administrator24.info

Czy dom jest dobrą inwestycją?

monitorfx.pl | 2022-01-10
Nieruchomość inwestycyjna

Nieruchomość inwestycyjna

Czy w dzisiejszych czasach istnieje możliwość zakupu wymarzonego domu lub czerpanie zysków z nieruchomości inwestycyjnej? Sprawdź jakie korzyści niosą oba rozwiązania.

treść sponsorowana

Ceny domów jednorodzinnych w Polsce znacznie wzrosły. Ta zmiana sprawiła, że dla wielu ludzi trudniej jest pozwolić sobie na zakup domu, zwłaszcza gdy czynsze podrożały w podobny sposób. Większość gospodarstw domowych wydaje swój miesięczny dochód na czynsz, media i inne niezbędne wydatki na życie bez dodatkowych środków na oszczędzanie, co sprawia, że posiadanie domu jest bardziej marzeniem niż rzeczywistością.

Czy w dzisiejszych czasach istnieje możliwość zakupu wymarzonego domu lub czerpanie zysków z nieruchomości inwestycyjnej? Czy wynajem mieszkania dla lokatorów jest nadal opłacalnym sposobem na stworzenie comiesięcznego, stałego dochodu z pobieranej opłaty? Czy kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem? Czy warto zaczekać na podjęcie tych ważnych decyzji do momentu ustania pandemii i ustabilizowania się sytuacji na rynku nieruchomości? Wielu z nas zadaje sobie te pytania i szuka odpowiedniego momentu na działanie. Poznaj korzyści płynące z posiadania domu własnościowego i nieruchomości inwestycyjnej.

Dom własnościowy

Jak zrozumieć wpływ, jaki na społeczność wywierają przeszkody na drodze do posiadania nieruchomości? Warto przyjrzeć się osobistym i społecznym korzyściom płynącym z bycia właścicielem domu, który zapewni jednostce silniejsze poczucie bezpieczeństwa, przynależności i przywiązania do społeczności. Kiedy ludzie mają swoje własne miejsce, sprzyja to możliwościom rozwoju fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Bycie właścicielem domu jest źródłem dumy i wartości, narzędziem awansu.

Badania wykazały, że niskie ceny mieszkania zachęcają do zakupu i budowania społeczności. Posiadanie domu to mądra inwestycja. Jego wartość będzie wzrastać z czasem i nawet gdy na rynku mieszkaniowym dochodziło do spowolnienia, ceny sprzedaży domów zwykle się podnosiły. Wykorzystując kapitał zgromadzony w nieruchomości, właściciele mogą pozwolić sobie na finansowanie edukacji dla swoich dzieci lub stworzenie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej i inne inwestycje, takie jak zakup akcji długoterminowych na giełdzie (pomocna okaże się najlepsza platforma do inwestowania).

Dom własnościowy to źródło umocnienia pozycji jednostki. Stabilność pomaga zwiększyć odpowiedzialność w życiu osobistym i wobec społeczności.

Nawet jeśli zakup domu wydaje się niemożliwy z oczywistych względów finansowych, nie jest nieosiągalny. Coraz więcej członków rodziny wykorzystuje połączone dochody, aby móc pozwolić sobie na zakup nieruchomości, zdając sobie sprawę, że dzielenie przestrzeni przy jednoczesnym budowaniu kapitału własnego pozwoli im w końcu na samodzielne dokonywanie zakupów.

Posiadanie domu to długoterminowa inwestycja oraz sposób na zbudowanie pokoleniowego bogactwa w długim okresie czasu, sposób na stworzenie łatwiejszego życia dla swoich dzieci i wnuków, na uwolnienie się od bycia zależnym od innych i odkrycie swobód, które może przynieść.

Nieruchomość inwestycyjna

Drugim rodzajem nieruchomości, który może okazać się korzystną opcją to nieruchomość inwestycyjna. Długoterminowy zysk czerpany z miejsca niebędącego twoim miejscem zamieszkania to sposób wielu ludzi na stały dochód miesięczny, np. z wynajmu.

Nieruchomości z pewnością miały swój ważny moment w 2021 roku. Kombinacja wielu czynników doprowadziła do gwałtownego wzrostu cen domów w ciągu całego roku, w tym między innymi rekordowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, wzrost liczby pracowników zdalnych czy niedobór dostępnych mieszkań. Jednak większość z tych czynników nadal pozostaje aktualna w 2022 roku. Ciągłe występowanie koronawirusa wraz z pojawieniem się wariantu Omikron stale utrzymuje pracowników w niektórych branżach w domu, a podaż i popyt sprzyja wzrostowi cen.

Rynek nieruchomości do wynajęcia również kwitnie, ponieważ czynsze rosną nawet szybciej niż niektóre ceny domów. Zakup nieruchomości w 2022 roku może być bardzo korzystnym posunięciem mimo wysokich cen.

Jeśli masz fundusze do inwestowania, nieruchomość może być dobrym wyborem. W żadnej inwestycji nie ma pewności co do zysków, ale nieruchomość okazuje się być najrozsądniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak zabezpieczyć nieruchomość na zimę?

Jak zabezpieczyć nieruchomość na zimę? Jak zabezpieczyć nieruchomość na zimę?

