administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Inteligentne i nowoczesne produkty dla budynków wielolokalowych oraz osiedli

Redakcja AiMN | 2024-03-08
Inteligentne i nowoczesne produkty dla budynków wielolokalowych oraz osiedli

Inteligentne i nowoczesne produkty dla budynków wielolokalowych oraz osiedli

Zastosowanie inteligentnych technologii w budynku pozwala zmniejszyć koszty i ilość zużywanej energii oraz niwelować negatywny wpływ na środowisko. Dodatkowo technologie Smart podnoszą znacząco komfort życia mieszańców budynku.

Zgodnie z dyrektywą w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) w 2050 roku żaden budynek mieszkalny w UE nie powinien już korzystać z paliw kopalnych. Oznacza to konieczność zapewnienia mieszkańcom dostępu do ogrzewania i elektryczności z innych źródeł, w tym z OZE. To z kolei pociąga za sobą konieczność dostosowania budynku do nowych, energooszczędnych rozwiązań, m.in. poprzez zastosowanie inteligentnych technologii i produktów.

Gotowość do tych zmian można ocenić poprzez narzędzie wprowadzone unijną dyrektywą, czyli SRI (Smart Readiness Indicator). To wskaźnik badający możliwość przyswojenia inteligentnych rozwiązań. Pozwala on ocenić zdolność nieruchomości do obsługi rozwiązań Smart oraz możliwość dostosowania funkcjonowania budynku lub jego części do potrzeb użytkowników.

Korzystanie z OZE to podstawa

Podstawą dla infrastruktury inteligentnych budynków i miast jest korzystanie z energii odnawialnej i zużywanie jej w racjonalny sposób. Zdalne opomiarowanie, izolacje, energooszczędne oświetlenie, systemy automatyki i zarządzania budynkiem, inteligentne systemy HVAC oraz sieć internetowa to najczęściej wykorzystywane technologie, pozwalające na zmianę statusu budynku na inteligentny. Jednak o tym, czy budynek faktycznie taki będzie, decydują efekty energetyczne oraz zwiększony komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Cyfrowe technologie i IoT

Cyfrowe technologie wykorzystywane w inteligentnym budynku pozwalają na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania i wentylacji. Coraz częściej są one standardem w urządzeniach HVAC.

IoT (internet rzeczy) daje z kolei możliwość sterowania i optymalizacji działania sprzętu AGD i RTV – można dzięki niemu ustawiać scenariusze i określać ramy pracy. Internet rzeczy towarzyszy nam właściwie na co dzień. To już nie tylko telewizory i smartfony. Teraz to także pralki, lodówki, odkurzacze, kuchenki i piekarniki wyposażone w aplikacje do sterowania. Słabą stroną każdej technologia korzystającej z przesyłu i analizy danych przez internet może być ochrona informacji i podatność na wrogie działania. Na szczęście równolegle do rozwoju inteligentnych technologii rozwijane są również narzędzia bezpieczeństwa.

Decydując się na nowoczesne urządzenie możemy więc wpływać na zużycie energii także na poziomie indywidualnym.

Potrzebna przemyślana modernizacja

Choć przybywa nowych budynków, nie zrezygnujemy przecież ze wszystkich już wybudowanych. Dlatego przemyślana modernizacja energetyczna – z wykorzystaniem inteligentnych technologii i produktów – nie jest opcją, lecz koniecznością. Według dzisiejszych standardów budynki wznoszone 30 lat temu są często energetycznymi wampirami. Unowocześnianie ich to nie tylko kwestia oszczędności czy wygody, ale przede wszystkim sposób na osiągnięcie neutralności klimatycznej i pójście w kierunku zrównoważonego rozwoju.

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA FIRM


Wideodomofony, systemy analogowe i cyfrowe CYFRAL przeznaczone do modernizacji oraz nowych instalacji w Spółdzielniach Mieszkaniowych, rozwiązania w zakresie instalacji dwu i wieloprzewodowych. Produkcja, dystrybucja, doradztwo technicznie, serwis.

