administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Osiągaj stabilny komfort termiczny w budynku przy optymalnym zużyciu energii cieplnej

Osiągaj stabilny komfort termiczny w budynku przy optymalnym zużyciu energii cieplnej

Osiągaj stabilny komfort termiczny w budynku przy optymalnym zużyciu energii cieplnej

Wiele budynków jest wciąż przegrzewanych. Rozwiązania w zakresie optymalizacji dostawy ciepła do budynku pozwalają uzyskać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, a jednocześnie – dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu energią – pozwalają na znaczne oszczędności.

treść sponsorowana

W dobie rosnących kosztów energii i potrzeb ograniczenia zużycia paliw kopalnych ważne jest, aby zapewnić optymalne zużycie energii w budynkach wielolokalowych. Koszty te można skutecznie obniżyć poprzez zwiększenie wydajności energetycznej budynku za pomocą nowoczesnych technologii. Stosowanie inteligentnych narzędzi może przynieść wymierne korzyści zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe.

Ogrzewaj optymalnie

Ogrzewanie budynku jest bardziej wydajne, gdy dostawy ciepła są zarządzane przez inteligentną technologię, która wie, ile dokładnie ciepła potrzeba do jego ogrzania. Dzięki precyzyjnym danym o przewidywanej zmienności lokalnej pogody możemy stale i dynamicznie zmieniać parametry ogrzewania, dostosowując je do aktualnych potrzeb. Wszystko to dzięki zainstalowaniu usługi Fortum Optimum, czyli systemu optymalizującego ogrzewanie w budynku, wykorzystującego szczegółowe informacje o prognozie pogody, dane historyczne o zużyciu oraz pomiary z czujników rozmieszczonych wewnątrz budynków.

Nowoczesny system dynamicznego sterowania ogrzewaniem

Ten nowoczesny system dynamicznego sterowania ogrzewaniem bierze pod uwagę szereg czynników, mających wpływ na regulację pracy instalacji grzewczej. Każdego dnia optymalizuje ilość dostarczanego ciepła, aby utrzymać stałą i optymalną temperaturę zarówno w budynku, jak i mieszkaniach.

System analizuje panującą temperaturę wewnątrz budynku i dynamicznie reguluje parametry ogrzewania, aby utrzymać wymagany, ustawiony poziom komfortu termicznego.  Z wyprzedzeniem reaguje na spodziewane zmiany w pogodzie, a także potrafi ocenić poprawność przeprowadzonej regulacji. W razie potrzeby automatycznie dokonuje niezbędnych korekt. Kontroluje temperaturę dostarczaną do grzejników tak, żeby nie przegrzewać mieszkań i żeby panował w nich zdrowy klimat.

Wszystkie informacje i parametry są udostępniane za pośrednictwem nowoczesnej aplikacji, która dodatkowo umożliwia wprowadzanie manualnych korekt, dając pełną kontrolę nad systemem. Dzięki temu dbamy o komfort cieplny w budynku, utrzymując temperaturę na oczekiwanym optymalnym poziomie. To ogromna korzyść w porównaniu do budynków ze zwykłą automatyką pogodową, w których dostawa ciepła jest realizowana tylko na podstawie informacji o temperaturze zewnętrznej powietrza.

fortum illustracja

Rys. Porównanie działania systemu opartego na zwykłej automatyce pogodowej i optymalizującego ogrzewanie w budynku

Oszczędzaj mądrze

Dzięki wykorzystaniu większej ilości parametrów, Fortum Optimum zapewnia zmniejszenie kosztów zużywanego ciepła, zachowanie wymaganego komfortu przy użyciu optymalnej ilości ciepła oraz – dzięki możliwości jej monitorowania w lokalach – optymalny poziom temperatury. Dane z rejestratorów klimatu zamontowanych w mieszkaniach są udostępniane w aplikacji, co daje możliwość świadomej regulacji ustawień oraz wykrywania potencjalnych problemów i szybkiej reakcji w sytuacji awaryjnej.

Ustalenie i stabilizacja komfortu na poziomie optymalnym dla mieszkańców pozwala generować oszczędności w opłatach ponoszonych za dostawę ciepła. System umożliwia zdalną kontrolę oraz daje możliwość punktowego działania, optymalizującego koszty eksploatacji. W samym tylko 2022 roku klienci korzystający z usługi Fortum Optimum zaoszczędzili na ogrzewaniu średnio 21,4%.

Nowoczesny system umożliwia wygodny dostęp do informacji, automatyzację czynności oraz optymalizację z wykorzystaniem algorytmów i dostępu do danych. – Zarządzanie dostawą ciepła w budynku staje się proste, a administrator ma pełną kontrolę nad komfortem termicznym w budynku i wysokością zużycia energii. – zauważa Józef Augustynów, Manager ds. Rozwoju Produktów i Cyfryzacji w Fortum. Aplikacja pozwala na dostęp do bieżących danych, a sterowanie można wykonać za pomocą intuicyjnego interfejsu lub z pomocą eksperta Fortum. – dodaje.

Oszczędności, ekologia, komfort – masz na to wpływ!

Świadome zarządzanie energią to nie tylko kwestia komfortu i oszczędności. Przykładowo, 1 gigadżul ciepła stanowi tylko 5% przeciętnego rocznego zużycia ciepła w mieszkaniu, ale wyprodukowanie tej energii z węgla powoduje emisję aż 100 kg dwutlenku węgla do atmosfery, przy czym jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg CO2.

Dlatego warto inwestować w rozwiązania takie jak Fortum Optimum, które pozwala świadomie zarządzać energią, generować oszczędności, chronić środowisko i jednocześnie poprawiać jakość życia, oferując tym samym szerokie spektrum korzyści dla instytucji, firm i osób, które dążą do osiągnięcia optymalnego zarządzania nieruchomościami.

 

Chcesz poznać ofertę? Skontaktuj się z Nami!

https://cieplo.fortum.pl/optimum/

+48 22 489 02 50

Pobierz katalog naszych produktów
Pobierz folder referencyjny

Komentarze

  • Wwwks Wwwks, 30.08.2023r., 11:26:56 Efektywne zarządzanie energią cieplną jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale i dla naszych portfeli. Warto inwestować w izolację i nowoczesne systemy kontroli temperatury.
  • PPHU-SM-Wolice PPHU-SM-Wolice, 30.08.2023r., 12:04:32 Komfort termiczny to klucz do dobrej jakości życia w budynku. Jednak osiągnięcie go przy minimalnym zużyciu energii jest wyzwaniem. Technologie i izolacje są tu niezbędne.

Wybrane dla Ciebie

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy? Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie? Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku » Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu? Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej » Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej » Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku » Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Czy opłaca się ocieplać stary budynek? Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj! Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź » Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę » Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu » Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami » Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku? Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.