administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Inteligentne i nowoczesne produkty dla budynków wielolokalowych oraz osiedli

Redakcja AiMN | 2023-05-31
Inteligentne i nowoczesne produkty dla budynków wielolokalowych oraz osiedli

Inteligentne i nowoczesne produkty dla budynków wielolokalowych oraz osiedli

Zastosowanie inteligentnych technologii w budynku pozwala zmniejszyć koszty i ilość zużywanej energii oraz niwelować negatywny wpływ na środowisko. Dodatkowo technologie Smart podnoszą znacząco komfort życia mieszańców budynku.

Zgodnie z dyrektywą w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) w 2050 roku żaden budynek mieszkalny w UE nie powinien już korzystać z paliw kopalnych. Oznacza to konieczność zapewnienia mieszkańcom dostępu do ogrzewania i elektryczności z innych źródeł, w tym z OZE. To z kolei pociąga za sobą konieczność dostosowania budynku do nowych, energooszczędnych rozwiązań, m.in. poprzez zastosowanie inteligentnych technologii i produktów.

Gotowość do tych zmian można ocenić poprzez narzędzie wprowadzone unijną dyrektywą, czyli SRI (Smart Readiness Indicator). To wskaźnik badający możliwość przyswojenia inteligentnych rozwiązań. Pozwala on ocenić zdolność nieruchomości do obsługi rozwiązań Smart oraz możliwość dostosowania funkcjonowania budynku lub jego części do potrzeb użytkowników.

Korzystanie z OZE to podstawa

Podstawą dla infrastruktury inteligentnych budynków i miast jest korzystanie z energii odnawialnej i zużywanie jej w racjonalny sposób. Zdalne opomiarowanie, izolacje, energooszczędne oświetlenie, systemy automatyki i zarządzania budynkiem, inteligentne systemy HVAC oraz sieć internetowa to najczęściej wykorzystywane technologie, pozwalające na zmianę statusu budynku na inteligentny. Jednak o tym, czy budynek faktycznie taki będzie, decydują efekty energetyczne oraz zwiększony komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Cyfrowe technologie i IoT

Cyfrowe technologie wykorzystywane w inteligentnym budynku pozwalają na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania i wentylacji. Coraz częściej są one standardem w urządzeniach HVAC.

IoT (internet rzeczy) daje z kolei możliwość sterowania i optymalizacji działania sprzętu AGD i RTV – można dzięki niemu ustawiać scenariusze i określać ramy pracy. Internet rzeczy towarzyszy nam właściwie na co dzień. To już nie tylko telewizory i smartfony. Teraz to także pralki, lodówki, odkurzacze, kuchenki i piekarniki wyposażone w aplikacje do sterowania. Słabą stroną każdej technologia korzystającej z przesyłu i analizy danych przez internet może być ochrona informacji i podatność na wrogie działania. Na szczęście równolegle do rozwoju inteligentnych technologii rozwijane są również narzędzia bezpieczeństwa.

Decydując się na nowoczesne urządzenie możemy więc wpływać na zużycie energii także na poziomie indywidualnym.

Potrzebna przemyślana modernizacja

Choć przybywa nowych budynków, nie zrezygnujemy przecież ze wszystkich już wybudowanych. Dlatego przemyślana modernizacja energetyczna – z wykorzystaniem inteligentnych technologii i produktów – nie jest opcją, lecz koniecznością. Według dzisiejszych standardów budynki wznoszone 30 lat temu są często energetycznymi wampirami. Unowocześnianie ich to nie tylko kwestia oszczędności czy wygody, ale przede wszystkim sposób na osiągnięcie neutralności klimatycznej i pójście w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Nowoczesne rozwiązania firm:

VENTEC S.C.: Nawiewnik manualny VT 501, Nawiewnik automatyczny VT 101, Nawiewnik akustyczny VT 301, Nawiewnik higorsterowany VT-H 101, Nawiewniki nadokienne VT-N, Montaż nawiewników

 

Nasze nawiewniki to proste i ekonomiczne rozwiązanie zapewniające prawidłowo działającą wentylację. Produkty dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Nawiewnik manualny VT 501

VT 501- nawiewnik ciśnieniowy manualny. Powietrze doprowadzane jest na zasadzie różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Nawiewniki dostępne są w dwóch długościach 399mm oraz 277mm.

Więcej o nawiewnikach manualnych >>

 

Nawiewnik automatyczny VT 101

Powietrze doprowadzane jest na zasadzie różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, w środku posiadają dodatkowe regulatory hamujące nadmierny napływ powietrza. Nawiewniki dostępne są w dwóch długościach 399mm oraz 277mm. Sprawdź >>

Nawiewnik akustyczny VT 301

VT 301- Nawiewnik ciśnieniowy akustyczny doprowadzi prawidłową ilość powietrza, dodatkowo posiada podwyższoną izolacyjność akustyczną, która ochroni nas przed nadmiernym hałasem zewnętrznym. Produkt dostępny w wersji automatycznej oraz manualnej. Zobacz na stronie >>

Nawiewniki nadokienne VT-N

Zaletą tych nawiewników jest montaż bez ingerencji w konstrukcję okna jak również podwyższona izolacyjność termiczna oraz akustyczna. Więcej o nawiewnikach nadokiennych >>

Nawiewnik higorsterowany VT-H 101

Nawiewnik higorsterowany VT-H - ilość dostarczanego powietrza uzależniona jest od poziomu wilgotności. Nawiewnik posiada trzy tryby otwarty zamknięty lub automatyczny. Sprawdź >>

O firmie

Doświadczenie w branży okiennej, jak i wentylacyjnej, oraz świadomość niezdrowego klimatu w pomieszczeniach pozbawionych prawidłowo działającej wentylacji zaowocowało tym, że jako jedyny producent w Polsce oferujemy aż dwanaście różnych typów okiennych nawiewników powietrza. Jako nowość wprowadziliśmy do swojej oferty nawiewniki higrosterowane oraz nadokienne.

Cechujący nas profesjonalizm oraz rzetelność są gwarancją szybkich terminów realizacji zleceń oraz fachowej pomocy technicznej. Oferujemy również montaż nawiewników na terenie całego kraju. Więcej o firmie >>

VENTEC S.C.
Sroka Sławomir, Kalas Piotr
44-200 Rybnik
ul. Jankowicka 23-25

 

+48 511 959 631

biuro@ventec.com.pl

www.ventec.com.pl

 

Dowiedz się więcej o produktach Ventec >>

 


Wideodomofony, systemy analogowe i cyfrowe CYFRAL przeznaczone do modernizacji oraz nowych instalacji w Spółdzielniach Mieszkaniowych, rozwiązania w zakresie instalacji dwu i wieloprzewodowych. Produkcja, dystrybucja, doradztwo technicznie, serwis.

 

Seria Produktów

 • PC-4000R z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-4000RV z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
 • PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
 • Słuchawki domofonowe
 • Videomonitory V-4 i V-7

CECHY WSPÓLNE CYFROWYCH PANELI DOMOFONOWYCH CYFRAL:

Nasze panele zewnętrzne wykonaliśmy ze stali kwasoodpornej o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne, wszystkie zabezpieczono poprzez śruby specjalne. Posiadają czytniki breloków zbliżeniowych RFID oraz wandaloodporną, mechaniczną klawiaturę pełniącą funkcję zamka szyfrowego. Rosnące zainteresowanie systemami Video zadecydowało o umieszczeniu w Panelu PC4000RV modułu kamery. Standardowo panele montowane są natynkowo, wyposażono je w specjalny daszek zabezpieczający przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu specjalnej ramki możliwy jest także montaż podtynkowy. W naszej ofercie posiadamy także blachy maskujące - zakrywające zbyt duży otwór w elewacji. Nasze systemy domofonowe cechują niskie koszty modernizacji z uwagi na uniwersalność produktów.

Modele domofonów:

 • PC-4000R z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-4000RV z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali
 • PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
 • PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali
cyfral domofony pc 3000 nt

PC-4000R z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali

PC-4000RV

PC-4000RV z elektroniką cyfrową CC4000 do 256 lokali

PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

PC-3000R z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

Słuchawki domofonowe

Unifon CYFRAL SMART dzięki nowoczesnemu wzornictwu, niewielkim gabarytom oraz szerokiej gamie kolorystycznej (10 kolorów, wykończona w połysku) to słuchawka domofonowa - numer 1 na polskim rynku. Posiada regulację głośności dzwonienia z możliwością wyłączenia, przyciski funkcyjne umieszczone w bazie obok słuchawki. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny i estetyka wykonania sprawiają, że ten produkt pasuje do każdego wnętrza. Słuchawka dostępna jest na terenie całej Polski - także w stacjonarnych sklepach wielkopowierzchniowych dzięki czemu Członkowie Spółdzielni - lokatorzy bez kłopotu w przypadku takiej potrzeby będą mogli ją zakupić i wymienić samodzielnie.

 

Systemy video

Videomonitory coraz częściej znajdują swoje zastosowanie także w budynkach wielorodzinnych. Stanowią element składowy systemu Video CYFRAL PC-4000RV i mogą być montowane naprzemiennie z słuchawką domofonową SMART-D_ext. W naszej ofercie znajdują się monitory 4 i 7 calowe. Cechy wspólne: standard PAL/NTSC, format zapisu: JPEG, zewnętrzna pamięć: Karta SD max 32GB Klasa > 9, język menu: polski, wbudowany interkom do 3 monitorów, dzwonek do drzwi, regulacja głośności, 9 melodii dzwonka.

