administrator24.info

Drony w Zarządzaniu Nieruchomościami

SkySnap | 2021-06-09
Drony w Zarządzaniu Nieruchomościami; SkySnap

Drony w Zarządzaniu Nieruchomościami; SkySnap

Według raportu Saville, Globalny Rynek nieruchomości jest wart 280,6 bilionów dolarów. Pod każdym względem nieruchomości są zdecydowanie najważniejszym zasobem bogactwa, stanowiąc ponad trzy i pół raza więcej niż całkowity światowy PKB.

treść sponsorowana

Podczas gdy projektowanie i budowa nowej nieruchomości jest ogromnym przedsięwzięciem, to właśnie bieżąca eksploatacja, konserwacja i zarządzanie nieruchomością są najdroższymi aspektami jej cyklu życia. Takie usługi stanowią nawet 40% wszystkich kosztów każdej organizacji, która wykorzystuje w swoim działaniu fizyczną przestrzeń. Na co dzień oznacza to podejmowanie trudnych decyzji o tym, gdzie przydzielić zasoby, przy jednoczesnym przygotowaniu na potencjalnie kosztowne problemy. 

Sprawdzonym podejściem do zarządzania nieruchomościami jest proaktywna konserwacja i inspekcje. Niezbędna jest w tym przypadku, optymalizacja nadzoru nad swoimi aktywami, zaczynając od dachów i jednostek HVAC po fasady i parkingi. Z doświadczenia wynika, że pozwala zidentyfikować problemy na czas, aby można było je naprawić małym kosztem, tym samym zapobiegając przekształcaniu się drobnych problemów w krytyczne awarie.

Proaktywne podejście do zarządzania zasobami jest coraz częściej wspomagane przez nowe, rozwiązania takie jak drony i narzędzia analityczne. Przyspieszają one inspekcje, obniżają koszty i zapewniają zarządcom nieruchomości bardziej całościowy obraz budynków, za które są odpowiedzialni.

Dlaczego drony stają się narzędziem, do którego często sięgają osoby zarządzające aktywami? Sprawdź >>

Dokładność i obiektywność

Kiedy Zarządca podejmuje ważne decyzje dotyczące wydatków i konserwacji, ważne jest, aby opierały się one na dokładnym i obiektywnym zrozumieniu bieżącej sytuacji.

Zdjęcia i pomiary z drona dokładnie przedstawiają sytuację, niezależnie od tego, czy jest to uszkodzony dach, elewacja, czy źle działająca jednostka HVAC.  Dostarczają w ten sposób zarządcom nieruchomości potrzebnych im faktów w ułamku czasu w porównaniu z konwencjonalnymi metodami gromadzenia danych.

Zdjęcia i filmy są nie tylko trwałym zapisem inspekcji, która nie pozostawia miejsca na błędy ludzkie. Są także materiałem, na którym można prowadzić dokładne pomiary, na przykład do kosztorysu remontu. Dzięki precyzyjnym danym i inteligentnemu oprogramowaniu dokładność pomiarów sięga centymetrów i znacząco przewyższa klasyczne metody, szczególnie na dużych obiektach.

Regularność i Ekonomia

Istotną częścią każdego proaktywnego procesu konserwacji jest regularność. Zarządcy nieruchomości muszą widzieć, jak sytuacja zmienia się w czasie, aby nadać priorytet zasobom. Od dachów po balkony, drobne problemy mogą się nasilać, jeśli zostaną pozostawione bez kontroli. Wyzwaniem jest utrzymanie regularności inspekcji w sposób opłacalny.

Na szczęście regularne loty dronów dają zarządcom nieruchomości niedrogi sposób na kontrolowanie stanu najważniejszych obiektów przez cały rok. W porównaniu z sytuacją, gdy ekipy konserwacyjne spędzają kosztowne godziny na uzyskiwaniu dostępu do trudno dostępnych miejsc i dokumentowaniu ich, te same dane można zebrać w ułamku czasu podczas korzystania z dronów. Dowiedz się więcej >>

Automatyczne statystyki

Wykorzystując nowe rozwiązania pomiarów z powietrza zarządca zwiększa możliwości gromadzenia danych i śledzenia statystyk o nieruchomości. Coraz częściej dane te są gromadzone z pewnym stopniem autonomii i bezproblemowo integrowane z obecnymi procesami i systemami.