 

Seria Produktów

 • PC-4000R z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-4000RV z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
 • PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
 • Słuchawki domofonowe
 • Videomonitory V-4 i V-7

CECHY WSPÓLNE CYFROWYCH PANELI DOMOFONOWYCH CYFRAL:

Nasze panele zewnętrzne wykonaliśmy ze stali kwasoodpornej o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne, wszystkie zabezpieczono poprzez śruby specjalne. Posiadają czytniki breloków zbliżeniowych RFID oraz wandaloodporną, mechaniczną klawiaturę pełniącą funkcję zamka szyfrowego. Rosnące zainteresowanie systemami Video zadecydowało o umieszczeniu w Panelu PC4000RV modułu kamery. Standardowo panele montowane są natynkowo, wyposażono je w specjalny daszek zabezpieczający przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu specjalnej ramki możliwy jest także montaż podtynkowy. W naszej ofercie posiadamy także blachy maskujące - zakrywające zbyt duży otwór w elewacji. Nasze systemy domofonowe cechują niskie koszty modernizacji z uwagi na uniwersalność produktów.

Modele domofonów:

 • PC-4000R z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-4000RV z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
 • PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
cyfral domofony pc 3000 nt

PC-4000R z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali

PC-4000RV

PC-4000RV z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali

PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

Słuchawki domofonowe

Unifon CYFRAL SMART dzięki nowoczesnemu wzornictwu, niewielkim gabarytom oraz szerokiej gamie kolorystycznej (10 kolorów, wykończona w połysku) to słuchawka domofonowa - numer 1 na polskim rynku. Posiada regulację głośności dzwonienia z możliwością wyłączenia, przyciski funkcyjne umieszczone w bazie obok słuchawki. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny i estetyka wykonania sprawiają, że ten produkt pasuje do każdego wnętrza. Słuchawka dostępna jest na terenie całej Polski - także w stacjonarnych sklepach wielkopowierzchniowych dzięki czemu Członkowie Spółdzielni - lokatorzy bez kłopotu w przypadku takiej potrzeby będą mogli ją zakupić i wymienić samodzielnie.

 

Systemy video

Videomonitory coraz częściej znajdują swoje zastosowanie także w budynkach wielorodzinnych. Stanowią element składowy systemu Video CYFRAL PC-4000RV i mogą być montowane naprzemiennie z słuchawką domofonową SMART-D_ext. W naszej ofercie znajdują się monitory 4 i 7 calowe. Cechy wspólne: standard PAL/NTSC, format zapisu: JPEG, zewnętrzna pamięć: Karta SD max 32GB Klasa > 9, język menu: polski, wbudowany interkom do 3 monitorów, dzwonek do drzwi, regulacja głośności, 9 melodii dzwonka.

Dlaczego CYFRAL ? – Bo Wasze zadowolenie to nasza satysfakcja

 

GWARANCJA

Spółdzielniom Mieszkaniowym oraz Zarządcom, którzy wybierają nasze produkty proponujemy 3 lata gwarancji, z możliwością wydłużenia do lat 5. Zapewniamy ciągły dostęp do części serwisowych w całym okresie użytkowania naszych produktów.

NISKIE KOSZTY MONTAŻU

Różne typy elektroniki w panelach zewnętrznych oraz słuchawki SMART-D i SMART-5P, które współpracują z systemami domofonowymi innych firm, ograniczają koszty modernizacji do:

 • do wymiany słuchawek domofonowych lub
 • do wymiany jedynie samego panela zewnętrznego bez konieczności wymiany słuchawek domofonowych

PREZENTACJE PRODUKTÓW

Na życzenie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej, z przyjemnością przyjedziemy o zaprezentujemy naszą ofertę produktową. Członkowie S.M. będą mogli poznać nasze produkty, zobaczyć pełną gamę kolorystyczną oraz sami ocenić jakość wykonania wszystkich detali.

PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

SZKOLENIA PRACOWNIKÓW DZIAŁÓW TECHNICZNYCH S.M.

