administrator24.info

Korzyści ze zdalnego odczytu

PIAS-KAN SP. Z O.O. | 2019-05-13
PIAS-KAN

PIAS-KAN

Kompleksowy system radiowy, będący w ofercie firmy Pias-Kan, to spełnienie oczekiwań różnorodnych klientów. Można go używać do odczytu wskazań ciepłomierzy, wodomierzy i podzielników kosztów ciepła w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, a nawet w przemysłowych.

treść sponsorowana

A co to właściwie jest?

Zdalny odczyt (ang. Automatic Meter Reading – AMR) to technologia polegająca na automatycznym pobieraniu danych za pomocą fal radiowych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników ciepła i przesyłaniu ich do bazy danych administratora, w celu analizy i dokonania rozliczeń. Zastosowanie najnowszej technologii gwarantuje niski pobór mocy, a tym samym długoletnią i bezobsługową pracę urządzeń.

Najważniejsze zalety systemu AMR:

Z punktu widzenia administracji:

1. Znaczna redukcja kosztów: System minimalizuje liczbę inkasentów oraz ogranicza możliwość wystąpienia pomyłek związanych z czynnikiem ludzkim, powstających na etapie manualnego spisywania stanów liczników, jak i przy wprowadzaniu danych do systemu komputerowego. Tym samym zastosowanie Systemu Inkasenckiego obniża koszty odczytów i tworzenia baz danych.

2. Bezpieczeństwo: Optyczny odczyt przepływu z mechanizmów zliczających wodomierzy jest całkowicie odporny na działanie zewnętrznego pola magnetycznego. Dzięki możliwości ustawienia alarmów, takich jak np.: zdjęcie nakładki z wodomierza, brak przepływu, przepływ wsteczny, przyłożenie magnesu itp., zarządcy są informowani o nieprawidłowościach w eksploatacji urządzenia pomiarowego, co gwarantuje zabezpieczenie przed nadużyciami.

Chcesz wiedzieć czym nasza oferta wyróżnia się na rynku?

 

Nasz konsultant odpowie na Twoje pytania i pomoże w doborze urządzenia.
Zadzwoń lub napisz
 

606 323 946

 

piaskan@piaskan.pl

3. Pełna kontrola: System umożliwia dokładny monitoring i kontrolę wielkości wskazań oraz terminów legalizacji urządzeń zamontowanych w lokalach mieszkalnych oraz odczytów wodomierzy i ciepłomierzy głównych, lokalnego dostawcy wody i ciepła. Omawiane urządzenia pomiarowe konstrukcyjnie przystosowane są do montażu nakładek bądź modułów radiowych bez naruszenia ich cech legalizacyjnych.

4. Oszczędność czasu: Do tej pory odczytywanie stanu liczników było niezwykle czasochłonne. Bezprzewodowy system odczytu AMR gwarantuje dużą swobodę w wyborze terminu i zakresu odczytywanych danych, odczyt odbywa się automatycznie i wystarcza kilka godzin, by ze średniej wielkości osiedla pobrać dane o stanie liczników i wprowadzić je do komputera. Można zapomnieć o sytuacji, kiedy to inkasent starał się wielokrotnie i bezskutecznie dostać do czyjegoś mieszkania w celu odczytu urządzeń pomiarowych.

5. Odczyt trudno dostępnych urządzeń: Dzięki zastosowaniu transmisji radiowej i braku konieczności fizycznego dostępu do urządzenia możliwe jest dokonanie odczytu urządzeń w lokalizacjach z utrudnionym dostępem, np. studzienki wodomierzowe zalewane wodą gruntową lub opadową czy pustostany.

6. System modułowy: System Inkasencki można łatwo rozbudować w trakcie eksploatacji według potrzeb i możliwości zarządcy. Dodanie urządzeń transmisji danych (retransmiterów, koncentratorów danych, serwera i stosownego oprogramowania) pozwala na przekształcenie systemu inkasenckiego w system stacjonarnego odczytu. Dowiedz się więcej na temat systemu >>

Potrzebujesz pomocy związanej z opomiarowaniem wody i ścieków?

