administrator24.info

Czy dom jest dobrą inwestycją?

monitorfx.pl | 2022-01-10
Nieruchomość inwestycyjna

Nieruchomość inwestycyjna

Czy w dzisiejszych czasach istnieje możliwość zakupu wymarzonego domu lub czerpanie zysków z nieruchomości inwestycyjnej? Sprawdź jakie korzyści niosą oba rozwiązania.

treść sponsorowana

Ceny domów jednorodzinnych w Polsce znacznie wzrosły. Ta zmiana sprawiła, że dla wielu ludzi trudniej jest pozwolić sobie na zakup domu, zwłaszcza gdy czynsze podrożały w podobny sposób. Większość gospodarstw domowych wydaje swój miesięczny dochód na czynsz, media i inne niezbędne wydatki na życie bez dodatkowych środków na oszczędzanie, co sprawia, że posiadanie domu jest bardziej marzeniem niż rzeczywistością.

Czy w dzisiejszych czasach istnieje możliwość zakupu wymarzonego domu lub czerpanie zysków z nieruchomości inwestycyjnej? Czy wynajem mieszkania dla lokatorów jest nadal opłacalnym sposobem na stworzenie comiesięcznego, stałego dochodu z pobieranej opłaty? Czy kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem? Czy warto zaczekać na podjęcie tych ważnych decyzji do momentu ustania pandemii i ustabilizowania się sytuacji na rynku nieruchomości? Wielu z nas zadaje sobie te pytania i szuka odpowiedniego momentu na działanie. Poznaj korzyści płynące z posiadania domu własnościowego i nieruchomości inwestycyjnej.

Dom własnościowy

Jak zrozumieć wpływ, jaki na społeczność wywierają przeszkody na drodze do posiadania nieruchomości? Warto przyjrzeć się osobistym i społecznym korzyściom płynącym z bycia właścicielem domu, który zapewni jednostce silniejsze poczucie bezpieczeństwa, przynależności i przywiązania do społeczności. Kiedy ludzie mają swoje własne miejsce, sprzyja to możliwościom rozwoju fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Bycie właścicielem domu jest źródłem dumy i wartości, narzędziem awansu.

Badania wykazały, że niskie ceny mieszkania zachęcają do zakupu i budowania społeczności. Posiadanie domu to mądra inwestycja. Jego wartość będzie wzrastać z czasem i nawet gdy na rynku mieszkaniowym dochodziło do spowolnienia, ceny sprzedaży domów zwykle się podnosiły. Wykorzystując kapitał zgromadzony w nieruchomości, właściciele mogą pozwolić sobie na finansowanie edukacji dla swoich dzieci lub stworzenie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej i inne inwestycje, takie jak zakup akcji długoterminowych na giełdzie (pomocna okaże się najlepsza platforma do inwestowania).

Dom własnościowy to źródło umocnienia pozycji jednostki. Stabilność pomaga zwiększyć odpowiedzialność w życiu osobistym i wobec społeczności.

Nawet jeśli zakup domu wydaje się niemożliwy z oczywistych względów finansowych, nie jest nieosiągalny. Coraz więcej członków rodziny wykorzystuje połączone dochody, aby móc pozwolić sobie na zakup nieruchomości, zdając sobie sprawę, że dzielenie przestrzeni przy jednoczesnym budowaniu kapitału własnego pozwoli im w końcu na samodzielne dokonywanie zakupów.

Posiadanie domu to długoterminowa inwestycja oraz sposób na zbudowanie pokoleniowego bogactwa w długim okresie czasu, sposób na stworzenie łatwiejszego życia dla swoich dzieci i wnuków, na uwolnienie się od bycia zależnym od innych i odkrycie swobód, które może przynieść.

Nieruchomość inwestycyjna

Drugim rodzajem nieruchomości, który może okazać się korzystną opcją to nieruchomość inwestycyjna. Długoterminowy zysk czerpany z miejsca niebędącego twoim miejscem zamieszkania to sposób wielu ludzi na stały dochód miesięczny, np. z wynajmu.

Nieruchomości z pewnością miały swój ważny moment w 2021 roku. Kombinacja wielu czynników doprowadziła do gwałtownego wzrostu cen domów w ciągu całego roku, w tym między innymi rekordowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, wzrost liczby pracowników zdalnych czy niedobór dostępnych mieszkań. Jednak większość z tych czynników nadal pozostaje aktualna w 2022 roku. Ciągłe występowanie koronawirusa wraz z pojawieniem się wariantu Omikron stale utrzymuje pracowników w niektórych branżach w domu, a podaż i popyt sprzyja wzrostowi cen.

Rynek nieruchomości do wynajęcia również kwitnie, ponieważ czynsze rosną nawet szybciej niż niektóre ceny domów. Zakup nieruchomości w 2022 roku może być bardzo korzystnym posunięciem mimo wysokich cen.

Jeśli masz fundusze do inwestowania, nieruchomość może być dobrym wyborem. W żadnej inwestycji nie ma pewności co do zysków, ale nieruchomość okazuje się być najrozsądniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym? Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę?

Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę? Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę?

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku?

Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku? Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku?

Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań »

Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań » Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań »

8 pomysłów na ciekawą wiatę śmietnikową na osiedlu »

8 pomysłów na ciekawą wiatę śmietnikową na osiedlu » 8 pomysłów na ciekawą wiatę śmietnikową na osiedlu »

Odkryj najciekawsze rozwiązania dla budynku mieszkalnego »

Odkryj najciekawsze rozwiązania dla budynku mieszkalnego » Odkryj najciekawsze rozwiązania dla budynku mieszkalnego »

Czystość na osiedlu - jak o nią dbać?

Czystość na osiedlu - jak o nią dbać? Czystość na osiedlu - jak o nią dbać?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie...

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie oszczędności oraz zapewniają satysfakcję mieszkańców i użytkowników budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej.

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu? Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości »

Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości » Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości »

Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości »

Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości » Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości »

Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania »

Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania » Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania »

Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami »

Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami » Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami »

Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło?

Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło? Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło?

Opomiarowanie mediów - archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania »

Opomiarowanie mediów - archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania » Opomiarowanie mediów -  archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu » Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku?

Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku? Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną? Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać? Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać? Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła »

Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła » Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła »

Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać?

Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać? Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać?

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków » Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.