Jeżeli spółdzielnia mieszkaniowa samodzielnie przeprowadza modernizację, przyjedziemy, przeszkolimy Dział Techniczny i pomożemy przy pierwszym uruchomieniu. Dotrzemy nawet do odległych miejscowości. Służymy pomocą techniczną przez cały okres użytkowania.

POTRZEBNY INSTALATOR SYSTEMÓW DOMOFONOWYCH?

Polecimy doświadczonego instalatora/firmę instalacyjną, który zainstaluje nasz system domofonowy. Skontaktuj się z nami >>

 

O firmie

Produkujemy dla Was w Polsce od 1984 roku. Marka CYFRAL jest zastrzeżona na terenie Unii Europejskiej. Wyróżnia nas wysoka jakość, atrakcyjne ceny produktów, niska awaryjność, dostępność części serwisowych a także świetna obsada ludzka, bez której nie bylibyśmy tam gdzie obecnie. Nasze przewodnie produkty: słuchawka domofonowa SMART do różnych typów instalacji, serie paneli ze stali nierdzewnej PC3000 - PC4000. Jeżeli szukasz dobrych, polskich domofonów a także solidnego i uczciwego partnera ZAPRASZAMY - nie zawiedziesz się. Sprawdź >>

CYFRAL Chabelska i Wspólnicy Sp.J.

ul. Konstantynowska 62/70

95-100 Zgierz
+48 42 639 98 70


info@cyfral.pl

www.cyfral.pl

 

 

Dowiedz się więcej o produktach Cyfral >>

 


PROEL to firma projektująca i produkująca urządzenia elektroniczne. Założona została w 1991 roku.

 

PROEL specjalizuje się w systemach domofonowych przeznaczonych do budynków wielorodzinnych i osiedli. Dzięki prawie 30-letniej obecności na rynku i nowoczesnym technologiom znajduje się w czołówce producentów domofonów w Polsce.

Jesteś deweloperem lub zarządcą nieruchomości poszukującym nowoczesnych rozwiązań, które wyróżnią Twoje projekty?

Nie czekaj dłużej! Zainwestuj w domofon lub wideodomofon firmy PROEL i podnieś poziom interakcji!

 

Zapewniamy wysoką jakość produktu, niezawodność i trwałość, co przekłada się na długoterminowe korzyści dla deweloperów i zarządców nieruchomości.

Inwestycja w domofony PROEL to gwarancja zadowolenia klientów i wzrostu wartości Twoich projektów.

Marzysz o domofonach, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale także oferują innowacyjne funkcje, niepowtarzalny design i rozsądną cenę? Poznaj naszą najnowszą ofertę >>

Domofony PROEL!

Technologia na najwyższym poziomie:

 • Domofon PROEL od 1991 roku łączy w sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne, by zapewnić Twoim klientom komfort użytkowania za uczciwie skalkulowaną cenę.
 • Dzięki naszym systemom audio i wideo, połączenia są klarowne i wyraźne, a obraz jest wyświetlany w bardzo dobrej jakości.
 • Jako jedyni oferujemy system aparatów z dzwonkami polifonicznymi pełniącymi funkcję dzwonków do drzwi. Ważnym szczegółem jest to, że dzwonki do drzwi w naszym systemie nie wymagają odrębnego zasilania.
 • Możliwość sterowania oświetleniem, zamkiem, ryglem rewersyjnym, zworą magnetyczną czy nawet systemem alarmowym, sprawia, że nasz domofon jest wszechstronnym narzędziem do zarządzania bezpieczeństwem i komfortem.

Bezpieczeństwo Twoich klientów jest naszym priorytetem:

Domofon PROEL wykorzystuje zaawansowane algorytmy i technologie. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak:

 • Możliwość komunikacji zwrotnej z ochroną.
 • Możliwość udostępniania kodu dostępu ograniczonego harmonogramem np. dla dostawców żywności.
 • Przekazywanie połączeń na telefony (w końcowej fazie opracowania). Po wprowadzeniu tej funkcji Twoi klienci będą czuli się bezpieczni i chronieni.

