administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Na jakich osiedlach chcą mieszkać Polacy?

Redakcja | 2022-12-02
Część deweloperów decyduje się na wybiegi dla psów. Fot. materiały prasowe WPBM

Część deweloperów decyduje się na wybiegi dla psów. Fot. materiały prasowe WPBM

Po pandemii coraz więcej osób zaczęło odczuwać potrzebę kontaktu z naturą. Przekłada się to też na to, w jaki sposób wybierają mieszkania. Nierzadko decydują się na podmiejskie osiedla, które kuszą bliskością zieleni i rozwiniętym życiem sąsiedzkim. Jakie rozwiązania proponują deweloperzy?

Tym, co skłania ludzi do przeprowadzki, jest nie tylko korzystniejsza oferta cenowa, lecz także – a może zwłaszcza – spokojna okolica. To na takie miejsca decydują się najczęściej rodziny z dziećmi.

Więcej zieleni

Nie bez znaczenia jest dobry dostęp do zieleni, o który znacznie trudniej w mieście. Bliskość lasów czy skwerów daje możliwość aktywnego spędzania czasu – jazdy rowerem, biegania czy spaceru z psem. Przyroda relaksuje i pomaga odprężyć się po trudnym dniu. Sam teren osiedla również powinien obfitować w roślinność. Tworzenie zielonych przestrzeni wpływa pozytywnie nie tylko na samopoczucie mieszkańców, lecz także na poprawę jakości powietrza czy minimalizowanie zjawiska wyspy ciepła.

Może Cię zainteresuje: Zmiany w opodatkowaniu najmu

Wybiegi dla psów i hotele dla owadów

Obok roślinności istotną rolę odgrywa infrastruktura rekreacyjna i sportowa. Siłownie zewnętrzne, place zabaw, tory do gier czy bieżnie to elementy, które coraz częściej pojawiają się na osiedlach. Nie są standardem, dlatego dla kupujących to spory atut. 

Część deweloperów decyduje się także na wybiegi dla psów. W czasach, gdy coraz więcej osób ma w domach zwierzęta, tworzenie infrastruktury dla czworonogów staje się popularniejsze. Na niektórych osiedlach będą powstawać schronienia dla dziko żyjących zwierząt – hotele dla owadów, ule dla pszczół (dziś to rozwiązanie stosują już niektóre biurowce), budki dla ptaków (o tych dla jerzyków, czyli ptaków zjadających komary, z roku na rok jest coraz głośniej). Urbaniści rozumieją, że to, w jaki sposób planują przestrzenie, przekłada się na cały ekosystem.

Może Cię zainteresuje: Unijne prace nad zielonym wodorem przyspieszone

Piętnastominutowe miasto

Polacy chcą mieszkać wygodnie. Zgodnie z ideą miast 15-minutowych najważniejsze usługi powinny znajdować się w odległości maksymalnie 15 minut spacerem od osiedla. Kupującym zależy nie tylko na bliskości szkół, przedszkoli i żłobków czy sklepów, lecz także miejsc, w których można spotykać się z sąsiadami. Skwery, altany i elementy małej architektury wpływają na tworzenie relacji między mieszkańcami. Tworzą preteksty do spotkań, a to sprawia, że na osiedlu wzrasta poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. 

Źródło: WPBM „Mój Dom” S.A.

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Minister podpisał rozporządzenie w związku z patodeweloperką

Minister podpisał rozporządzenie w związku z patodeweloperką Minister podpisał rozporządzenie w związku z patodeweloperką

Podpisałem rozporządzenie w sprawie warunków, jakimi mają odpowiadać budynki i ich lokalizacja – poinformował Waldemar Buda. Podkreślił, że podmioty, które się tym zajmują, powinny usłyszeć: stop patodeweloperce.

Podpisałem rozporządzenie w sprawie warunków, jakimi mają odpowiadać budynki i ich lokalizacja – poinformował Waldemar Buda. Podkreślił, że podmioty, które się tym zajmują, powinny usłyszeć: stop patodeweloperce.

