administrator24.info

Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE? W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego?

WELES3 | 2021-01-10
Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE?, Shutterstock

Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE?, Shutterstock

Czas zebrań rocznych i głosowania nad uchwałami zbliża się wielkimi krokami. W czasach pandemii organizowanie zebrań i organizacja głosowań jest bardzo utrudniona. Większość z nas pamięta zeszły rok, w którym zebrania i głosowania były wielokrotnie przekładane a wiele z nich do tej pory nie zostało zakończonych. Skuteczne przeprowadzenie głosowania ma znaczący wpływ na to jakie działania będą podejmowali zarządcy na wspólnocie i jak w konsekwencji będą oceniani przez mieszkańców wspólnoty ze skuteczności podejmowanych działań.

treść sponsorowana

Podejmowanie uchwał we wspólnocie

Ustawa o Własności lokali w Art. 23 ust 1  stanowi “Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania”. Co zrobić aby przeprowadzić skutecznie głosowania? 

Jak zorganizować skuteczne głosowanie? 

Praktykowanym rozwiązaniem i do tego bardzo skutecznym jest organizacja głosowania w trybie indywidualnego zbierania głosów.  

Indywidualne zbieranie najczęściej odbywa się poprzez wrzucanie do skrzynek kart do głosowania dla każdego mieszkańca i odbieranie wyników głosowania ze wskazanej skrzynki pocztowej. Taki tryb jest bardzo czasochłonny i nie efektywny jeśli chodzi pracochłonność procesu i czas potrzebny na podejmowanie decyzji we wspólnocie. 

Przeprowadzenie głosowania nie musi tak wyglądać Bardzo dobrym i zyskującym popularność rozwiązaniem jest korzystanie systemów do głosowania online. System jest udostępniany mieszkańcom przez zarządcę, a oddanie głosu odbywa się elektronicznie w trybie indywidualnego zbierania głosów.

Takie rozwiązanie jest bezpieczne, a także znacznie poprawia skuteczność przeprowadzanych głosowań. Doświadczenie pokazuje jak wiele głosowań nie dochodzi do skutku przez brak wymaganej ilości oddanych głosów. Korzystanie z systemu do głosowania pozwala na bieżącą analizę oddanych głosów i natychmiastowe dotarcie do mieszkańców, którzy nie oddali jeszcze swojego głosu.

Na rynku jest dostępnych wiele narzędzi do przeprowadzania głosowania, część z nich jest dostępna jako osobne oprogramowanie i jest dodatkowo płatna, a część jest dodatkową funkcjonalnością dostępną w systemach dedykowanych dla zarządców nieruchomości.  

Z czego korzystać do organizacji głosowań ONLINE?

Najlepiej jeśli opcja głosowania jest częścią systemu dedykowanego dla zarządców. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę zarządcy i powoduje, że jako integralna część większego systemu, na którym pracuje zarządca nie wymaga wprowadzania dodatkowych danych właścicieli, struktury udziałów i przyznawania dostępu do kolejnej aplikacji dla mieszkańców. 

Idealnie do tego celu nadaje się system Weles3. W systemie jest możliwość prowadzenia pełnej obsługi księgowej wspólnot oraz zdecydowanej większości aspektów związanych z pracą zarządcy, a jego integralną częścią jest również możliwość organizacji głosowań dla mieszkańców. 

Sama organizacja głosowania odbywa się w sposób bardzo intuicyjny. Zarządca  wprowadza uchwałę do systemu, która ma zostać poddana głosowaniu i wybiera sposób liczenia głosów. Samo oddawanie głosów przez mieszkańców odbywa się w aplikacji tomojdom.pl,  którą zarządcy otrzymują od Weles bez dodatkowych opłat. Aplikacja tomojdom.pl nie służy tylko do głosowania. Tomojdom.pl jest bardzo dobrą platformą do komunikacji pomiędzy zarządcą, a mieszkańcami. Posiada  szereg funkcji dedykowanych dla mieszkańców takich jak sprawdzenie szczegółów i historii salda rozliczeń, wysłanie zgłoszenia serwisowego oraz możliwość dokonania bezpośrednio z aplikacji zapłaty za czynsz.

