administrator24.info

Jaki wybrać ciepłomierz? Przegląd ciepłomierzy 2022

Przegląd ciepłomierzy 2021

Przegląd ciepłomierzy 2021

Ciepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i nowoczesne wzornictwo, ponadto nadają się do montażu w starych sieciach grzewczych. Sprawdź, jaki ciepłomierz będzie dla Ciebie najlepszy.

treść sponsorowana

Ciepłomierze służące do indywidualnego rozliczania kosztów obowiązkowe

Obowiązek instalowania urządzeń służących do indywidualnego rozliczania kosztów ogrzewania w budynku wielolokalowym wynika z Rozporządzenia ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 

Obecnie w nowych budynkach jest  już standardem opomiarowanie zużycia ciepła i ciepłej wody użytkowej (oczywiście energii elektrycznej, gazu i zimnej wody również, a niekiedy także chłodu dla każdego lokalu). Jednak w warunkach polskich stan wyposażenia starszych budynków w liczniki ciepła jest w dalszym ciągu niewystarczajacy.  Spośród ok. 6,5 mln mieszkań w budynkach wielolokalowych, według indywidualnego zużycia rozliczanych jest ok. 3,5 mln mieszkań, czyli tylko nieco ponad połowa.

Ciepłomierze z funkcją zdalnego odczytu obowiązkowe

W 2021 r. znowelizowano Ustawę z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2166.), która m.in. nakłada na właścicieli lub zarządców budynków wielolokalowych obowiązek wyposażenia lokali w ciepłomierze (i wodomierze) z funkcją zdalnego odczytu. Obowiązek ten należy wypełnić do 1 stycznia 2027 r. 

Zestawienie ciepłomierzy

Chcąc ułatwić przegląd aktualnej oferty rynkowej, przedstawiamy zestawienie ciepłomierzy, przygotowane na podstawie przesłanych do redakcji materiałów od producentów i dystrybutorów.

Dlaczego warto wybrać ciepłomierze firmy ANTAP Grupa?

Ciepłomierzami oraz ich kontrolą metrologiczną (legalizacją) zajmujemy się 30 lat.

Oferujemy ciepłomierze/chłodomierze kompaktowe (SUPERCAL 739, SUPERSTATIC 749) dedykowane do indywidualnego opomiarowania mieszkań, domów oraz liczniki rozłączne - przemysłowe (SUPERCAL 531, SUPERSTATIC 440) zaprojektowane do systemów grzewczych/chłodniczych dla dużych dostawców i odbiorców energii cieplnej.

Oferowane liczniki są dostępne w oparciu o mechaniczne lub statyczne (ultradźwiękowe lub oscylacyjne) przetworniki przepływu, w zakresie pomiarowym DN 15 – DN 500mm, qp=0,6 -1500 m3/h.

Ciepłomierze charakteryzuje duża dokładność i niezawodność pomiaru. Szeroka gama rejestrów pamięci wewnętrznej i rozbudowane możliwości komunikacyjne pozwalają na precyzyjną analizę rejestrowanych danych oraz zdalny odczyt liczników siecią radiową lub przewodową (M-bus).

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi klientów oferujemy usługi montażu i wymiany ciepłomierzy, wodomierzy oraz systemy zdalnego odczytu i rozliczania mediów (wody i ciepła).

Posiadając status Punktu Legalizacyjnego, w rozbudowanym Centrum Pomiarów i Legalizacji Ciepłomierzy, świadczymy kompleksowe usługi w zakresie kontroli metrologicznej, legalizacji i serwisu ciepłomierzy oraz ich elementów składowych.

Zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się z pełną ofertą firmy na stronie internetowej www.antap.pl

Zadzwoń: 22 751 52 00

Postaw na jakość i doświadczenie - ciepłomierze BMETERS!

Ciepłomierze BMETERS dedykowane są do mieszkań, domów jednorodzinnych, do przemysłu i dostawców energii ciepła i chłodu. W ofercie znajdują się ciepłomierze mechaniczne (kompaktowy Hydrocal-M3 o średnicach od DN15 do Dn20 i rozłączny Hydrosplit-M3 podłączany do przetworników przepływu w średnicach od DN15 do DN200) oraz ciepłomierz ultradźwiękowy Hydrosonis(od DN15 do DN50), zapewniający wysoką klasę dokładności oraz precyzję pomiaru czynnika grzewczego.

Ciepłomierze umożliwiają naliczanie zarówno energii ciepła i chłodu z bardzo wysoka precyzja dzięki precyzyjnym czujnikom temperatury oraz niezawodnemu pomiarowi przepływu wody. Możliwość podłączenia nawet dwóch wodomierzy do przelicznika ciepłomierza ułatwia budowę systemów automatyki budynkowej.

Wbudowany w standardzie moduł M-BUS do systemów przewodowych pozwala na łączenie urządzeń w sieć i odczyt zdalny zarejestrowanych wskazań. Wszystkie ciepłomierze w ofercie BMETERS są kompatybilne z systemem zdalnego odczytu Hydrolink, umożliwiającego uzyskanie danych drogą radiową W-MBUS zgodnie ze standardem OMS, a przy zastosowaniu urządzeń pośredniczących dane są dostępne przez Internet po zalogowaniu się na portal Hydrolink Online. Ogromną zaletą jest również 5-letnia gwarancja ciepłomierza Hydrocal-M3, która zapewnia spokój przez cały czas trwania okresu legalizacyjnego. 