Anna Ruszczak news Przezroczyste panele słoneczne czyli prąd prosto z okna

Przezroczyste panele słoneczne czyli prąd prosto z okna Przezroczyste panele słoneczne czyli prąd prosto z okna

Firmy na całym świecie pracują nad przełomową technologią zmieniającą sposób, w jaki działają dziś budynki, telefony czy samochody. Przezroczyste panele słoneczne mogą pełnić funkcję jednocześnie szyby...

Firmy na całym świecie pracują nad przełomową technologią zmieniającą sposób, w jaki działają dziś budynki, telefony czy samochody. Przezroczyste panele słoneczne mogą pełnić funkcję jednocześnie szyby w oknach, jak i jednostki fotowoltaicznej produkującej energię.

Redakcja news Forum Dostępności już 13-14 listopada 2023

Forum Dostępności już 13-14 listopada 2023 Forum Dostępności już 13-14 listopada 2023

Już w poniedziałek rozpocznie się pierwsza edycja Forum Dostępności, jednego z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych tematyce projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej.

Już w poniedziałek rozpocznie się pierwsza edycja Forum Dostępności, jednego z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych tematyce projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej.

Anna Ruszczak news Sztuczna inteligencja w branży nieruchomości

Sztuczna inteligencja w branży nieruchomości Sztuczna inteligencja w branży nieruchomości

Sztuczna inteligencja jest coraz częściej stosowana jako narzędzie wspomagające pracę deweloperów, inwestorów, rzeczoznawców i architektów. Automatyzuje procesy obsługi klienta, tworzy wizualizacje obiektów,...

Sztuczna inteligencja jest coraz częściej stosowana jako narzędzie wspomagające pracę deweloperów, inwestorów, rzeczoznawców i architektów. Automatyzuje procesy obsługi klienta, tworzy wizualizacje obiektów, symulacje planowania urbanistycznego i wycenia nieruchomości. Oczekiwania wobec niej są coraz większe.

Anna Ruszczak news Budownictwo modułowe szansą na tańsze lokum

Budownictwo modułowe szansą na tańsze lokum Budownictwo modułowe szansą na tańsze lokum

W sytuacji niedoboru mieszkań na polskim rynku, budownictwo modułowe może się okazać jedyną szansą, żeby odpowiedzieć na ciągle rosnące zapotrzebowanie. Produkcja domów modułowych w Polsce osiągnęła już...

W sytuacji niedoboru mieszkań na polskim rynku, budownictwo modułowe może się okazać jedyną szansą, żeby odpowiedzieć na ciągle rosnące zapotrzebowanie. Produkcja domów modułowych w Polsce osiągnęła już dość dużą skalę, jednak większość trafia na eksport.

Anna Ruszczak news Za mało mieszkań na wynajem w gminach

Za mało mieszkań na wynajem w gminach Za mało mieszkań na wynajem w gminach

Gminy na budowę mieszkań przeznaczają tylko niewielką część dostępnych gruntów. W latach 2017-2021 ponad połowa polskich miast nie wybudowała ani jednego mieszkania.

Gminy na budowę mieszkań przeznaczają tylko niewielką część dostępnych gruntów. W latach 2017-2021 ponad połowa polskich miast nie wybudowała ani jednego mieszkania.

Redakcja news Najczęstsze problemy przy kupnie mieszkania

Najczęstsze problemy przy kupnie mieszkania Najczęstsze problemy przy kupnie mieszkania

Program Bezpieczny Kredyt 2% miał ułatwić młodym ludziom zrealizowanie marzeń o własnych czterech kątach. Przy okazji jednak „wyczyścił” rynek z dostępnych mieszkań i sprawił, że zainteresowani muszą mierzyć...

Program Bezpieczny Kredyt 2% miał ułatwić młodym ludziom zrealizowanie marzeń o własnych czterech kątach. Przy okazji jednak „wyczyścił” rynek z dostępnych mieszkań i sprawił, że zainteresowani muszą mierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Jakimi? Między innymi o tym mówi najnowszy raport Domondo przygotowany we współpracy z Elephate.

news Czy ogródki działkowe będą zagrożone?

Czy ogródki działkowe będą zagrożone? Czy ogródki działkowe będą zagrożone?