 Intuicyjna obsługa i łatwa instalacja:

 • Domofony PROEL są przyjazne dla użytkownika i łatwe w instalacji.
 • Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i prostemu systemowi montażu, oszczędzasz czas i pieniądze przy wdrażaniu naszych domofonów w Twoich projektach.
 • Zapewniamy również wsparcie techniczne, aby zapewnić Ci pełne zadowolenie i sukces.
 • Mamy też od niedawna możliwość świadczenia usług instalacyjnych, co zapewnia optymalizację wykorzystania technicznych możliwości naszych systemów.

Domofon PROEL nie tylko doskonale spełnia swoje funkcje, ale także prezentuje się w sposób elegancki, stylowy i jednocześnie stonowany. Nasz nowoczesny design paneli wejściowych sprawi, że domy Twoich klientów nabiorą nowego charakteru. Sprawdź >>

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych nowoczesnych domofonach i poznać sposoby dostosowania ich do  Twoich projektów. Zapewniamy profesjonalną obsługę, atrakcyjne warunki współpracy i kompleksowe wsparcie.

Domofony PROEL – dla deweloperów i zarządców, którzy dążą do doskonałości za rozsądną cenę.

O firmie

Od 1991 roku jesteśmy liderem w cyfrowych systemach domofonowych i byliśmy ich prekursorami.

Jako pierwsi opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie polegające na wykorzystaniu technologii cyfrowej w dwuprzewodowych systemach domofonowych. Dziś są one naszą specjalnością.

Zajmujemy się również produkcją aparatów do tradycyjnych domofonów analogowych.

Jesteśmy czołowym producentem rozbudowanych systemów domofonowych oraz wideodomofonowych.

Nasze domofony i wideodomofony zabezpieczają budynki wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, biura, budynki użyteczności publicznej i domu jednorodzinne w Polsce i w wielu krajach na całym świecie m.in. w Rosji, Anglii, Australii, na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Bułgarii, Czechach, w Niemczech i USA. Dowiedz się więcej >>

System CD1803 – nasz najstarszy produkt – w różnych odmianach i wersjach można spotkać w każdym mieście Polski. Wprowadziliśmy serię urządzeń kompatybilnych z już nie produkowanymi i nie wspieranymi modułami MCD1803, dzięki czemu instalcję można modernizować małymi fragmentami.

 

 

PROEL Sp.J.


ul. Nastrojowa 16,
02-441 Warszawa

tel.: (+48 22) 86 333 25 (3 linie)

info@proel.pl

www.proel.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej o produktach Proel >>

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Zakaz handlu umowami rezerwacyjnymi mieszkań deweloperskich

Zakaz handlu umowami rezerwacyjnymi mieszkań deweloperskich Zakaz handlu umowami rezerwacyjnymi mieszkań deweloperskich

Ministerstwo Rozwoju i Technologii dąży od jakiegoś czasu do zwiększenia regulacji rynku nieruchomości.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii dąży od jakiegoś czasu do zwiększenia regulacji rynku nieruchomości.

Anna Ruszczak news Podwyżka podatku od nieruchomości

Podwyżka podatku od nieruchomości Podwyżka podatku od nieruchomości

Właściciele nieruchomości muszą przygotować się na kolejne podwyżki. W 2024 roku maksymalne stawki podatku wzrosną ze względu na inflację.

Właściciele nieruchomości muszą przygotować się na kolejne podwyżki. W 2024 roku maksymalne stawki podatku wzrosną ze względu na inflację.

Anna Ruszczak news Polski sektor PRS napędzany przez rosnącą klasę średnią

Polski sektor PRS napędzany przez rosnącą klasę średnią Polski sektor PRS napędzany przez rosnącą klasę średnią

W 2022 r. polski rynek PRS zanotował skokowy wzrost. Podaż mieszkań w tym sektorze zwiększyła się o 217 proc., co plasuje go w czołówce Europy Środkowo-Wschodniej.

W 2022 r. polski rynek PRS zanotował skokowy wzrost. Podaż mieszkań w tym sektorze zwiększyła się o 217 proc., co plasuje go w czołówce Europy Środkowo-Wschodniej.