Dlaczego CYFRAL ? – Bo Wasze zadowolenie to nasza satysfakcja

 

GWARANCJA

Spółdzielniom Mieszkaniowym oraz Zarządcom, którzy wybierają nasze produkty proponujemy 3 lata gwarancji, z możliwością wydłużenia do lat 5. Zapewniamy ciągły dostęp do części serwisowych w całym okresie użytkowania naszych produktów.

NISKIE KOSZTY MONTAŻU

Różne typy elektroniki w panelach zewnętrznych oraz słuchawki SMART-D i SMART-5P, które współpracują z systemami domofonowymi innych firm, ograniczają koszty modernizacji do:

 • do wymiany słuchawek domofonowych lub
 • do wymiany jedynie samego panela zewnętrznego bez konieczności wymiany słuchawek domofonowych

PREZENTACJE PRODUKTÓW

Na życzenie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej, z przyjemnością przyjedziemy o zaprezentujemy naszą ofertę produktową. Członkowie S.M. będą mogli poznać nasze produkty, zobaczyć pełną gamę kolorystyczną oraz sami ocenić jakość wykonania wszystkich detali.

PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

PC-2000R PRO z elektroniką cyfrową CC2000 do 256 lokali

SZKOLENIA PRACOWNIKÓW DZIAŁÓW TECHNICZNYCH S.M.

Jeżeli spółdzielnia mieszkaniowa samodzielnie przeprowadza modernizację, przyjedziemy, przeszkolimy Dział Techniczny i pomożemy przy pierwszym uruchomieniu. Dotrzemy nawet do odległych miejscowości. Służymy pomocą techniczną przez cały okres użytkowania.

POTRZEBNY INSTALATOR SYSTEMÓW DOMOFONOWYCH?

Polecimy doświadczonego instalatora/firmę instalacyjną, który zainstaluje nasz system domofonowy. Skontaktuj się z nami >>

 

O firmie

Produkujemy dla Was w Polsce od 1984 roku. Marka CYFRAL jest zastrzeżona na terenie Unii Europejskiej. Wyróżnia nas wysoka jakość, atrakcyjne ceny produktów, niska awaryjność, dostępność części serwisowych a także świetna obsada ludzka, bez której nie bylibyśmy tam gdzie obecnie. Nasze przewodnie produkty: słuchawka domofonowa SMART do różnych typów instalacji, serie paneli ze stali nierdzewnej PC3000 - PC4000. Jeżeli szukasz dobrych, polskich domofonów a także solidnego i uczciwego partnera ZAPRASZAMY - nie zawiedziesz się. Sprawdź >>

CYFRAL Chabelska i Wspólnicy Sp.J.

ul. Konstantynowska 62/70

95-100 Zgierz
+48 42 639 98 70


info@cyfral.pl

www.cyfral.pl

 

 

Dowiedz się więcej o produktach Cyfral >>

 


LASKOMEX: niezawodne systemy audio
i wideodomofonowe

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności w dzisiejszych czasach to kluczowe aspekty zarówno
w naszych domach, jak i miejscach pracy. Jedną z metod kontrolowania dostępu do naszego mienia i jego ochrony jest instalacja systemu domofonowego.

Szeroki wybór domofonów, które z łatwością można dostosować do potrzeb użytkowników oferuje działająca od 1985 roku firma Laskomex. Wieloletnie doświadczenie i wykorzystywanie komponentów najwyższej jakości gwarantuje długą żywotność oraz niezawodność produktów. Przekonaj się >>

CD-2600R – maksimum funkcji w minimalistycznej obudowie

System domofonowy CD-2600R składa się jedynie z panelu zewnętrznego, zasilacza
oraz unifonów. Jego głównymi atutami są: mechaniczna klawiatura, niewielkie wymiary
oraz możliwość sterowania napędem bramy, bez konieczności stosowania modułów dodatkowych. CD-2600R w wersji podstawowej, wykonany ze stali nierdzewnej INOX, jest przystosowany do montażu natynkowego.

CD-2502 – system wielu możliwości

System CD-2502 standardowo wykonany jest w wersji audio, jednak w większości dostępnych paneli można zamontować moduł kamery. Pozwala na utworzenie systemu domofonowego
z jednym wejściem głównym i do 64 wejść podrzędnych. Każde z nich może obsłużyć do 254 unifonów lub monitorów. Dostępne są panele o różnych wymiarach i kształtach, malowane proszkowo lub w wersji INOX.