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi BMETERS i do zapoznania się z pełną ofertą firmy na stronie internetowej www.bmeters.pl 

Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  71 388 90 83

Ciepłomierze Diehl – niemiecka precyzja

Ultradźwiękowe ciepłomierze SHARKY marki Diehl to bardzo dokładne, nowoczesne urządzenia, którym nie straszne trudne warunki pracy.

W zależności od potrzeb, możesz wybrać odpowiedni model. Ultradźwiękowy ciepłomierz SHARKY 774 doskonale sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym.

Pomiar statyczny sprawia, że ciepłomierz mierzy bardzo dokładnie przez wiele lat nawet przy zanieczyszczonej wodzie. Jego niewielkie rozmiary oraz dwusekundowy czas kalkulacji pomiaru energii sprawiają, że ciepłomierz jest idealnym licznikiem do zastosowania w punktach o dynamicznych zmianach temperatury i przepływu takich jak logotermy.

Model SHARKY 775  świetnie sprawdzi się w ciepłowni. Ciepłomierz oprócz zintegrowanego modułu radiowego posiada możliwość rozbudowy o szereg modułów komunikacyjnych, takich jak M-Bus, LonWorks, Modbus, wejścia/wyjścia impulsowe. Co więcej urządzenie charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii, żywotność baterii wynosi ponad dwa okresy legalizacyjne.

Liczniki Diehl są przystosowane do zdalnego odczytu, zarówno za pośrednictwem M-bus, jak i radia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta na stronie intenretowej >>

Kontakt: 33 851 04 39

SensoStar: jeden ciepłomierz - wiele możliwości

Ciepłomierze SensoStar firmy Engelmann oferują optymalne rozwiązanie dla wielu zastosowań i sprawią, że ​​usługi pomiarowe są łatwe w użytkowaniu. Wszystkie urządzenia już dziś spełniają wszelkie niezbędne wymagania dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej.

Komunikacja bezprzewodowa

Oferta produktów obejmuje zarówno ciepłomierze mechaniczne, jak i ultradźwiękowe. Wszystkie urządzenia można zamawiać w oparciu o indywidualne wymagania, ponieważ są one modułowe, łatwe w ustawieniach i skalowalne. Na przykład: SensoStar można zamówić ze zintegrowanym modułem radiowym, który oferuje proste rozwiązanie do połączenia z siecią radiową. Oprócz podstawowego modułu radiowego (Wireless M-Bus) dostępne są inne moduły komunikacyjne, takie jak M-Bus, Mod-Bus czy LoRa. Wkrótce dostępny będzie również moduł NB-IoT. Wszystkie moduły komunikacyjne można doposażyć do posiadanych urządzeń.

Zintegrowany moduł radiowy

Automatyczny, zdalny odczyt licznika SensoStar, umożliwia zbieranie danych o zużyciu i statusie diagnostycznym z ciepłomierza. Dane te przesyłane są następnie w celu przeprowadzania analiz, rozliczeń bądź rozwiązywania problemów lub mogą być dalej przetwarzane. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowego odczytu, spełnione będą wszystkie wymagania prawne oraz zredukowane koszty zużycia mediów. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne w połączeniu z naszymi wodomierzami radiowymi Picoflux AiR oraz I_Flux.

Łatwe ustawienie

Ciepłomierze SensoStar zapewniają wysoką elastyczność, jeśli chodzi o konfigurację. Biorąc pod uwagę modyfikowalną obudowę przelicznika i możliwe do ponownego montażu modułów, jest to odpowiedni miernik do wielu zastosowań. Urządzenie można dostosować do swoich potrzeb w kilku szybkich krokach, za pomocą odpowiednich interfejsów.

Możliwość zmiany kierunku przepływu

SensoStar nadaje się do wszystkich powszechnie używanych instalacji i może być montowany zarówno na zasilaniu, jak i na powrocie. Dzięki prostej parametryzacji można to zrobić zaraz po zakupie lub bezpośrednio na miejscu przez naciśnięcie klawisza lub za pomocą  oprogramowania uzupełniającego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ciepłomierzy >>

W celu uzyskania dalszych informacji o produktach prosimy o kontakt:

Dział Handlowy – Region wschodni
+48 500 075 473

Dział Handlowy – Region zachodni
+48 512 926 896

Kontakt: +48 42 714 29 20

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Stefan Stefan, 16.05.2016r., 11:46:02 Czy w przypadku domku jednorodzinnego też koniecznym jest instalowanie ciepłomierzy?
  • ArturJ ArturJ, 27.03.2018r., 20:45:25 jak się chce oszczędzać ciepło, to ciepłomierz jest niezbędny
  • zbig zbig, 18.04.2018r., 14:18:48 Trzeba go jeszcze tylko poprawnie zamontować i potem konserwować
  • łukasz łukasz, 22.04.2018r., 16:52:00 tzn? gdzie i jak zamontować? jak konserwować?
  • fd fd, 24.04.2018r., 14:25:31 @łukasz to chyba musisz zapytać kogoś ogarniętego w temacie, ale poczytać na temat
  • darek darek, 04.05.2020r., 19:37:40 Fajne porównanie ale nadal nie wiem na jaki się zdecydować :)
  • Kondi Kondi, 06.05.2020r., 19:48:11 Jak do mieszkania lub domu to polecam BMeters.
  • Jarek Jarek, 27.10.2021r., 00:27:02 To bardzo ważne, równiez szukam podobnego! stomatolog.walbrzych.pl/

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.