliwości odpracowania zadłużenia w postaci świadczenia usług porządkowych, jednakże z uwagi na potencjał oraz zdolności i umiejętności osób biorących udział w programie, ZKZL rozważa rozszerzenie zakresu prac o: roznoszenie korespondencji, porządkowanie magazynów, odczyty liczników czy wykonywanie drobnych prac konserwacyjnych. Wspomnieć należy, że aktywność dozorców ma swój pozytywny oddźwięk również w tym, że odnotowuje się mniejszą liczbę aktów wandalizmu w budynkach komunalnych.

Powodzenie projektu „Dozorca” skłoniło władze spółki do kontynuowania projektu w szerszej formule pod nazwą „Gospodarz Domu”. Spółka planuje współpracować już nie tylko z dłużnikami, lecz także z najemcami zasobu komunalnego w formule umowy o pracę.

Mieszkanie dla seniora to kolejny innowacyjny program. Polega na podziale dużego niezagospodarowanego lokalu na kilka samodzielnych mieszkań, które dla potrzeb projektu nazwano „studia dla seniora”. Każdy nowopowstały lokal jest samodzielny i składa się z pokoju z odrębną kuchnią lub pokoju z aneksem kuchennym, łazienki i ewentualnie korytarza. Obecnie w ramach programu zrealizowano 2 duże lokale, w których wydzielonych zostało 9 samodzielnych lokali studyjnych i cały czas poszukiwane są następne lokale. Program skierowany jest przede wszystkim do osób samotnych i starszych.

ZKZL Poznań

Kolejnym przejawem innowacyjności w funkcjonowaniu ZKZL jest podejście do gospodarowania pustostanami. Rozpoczęto optymalizację procesów metodą lean (szczupłe zarządzanie) w zakresie szybszego zagospodarowania i remontów pustostanów. Metodyka lean management pozwala uprościć proces oraz łączyć operacje. Ponadto odchodzi się w niej od dokumentacji papierowej na rzecz wersji elektronicznej. Realizacja projektu pozwala na ograniczenie kosztów i optymalizację uzyskiwania przychodów z szybszego dostępu do lokali, a w konsekwencji lepsze możliwości reinwestowania środków dla dobra mieszkańców. Dowiedz się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach ZKZL Poznań >>

Program do zarządzania kluczami to również innowacyjne rozwiązanie, które zostało wprowadzone niedawno, bo w 2019 roku. W skali firmy występuje ok. 1650 kluczy do pomieszczeń administracyjnych, technicznych i pustostanów. Są one w ciągłej dostępności dla pracowników ZKZL i podmiotów zewnętrznych w celu wykonania remontów lokali, oględzin i obowiązkowych kontroli okresowych. Głównymi funkcjami systemu jest przeglądanie, wypożyczanie, zwracanie, rezerwacja kluczy, automatyczne generowanie protokołów wypożyczenia czy zwrotu oraz powiadomienia SMS o konieczności zwrotu kluczy po terminie. To daje pełną kontrolę nad kluczami, historię wypożyczania i listę oczekujących rezerwacji.
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych konsekwentnie realizuję politykę mieszkaniową z uwzględnieniem najnowszych trendów w zarządzaniu, które ułatwiają działanie, poprawiają komunikację z najemcami, a przede wszystkim sprawiają, że kwestie, które wydawały się trudne, stają się łatwe i szybkie do wykonania.

ZKZL Poznań

Potwierdzeniem rzetelności i solidności ZKZL jest z pewnością posiadany Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2018. Ponadto spółka otrzymała tytuł Zarządcy Roku 2019 za innowacyjne podejście do gospodarowania nieruchomościami. Kapituła konkursu doceniła zmiany wprowadzone w ostatnim roku.

Zarządca Roku 2019


   

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wolnej powierzchni biurowej w stolicy jest coraz mniej

Wolnej powierzchni biurowej w stolicy jest coraz mniej

Warszawski rynek biurowy kolejny rok z rzędu może się pochwalić wyjątkowo dobrymi wynikami, jeśli chodzi o popyt na powierzchnię. W pierwszym półroczu br. do najemców...

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18226|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl