administrator24.info

Niedrogie domki z drewna: 4 wskazówki jak je kupić

Dom Mistrza | 2021-10-29
Niedrogie domki z drewna: 4 wskazówki jak je kupić

Niedrogie domki z drewna: 4 wskazówki jak je kupić

Prawda jest taka, że budowa domku z drewna wcale nie musi być kosztownym przedsięwzięciem, więc nie należy rezygnować ze swojego marzenia o posiadaniu takiego budynku ze względu na cenę. W tym artykule rozmawiamy z ekspertami Domu Mistrza, ponieważ wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, że tylko niewielki procent ludzi buduje domki drewniane nie zwracając uwagi na budżet.

treść sponsorowana

Zaplanuj budowę domku drewnianego z wyprzedzeniem

Poświęć trochę wolnego czasu na szukanie pomysłów i inspiracji w Internecie, na przykład na bezpłatnej stronie internetowej – takiej jak Pinterest. Szukaj nie tylko pięknych zdjęć, ale również praktycznych porad, które sprawią, że niedrogie domki drewniane staną się imponującym i unikalnym budynkiem. Poszukując bardziej profesjonalnych wskazówek zdasz sobie sprawę, że dobrze zaprojektowane domy z drewna nie muszą mieć ogromnego metrażu – może dwie sypialnie w zupełności wystarczą? Może nie potrzebujesz aż czterech? Staranne planowanie pomoże Ci również zaoszczędzić fundusze, wydając z biegiem czasu mniej pieniędzy na różne elementy oraz podejmując lepsze decyzje dotyczące tego, czego naprawdę potrzebujesz budując lub szukając domów z drewna na sprzedaż.

Dokładnie przemyśl projekt domku z drewna

Niezależnie od tego, czy budujesz domek z drewna, wiatę czy altanę, ważne jest, aby przed rozpoczęciem budowy podjąć decyzje dotyczącą projektu i układu drewnianej konstrukcji: do wyboru masz już gotowy model lub dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb. Podczas, gdy klienci zazwyczaj unikają wyboru indywidualnego projektu ze względu na ogólnie panujące przekonanie, że za taki domek z drewna zapłacą więcej, to warto jest wyprowadzić takie osoby z błędu. W niektórych firmach tak nie jest – na przykład w Domu Mistrza.

Prefabrykowane domy z drewna są, oczywiście, ekonomiczne i szybkie w dostawie, ale nie są wykonane na zamówienie, więc zmiany dotyczące preferencji estetycznych są bardzo ograniczone. Ponadto, takie domki drewniane odznaczają się niższą jakością, co nabiera szczególnego znaczenia, jeśli chodzi o długowieczność budynku.

Aby tanie dom z drewna przetrwał naprawdę długo, a jego projekt był niepowtarzalny, warto jest wybrać prefabrykowany drewniany domek od Domu Mistrza, ponieważ wszystkie modele można modyfikować od A do Z, tak, aby sprostały Twoim potrzebom. W ten sposób, będziesz miał pewność, że kupiłeś SWÓJ wymarzony domek, a nie kogoś innego. Warto również wspomnieć, że tylko niewielu dostawców konstrukcji drewnianych oferuje bezpłatne dostosowanie swoich modeli do wizji klienta – Dom Mistrza jest jednym z nielicznych.

Prawda jest taka, że wszystko w Twoim domku z drewna powinno być zaprojektowane z uwzględnieniem Twoich osobistych potrzeb. Dlatego, bardzo ważne jest, aby do produkcji i budowy takiego budynku wybrać firmę, która zarazem wysłucha Twoich pomysłów i nie przekroczy Twojego budżetu.