Zarządca korzystając z rozwiązań Weles może na bieżąco informować mieszkańców o głosowaniu wysyłając wiadomości sms, mail lub push. Każdy mieszkaniec posiadający  dostęp do aplikacji tomojdom.pl, w której ma wszystkie swoje informacje o lokalu, może łatwo zapoznać się z uchwałą i oddać głos. Wszystkie głosy są zapisywane i automatycznie zliczane, a zarządca może po przeprowadzonym głosowaniu wygenerować zbiorczą informację o przeprowadzonym głosowaniu. Do systemu można również wprowadzić głosy oddane w sposób tradycyjny, jeśli część mieszkańców preferuje oddawanie głosów w takiej formie, a system automatycznie je doda i zliczy. Zarządca ma możliwość w każdej chwili zakończyć głosowanie jeśli np.: poddana pod głosowanie uchwała zebrała wymaganą ilość głosów.  

Funkcjonalność organizacji głosowania ONLINE, a także aplikacji tomojdom.pl jest dostępna dla wszystkich klientów Weles bez dodatkowych opłat.
Z głosowań online w Weles korzystają na dzisiaj setki Zarządców i tysiące wspólnot mieszkaniowych. Dowiedz się więcej >>

Wszystkie funkcje w systemie Weles 3 są dostępne w ramach abonamentu. Sprawdź >>

Jesteś w zarządzie wspólnoty, chcesz aby Twoja wspólnota działała na Weles 3, zapytaj zarządcę o Weles lub zgłoś się do nas - tutaj.

WELES SP Z O.O. SK

Spółka działająca na rynku ponad 20 lat.  
Czołowa spółka technologiczna na rynku Zarządców nieruchomości, obsługująca tysiące wspólnot mieszkaniowych w całej Polsce. Spółka oferuje kompleksowy system do Zarządzania nieruchomościami dostępny online.

Weles sp z o.o. sk 


Normandii 3F
05-500 Józefosław
www.weles3.pl

weles@e-adm.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

WELES3 System Weles3 pomaga w automatyzacji procesów zarządcy nieruchomości

System Weles3 pomaga w automatyzacji procesów zarządcy nieruchomości System Weles3 pomaga w automatyzacji procesów zarządcy nieruchomości

Dobry system do zarządzania nieruchomościami ma nie tylko przechowywać dane i umożliwić rozliczenia, powinien także usprawniać pracę i umożliwić ograniczenie kosztów po stronie zarządcy.

Dobry system do zarządzania nieruchomościami ma nie tylko przechowywać dane i umożliwić rozliczenia, powinien także usprawniać pracę i umożliwić ograniczenie kosztów po stronie zarządcy.

WELES3 Nowy portal dla wszystkich zarządców korzystających z Weles3

Nowy portal dla wszystkich zarządców korzystających z Weles3 Nowy portal dla wszystkich zarządców korzystających z Weles3

Nowoczesne narzędzia dla mieszkańców

Nowoczesne narzędzia dla mieszkańców

WELES3 Jak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty?

Jak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty? Jak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty?

Zarząd wspólnoty rozpatrując wiele kwestii często zastanawia się co na dany temat sądzą mieszkańcy. Jakie kwestie są najważniejsze dla wspólnoty i co jest najistotniejsze dla większości mieszkańców. Jak...

Zarząd wspólnoty rozpatrując wiele kwestii często zastanawia się co na dany temat sądzą mieszkańcy. Jakie kwestie są najważniejsze dla wspólnoty i co jest najistotniejsze dla większości mieszkańców. Jak jednak zapytać o opinie mieszkańców wspólnoty i zebrać informacje?

