administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Modernizacja, remont, poprawa efektywności energetycznej oraz inne przedsięwzięcia związane z utrzymaniem i poprawą stanu nieruchomości – to tylko kilka przykładów działań, na które wspólnota mieszkaniowa może uzyskać kredyt. Rodzaj finansowania dobierany jest przez pracowników BOŚ Banku w zależności od specyficznych potrzeb wspólnot mieszkaniowych, a ich warunki zależą od wielu czynników, m.in. kwoty kredytu, celu, okresu spłaty itp.

treść sponsorowana

Mieszkańcy niektórych regionów zachodnio-południowej Polski zmagają się ze skutkami powodzi, która miała miejsce we wrześniu br. Instytucje państwowe oraz banki proponują preferencyjne rozwiązania w celu odbudowy mienia i uzyskania stabilizacji finansowej. Jednym z dostępnych rozwiązań jest kredyt z premią remontową (powódź).

BOŚ z pomocą dla powodzian

Od 5 października 2024 r. obowiązuje ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw, wprowadzająca zmiany m.in. w instrumentach Funduszu Termomodernizacji i Remontów.

Zmiany polegają na udostępnieniu premii remontowej (powódź), której celem jest dofinansowanie remontów w budynkach wielorodzinnych uszkodzonych na skutek powodzi.

Wysokość premii remontowej (powódź) wynosi:

  1. 50% kosztów przedsięwzięcia remontowego, w przypadku budynków mieszkalnych wielorodzinnych (z zastrzeżeniem pkt 2);
  2. 60% kosztów przedsięwzięcia remontowego, w przypadku budynków wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków.

Jednym z warunków ubiegania się o premię remontową (powódź) jest złożenie audytu remontowego w BOŚ Banku, który powinien zawierać dokument potwierdzający uszkodzenie budynku na skutek powodzi.

Dokumentem takim może być:

  • zaświadczenie wydane przez samorząd gminny/powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego lub
  • oświadczenie złożone przez osobę sporządzająca audyt remontowy lub
  • oświadczenie własne inwestora (w przypadku braku możliwości uzyskania powyższych dokumentów)

W przypadku ubiegania się o premię remontową (powódź) wiek budynku nie ma znaczenia.

Sprawdź jak możemy Ci pomóc »

Bank Ochrony Środowiska przyjmuje wnioski od 7 listopada do 18 grudnia 2024 r.

Kredyt ekologiczny we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) dla wspólnot mieszkaniowych na terenie województwa śląskiego

Kredyt ekologiczny dla wspólnot mieszkaniowych, udzielany  we współpracy z WFOŚiGW w Katowicach to forma finansowania, która ma na celu wspieranie działań proekologicznych związanych z modernizacją budynków wielorodzinnych. BOŚ we współpracy z WFOŚiGW oferuje kredyt na cele związane z poprawą jakości powietrza oraz gospodarką wodną

Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery – zakres finansowania

Środki w ramach kredytu można uzyskać na:

  • budowę, modernizację lub wymianę na bardziej efektywne ekologicznie i energetycznie systemy grzewcze oraz układy technologiczne, przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody oraz wytwarzania ciepła technologicznego dla istniejących obiektów mieszkalnych, 
  • budowę systemów z udziałem odnawialnych źródeł energii (m.in. pompy ciepła, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne),
  • rozwiązania techniczne zmniejszające straty ciepła w obiektach mieszkalnych,
  • zabudowę wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Gospodarka wodna – zakres finansowania

Środki w ramach kredytu można uzyskać na:

  • budowę przydomowych oczyszczalni ścieków;
  • systemy odprowadzające ścieki, podłączenia budynków do kanalizacji sanitarnej;
  • budowę systemów doprowadzających wodę, przyłącza wodociągowe do budynków; 
  • budowę oraz modernizację systemów retencji i zagospodarowania wód opadowych, a także roztopowych. 

Do kogo skierowana jest oferta?

O kredyt mogą się ubiegać osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe, posiadające tytuł prawny do nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja.

Ubiegaj się o kredyt »

Jakie są szczegóły kredytu?

Po pierwsze: maksymalna kwota 

Kwota kredytu może wynieść do 90% nakładów inwestycyjnych brutto, lecz nie więcej niż 500.000,00 zł. Do nakładów inwestycyjnych wlicza się wyłącznie wydatki niezbędne do osiągnięcia efektów ekologicznych. Zadanie nie może być zakończone przed dniem złożenia do Banku wniosku o udzielenie kredytu.

Po drugie: czas realizacji

Liczony od daty postawienia kredytu do dyspozycji kredytobiorcy może wynieść maksymalnie 18 miesięcy.

Po trzecie: okres kredytowania

Nie może być dłuższy niż 12 lat od terminu zakończenia zadania określonego w umowie.

Po czwarte: oprocentowanie 

Oprocentowanie kredytu wynosi wysokość stopy redyskontowej weksli + 1,00 p.p., lecz nie mniej niż 3,5% oraz prowizja 1,5% kwoty udzielonego kredytu.

Kredyt na realizację termomodernizacji i remontów

Ocieplenie, wymiana okien lub drzwi, modernizacja lub montaż instalacji grzewczej w budynku wielolokalowym – to tylko kilka z przykładów przedsięwzięć pozwalających na skorzystanie z kredytu z premią BGK. Kredyt z premią BGK, oferowany przez Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), to rozwiązanie wspierające inwestycje związane z termomodernizacją oraz remontami budynków, spełniające warunki określone w Ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków z 21 listopada 2008 r.

Zmodernizuj budynek z BOŚ Bank »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów

W ramach tego funduszu możliwe jest wsparcie w postaci:

  • premii termomodernizacyjnej
    • 26% kosztów przedsięwzięcia termomodernizacyjnego,
    • 31% łącznych kosztów przedsięwzięcia w przypadku, gdy wraz z termomodernizacją inwestor dokonuje zakupu, montażu, budowy lub modernizacji instalacji odnawialnego źródła energii,
    • dodatkowo 50% kosztów wykonania dodatkowego połączenia warstw fakturowej z konstrukcyjną w warstwowych ścianach zewnętrznych w budynkach wielkopłytowych,
    • dodatkowe wsparcie w formie grantu termomodernizacyjnego w wysokości 10% kosztów netto inwestycji przysługuje inwestorowi będącemu właścicielem lub zarządcą budynku wielorodzinnego po spełnieniu warunków określonych w Ustawie.
  • premii remontowej
    • 25% kosztów przedsięwzięcia remontowego

Kto może uzyskać wsparcie?

Kredyt na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego oraz premię termomodernizacyjną mogą uzyskać właściciele lub zarządcy m.in. budynków mieszkalnych, budynków zbiorowego zamieszkania, budynków użyteczności publicznej stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego służących do wykonywania przez nie zadań publicznych.

O kredyt na realizację przedsięwzięcia remontowego oraz premię remontową mogą się ubiegać właściciele lub zarządcy starszych budynków wielorodzinnych (użytkowanych co najmniej 40 lat).

W ramach projektu realizowanego przez BOŚ, finansowanego ze środków inicjatywy ELENA, inwestorzy korzystający z oferty kredytu z premią BGK mogą się ubiegać o wsparcie polegające na refundacji 90% kosztów dokumentacji technicznej, niezbędnej do realizacji inwestycji. 

Wszystkie szczegółowe informacje oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie internetowej Banku Ochrony Środowiska

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć? Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych? Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.