Najnowsza technologia dronów może przeprowadzać precyzyjne inspekcje, na przykład dachu, w powtarzalny sposób. Tor lotu można rejestrować i powtarzać w regularnych odstępach czasu za naciśnięciem jednego przycisku. Używając dedykowanego oprogramowania możemy wykonywać pomiary w sposób zautomatyzowany.

Obserwując dokładne dane o dachu lub fasadzie budynku w odstępach 6-12 miesięcznych Możemy porównać dokładnie materiały z różnych okresów i wskazać jakim zmianom ulega nieruchomość. Dzięki wykrywaniu anomalii wspomaganym przez komputer i analizy eksperckie, można zaobserwować rzeczy, których zwykłym okiem się nie dostrzeże - np postępujące spękania lub przecieki na dachach. Zarządca na tej podstawie może podjąć niezbędne działania ze znacznym wyprzedzeniem,  zmniejszając nakład prac i tym samym zwiększyć zadowolenie użytkowników nieruchomości. Bazy wiedzy o nieruchomości staje się wtedy dużą przewagą konkurencyjną.

Szybkość i bezpieczeństwo

Oprócz dokładności, oszczędności kosztów i wiedzy potrzebnej do podejmowania lepszych decyzji, technologia dronów zapewnia zarządzającym bezpieczniejszy sposób na utrzymanie nieruchomości.

Problemy będą się pojawiać. Konieczne będą inspekcje w obszarach, do których załogom trudno dotrzeć. Zamiast ryzykować niebezpieczne, czasochłonne wspinaczki, drony oferują bezpieczną i szybką alternatywę. Zamów inspekcję >>

Upadki z drabin w wyniku pracy na wysokości są jedną z największych przyczyn urazów w miejscu pracy. Obecnie jest sprawdzona i skuteczna technologia, która w wielu przypadkach eliminuje ryzyko narażania personelu.

Dodatkowo, w obecnej sytuacji pandemii, efektywniejsze sposoby inspekcji przekładają się na mniejsze narażenie zdrowia dla personelu i mieszkańców. Drony zapewniają bezpieczny i skuteczny sposób przeprowadzania inspekcji mienia bez obniżenia jakości wyników. Można w ten sposób zminimalizować potrzebę wchodzenia np na balkony i kontakt z użytkownikami nieruchomości. Stosując taką technologię można skrócić czas spędzony na miejscu nawet o 40% w porównaniu z tradycyjnymi metodami inspekcji.

Podsumowanie

Skuteczne zarządzanie aktywami i majątkiem polega na gromadzeniu dokładnych informacji w celu podejmowania rozsądnych i opłacalnych decyzji. Wraz z rozwojem technologii dronów osiągnięcie tych celów nigdy nie było łatwiejsze. Jeżeli chcesz dowiedzięć się więcej o rozwiązaniach do zarządzania nieruchomościami odwiedź naszą stronę www.skysnap.pl lub skontaktuj się z nami na biuro@skysnap.pl

SkySnap Sp. z o.o.

Paweł Wójcik - Dyrektor ds. rozwoju technologii

+48 697 152 915

pawel.wojcik@skysnap.pl

 

Łukasz Czerwiński - CEO

 +48 502 771 713

lukasz.czerwinski@skysnap.pl

www.skysnap.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Inspekcja Balkonów

Inspekcja Balkonów Inspekcja Balkonów

Inspekcje i Pomiary Termowizyjne

Inspekcje i Pomiary Termowizyjne Inspekcje i Pomiary Termowizyjne

Inspekcje Dachów i Wyposażenia

Inspekcje Dachów i Wyposażenia Inspekcje Dachów i Wyposażenia

Inwentaryzacja i Pomiar Elewacji

Inwentaryzacja i Pomiar Elewacji Inwentaryzacja i Pomiar Elewacji

SkySnap

SkySnap SkySnap

Rozwiązania Dronowe do Inspekcji Nieruchomości SkySnap oferuje nowe rozwiązanie...

