administrator24.info

Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA!

Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA! Fot. Rug Riello

Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA! Fot. Rug Riello

Marka Beretta - znana w Polsce z produkcji i sprzedaży kotłów gazowych - oferuje również klimatyzatory BREVA - ścienne urządzenia typu split z czynnikiem chłodniczym R32 przyjaznym środowisku. Klimatyzatory BREVA są propozycją marki Beretta służącą zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania.

treść sponsorowana

Urządzenie oferowane jest w 7 wersjach (4 w wersji monosplit i 3 w wersji multisplit) o mocy od 3,5 do 18kW, dzięki czemu możemy dopasować model odpowiednio do naszych potrzeb, dla najlepszego komfortu i maksimum efektywności. Zaawansowany technologicznie inwerter o szerokim zakresie pracy, pozwala dostosować moc klimatyzatora w sposób ciągły analizując zapotrzebowanie budynku, gwarantując stałą temperaturę i redukcję zużycia energii elektrycznej.

breva

Klimatyzatory BREVA wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz LED

Marka Beretta, która zawsze była liderem w poszukiwaniu rozwiązań poprawiających wydajność swoich produktów, zapewnia, że klimatyzatory BREVA zostały zaprojektowane tak, aby pracowały jak najefektywniej chłodząc w okresie letnim, jak i grzejąc zimą. BREVA korzysta z czynnika chłodniczego R32 o wysokiej wydajności i niskim wpływie na środowisko, dzięki czemu urządzenia osiągają klasę efektywności A++, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Ponadto zapewnia to zgodność z nowym europejskim rozporządzeniem w sprawie zmniejszenia wpływu fluorowanych gazów na środowisko w atmosferze.

Wydajność klimatyzacji i design

Jednostka wewnętrzna BREVA wyróżnia się estetycznym wykończeniem i jakością materiałów, z których została wykonana, a także rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi montaż. Klimatyzatory wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz LED wskazujący aktualną wartość temperatury, tryb pracy sprężarki oraz komunikaty o ewentualnych błędach, którym można sterować za pomocą pilota. Jednostki wewnętrzne serii BREVA charakteryzują się również szerokim zakresem przepływu powietrza, który są w stanie przetworzyć. Oprócz stabilnej temperatury w pomieszczeniu, BREVA na bieżąco oczyszcza powietrze w pomieszczeniu dzięki filtrom antybakteryjnym i fotokatalitycznym, które zapewniają świeże i zdrowe powietrze. Za optymalną wilgotność powietrza odpowiada funkcja osuszania - DRY.

breva

Jednostka zewnętrzna klimatyzatora BREVA

Szczegóły konstrukcyjne jednostek zewnętrznych zostały również dopracowane, aby działały bezproblemowo nawet po wielu latach ekspozycji na warunki pogodowe.

Pobierz instrukcję obsługi klimatyzatora BREVA i kartę produktu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora?

·         Odpowiednia moc. Aby urządzenie było w pełni wydajne, należy prawidłowo dobrać moc urządzenia do wielkości ogrzewanej powierzchni, wymagań pomieszczenia i przyszłych użytkowników. Standardowo w obliczeniach przyjmuje się, że wielkość powierzchni do schłodzenia należy pomnożyć razy sto (w przypadku pomieszczenia  mierzącego 50 m2 będzie to więc 5000 W, czyli 5 kW). Wstępny dobór przed zakupem należy skonsultować z fachowcem.

·         Cicha praca. Zbyt głośna praca urządzenia może okazać się zbyt uciążliwa, zwłaszcza w nocy, dlatego warto zwrócić uwagę na oferowany poziom głośności urządzenia.

·         Funkcja ogrzewania. przydatna zwłaszcza w okresie przejściowym (wiosennym i jesiennym).

·         Wysoka efektywność energetyczna

·         Łatwe programowanie. Warto zastanowić się nad możliwościami, jakie oferują nowoczesne klimatyzatory (sterowanie za pomocą pilota, jak również zdalne sterowanie ze smartfona za pomocą aplikacji)

Cicha praca klimatyzatora

Na komfort otoczenia wpływa również poziom głośności, który jest szczególnie ważny w sypialniach lub gabinetach. Seria BREVA gwarantuje cichą pracę przez cały rok, która jest praktycznie niezauważalna dla ludzkiego ucha (20 dB (A)). Tę funkcję można włączyć zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Urządzenia mają również funkcję "SLEEP", która reguluje pracę klimatyzatora w celu zapewnienia maksymalnego komfortu w nocy podczas snu. W trybie chłodzenia zwiększa o wartość ustawionej temperatury przez użytkownika o 1°C (w odstępie godzinowym) przez pierwsze 2 godziny i utrzymuje temperaturę osiągniętą przez kolejne 6 godzin przed wyłączeniem. W trybie ogrzewania przez pierwsze 2 godziny obniża wartość temperatury zadanej o 2°C w odstępie godzinowym; po 3 godzinach temperatura wzrasta o 2°C na okres 3 godzin przed wyłączeniem.

O czym należy pamiętać podczas użytkowania klimatyzatora?

·         Energooszczędność zależy przede wszystkim od jakości klimatyzatora, usytuowania pomieszczenia w budynku (również wg stron świata), w którym ma być zamontowany, jego izolacji, liczby i rozmieszczenia okien, prawidłowego doboru urządzenia, jak również od sposobu korzystania z klimatyzatora i regularnej konserwacji 

·         Montaż klimatyzacji w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych należy poprzedzić odpowiednimi formalnościami (należy uzyskać zgodę od zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej).