Poznaj narzędzia wspierające zarządzanie nieruchomościami »

Poznaj narzędzia wspierające zarządzanie nieruchomościami » Poznaj narzędzia wspierające zarządzanie nieruchomościami »

Dlaczego zachowanie higieny jest tak ważne w czasie pandemii koronawirusa?

Dlaczego zachowanie higieny jest tak ważne w czasie pandemii koronawirusa? Dlaczego zachowanie higieny jest tak ważne w czasie pandemii koronawirusa?

Nie mogę zastać mieszkańca w domu. Jak spisać liczniki?

Nie mogę zastać mieszkańca w domu. Jak spisać liczniki? Nie mogę zastać mieszkańca w domu. Jak spisać liczniki?

W jaki sposób przeprowadzić renowację dachu?

W jaki sposób przeprowadzić renowację dachu? W jaki sposób przeprowadzić renowację dachu?

Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy? Jak dobrać kocioł grzewczy?

Niewidzialne niebezpieczeństwo w garażach i parkingach zamkniętych »

Niewidzialne niebezpieczeństwo w garażach i parkingach zamkniętych » Niewidzialne niebezpieczeństwo w garażach i parkingach zamkniętych »

Jakie pojemniki do segregacji śmieci wybrać?

Jakie pojemniki do segregacji śmieci wybrać? Jakie pojemniki do segregacji śmieci wybrać?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu? Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Czy wszystkie nowo zainstalowane liczniki muszą umożliwiać zdalny odczyt?

Czy wszystkie nowo zainstalowane liczniki muszą umożliwiać zdalny odczyt? Czy wszystkie nowo zainstalowane liczniki muszą umożliwiać zdalny odczyt?

Windy osobowe do budynków mieszkalnych »

Windy osobowe do budynków mieszkalnych » Windy osobowe do budynków mieszkalnych »

Jak zredukować zużycie energii pomp o nawet 90%?

Jak zredukować zużycie energii pomp o nawet 90%? Jak zredukować zużycie energii pomp o nawet 90%?

Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci »

Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci » Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci »

Dobór odpowiedniego wodomierza do każdego typu instalacji

Dobór odpowiedniego wodomierza do każdego typu instalacji Dobór odpowiedniego wodomierza do każdego typu instalacji

Detektory gazu w kotłowniach i parkingach - jak zapewnić bezpieczeństwo »

Detektory gazu w kotłowniach i parkingach - jak zapewnić bezpieczeństwo » Detektory gazu w kotłowniach i parkingach - jak zapewnić bezpieczeństwo »

Centrala rekuperacyjna SALDA RIS 400 P EKO 3.0 podwieszana

Centrala rekuperacyjna SALDA RIS 400 P EKO 3.0 podwieszana Centrala rekuperacyjna SALDA RIS 400 P EKO 3.0 podwieszana
 • Wydajność

  :
  400 m³/h – 100 Pa
 • Pobór mocy

  :
  moc / prąd wentylatora (wywiew): 0,09 kW / 0,73 A

Lindab Sp. z o.o. to polska firma działająca na rynku od blisko 30 lat. Lider rozwiązań wentylacyjno-klimatyzacyjnych oferuje produkty i rozwiązania w najwyższej jakości i w cenionym przez klientów Standardzie Lindab. W ofercie firmy są także pokrycia dachowe, systemy rynnowe i system paneli fotowoltaicznych.

Czytaj całość »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Dobór i projektowanie systemu detekcji w garażach »

Dobór i projektowanie systemu detekcji w garażach » Dobór i projektowanie systemu detekcji w garażach »

Czym czyścić części wspólne nieruchomości?

Czym czyścić części wspólne nieruchomości? Czym czyścić części wspólne nieruchomości?

Jak spisać liczniki bez wchodzenia do mieszkania?

Jak spisać liczniki bez wchodzenia do mieszkania? Jak spisać liczniki bez wchodzenia do mieszkania?

Na jakie parametry trzeba zwracać uwagę przy ocieplaniu ścian domów energooszczędnych?

Na jakie parametry trzeba zwracać uwagę przy ocieplaniu ścian domów energooszczędnych? Na jakie parametry trzeba zwracać uwagę przy ocieplaniu ścian domów energooszczędnych?

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze» Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Zadaszenia balkonów i tarasów w budynku - jak to rozwiązać?

Zadaszenia balkonów i tarasów w budynku - jak to rozwiązać? Zadaszenia balkonów i tarasów w budynku - jak to rozwiązać?

Czy można odczytac w tym samym czasie wodomierze, ciepłomierze i podzielniki pod nieobecność lokatora?

Czy można odczytac w tym samym czasie wodomierze, ciepłomierze i podzielniki pod nieobecność lokatora? Czy można odczytac w tym samym czasie wodomierze, ciepłomierze i podzielniki pod nieobecność lokatora?

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu » Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Poszukujemy Zarządcy Nieruchomości »

Poszukujemy Zarządcy Nieruchomości » Poszukujemy Zarządcy Nieruchomości »

Pompy - jak wykorzystać energię z gruntu i oszczędzać?

Pompy - jak wykorzystać energię z gruntu i oszczędzać? Pompy - jak wykorzystać energię z gruntu i oszczędzać?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.