administrator24.info

Skuteczne oszczędzanie wody i energii z nowoczesną zmywarką

Elektrolux | 2022-05-16
Skuteczne oszczędzanie wody i energii z nowoczesną zmywarką

Skuteczne oszczędzanie wody i energii z nowoczesną zmywarką

Zmywarka jest urządzeniem, które używane jest w coraz większej ilości polskich kuchni. Dzięki jej szczególnym walorom chętnie wybierana jest przede wszystkim przez osoby pragnące zaoszczędzić czas poświęcany na zmywanie naczyń. Decydując się na zmywarkę, warto jednak poznać także inne jej walory, a także korzyści dla domu i planety, z którymi wiąże się jej użytkowanie.

treść sponsorowana

Zmywarka i oszczędzanie wody 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że z pomocą nowoczesnej zmywarki możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia wody we własnym domu, co wiąże się także z możliwością zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy. Co ciekawe, poznając szczególne funkcje i nowoczesne programy zmywarki możemy dodatkowo zwiększyć liczbę zaoszczędzonych litrów cennej wody.  

Jak więc dodatkowo oszczędzać wodę ze zmywarką? Przede wszystkim należy zawsze pamiętać o optymalnym zapełnianiu urządzenia. Zarówno zbyt duża, jak i za mała ilość naczyń umieszczonych w zmywarce może bowiem spowodować jej nieprawidłową pracę, co wiąże się także ze zbyt dużą ilością zużytej wody. W przypadku niewielkiej ilości naczyń do mycia warto skorzystać z programu połowy załadunku, który w odpowiedni sposób dostosowuje ilość zużywanej wody oraz środków czyszczących do zredukowanej liczby kompletów naczyń.  

Oszczędzanie energii ze zmywarką 

Nowoczesna zmywarka daje możliwość zarówno znacznego zaoszczędzenia czasu, jak i zmniejszenia ilości zużywanej do mycia wody. Po dokładnym zapoznaniu się z innowacyjnymi możliwościami urządzenia do listy korzyści i oszczędności możemy dopisać także opcję znacznego ograniczenia zużycia energii elektrycznej.  

Przede wszystkim, aby zaoszczędzić energię, jednocześnie efektywnie użytkując zmywarkę, warto korzystać ze specjalnego, oszczędnego programu EKO. Program ten choć najdłuższy z dostępnych, jest także najbardziej energooszczędnym. Praktyczny program stanowi kompleksowe połączenie maksymalnej efektywności mycia oraz optymalnego i oszczędnego zużycia wody oraz energii. Wybierając urządzenie do swojej kuchni, warto więc zwrócić uwagę na to, czy na liście swoich funkcji posiada ono program ekologicznego zmywania. W program EKO wyposażana jest coraz większa liczba nowoczesnych sprzętów, niezależnie od tego czy jest to urządzenie wolnostojące, do zabudowy, czy też zmywarka podblatowa.   

Inną ważną i szczególnie praktyczną funkcją nowoczesnych zmywarek, dzięki której możliwe jest skuteczne zaoszczędzenie energii, jest Air Dry. Program ten w automatyczny sposób uchyla drzwi zmywarki w końcowej fazie jej pracy. Sprawia to, że ma miejsce naturalna wymiana powietrza między wnętrzem i otoczeniem urządzenia. Nowoczesna technologia Air Dry pozwala na wyjątkowo szybkie i skuteczne wysuszenie wszystkich czystych naczyń w zmywarce, co wyraźnie skraca proces mycia, a to z kolei bezpośrednio przekłada się na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Ponadto funkcja Air Dry zapobiega pojawianiu się niepożądanych i nieestetycznych zacieków na powierzchni naczyń.  

Nowoczesny interfejs – świadome oszczędzanie 

Jak jeszcze z pomocą nowoczesnych funkcji i programów zmywarki możemy ograniczyć ilość zużytej wody oraz energii elektrycznej? Wyjątkowo pomocny może być w tym wypadku intuicyjny i inteligentny interfejs, który pozwala na wybór optymalnego i najbardziej ekologicznego programu. Tym samym umożliwia on w pełni świadome ograniczenie ilości zużywanej wody i energii.  

Interfejs nowoczesnych i energooszczędnych zmywarek dodatkowo wyposażony jest również w innowacyjny Ecometr, który pomaga w bieżącym monitorowaniu zużytej energii i wody. W ten sposób możemy ograniczyć użytkowanie urządzenia do zaplanowanych wcześniej tygodniowych czy miesięcznych planów.  

Powyższe programy i praktyczne, nowoczesne funkcje sprawiają, że zmywarka nie jest już tylko urządzeniem pozwalającym na porzucenie nielubianego obowiązku, jakim jest mycie naczyń, ale także innowacyjnym i w pełni energooszczędnym sprzętem, na miarę XXI wieku

Komentarze

Powiązane

Elektrolux Najważniejsze cechy dobrej zmywarki wolnostojącej

Najważniejsze cechy dobrej zmywarki wolnostojącej Najważniejsze cechy dobrej zmywarki wolnostojącej

Dziś coraz trudniej jest znaleźć kuchnię, która nie byłaby wyposażona w zmywarkę. Nowoczesne, funkcjonalne urządzenia skutecznie ułatwiają utrzymanie naczyń i kuchennych akcesoriów w odpowiedniej czystości....

Dziś coraz trudniej jest znaleźć kuchnię, która nie byłaby wyposażona w zmywarkę. Nowoczesne, funkcjonalne urządzenia skutecznie ułatwiają utrzymanie naczyń i kuchennych akcesoriów w odpowiedniej czystości. Dostępne na rynku zmywarki podzielić można na modele wolnostojące oraz te przeznaczone do zabudowy. Urządzenia wolnostojące umożliwiają zdecydowanie większą swobodę montażu, doskonale sprawdzając się głównie w dużych kuchniach. Decydując się na zakup zmywarki do swojej kuchni, powinniśmy przyjrzeć...

Wybrane dla Ciebie

Czy znasz rozwiązanie dzięki, któremu ściany będa odporne na uszkodzenia mechaniczne?

Czy znasz rozwiązanie dzięki, któremu ściany będa odporne na uszkodzenia mechaniczne? Czy znasz rozwiązanie dzięki, któremu ściany będa odporne na uszkodzenia mechaniczne?

Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu »

Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu » Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu »

Balkony dostawne - jak sprawdz się takie rozwiązanie?

Balkony dostawne - jak sprawdz się takie rozwiązanie? Balkony dostawne - jak sprawdz się takie rozwiązanie?

Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody?

Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody? Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody?

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? » Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania?

Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania? Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania?

Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe »

Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe » Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? » Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? » Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania » Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła? Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Jak uniknąć problemów z balkonem?

Jak uniknąć problemów z balkonem? Jak uniknąć problemów z balkonem?

Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku?

Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku? Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku? Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego?

Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego? Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego?

Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować?

Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować? Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować?

Proste sposoby na estetyczne wiaty śmietnikowe »

Proste sposoby na estetyczne wiaty śmietnikowe » Proste sposoby na estetyczne wiaty śmietnikowe »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania? Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni? Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.