administrator24.info

Księgowość wspólnot u siebie czy na zewnątrz - zalety i wady outsourcingu usług księgowych

WELES3 | 2020-12-02
Księgowość wspólnot u siebie czy na zewnątrz - zalety i wady outsourcingu usług księgowych

Księgowość wspólnot u siebie czy na zewnątrz - zalety i wady outsourcingu usług księgowych

Księgowość wspólnot - jakie warianty ma Zarządca?

Wielu zarządców prowadząc firmę nie raz podejmowało dyskusje czy prowadzić księgowość wspólnot w ramach własnej organizacji czy zlecić na zewnątrz. Jeszcze kilkanaście lat temu nie był to główny temat do dyskusji, każdy zarządca prowadził księgowość wspólnot w ramach własnej firmy. To wynikało z dwóch powodów, po pierwsze z faktu, że w wielu przypadkach to właśnie osoby z doświadczeniem księgowym są właścicielami lub współwłaścicielami firm Zarządzających nieruchomościami, po drugie jakość oraz liczba profesjonalnych podmiotów świadczących usługi księgowości wspólnot pozostawiała wiele do życzenia.

treść sponsorowana

Przez ostatnie lata ta tendencja wyraźnie się zmienia. Coraz częściej Zarządcy decydują się na skorzystanie z usług firmy księgowej dostrzegając w tym szereg korzyści, a liczba podmiotów świadczących usługi księgowości wspólnot rośnie. Coraz większa konkurencja na tym rynku wpłynęła bardzo korzystnie na podniesienie jakości usług.

Zarządca na dzisiaj ma właściwie dwie opcje do wyboru, albo zdecydować się na tworzenie i utrzymywanie własnego zespołu księgowego, albo podpisać umowy i zlecić prowadzenie ksiąg wyspecjalizowanej firmie. 

Wyspecjalizowanej w tym przypadku nie oznacza podpisania umowy z każdym biurem rachunkowym. Wciąż zdarza się, że Zarządcy zlecają księgowość wspólnot do biur rachunkowych prowadzących tylko księgowość spółek zakładając, że to jest taka sama forma księgowości.  To skutkuje tym, że często biura rachunkowe prowadzą księgi wspólnoty analogicznie jak księgowość  spółki. Należy pamiętać, że prowadzenie ksiąg dla wspólnot to nie jest taka sama księgowość jak księgowość spółek. Wymaga doświadczenia i wiedzy w tej konkretnej dziedzinie, dlatego najlepiej powierzyć taką usługę podmiotom, które doskonale znają specyfikę obsługi wspólnot i wszystkie różnice z tego wynikające. Sprawdź >>

Zalety outsourcingu księgowości wspólnot

Coraz częściej Klienci dostrzegają zalety takiej formy współpracy ze swoimi dostawcami.

W przypadku profesjonalnych podmiotów prowadzących takie usługi z pewnością można liczyć na:

●     Dostęp do profesjonalnej wiedzy całego zespołu

●     Bezpośredni kontakt z dedykowaną księgową

●     Jasny i elastyczny zakres usług

●     Precyzyjnie określone terminy realizacji usług

●     Elastyczność kosztów w zależności od liczby wspólnot

Prowadzenie księgowości wspólnot mieszkaniowych wymaga bieżącego podnoszenia wiedzy wśród księgowych w kontekście wprowadzanych coraz to nowych przepisów. W przypadku outsourcingu usługi księgowej to podmiot prowadzący księgi jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg zgodnie z przepisami prawa, a co za tym idzie do edukacji swoich pracowników.  To samo dotyczy kwestii rekrutacji i utrzymania pracowników, ten aspekt w przypadku outsourcingu leży po stronie firmy księgowej.

W dzisiejszych czasach elastyczność to jest coś co tworzy przewagę usługi outsourcingu księgowości versus utrzymywania księgowości we własnej organizacji. W przypadku pozyskania nowej wspólnoty czy rezygnacji wspólnoty z usług Zarządcy koszt obsługi księgowej dostosowuje się do skali działania zarządcy co daje dużą elastyczność kosztową  oraz komfort prowadzenia firmy przez Zarządcę.

Nie bez znaczenia jest fakt, że konkurencja na rynku sprawiła, że Zarządca nie jest zmuszony do korzystania ciągle z jednego dostawcy usług. Dlatego warto spróbować i znaleźć podmiot godny zaufania, który będzie wspierał Zarządcę w bieżącej obsłudze wspólnot mieszkaniowych. Wybierz sprawdzoną ofertę >>

Wady outsourcingu księgowości wspólnot

Podstawową wadą w oczach wielu zarządców jest wrażenie braku kontroli nad tym co robi księgowość czy poczucie braku wpływu na jakość usługi. Temat współpracy firmy ze swoim dostawcą reguluje umowa i wydaje się, że powyższe problemy można w niej w łatwy sposób zaadresować. Ważne jest precyzyjnie aby precyzyjnie w umowie określić zakres, oczekiwania i terminy we współpracy z firmą księgową, aby nie było wątpliwości co do ustaleń między stronami.