Anna Ruszczak news Reforma planistyczna - mali deweloperzy mogą nic nie wybudować

Reforma planistyczna - mali deweloperzy mogą nic nie wybudować Reforma planistyczna - mali deweloperzy mogą nic nie wybudować

Niebawem plany ogólne zastąpią obowiązujące studia uwarunkowań. Grunty kupione pod przyszłe inwestycje mieszkaniowe będą jednak problemem dla inwestorów.

Niebawem plany ogólne zastąpią obowiązujące studia uwarunkowań. Grunty kupione pod przyszłe inwestycje mieszkaniowe będą jednak problemem dla inwestorów.

Anna Ruszczak news Straty majątkowe z powodu ekstremalnej pogody

Straty majątkowe z powodu ekstremalnej pogody Straty majątkowe z powodu ekstremalnej pogody

Wiosną i latem, gdy ekstremalna pogoda najbardziej daje się we znaki, liczba szkód katastroficznych zgłaszanych ubezpieczycielom z tytułu polis majątkowych rośnie kilkukrotnie. Polacy coraz częściej ubezpieczają...

Wiosną i latem, gdy ekstremalna pogoda najbardziej daje się we znaki, liczba szkód katastroficznych zgłaszanych ubezpieczycielom z tytułu polis majątkowych rośnie kilkukrotnie. Polacy coraz częściej ubezpieczają dom lub mieszkanie na taką ewentualność.

Anna Ruszczak news Raportowanie ESG w sektorze nieruchomości

Raportowanie ESG w sektorze nieruchomości Raportowanie ESG w sektorze nieruchomości

Przedsiębiorcy z sektora nieruchomości powinni już teraz przygotować prowadzoną działalność do nowych wyzwań systemu raportowania informacji o ESG.

Przedsiębiorcy z sektora nieruchomości powinni już teraz przygotować prowadzoną działalność do nowych wyzwań systemu raportowania informacji o ESG.

Anna Ruszczak news Deweloperzy odmrażają inwestycje

Deweloperzy odmrażają inwestycje Deweloperzy odmrażają inwestycje

Tani kredyt zwiększa popyt na mieszkania, a deweloperzy odmrażają inwestycje. Rosną ceny nieruchomości, które zaczynają znikać na etapie dziury w ziemi.

Tani kredyt zwiększa popyt na mieszkania, a deweloperzy odmrażają inwestycje. Rosną ceny nieruchomości, które zaczynają znikać na etapie dziury w ziemi.

Anna Ruszczak news Więcej mieszkań na wynajem od firm

Więcej mieszkań na wynajem od firm Więcej mieszkań na wynajem od firm

W Polsce ok. 1,1 mln mieszkań jest oferowanych na wynajem przez osoby prywatne. Dużo mniejszym, segmentem jest najem profesjonalny, czyli mieszkania od firm i funduszy, które stanowią obecnie tylko ok....

W Polsce ok. 1,1 mln mieszkań jest oferowanych na wynajem przez osoby prywatne. Dużo mniejszym, segmentem jest najem profesjonalny, czyli mieszkania od firm i funduszy, które stanowią obecnie tylko ok. 1 proc. całego rynku.

Redakcja news Forum Dostępności 2023

Forum Dostępności 2023 Forum Dostępności 2023

I edycja Forum Dostępności odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2023 roku w Poznań Congress Center. Wydarzenie jest poświęcone projektowaniu uniwersalnemu.

I edycja Forum Dostępności odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2023 roku w Poznań Congress Center. Wydarzenie jest poświęcone projektowaniu uniwersalnemu.

Anna Ruszczak news Rynek najmu mieszkań wymaga uregulowania

Rynek najmu mieszkań wymaga uregulowania Rynek najmu mieszkań wymaga uregulowania

Mieszkania pod wynajem wciąż pozostają opłacalną formą lokowania kapitału. W Polsce jest obecnie ok. 1,1 mln lokali oferowanych do wynajęcia przez osoby prywatne, a popyt stale rośnie.

