administrator24.info

Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych

WINDY SCHODOWE | 2020-04-30
Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych

Platformy schodowe, podnośniki pionowe i inne urządzenia dźwigowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych

Windy Schodowe jako firma inżynierii dźwigowej oferuje Państwu szeroką gamę urządzeń dźwigowych przeznaczonych do przemieszczania osób starszych i niepełnosprawnych mających trudności z poruszaniem się.

treść sponsorowana

Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują ukośne platformy przyschodowe. Możemy Państwu zaoferować platformy na szynie prostej oraz krzywoliniowej, do montowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jesteśmy jedynym w Polsce przedstawicielem austriackiej firmy Ascendor, która produkuje unikalne platformy PLG7 i PLK8.

Platformy schodowe są urządzeniami dźwigowymi dedykowanymi dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Instalowane są praktycznie wszędzie i na każdych rodzajach schodów zarówno prostych, jak i zabiegowych w środku bądź też na zewnątrz budynków. Platformy te charakteryzują się w miarę dużym udźwigiem wynoszącym w zależności od modelu od 200 do 300 kilogramów.

Zadzwoń i zapytaj o wykonanie instalacji: 692 449 474.

Zdalny pilot bądź specjalny panel, czy też kaseta przywoławcza pozwalają na swobodne sterowanie platformą. Warunki techniczne klatki schodowej określają wybór odpowiedniego modelu urządzenia. Platformy wyposażone w specjalne barierki opuszczane na czas przejazdu gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkownikowi. Z podnośnika mogą korzystać również osoby bez wózka inwalidzkiego dzięki opcji dodatkowej, jaką jest rozkładane krzesełko.

Tor jezdny urządzenia jest przytwierdzany do ściany lub słupków nośnych, a najazd odbywa się po rampach umiejscowionych po bokach platformy, które po wjeździe składają się gwarantując tym samym dodatkowe zabezpieczenie. Najazd boczny na platformę to najczęstsze rozwiązanie w przypadku takich urządzeń, jeśli jednak przed schodami brak odpowiedniej ilości miejsca stosuję się wtedy najazd od frontu.

Firma Windy Schodowe oferuje produkty kilku wiodących koncernów europejskich austriackiego Ascendor z platformami PLG7 i PLK8, oraz włoskiego Vimec z podnośnikiem schodowym V64. Do swojej oferty wprowadziliśmy także platformy LippeLift, które dzięki przystępnej cenie są bardzo popularne na naszym rynku.

Urządzenia PLG7 i PLK8 są to bardzo wysokiej klasy platformy schodowe. Poruszają się one na dwóch szynach jezdnych ze stali nierdzewnej, z których górna może służyć za poręcz schodów. Zasila je bateria akumulatorów umiejscowiona wewnątrz platformy, która podczas postoju jest automatycznie ładowana przez specjalną ładowarkę wpinaną do standardowego gniazdka elektrycznego  230V. Składanie i rozkładanie oraz opuszczanie poręczy ochronnych odbywa się automatycznie.

PLK8 jest podnośnikiem głównie montowanym na schodach krzywoliniowych czy zabiegowych rzadziej na schodach prostych. Natomiast platforma PLG7 jest urządzeniem o niezwykle kompaktowej budowie, które po złożeniu ma szerokość jedynie 25 cm, przez co idealnie nadaje się do klatek schodowych w blokach i budynkach wielomieszkaniowych spełniając tym samym wymagania odnośnie szerokości schodów podyktowane odpowiednimi przepisami w zakresie bezpieczeństwa.

Oba podnośniki charakteryzują się eleganckim wyglądem i bardzo cichą pracą mechanizmu jezdnego. Urządzenia są objęte 3 letnią gwarancją przy standardowym serwisowaniu raz w roku – zapewnia to bardzo niskie koszty utrzymania urządzeń. Funkcjonalność, prostota w obsłudze, zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom to domena produktów oferowanych przez austriacką firmę. Platformy Ascendor produkowane są również w nietypowych rozmiarach zgodnie z wymaganiami i zaleceniami klienta. Wielokrotnie też zdarza się, że użytkownik urządzenia zamawia tzw. zakręt parkingowy 90 bądź 180 stopniowy dzięki któremu podczas postoju platforma jest schowana poza schodami, co umożliwia innym korzystanie z nich w sposób całkowicie nieskrępowany.