Jako wadę zarządcy wymieniają też cenę usługi, która jest porównywalna z prowadzeniem księgowości we własnej organizacji. Biorąc pod uwagę fakt, że utrzymanie zespołu to nie tylko wynagrodzenia ale i koszt infrastruktury, w tym siedziby czy sprzętu, szkolenia a przede wszystkim koszty rekrutacji i nieoczekiwanych zmian kadrowych to z pewnością usługi outsourcingu księgowości wspólnot są znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem.

Z kim warto współpracować w zakresie Księgowości Wspólnot

Podmiotów świadczących usługi księgowości wspólnot na rynku można znaleźć wiele. Najczęściej firmy księgowe obsługują od kilku do kilkuset wspólnot.

Firmą ocenianą bardzo wysoko przez klientów jest spółka Usługi Weles, która obsługuje ponad 600 wspólnot mieszkaniowych.  Firma skupiła się na dobraniu bardzo dobrych specjalistów i zatrudnia doświadczony, profesjonalnie przygotowany zespół do świadczenia usług księgowości wspólnot.

Usługi Weles obsługuje klientów w całej Polsce, gdyż wszystko jest realizowane zdalnie co jest bardzo doceniane przez Klientów i nie bez znaczenia w dobie pandemii.

Posiadamy profesjonalny zespół zajmujący się wyłącznie księgowością Wspólnot Mieszkaniowych i znamy wszystkie aspekty takiej rachunkowości. Służymy naszym doświadczeniem w określeniu najbardziej dopasowanego i korzystnego zakresu naszych usług. Wykorzystujemy profesjonalne i zautomatyzowane systemy dostępne ONLINE dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować korzystne stawki mogąc w ten sposób odpowiednio wykorzystać posiadane zasoby i pomóc Zarządcom.  Zarządcy zlecają nam do obsługi całe swoje zasoby albo np.  kilka wspólnot jeśli nie chcą rozbudowywać swojego zespołu księgowego, a pozyskali nowe wspólnoty do obsługi. Stawiamy na jakość, którą precyzyjnie definiujemy jako terminowe, rzetelne prowadzenie ksiąg oraz odpowiednią komunikację z Zarządcą - powiedziała Joanna Ziemska Prezes firmy Usługi Weles

Usługi Weles

  • Spółka od wielu lat prowadzi księgowość wspólnot mieszkaniowych dla Zarządców Nieruchomości. Obsługuje Wspólnoty na terenie całego kraju.
  • Zespół księgowych posiada minimum 10 letnie doświadczenie w księgowości wspólnot. 
  • W swojej pracy wykorzystuje narzędzia Online.
  • Ceny obsługi są wynikiem indywidualnych ustaleń i zaczynają się od 99 złotych za wspólnotę. Sprawdź >>

 

Wszystkie funkcje w systemie Weles 3 są dostępne w ramach abonamentu. Sprawdź >>

Jesteś w zarządzie wspólnoty, chcesz aby Twoja wspólnota działała na Weles 3, zapytaj zarządcę o Weles lub zgłoś się do nas - tutaj.

 

Usługi Weles sp z oo sk

Normandii 3F
05-500 Józefosław

www.wspolnotyksiegowosc.pl

ksiegi@ksiegi.e-adm.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

WELES3 System Weles3 pomaga w automatyzacji procesów zarządcy nieruchomości

System Weles3 pomaga w automatyzacji procesów zarządcy nieruchomości System Weles3 pomaga w automatyzacji procesów zarządcy nieruchomości

Dobry system do zarządzania nieruchomościami ma nie tylko przechowywać dane i umożliwić rozliczenia, powinien także usprawniać pracę i umożliwić ograniczenie kosztów po stronie zarządcy.

Dobry system do zarządzania nieruchomościami ma nie tylko przechowywać dane i umożliwić rozliczenia, powinien także usprawniać pracę i umożliwić ograniczenie kosztów po stronie zarządcy.

WELES3 Nowy portal dla wszystkich zarządców korzystających z Weles3

Nowy portal dla wszystkich zarządców korzystających z Weles3 Nowy portal dla wszystkich zarządców korzystających z Weles3

Nowoczesne narzędzia dla mieszkańców

Nowoczesne narzędzia dla mieszkańców

WELES3 Jak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty?

Jak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty? Jak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty?