Rozwiązania Dronowe do Inspekcji Nieruchomości SkySnap oferuje nowe rozwiązanie do inspekcji, monitorowania oraz pomiarów nieruchomości. Dostarczamy: zdjęcia i filmy z powietrza w wysokiej rozdzielczości, system online do analizy i pomiarów materiału zdjęciowego z dronów raporty oceny stanu...

Wybrane dla Ciebie

Czy domofon cyfrowy jest lepszy od tradycyjnego?

Czy domofon cyfrowy jest lepszy od tradycyjnego? Czy domofon cyfrowy jest lepszy od tradycyjnego?

Waldemar Joniec Węzły cieplne i mieszkaniowe

Węzły cieplne i mieszkaniowe Węzły cieplne i mieszkaniowe

Wkrótce zaczną obowiązywać nowe wymagania dotyczące zużycia energii przez budynki. To kolejny wzrost wymogów dotyczących izolacyjności termicznej, a także zużycia energii pierwotnej na ogrzewanie, ciepłą...

Wkrótce zaczną obowiązywać nowe wymagania dotyczące zużycia energii przez budynki. To kolejny wzrost wymogów dotyczących izolacyjności termicznej, a także zużycia energii pierwotnej na ogrzewanie, ciepłą wodę oraz wentylację i oświetlenie. Do tego dochodzi konieczność tworzenia w budynkach systemów czyniących z nich obiekty inteligentne, co ma wpływać nie tylko na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, ale zwłaszcza na oszczędne wykorzystanie energii.

Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego?

Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego? Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego?

FRAPOL Sp. z o.o. Problem czystego powietrza wewnętrznego w budynkach wielorodzinnych

Problem czystego powietrza wewnętrznego w budynkach wielorodzinnych Problem czystego powietrza wewnętrznego w budynkach wielorodzinnych

To, jakim powietrzem oddychamy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Tyle samo, ile mówi się o jakości powietrza na zewnątrz, powinno się mówić o jakości powietrza wewnątrz budynków. Za stan powietrza wewnętrznego...

To, jakim powietrzem oddychamy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Tyle samo, ile mówi się o jakości powietrza na zewnątrz, powinno się mówić o jakości powietrza wewnątrz budynków. Za stan powietrza wewnętrznego odpowiada wentylacja. Nieodpowiednia lub przestarzała wentylacja w mieszkaniu może prowadzić do pogorszenia naszego stanu zdrowia, a w konsekwencji nawet do przewlekłych chorób układu oddechowego. By nie narażać zdrowia własnego i pozostałych lokatorów, a także cieszyć się komfortowymi...

Zobacz, jak proste powinno być zarządzanie nieruchomością?

Zobacz, jak proste powinno być zarządzanie nieruchomością? Zobacz, jak proste powinno być zarządzanie nieruchomością?

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze» Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Czy warto inwestować w modernizację wind?

Czy warto inwestować w modernizację wind? Czy warto inwestować w modernizację wind?

Automatyczne równoważenie. które rozwiazanie wybrać?

Automatyczne równoważenie. które rozwiazanie wybrać? Automatyczne równoważenie. które rozwiazanie wybrać?

Czy wiesz, że 80-90% dwururowych instalacji grzewczych działa nieefektywnie? Skutkuje to skargami lokatorów i nadmiernym...

Czy wiesz, że 80-90% dwururowych instalacji grzewczych działa nieefektywnie? Skutkuje to skargami lokatorów i nadmiernym...

Zabudowa śmietnika. Kilka pomysłów, jak ukryć śmietnik

Zabudowa śmietnika. Kilka pomysłów, jak ukryć śmietnik Zabudowa śmietnika. Kilka pomysłów, jak ukryć śmietnik

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.