Schodołaz kroczący

Podnośniki pionowe potocznie nazywane windami są opcjonalnym wyborem dla platform schodowych. Wielką zaletą tego typu urządzeń jest naturalna możliwość podnoszenia na większą ilość poziomów oraz większy udźwig niż w przypadku platform przyschodowych. Niezwykle istotne jest to, że w trakcie unoszenia się podnośnika oprócz osoby niepełnosprawnej jazdę w tym samym czasie może odbywać inna osoba np. instruktor, asystent, czy opiekun.

Podnośniki pionowe mają zastosowanie na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Trzeba pamiętać jednak o tym, że zamontowanie takiego urządzenia niesie już za sobą określone przygotowania podyktowane prawem budowlanym i jest z pewnością bardziej pracochłonne niż zamontowanie np. platformy schodowej.

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły: 692 449 474.

Platforma ascendor plk8 ze stali nierdzewnej

Ciekawym rozwiązaniem wśród oferowanych przez nas urządzeń są windy krzesełkowe. Stanowią swoistą alternatywę dla wymienionych wcześniej produktów. Zaletą ich jest niewątpliwie bardzo niska cena z reguły kilkanaście razy mniejszą w porównaniu z innymi podnośnikami.

W swojej ofercie posiadamy krzesełka schodowe produkowane przez kilka firm europejskich, m.in. angielską firmę Acorn. Urządzenia tej firmy charakteryzują się niezwykła wytrzymałością, trwałą konstrukcją i prostotą użytkowania. Podnośniki krzesełkowe montowane są na schodach prostych wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Stabilną, komfortową i cichą jazdę urządzenia zapewnia zasilanie akumulatorowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu krzesełko działa nawet przy okresowym niedoborze prądu. Sterowanie podnośnikiem odbywa się za pomocą joysticka umiejscowionego w podłokietniku, bądź zdalnym pilotem, który jest dodawany w standardzie.

W swojej ofercie posiadamy także używane krzesełka schodowe Acorn.

Co jednak w przypadku schodów kręconych bądź zabiegowych?

I na nie jest sposób. Dzięki krzywoliniowej szynie podnośniki krzesełkowe firmy Otolift docierają na każdy poziom budynku. Inteligentna konstrukcja krzesełka zapewnia komfortową jazdę, kontrolowaną podobnie jak w modelu Acorn przy pomocy joysticka. Tor jezdny w postaci dwóch szyn mocowany jest na słupkach przytwierdzanych do stopni schodów. Unikalne wzornictwo oraz szeroka gama kolorów zaspokoi gusta najwytrawniejszego użytkownika.

Istnieje również możliwość likwidacji bariery architektonicznej nie ingerując w przestrzeń wokół schodów. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie schodołaz kroczący. Urządzenie to zostało specjalnie zaprojektowane do transportu osób na wózkach inwalidzkich po wąskich i stromych schodach. Schodołazy kroczące posiadają certyfikaty CE i występują w zestawie z krzesełkiem lub wózkiem. Zaletą tego urządzenia jest niewątpliwie jego mobilność, dzięki której schodołaz może być w zaledwie kilka minut rozłożony i przewieziony w inne miejsce.

Zadzwoń i dowiedz się więcej: 692 449 474.

Windy Schodowe
http://www.windy-schodowe.pl/
e-mail: info@windy-schodowe.pl
tel.: +48 692449474

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Konstanty Konstanty, 16.05.2016r., 12:35:15 Coaz więcej takich rozwiązań widać, to dobrze
  • Agnieszka Agnieszka, 11.04.2017r., 14:53:48 Bardzo dobre rozwiązanie, wysoka jakość przy przystępnych cenach :D
  • Weronika Weronika, 11.04.2017r., 14:56:44 Na jak długo producent zapewnia gwarancję krzesełkom schodowym?
  • LauraA LauraA, 14.07.2020r., 20:48:48 Taka platforma przyschodowa to bardzo ciekawe rozwiązanie, ciekawe ile kosztuje takie rozwiązanie
  • LauraA LauraA, 14.07.2020r., 20:48:53 Taka platforma przyschodowa to bardzo ciekawe rozwiązanie, ciekawe ile kosztuje takie rozwiązanie
  • Boruss Boruss, 05.08.2020r., 15:13:41 Bardzo dużo rozwiązań do likwidacji barier aż trudno się zastanowić

Powiązane

WINDY SCHODOWE Winda pionowa, platforma schodowa czy pochylnia – które rozwiązanie jest najlepsze?