Mieszkania pod wynajem wciąż pozostają opłacalną formą lokowania kapitału. W Polsce jest obecnie ok. 1,1 mln lokali oferowanych do wynajęcia przez osoby prywatne, a popyt stale rośnie.

Redakcja Moja Woda – dotacje do przydomowej retencji

Moja Woda – dotacje do przydomowej retencji Moja Woda – dotacje do przydomowej retencji

3 sierpnia 2023 roku rozpoczęła się nowa odsłona programu Moja Woda z budżetem 130 mln zł. Właściciele domów jednorodzinnych mogą dostać do 6 tys. zł na utworzenie systemów zatrzymywania wód opadowych.

3 sierpnia 2023 roku rozpoczęła się nowa odsłona programu Moja Woda z budżetem 130 mln zł. Właściciele domów jednorodzinnych mogą dostać do 6 tys. zł na utworzenie systemów zatrzymywania wód opadowych.

Anna Ruszczak news Podatek od nieruchomości przy wynajmie

Podatek od nieruchomości przy wynajmie Podatek od nieruchomości przy wynajmie

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) wydał wyrok dotyczący opodatkowania nieruchomości, bardzo ważny dla przedsiębiorców korzystających z długoterminowego najmu.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) wydał wyrok dotyczący opodatkowania nieruchomości, bardzo ważny dla przedsiębiorców korzystających z długoterminowego najmu.

news Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym opublikowana

Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym opublikowana Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym opublikowana

Reforma planistyczna została opublikowana w Dzienniku Ustaw 24 sierpnia. Wprowadza ona zintegrowane plany inwestycyjne.

Reforma planistyczna została opublikowana w Dzienniku Ustaw 24 sierpnia. Wprowadza ona zintegrowane plany inwestycyjne.

Redakcja news Młodzi dorośli najmniej szczęśliwymi mieszkańcami kraju

Młodzi dorośli najmniej szczęśliwymi mieszkańcami kraju Młodzi dorośli najmniej szczęśliwymi mieszkańcami kraju

Młodzi dorośli są najmniej szczęśliwą grupą mieszkańców Polski. Ponad połowa z nich nie ma własnego lokum, zajmują mniejsze mieszkania niż przedstawiciele innych pokoleń i nie są zadowoleni z okolicy,...

Młodzi dorośli są najmniej szczęśliwą grupą mieszkańców Polski. Ponad połowa z nich nie ma własnego lokum, zajmują mniejsze mieszkania niż przedstawiciele innych pokoleń i nie są zadowoleni z okolicy, w której mieszkają. Jednak głównym powodem ich niskiego poziomu dobrostanu nie jest sytuacja mieszkaniowa, a relacje z innymi ludźmi.

Anna Ruszczak news Formalności przy remoncie, rozbudowie czy odbudowie budynku

Formalności przy remoncie, rozbudowie czy odbudowie budynku Formalności przy remoncie, rozbudowie czy odbudowie budynku

Legalne przeprowadzenie remontu, rozbudowy, nadbudowy lub odbudowy nieruchomości budynkowej wymaga zgłoszenia, a czasem nawet pozwolenia na budowę. Czym różnią się te formalności?

Legalne przeprowadzenie remontu, rozbudowy, nadbudowy lub odbudowy nieruchomości budynkowej wymaga zgłoszenia, a czasem nawet pozwolenia na budowę. Czym różnią się te formalności?

Anna Ruszczak news GUNB ogłasza uruchomienie portalu e-budownictwo

GUNB ogłasza uruchomienie portalu e-budownictwo GUNB ogłasza uruchomienie portalu e-budownictwo

Startuje portal e-Budownictwo – jedno okno do wszystkich e-usług dla budownictwa. We wrześniu 2023 roku zacznie też działać nowy portal dla nadzoru budowlanego e-wykonań zastępczych.

Startuje portal e-Budownictwo – jedno okno do wszystkich e-usług dla budownictwa. We wrześniu 2023 roku zacznie też działać nowy portal dla nadzoru budowlanego e-wykonań zastępczych.