 

Nie zwlekaj, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym konsultantem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania
 

606 323 946

 

piaskan@piaskan.pl

Z punktu widzenia odbiorców wody:

1. Bezpieczeństwo: Lokatorzy nie są narażeni na zagrożenia związane z wpuszczaniem niepowołanej, obcej osoby do swojego domu, co jest bardzo istotne w przypadku osób starszych.

2. Obniżenie dopłat do wody: Niemalże równoczesny odczyt radiowy wodomierza głównego i wodomierzy mieszkaniowych oraz odpowiedni stan tych urządzeń, ich rodzaj i sposób montażu, a także terminowa legalizacja mają bardzo duży wpływ na znaczące zmniejszenie różnicy w bilansie wskazań wodomierzy, a tym samym obniżenie opłat dodatkowych doliczanych do faktury.

3. Rzeczywiste rozliczenia: Automatyczne pozyskiwanie danych odczytowych umożliwia naliczanie opłaty za media na podstawie faktycznego zużycia, nie natomiast na podstawie obliczeń szacunkowych.

4. Większa prywatność: System zdalnego odczytu eliminuje konieczność fizycznego dostępu do urządzeń pomiarowych w celu spisania stanów liczydła. Lokatorzy nie muszą już oczekiwać na przybycie pracownika spółdzielni, dostosowywać swoich planów do terminu wizyty. Sprawdź >>

Rozwiązania proponowane przez firmę Pias-Kan oparte są na nowoczesnej technologii transmisji radiowej, w której wszystkie komponenty doskonale ze sobą współpracują, gwarantując przy tym bezpieczeństwo danych, prędkość transmisji oraz zasięg i komfort odczytu.

PIAS-KAN Sp. z o.o.

Al. Prymasa Tysiąclecia 78 D
01-424 Warszawa
tel./fax 22 877 00 21, 837 40 60, 836 91 99

piaskan@piaskan.pl

www.piaskan.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Jacek Czerski Jacek Czerski, 30.08.2018r., 12:56:59 Nieprawda, że elektroniczny system rozliczania jest finansowo bezpieczny! administratorzy systemów zdalnych dopiero wtedy mają okazję do wykazywania nadliczbowych ilości zużywania wody lub ciepłej wody!Są poza wszelką kontrolą użytkowników zakładanych użytkownikom aparatów. Tylko, gdy pracownik przychodzi i spisuje stany zużycia z podpisem pracownika i użytkownika na odpisie, który pozostaje u użytkownika jest możliwość reklamacji rachunków lub faktur vat i właściwego przeliczenia należności!!!

Powiązane

E-ITN 30.51 - podzielnik elektroniczny, z radiowym przesyłem danych

E-ITN 30.51 - podzielnik elektroniczny, z radiowym przesyłem danych E-ITN 30.51 - podzielnik elektroniczny, z radiowym przesyłem danych

Podzielnik E-ITN 30.51 / elektroniczny, z radiowym przesyłem danych

Podzielnik E-ITN 30.51 / elektroniczny, z radiowym przesyłem danych

ELF - ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji

ELF - ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji ELF - ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji

ELF - ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji

ELF - ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji

FAUN - elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy

FAUN - elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy FAUN - elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy

FAUN Elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy

FAUN Elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy

PIAS-KAN SP. Z O.O. Diament Miesiecznika Forbes dla PIAS-KAN

Diament Miesiecznika Forbes dla PIAS-KAN Diament Miesiecznika Forbes dla PIAS-KAN

"Diamenty Forbesa" to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. W tym roku wśród laureatów tego prestiżowego grona znalaza się firma PIAS-KAN.

"Diamenty Forbesa" to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. W tym roku wśród laureatów tego prestiżowego grona znalaza się firma PIAS-KAN.

PIAS-KAN SP. Z O.O. APT-WMBUS-NA-1 - uniwersalna nakładka do komunikacji Wireless M-Bus

APT-WMBUS-NA-1 - uniwersalna nakładka do komunikacji Wireless M-Bus APT-WMBUS-NA-1 - uniwersalna nakładka do komunikacji Wireless M-Bus

Uniwersalna nakładka radiowa APT-WMBUS-NA-1 jest zespołem rozłącznym, składającym się z pierścienia pośredniego, modułu radiowego i pokrywki. Pierścień pośredni służy do mocowania modułu radiowego na wodomierzach,...