Winda pionowa, platforma schodowa czy pochylnia – które rozwiązanie jest najlepsze? Winda pionowa, platforma schodowa czy pochylnia – które rozwiązanie jest najlepsze?

Niwelowanie barier w bloku to niełatwe zadanie – szczególnie, jeśli przeszkodą są schody na zewnątrz budynku. Nie istnieje jedno rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeżeli więc stoisz przed...

Niwelowanie barier w bloku to niełatwe zadanie – szczególnie, jeśli przeszkodą są schody na zewnątrz budynku. Nie istnieje jedno rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeżeli więc stoisz przed wyborem podnośnika pionowego, platformy schodowej lub podjazdu, porównaj ich zalety i wady, aby podjąć najlepszą decyzję.

Windy Schodowe RAV-NET Rafał Kurzyna

Windy Schodowe RAV-NET Rafał Kurzyna

WINDY SCHODOWE Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej

Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej

Osoby starsze oraz niepełnosprawne, mieszkające w blokach, najlepiej wiedzą jak bardzo klatki schodowe w ich miejscach zamieszkania nie są dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się....

Osoby starsze oraz niepełnosprawne, mieszkające w blokach, najlepiej wiedzą jak bardzo klatki schodowe w ich miejscach zamieszkania nie są dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Sytuacja ta jest szczególnie widoczna w starszych blokach, np z tzw. „wielkiej płyty”, gdzie nawet jeżeli robiono windę to zazwyczaj startowała ona z wysokiego parteru lub co lepsze, zatrzymywała się co drugie piętro. Tymczasem dla bardzo wielu mieszkańców takich bloków pokonanie nawet kilku stopni...

WINDY SCHODOWE Windy schodowe – urządzenia do likwidacji barier architektonicznych

Windy schodowe – urządzenia do likwidacji barier architektonicznych Windy schodowe – urządzenia do likwidacji barier architektonicznych

Nowoczesne projekty domów to zazwyczaj konstrukcje jednopoziomowe, które zapewniają nam możliwość bezpiecznego poruszania się po nim nawet podczas starości. Często jednak zamiast budowania nowego domu...

Nowoczesne projekty domów to zazwyczaj konstrukcje jednopoziomowe, które zapewniają nam możliwość bezpiecznego poruszania się po nim nawet podczas starości. Często jednak zamiast budowania nowego domu decydujemy się na remont starego lub z uwagi na oszczędność powierzchni wybieramy projekt budynku piętrowego lub z poddaszem użytkowym. W takim momencie warto pomyśleć o tym, że budynek ten ma nam służyć przez wiele lat i będziemy zmuszeni poruszać się po schodach w czasach, gdy nie będziemy już tak...

WINDY SCHODOWE Platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych – kupno, montaż, serwis - poradnik krok po kroku

Platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych – kupno, montaż, serwis - poradnik krok po kroku Platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych – kupno, montaż, serwis -  poradnik krok po kroku

Platformy schodowe są urządzeniami, które coraz częściej można spotkać w różnego rodzaju miejscach publicznych: szkoły, urzędy, banki, przychodnie – wszystkie te miejsca są dostosowywane dla osób niepełnosprawnych....

Platformy schodowe są urządzeniami, które coraz częściej można spotkać w różnego rodzaju miejscach publicznych: szkoły, urzędy, banki, przychodnie – wszystkie te miejsca są dostosowywane dla osób niepełnosprawnych. Wybór odpowiedniej platformy schodowej okazuje się jednak nie lada wyzwaniem – czai się tutaj mnóstwo zagadek oraz dziwnych zwrotów technicznych – chcąc pomoc naszym przyszłym klientom stworzyliśmy niniejszy poradnik.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.