Polski Związek Działkowców ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem dla istnienia ogrodów działkowych. Obawia się on, że projekt planu ogólnego gminy może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych...

Polski Związek Działkowców ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem dla istnienia ogrodów działkowych. Obawia się on, że projekt planu ogólnego gminy może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych dla większości terenów gmin.

Anna Ruszczak news Kontynuacja korekty cen materiałów budowlanych

Kontynuacja korekty cen materiałów budowlanych Kontynuacja korekty cen materiałów budowlanych

Kolejne zmiany cen materiałów budowlanych, które nastąpiły w październiku 2023 roku, wpływają na sytuację inwestorów i klientów indywidualnych.

Kolejne zmiany cen materiałów budowlanych, które nastąpiły w październiku 2023 roku, wpływają na sytuację inwestorów i klientów indywidualnych.

Anna Ruszczak news Wielka Fala Renowacji dotrze do Polski

Wielka Fala Renowacji dotrze do Polski Wielka Fala Renowacji dotrze do Polski

Unia Europejska planuje wdrożyć nową dyrektywę budynkową EPBD. Wprowadzenie obowiązku tzw. “Wielkiej Fali Renowacji” w krajach UE oznacza, że do 2030 roku aż 35 mln budynków w całej Unii musi zostać zmodernizowane,...

Unia Europejska planuje wdrożyć nową dyrektywę budynkową EPBD. Wprowadzenie obowiązku tzw. “Wielkiej Fali Renowacji” w krajach UE oznacza, że do 2030 roku aż 35 mln budynków w całej Unii musi zostać zmodernizowane, aby spełnić wymagania narzucone przez Parlament Europejski.

Redakcja AiMN Eksperci rynku mieszkaniowego przewidzieli przyszłość?

Eksperci rynku mieszkaniowego przewidzieli przyszłość? Eksperci rynku mieszkaniowego przewidzieli przyszłość?

Po pięciu latach od publikacji raportu foresightowego „Mieszkanie 2028/2048” pojawia się naturalne pytanie: czy założenia tego raportu zaczynają się sprawdzać? Czy wizja przyszłości chociaż częściowo realizuje się...

Po pięciu latach od publikacji raportu foresightowego „Mieszkanie 2028/2048” pojawia się naturalne pytanie: czy założenia tego raportu zaczynają się sprawdzać? Czy wizja przyszłości chociaż częściowo realizuje się w rzeczywistości?

Anna Ruszczak news Przyspiesza cyfryzacja procesów budowlanych

Przyspiesza cyfryzacja procesów budowlanych Przyspiesza cyfryzacja procesów budowlanych

Modelowanie informacji o budynku, czyli BIM, oraz współpraca oparta na platformach wymiany danych to dziś kluczowe elementy cyfrowej transformacji w branży architektonicznej i budowlanej. W Polsce tę metodykę...

Modelowanie informacji o budynku, czyli BIM, oraz współpraca oparta na platformach wymiany danych to dziś kluczowe elementy cyfrowej transformacji w branży architektonicznej i budowlanej. W Polsce tę metodykę stosuje ponad jedna trzecia osób i podmiotów zaangażowanych w procesy inwestycyjne i budowlane.

Anna Ruszczak news Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

14 grudnia 2023 roku TSUE orzekł, że bieg przedawnienia nie może rozpoczynać się dopiero od dnia, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna.

14 grudnia 2023 roku TSUE orzekł, że bieg przedawnienia nie może rozpoczynać się dopiero od dnia, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna.

Anna Ruszczak news Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku

Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2023 r. jest kompletnie inna niż w ubiegłym roku. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie był jednym z czynników wpływu. Czego można spodziewać się w roku 2024?

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2023 r. jest kompletnie inna niż w ubiegłym roku. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie był jednym z czynników wpływu. Czego można spodziewać się w roku 2024?

Anna Ruszczak news Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości

Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości

Dla większości inwestorów z branży nieruchomości ryzyko niedopełnienia wymogów ESG to ryzyko finansowe, które może wpłynąć negatywnie na ich finanse lub wartość obiektów.