WELES3 Czas na zmianę systemu u zarządcy? Czym kierować się przy zmianie?

Czas na zmianę systemu u zarządcy? Czym kierować się przy zmianie? Czas na zmianę systemu u zarządcy? Czym kierować się przy zmianie?

Ponad 80% zarządców nieruchomości korzysta z systemów informatycznych, które wymagają instalacji, a często technologia, w jakiej zostały napisane nie są wspierane przez producentów. Taki stan rzeczy jest...

Ponad 80% zarządców nieruchomości korzysta z systemów informatycznych, które wymagają instalacji, a często technologia, w jakiej zostały napisane nie są wspierane przez producentów. Taki stan rzeczy jest wynikiem przyzwyczajeń do aktualnego systemu, obawą przed zmianą czy po prostu brakiem środków na wymianę oprogramowania.

WELES3 Mieszkańcy oczekują dostępu przez Internet do informacji o swoich rozliczeniach. Jaką aplikację powinien wybrać zarządca?

Mieszkańcy oczekują dostępu przez Internet do informacji o swoich rozliczeniach. Jaką aplikację powinien wybrać zarządca? Mieszkańcy oczekują dostępu przez Internet do informacji o swoich rozliczeniach. Jaką aplikację powinien wybrać zarządca?

Coraz więcej zarządców wprowadza narzędzia internetowe dla mieszkańców jako podstawowy model informowania i prowadzenia komunikacji z mieszkańcami. Jaką aplikacje powinien wybrać zarządca aby spełniała...

Coraz więcej zarządców wprowadza narzędzia internetowe dla mieszkańców jako podstawowy model informowania i prowadzenia komunikacji z mieszkańcami. Jaką aplikacje powinien wybrać zarządca aby spełniała oczekiwania mieszkańców?

WELES3 Księgowość wspólnot u siebie czy na zewnątrz - zalety i wady outsourcingu usług księgowych

Księgowość wspólnot u siebie czy na zewnątrz - zalety i wady outsourcingu usług księgowych Księgowość wspólnot u siebie czy na zewnątrz - zalety i wady outsourcingu usług księgowych

Księgowość wspólnot - jakie warianty ma Zarządca ?

Księgowość wspólnot - jakie warianty ma Zarządca ?

WELES3 System dla Zarządcy – czy powinien być dostępny online?

System dla Zarządcy – czy powinien być dostępny online? System dla Zarządcy – czy powinien być dostępny online?

Biznes w sieci - czy również dla Zarządcy? Zarządcy dokonując zakupu lub decydując się na zmianę systemu biorą pod uwagę szereg kryteriów - funkcjonalność, łatwość obsługi czy cenę. Dzisiaj jednym z kluczowych...

Biznes w sieci - czy również dla Zarządcy? Zarządcy dokonując zakupu lub decydując się na zmianę systemu biorą pod uwagę szereg kryteriów - funkcjonalność, łatwość obsługi czy cenę. Dzisiaj jednym z kluczowych kryteriów jest również możliwość dostępu do systemu przez Internet.

WELES3 Nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarządcy to już nie jest duża inwestycja

Nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarządcy to już nie jest duża inwestycja Nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarządcy to już nie jest duża inwestycja

W codziennej pracy zarządca nieruchomości podejmuje szereg czynności związanych z obsługą swoich klientów i nieruchomości powierzonych pod zarządzanie. Analizując zakresu usług oferowanych przez Zarządców...

W codziennej pracy zarządca nieruchomości podejmuje szereg czynności związanych z obsługą swoich klientów i nieruchomości powierzonych pod zarządzanie. Analizując zakresu usług oferowanych przez Zarządców nieruchomości wspólnotom mieszkaniowym, najczęściej można znaleźć 3 grupy czynności jakie są wymienione na stronach internetowych w ofercie Zarządcy. Są to: Obsługa finansowa wspólnoty, Bieżące zarządzania i administracja, Obsługa techniczna nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.