Zarząd wspólnoty rozpatrując wiele kwestii często zastanawia się co na dany temat sądzą mieszkańcy. Jakie kwestie są najważniejsze dla wspólnoty i co jest najistotniejsze dla większości mieszkańców. Jak...

Zarząd wspólnoty rozpatrując wiele kwestii często zastanawia się co na dany temat sądzą mieszkańcy. Jakie kwestie są najważniejsze dla wspólnoty i co jest najistotniejsze dla większości mieszkańców. Jak jednak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty i zebrać informacje?

WELES3 Czas na zmianę systemu u zarządcy? Czym kierować się przy zmianie?

Czas na zmianę systemu u zarządcy? Czym kierować się przy zmianie? Czas na zmianę systemu u zarządcy? Czym kierować się przy zmianie?

Ponad 80% zarządców nieruchomości korzysta z systemów informatycznych, które wymagają instalacji, a często technologia, w jakiej zostały napisane nie są wspierane przez producentów. Taki stan rzeczy jest...

Ponad 80% zarządców nieruchomości korzysta z systemów informatycznych, które wymagają instalacji, a często technologia, w jakiej zostały napisane nie są wspierane przez producentów. Taki stan rzeczy jest wynikiem przyzwyczajeń do aktualnego systemu, obawą przed zmianą czy po prostu brakiem środków na wymianę oprogramowania.

WELES3 Mieszkańcy oczekują dostępu przez Internet do informacji o swoich rozliczeniach. Jaką aplikację powinien wybrać zarządca?

Mieszkańcy oczekują dostępu przez Internet do informacji o swoich rozliczeniach. Jaką aplikację powinien wybrać zarządca? Mieszkańcy oczekują dostępu przez Internet do informacji o swoich rozliczeniach. Jaką aplikację powinien wybrać zarządca?

Coraz więcej zarządców wprowadza narzędzia internetowe dla mieszkańców jako podstawowy model informowania i prowadzenia komunikacji z mieszkańcami. Jaką aplikacje powinien wybrać zarządca aby spełniała...

Coraz więcej zarządców wprowadza narzędzia internetowe dla mieszkańców jako podstawowy model informowania i prowadzenia komunikacji z mieszkańcami. Jaką aplikacje powinien wybrać zarządca aby spełniała oczekiwania mieszkańców?

WELES3 Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE? W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego?

Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE? W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego? Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE?  W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego?

Czas zebrań rocznych i głosowania nad uchwałami zbliża się wielkimi krokami. W czasach pandemii organizowanie zebrań i organizacja głosowań jest bardzo utrudniona. Większość z nas pamięta zeszły rok,...

Czas zebrań rocznych i głosowania nad uchwałami zbliża się wielkimi krokami. W czasach pandemii organizowanie zebrań i organizacja głosowań jest bardzo utrudniona. Większość z nas pamięta zeszły rok, w którym zebrania i głosowania były wielokrotnie przekładane a wiele z nich do tej pory nie zostało zakończonych. Skuteczne przeprowadzenie głosowania ma znaczący wpływ na to jakie działania będą podejmowali zarządcy na wspólnocie i jak w konsekwencji będą oceniani przez mieszkańców wspólnoty ze skuteczności...

WELES3 System dla Zarządcy – czy powinien być dostępny online?

System dla Zarządcy – czy powinien być dostępny online? System dla Zarządcy – czy powinien być dostępny online?

Biznes w sieci - czy również dla Zarządcy? Zarządcy dokonując zakupu lub decydując się na zmianę systemu biorą pod uwagę szereg kryteriów - funkcjonalność, łatwość obsługi czy cenę. Dzisiaj jednym z kluczowych...

Biznes w sieci - czy również dla Zarządcy? Zarządcy dokonując zakupu lub decydując się na zmianę systemu biorą pod uwagę szereg kryteriów - funkcjonalność, łatwość obsługi czy cenę. Dzisiaj jednym z kluczowych kryteriów jest również możliwość dostępu do systemu przez Internet.

WELES3 Nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarządcy to już nie jest duża inwestycja

Nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarządcy to już nie jest duża inwestycja Nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarządcy to już nie jest duża inwestycja

W codziennej pracy zarządca nieruchomości podejmuje szereg czynności związanych z obsługą swoich klientów i nieruchomości powierzonych pod zarządzanie. Analizując zakresu usług oferowanych przez Zarządców...

W codziennej pracy zarządca nieruchomości podejmuje szereg czynności związanych z obsługą swoich klientów i nieruchomości powierzonych pod zarządzanie. Analizując zakresu usług oferowanych przez Zarządców nieruchomości wspólnotom mieszkaniowym, najczęściej można znaleźć 3 grupy czynności jakie są wymienione na stronach internetowych w ofercie Zarządcy. Są to: Obsługa finansowa wspólnoty, Bieżące zarządzania i administracja, Obsługa techniczna nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.