Uniwersalna nakładka radiowa APT-WMBUS-NA-1 jest zespołem rozłącznym, składającym się z pierścienia pośredniego, modułu radiowego i pokrywki. Pierścień pośredni służy do mocowania modułu radiowego na wodomierzach, w wymaganej pozycji montażu. Moduł przeznaczony jest do bezprzewodowej transmisji danych pomiarowych w paśmie ISM 868 MHz zgodnie z protokołem Wireless M-Bus.

PIAS-KAN SP. Z O.O. Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS MESH

Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS MESH Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS MESH

Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS jest urządzeniem elektronicznym zbudowanym w oparciu o najnowszej generacji ośmiobitowy mikrokontroler. Odczyt temperatur dokonywany jest za pomocą dwóch czujników...

Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS jest urządzeniem elektronicznym zbudowanym w oparciu o najnowszej generacji ośmiobitowy mikrokontroler. Odczyt temperatur dokonywany jest za pomocą dwóch czujników temperatury typu NTC o wysokiej dokładności, a transmisja danych odbywa się przy wykorzystaniu nielicencjonowanego pasma ISM 868 MHz.

PIAS-KAN SP. Z O.O. Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS

Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS

Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS od firmy Pias-Kan jest urządzeniem elektronicznym zbudowanym w oparciu o najnowszej generacji ośmiobitowy mikrokontroler. Odczyt temperatur dokonywany jest za...

Podzielnik kosztów ogrzewania CERIS WMBUS od firmy Pias-Kan jest urządzeniem elektronicznym zbudowanym w oparciu o najnowszej generacji ośmiobitowy mikrokontroler. Odczyt temperatur dokonywany jest za pomocą dwóch czujników temperatury typu NTC o wysokiej dokładności, a transmisja danych odbywa się przy wykorzystaniu nielicencjonowanego pasma ISM 868 MHz.

PIAS-KAN SP. Z O.O. FAUN – elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy

FAUN – elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy FAUN – elektroniczny przelicznik do ciepłomierzy

FAUN to precyzyjny, wysokiej klasy przelicznik przeznaczony do stosowania w instalacjach, w których czynnikiem grzewczym/chłodzącym jest woda. Świetnie sprawdza się w węzłach cieplnych, budynkach mieszkalnych...

FAUN to precyzyjny, wysokiej klasy przelicznik przeznaczony do stosowania w instalacjach, w których czynnikiem grzewczym/chłodzącym jest woda. Świetnie sprawdza się w węzłach cieplnych, budynkach mieszkalnych i użytkowych, obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.

PIAS-KAN SP. Z O.O. ELF – ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji

ELF – ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji ELF – ciepłomierz kompaktowy najnowszej generacji

ELF to precyzyjny i niezawodny ciepłomierz kompaktowy, wyposażony w wysokiej klasy licznik ciepła z przetwornikiem przepływu klasy 2 z elektronicznym odczytem obrotów wirnika, a także z archiwizacją wielu...

ELF to precyzyjny i niezawodny ciepłomierz kompaktowy, wyposażony w wysokiej klasy licznik ciepła z przetwornikiem przepływu klasy 2 z elektronicznym odczytem obrotów wirnika, a także z archiwizacją wielu danych pomiarowych, charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem. Ciepłomierz przeznaczony jest do pomiaru zużycia energii cieplnej pobieranej z sieci cieplnych przez niewielkie obiekty mieszkalne lub biurowe.

PIAS-KAN SP. Z O.O. Inkasencki system odczytu wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania

Inkasencki system odczytu wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania Inkasencki system odczytu wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania

Inkasencki sposób zbierania danych polega na automatycznym odbieraniu sygnału radiowego z urządzeń pomiarowych przez inkasenta wyposażonego w terminal mobilny z interfejsem Bluetooth oraz moduł komunikacyjny...

Inkasencki sposób zbierania danych polega na automatycznym odbieraniu sygnału radiowego z urządzeń pomiarowych przez inkasenta wyposażonego w terminal mobilny z interfejsem Bluetooth oraz moduł komunikacyjny APT-Verti-1, który przemieszcza się od budynku do budynku pieszo (system walk-by) bądź samochodem (system drive-by) po określonej trasie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.