·         Miejsce montażu jednostki zewnętrznej powinno być zacienione.

·         Aby chronić środowisko, należy wybrać klimatyzator z ekologicznym czynnikiem chłodniczym np. R32.

·         Suma mocy jednostek wewnętrznych nie może być większa od mocy jednostki zewnętrznej. 

·         Przy wyborze miejsca montażu zarówno jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej nie należy przekraczać maksymalnych odległości podawanych przez producenta.

Sterowanie klimatyzacją za pomocą pilota i zdalne

Każda jednostka wewnętrzna BREVA wyposażona jest w pilot na podczerwień z dużym podświetlanym wyświetlaczem, pozwalającym uzyskać dostęp do wszystkich funkcji klimatyzatora. Na wyświetlaczu pilota zdalnego sterowania można odczytać temperaturę otoczenia oraz programować czas pracy jednostki.

 

breva - sterowanie

Pilot na podczerwień z dużym podświetlanym wyświetlaczem

Z zamontowanym (opcjonalnie) zestawem Wi-Fi można wygodnie zarządzać temperaturą nawet z dala od domu. Dzięki dedykowanej aplikacji marki Beretta - BeSmart AC (do pobrania bezpłatnie dla systemów iOS i Android) można ustawić tryb pracy, programować czas pracy i sprawdzić status urządzenia poprzez smartfon i tablet.

Ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji Beretta oferuje 3-letnią gwarancję, której warunki można znaleźć na stronie www.beretta.pl lub w karcie gwarancyjnej dołączonej do urządzenia. Dzięki możliwości rejestracji urządzenia na stronie www.beretta.pl, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi klimatyzacji przez Autoryzowany Serwis Beretta są dostępne w bazie danych producenta.

Więcej informacji o tym urządzeniu można znaleźć na stronie www.beretta.pl. Warto na nią zajrzeć również dlatego, że jeśli w obrębie naszych zainteresowań znajdują się urządzenia grzewcze, to można znaleźć tam informacje na temat kotłów gazowychpomp ciepła i innych akcesoriów. Dodatkowo marka Beretta może pochwalić się nowoczesnymi kotłami z serii X (Mynute X, Exclusive X), wyposażonymi w wymiennik ze stali nierdzewnej, ten drugi również w kolorowy panel sterowania i system kontroli spalania ACC.

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji o firmie, odwiedź www.riello.com.

Przydatne linki

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym? Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Atrakcyjny kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na inwestycję w część wspólną budynku »

Atrakcyjny kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na inwestycję w część wspólną budynku » Atrakcyjny kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na inwestycję w część wspólną budynku »

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje?

Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje? Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje?

Sposób na zachowanie porządku z pojemnikami na odpady »

Sposób na zachowanie porządku z pojemnikami na odpady » Sposób na zachowanie porządku z pojemnikami na odpady »

Jaki wodomierz wskaże prawidłowe zużycie?

Jaki wodomierz wskaże prawidłowe zużycie? Jaki wodomierz wskaże prawidłowe zużycie?

Jak prawidłowo odebrać mieszkanie lub lokal usługowy?

Jak prawidłowo odebrać mieszkanie lub lokal usługowy? Jak prawidłowo odebrać mieszkanie lub lokal usługowy?

Czy istnieją wodomierze odporne na osady i zanieczyszczenia?

Czy istnieją wodomierze odporne na osady i zanieczyszczenia? Czy istnieją wodomierze odporne na osady i zanieczyszczenia?

Bezpieczny sposób na ogrzewanie wody grzewczej oraz ciepłej wody użytkowej »

Bezpieczny sposób na ogrzewanie wody grzewczej oraz ciepłej wody użytkowej » Bezpieczny sposób na ogrzewanie wody grzewczej oraz ciepłej wody użytkowej »

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu? Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki styropian wybrać na ocieplenie?

Jaki styropian wybrać na ocieplenie? Jaki styropian wybrać na ocieplenie?

Ocieplenie budynku - niedrogi sposób na niższe rachunki »

Ocieplenie budynku - niedrogi sposób na niższe rachunki » Ocieplenie budynku - niedrogi sposób na niższe rachunki »

Poznaj rozwiązania dla Użytkowników obiektów »

Poznaj rozwiązania dla Użytkowników obiektów » Poznaj rozwiązania dla Użytkowników obiektów »

Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci »

Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci » Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci »

W jaki sposób zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w instalacji?

W jaki sposób zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w instalacji? W jaki sposób zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w instalacji?

Kosze i zabudowy dla pojemników na odpady - podpowiadamy co wybrać »

Kosze i zabudowy dla pojemników na odpady - podpowiadamy co wybrać » Kosze i zabudowy dla pojemników na odpady - podpowiadamy co wybrać »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu » Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną? Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym »

Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym » Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym »

Jaki wodomierz wybrać?

Jaki wodomierz wybrać? Jaki wodomierz wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać? Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze» Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Jak zdalnie odczytać stan liczników?

Jak zdalnie odczytać stan liczników? Jak zdalnie odczytać stan liczników?

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków » Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Jak zautomatyzować pracę zarządcy?

Jak zautomatyzować pracę zarządcy? Jak zautomatyzować pracę zarządcy?

Jak zapewnić zdrowe powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniu?

Jak zapewnić zdrowe powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniu? Jak zapewnić zdrowe powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniu?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.