Anna Ruszczak news Wspólnoty mieszkaniowe skorzystają w drugim naborze do programu Ciepłe Mieszkanie

Wspólnoty mieszkaniowe skorzystają w drugim naborze do programu Ciepłe Mieszkanie Wspólnoty mieszkaniowe skorzystają w drugim naborze do programu Ciepłe Mieszkanie

Druga edycja programu będzie szersza. Z „Ciepłego mieszkania” będą mogły skorzystać m.in. wspólnoty mieszkaniowe. Na program przewidziano ponad 1 mld zł.

Druga edycja programu będzie szersza. Z „Ciepłego mieszkania” będą mogły skorzystać m.in. wspólnoty mieszkaniowe. Na program przewidziano ponad 1 mld zł.

Anna Ruszczak news Projekt nowelizacji przepisów dotyczących usytuowania budynków

Projekt nowelizacji przepisów dotyczących usytuowania budynków Projekt nowelizacji przepisów dotyczących usytuowania budynków

8 września 2023 roku opublikowano projekt zmian w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, którym powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jedną...

8 września 2023 roku opublikowano projekt zmian w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, którym powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jedną ze zmian jest możliwość szerszego zastosowania elementów drewnianych przy budowie obiektów i doprecyzowanie przepisów związanych z usytuowaniem budynków na działce budowlanej.

Anna Ruszczak news Nowelizacja prawa geologicznego powoduje obawy inwestorów

Nowelizacja prawa geologicznego powoduje obawy inwestorów Nowelizacja prawa geologicznego powoduje obawy inwestorów

Kupując działkę budowlaną dobrze jest sprawdzić, czy pod ziemią nie ma kopalin. Jeśli tak, to na gruncie przewidzianym dotąd pod budownictwo w planie miejscowym, nie można będzie stawiać domów.

Kupując działkę budowlaną dobrze jest sprawdzić, czy pod ziemią nie ma kopalin. Jeśli tak, to na gruncie przewidzianym dotąd pod budownictwo w planie miejscowym, nie można będzie stawiać domów.

Anna Ruszczak news Wynajem mieszkania coraz częściej z wyboru

Wynajem mieszkania coraz częściej z wyboru Wynajem mieszkania coraz częściej z wyboru

Wiele rodzin woli wynajmować mieszkanie, niż je kupować. Ceny najmu zaczęły się stabilizować, a nawet spadać.

Wiele rodzin woli wynajmować mieszkanie, niż je kupować. Ceny najmu zaczęły się stabilizować, a nawet spadać.

Redakcja AiMN Branża nieruchomości musi stać się bardziej zrównoważona

Branża nieruchomości musi stać się bardziej zrównoważona Branża nieruchomości musi stać się bardziej zrównoważona

Zachodzące na świecie zmiany – zwłaszcza klimatyczne – sprawiają, że ESG w branży nieruchomości staje się nie tylko trendem, ale również wymogiem. Wiąże się to ze zmianami w podejściu do całego rynku.

Zachodzące na świecie zmiany – zwłaszcza klimatyczne – sprawiają, że ESG w branży nieruchomości staje się nie tylko trendem, ale również wymogiem. Wiąże się to ze zmianami w podejściu do całego rynku.

Anna Ruszczak news Drugi nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”

Drugi nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie” Drugi nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło drugi nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”. Rozpoczyna się 29 września.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło drugi nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”. Rozpoczyna się 29 września.

Anna Ruszczak news Niepewność na rynku nieruchomości

Niepewność na rynku nieruchomości Niepewność na rynku nieruchomości

Kilka ostatnich kwartałów przyniosło dużo wahań na rynku mieszkań. Branża deweloperska odczuwa niepewność mimo ogromnego popytu.

Kilka ostatnich kwartałów przyniosło dużo wahań na rynku mieszkań. Branża deweloperska odczuwa niepewność mimo ogromnego popytu.

Anna Ruszczak news Wydawanie decyzji o warunkach zabudowy na nowo

Wydawanie decyzji o warunkach zabudowy na nowo Wydawanie decyzji o warunkach zabudowy na nowo

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku...

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.