Zastanów się, co jest niezbędne w domku z drewna

Wszyscy lubimy cieszyć się drobiazgami, ale zazwyczaj wiąże się to z dużymi wydatkami. Wybór odpowiedniego wykonawcy do budowy domku z drewna jest kluczowy, ponieważ taka firma podzieli się z Tobą ważnymi zaleceniami i spostrzeżeniami – na przykład, w co naprawdę warto zainwestować, a co po prostu miło jest mieć. Tylko po ostrożnym rozważeniu zaleceń, wydasz fundusze tylko na to, co jest naprawdę potrzebne i nie będziesz miał problemu, aby trzymać się zaplanowanego budżetu. Na przykład, Dom Mistrza produkuje niedrogie domki drewniane z wysokiej jakości drzwiami i oknami. Mimo, że podczas projektowania budynku możesz wybrać niższej klasy, tańsze okna i drzwi, to jednak opierając się na doświadczeniu profesjonalistów, nie warto jest inwestować w tańsze elementy. W ten sposób tylko pogorszysz właściwości izolacyjne budynku i wydasz więcej na ocieplenie domu, a w konsekwencji będzie Cię to dużo więcej kosztować.

Kolejnym, bardziej skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wybór cieńszych, niższej klasy ścian. Jest to dość praktyczny wybór, jeśli zwykle planujesz korzystać z drewnianego domku tylko w okresie letnim. Mimo wszystko, zastosowanie cieńszych ścian powinno wystarczyć, żeby w pomieszczeniu utrzymana była przyjemna temperatura. Takie rozwiązanie pozwoli obniżyć wydatki związane z budową, a Ty nie będziesz musiał oszczędzać środków finansowych kosztem wysokiej jakości okien i drzwi.

W razie potrzeby zrezygnuj z usług komunalnych

Inną świetną metodą na zaoszczędzenie pieniędzy podczas budowy domu z drewna jest nie podłączenie budynku do sieci usług komunalnych. Na przykład, zamiast korzystać z usług dostawcy energii elektrycznej, można używać niezależnego źródła prądu. Łatwy w transporcie generator może być w tym przypadku znakomitym rozwiązaniem, ponieważ jego zakup nie jest dużą inwestycją. Dlatego, jeśli nie korzystasz zbyt często z drewnianego domku, może to być doskonały sposób na oświetlenie budynku, który nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Kolejną doskonałą alternatywą, która może zastąpić wdrożenie procesu izolacji domku z drewna jest budowa kominka. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli Ci ogrzać Twój drewniany domek wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz, ale również stwarza przytulną, romantyczną atmosferę, a kłody czy brykiet użyte do ogrzewania budynku nie będą kosztowne.

Jeśli wykorzystanie energii słonecznej jest uważane za rozwiązanie przyjazne dla środowiska, to tym bardziej energia wiatrowa jest znakomitym wyjściem dla osób mieszkających na wietrznych obszarach. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domku z drewna na wsi i nie masz dostępu do sieci elektrycznej lub czy po prostu chcesz obniżyć opłaty za rachunki, budując domki drewniane na przedmieściach, własny generator wiatrowy i tak jest świetnym rozwiązaniem – możesz zainstalować generator wiatrowy średniej klasy za około 700 €.

Aby dowiedzieć się więcej na temat budowy domków z drewna i ich konserwacji lub, jeśli po prostu chcesz przejrzeć katalog modeli, odwiedź stronę internetową Domu Mistrza: dommistrza.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym? Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę?

Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę? Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę?

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku?

Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku? Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku?

Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań »

Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań » Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań »

8 pomysłów na ciekawą wiatę śmietnikową na osiedlu »

8 pomysłów na ciekawą wiatę śmietnikową na osiedlu » 8 pomysłów na ciekawą wiatę śmietnikową na osiedlu »

Odkryj najciekawsze rozwiązania dla budynku mieszkalnego »

Odkryj najciekawsze rozwiązania dla budynku mieszkalnego » Odkryj najciekawsze rozwiązania dla budynku mieszkalnego »

Czystość na osiedlu - jak o nią dbać?

Czystość na osiedlu - jak o nią dbać? Czystość na osiedlu - jak o nią dbać?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie...

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie oszczędności oraz zapewniają satysfakcję mieszkańców i użytkowników budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej.

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu? Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości »

Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości » Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości »

Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości »

Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości » Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości »

Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania »

Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania » Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania »

Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami »

Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami » Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami »

Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło?

Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło? Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło?

Opomiarowanie mediów - archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania »

Opomiarowanie mediów - archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania » Opomiarowanie mediów -  archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu » Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku?

Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku? Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną? Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać? Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać? Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła »

Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła » Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła »

Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać?

Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać? Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać?

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków » Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.