Dla większości inwestorów z branży nieruchomości ryzyko niedopełnienia wymogów ESG to ryzyko finansowe, które może wpłynąć negatywnie na ich finanse lub wartość obiektów.

Anna Ruszczak news Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę?

Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę? Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę?

Politycy nowej koalicji rządzącej jeszcze przed wyborami deklarowali, że planują wprowadzić ważne zmiany w obszarze energii słonecznej już w 2024 roku.

Politycy nowej koalicji rządzącej jeszcze przed wyborami deklarowali, że planują wprowadzić ważne zmiany w obszarze energii słonecznej już w 2024 roku.

Anna Ruszczak news Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu

Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu

Preferencja weszła w życie 1 stycznia 2024 roku i pozwoli zastosować stawkę amortyzacji, wynoszącą nawet 20 proc. rocznie, przez 5 lat.

Preferencja weszła w życie 1 stycznia 2024 roku i pozwoli zastosować stawkę amortyzacji, wynoszącą nawet 20 proc. rocznie, przez 5 lat.

Redakcja AiMN 1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL

1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL 1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL

Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu. Zdaniem analityków rynku nieruchomości najsłabsze szanse na korzystną sprzedaż mają wysłużone domy,...

Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu. Zdaniem analityków rynku nieruchomości najsłabsze szanse na korzystną sprzedaż mają wysłużone domy, zlokalizowane w małych gminach.

news Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. we wspólnocie

Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. we wspólnocie Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. we wspólnocie

Dostarczanie ciepłej wody użytkowej w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych to temat, który dotyczy nie tylko komfortu mieszkańców, ale ma również istotny wpływ na koszty eksploatacji budynków. Dlatego...

Dostarczanie ciepłej wody użytkowej w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych to temat, który dotyczy nie tylko komfortu mieszkańców, ale ma również istotny wpływ na koszty eksploatacji budynków. Dlatego wiele wspólnot decyduje się na rewitalizację systemów grzewczych. Jedną z nich jest ta w Wejherowie.

Redakcja Co 2024 rok przyniesie w budownictwie mieszkaniowym?

Co 2024 rok przyniesie w budownictwie mieszkaniowym? Co 2024 rok przyniesie w budownictwie mieszkaniowym?

Przełom roku to okres, który zachęca do podsumowań i prognoz. Prognozowanie sytuacji w „mieszkaniówce" jest trudniejsze niż rok wcześniej, ponieważ dopiero niedawno uformował się nowy rząd.

Przełom roku to okres, który zachęca do podsumowań i prognoz. Prognozowanie sytuacji w „mieszkaniówce" jest trudniejsze niż rok wcześniej, ponieważ dopiero niedawno uformował się nowy rząd.

Anna Ruszczak news Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek

Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało kolejne odpowiedzi związane z reformą systemu planowania przestrzennego.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało kolejne odpowiedzi związane z reformą systemu planowania przestrzennego.

Anna Ruszczak news Czy można wstrzymać szkodliwą inwestycję?

Czy można wstrzymać szkodliwą inwestycję? Czy można wstrzymać szkodliwą inwestycję?

Inwestycje, zarówno prywatne, jak i samorządowe oraz państwowe, mogą wymagać specjalnego pozwolenia, tzw. decyzji środowiskowej. Jej celem jest oszacowanie ryzyka i wpływu na środowisko przyrodnicze.

Inwestycje, zarówno prywatne, jak i samorządowe oraz państwowe, mogą wymagać specjalnego pozwolenia, tzw. decyzji środowiskowej. Jej celem jest oszacowanie ryzyka i wpływu na środowisko przyrodnicze.

Anna Ruszczak news Brak regulacji utrudnia rozwój zielonego budownictwa

Brak regulacji utrudnia rozwój zielonego budownictwa Brak regulacji utrudnia rozwój zielonego budownictwa

Zgodnie z rządową strategią renowacji do 2030 roku 236 tys. budynków rocznie powinno przechodzić gruntowną termomodernizację. Ten proces może okazać się niewykonalny przez brak przepisów oraz odpowiedniej...

Zgodnie z rządową strategią renowacji do 2030 roku 236 tys. budynków rocznie powinno przechodzić gruntowną termomodernizację. Ten proces może okazać się niewykonalny przez brak przepisów oraz odpowiedniej koordynacji.

Anna Ruszczak news Prawie połowa Polaków gotowa zapłacić więcej za zielony dom

Prawie połowa Polaków gotowa zapłacić więcej za zielony dom Prawie połowa Polaków gotowa zapłacić więcej za zielony dom

Z badania organizacji FSC Polska, przeprowadzonego przez SW Research, wynika, że 47 proc. Polaków jest gotowych zapłacić więcej za dom lub mieszkanie, wykonane z certyfikowanych materiałów naturalnych.

Z badania organizacji FSC Polska, przeprowadzonego przez SW Research, wynika, że 47 proc. Polaków jest gotowych zapłacić więcej za dom lub mieszkanie, wykonane z certyfikowanych materiałów naturalnych.

Wybrane dla Ciebie

Jak osuszyć budynek po zalaniu?

Jak osuszyć budynek po zalaniu? Jak osuszyć budynek po zalaniu?

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć? Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych? Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości »

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości » Dedykowana platforma dla  zarządców nieruchomości »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Najnowsze produkty i technologie

BMI Polska | Icopal Nowe życie płaskich dachów: trwałość, oszczędność i spokój na lata

Nowe życie płaskich dachów: trwałość, oszczędność i spokój na lata Nowe życie płaskich dachów: trwałość, oszczędność i spokój na lata

Zarządzanie nieruchomościami wymaga świadomych decyzji i wyboru rozwiązań gwarantujących długoterminową efektywność. Dachy płaskie stanowią jeden z kluczowych elementów konstrukcyjnych budynków we wspólnotach...

Zarządzanie nieruchomościami wymaga świadomych decyzji i wyboru rozwiązań gwarantujących długoterminową efektywność. Dachy płaskie stanowią jeden z kluczowych elementów konstrukcyjnych budynków we wspólnotach mieszkaniowych. Pokrycia na tego typu budynkach muszą sprostać licznym wyzwaniom – od intensywnych opadów i zmiennych temperatur po konieczność zapewnienia maksymalnej energooszczędności. Dlatego planując renowację dachu, warto postawić na technologie, które nie tylko wydłużą żywotność pokrycia,...

Blue Bolt Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości?

Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości? Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości?

Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy...

Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków oczekują innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, przynoszących wymierne korzyści. Twórcy aplikacji Blue Bolt wychodzą im naprzeciw.

Caparol Polska Sp. z o.o. Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu? Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców...

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców – spotkań na świeżym powietrzu, zabaw dzieci czy innych wspomnień, nierzadko uwiecznionych na fotografiach. Wygląd ścian zewnętrznych naszego budynku nie jest przypadkowy – wpływa na nasze samopoczucie, sposób postrzegania przestrzeni i cały wizerunek społeczności. Dlatego warto zadbać, aby...

Kiona Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie...

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie oraz Kiona.

Bank Pocztowy S.A. Rewolucja w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie

Rewolucja w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie Rewolucja w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie

Sami produkują energię z instalacji OZE. Inwestycja zwróci się po 4 latach, a mieszkańcy zyskają oszczędności rzędu 2500 złotych rocznie Rozmawiamy z Jackiem Tomasiakiem, Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej...

Sami produkują energię z instalacji OZE. Inwestycja zwróci się po 4 latach, a mieszkańcy zyskają oszczędności rzędu 2500 złotych rocznie Rozmawiamy z Jackiem Tomasiakiem, Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.

Polskie Pojemniki Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej? Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Pojawiające się w tytule pytanie już samo sugeruje, że wiaty śmietnikowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla osiedli. Biorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych...

Pojawiające się w tytule pytanie już samo sugeruje, że wiaty śmietnikowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla osiedli. Biorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę. Ponadto wiaty zajmują wiele miejsce, które zarządcy osiedli mogliby lepiej zagospodarować, chociażby na kolejne miejsca parkingowe czy trawnik. Mając na uwadze te mankamenty, okazuje się, że rozwiązanie to jest stosunkowo drogie i mało funkcjonalne. To...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.