Na szczególną uwagę zasługują panele z klawiaturą mechaniczną, które zapewniają bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność, także w przypadku osób niedowidzących
i niewidomych. Skonstruowane specjalnie do paneli domofonowych klawiatury są odporne na uszkodzenia i wytrzymują długotrwałe użytkowanie.

CD-3100 – kiedy CD-2502 to za mało…

Różnorodność paneli CD-3100 jest dokładnie taka, jak w przypadku systemu CD-2502. CD-3100 pozwala jednak na zwiększenie odległości między poszczególnymi elementami systemu domofonowego do 200 m. Ponadto, może obsłużyć do 3 wejść na 1 klatkę schodową. Obsługuje do 8 wejść głównych.

CD-4000 – najbardziej rozgadany domofon Laskomex

CD-4000 pozwala obsłużyć do 15 wejść na teren ogrodzony
oraz do 64 klatek, z których każda może mieć do 15 wejść. Domofon generuje komunikaty głosowe, jest wyposażony
w graficzny wyświetlacz, dający możliwość obsługi elektronicznej listy lokatorów, a także mechaniczną klawiaturę. Modułowa konstrukcja pozwala w łatwy sposób zamienić domofon w wersji audio na opcję wideo, poprzez dołożenie kamery KAM-40.

O firmie

Rozwój i metamorfoza, którą w ostatnich latach przechodzi rynek budownictwa, stanowi dla konstruktorów systemów domofonowych nie lada wyzwanie. Niewątpliwą zaletą systemów domofonowych Laskomex jest ich kompatybilność. Firma dba, by jej produkty były nie tylko funkcjonalne,
ale i estetyczne, a także dające możliwość dopasowania do różnych stylów architektonicznych. Laskomex współpracuje z profesjonalistami, którzy mają wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowej konfiguracji systemu oraz jego instalacji. Ponadto regularnie organizuje bezpłatne szkolenia techniczne dla instalatorów i projektantów. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że ich domofon będzie działał optymalnie i spełni oczekiwania użytkowników. Sprawdź >>

LASKOMEX PPUH

 

Ul. Dąbrowskiego 249

93-231 Łódź

 

Tel. +48 42  671-88-00

handel@laskomex.com.pl

marketing@laskomex.com.pl

serwis@laskomex.com.pl

www.laskomex.com.pl

Dowiedz się więcej o produktach Laskomex >>

 


PROEL to firma projektująca i produkująca urządzenia elektroniczne. Założona została w 1991 roku.

 

PROEL specjalizuje się w systemach domofonowych przeznaczonych do budynków wielorodzinnych i osiedli. Dzięki prawie 30-letniej obecności na rynku i nowoczesnym technologiom znajduje się w czołówce producentów domofonów w Polsce.

Jesteś deweloperem lub zarządcą nieruchomości poszukującym nowoczesnych rozwiązań, które wyróżnią Twoje projekty?

Nie czekaj dłużej! Zainwestuj w domofon lub wideodomofon firmy PROEL i podnieś poziom interakcji!

 

Zapewniamy wysoką jakość produktu, niezawodność i trwałość, co przekłada się na długoterminowe korzyści dla deweloperów i zarządców nieruchomości.

Inwestycja w domofony PROEL to gwarancja zadowolenia klientów i wzrostu wartości Twoich projektów.

Marzysz o domofonach, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale także oferują innowacyjne funkcje, niepowtarzalny design i rozsądną cenę? Poznaj naszą najnowszą ofertę >>

Domofony PROEL!

Technologia na najwyższym poziomie:

 • Domofon PROEL od 1991 roku łączy w sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne, by zapewnić Twoim klientom komfort użytkowania za uczciwie skalkulowaną cenę.
 • Dzięki naszym systemom audio i wideo, połączenia są klarowne i wyraźne, a obraz jest wyświetlany w bardzo dobrej jakości.
 • Jako jedyni oferujemy system aparatów z dzwonkami polifonicznymi pełniącymi funkcję dzwonków do drzwi. Ważnym szczegółem jest to, że dzwonki do drzwi w naszym systemie nie wymagają odrębnego zasilania.
 • Możliwość sterowania oświetleniem, zamkiem, ryglem rewersyjnym, zworą magnetyczną czy nawet systemem alarmowym, sprawia, że nasz domofon jest wszechstronnym narzędziem do zarządzania bezpieczeństwem i komfortem.

Bezpieczeństwo Twoich klientów jest naszym priorytetem:

Domofon PROEL wykorzystuje zaawansowane algorytmy i technologie. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak:

 • Możliwość komunikacji zwrotnej z ochroną.
 • Możliwość udostępniania kodu dostępu ograniczonego harmonogramem np. dla dostawców żywności.
 • Przekazywanie połączeń na telefony (w końcowej fazie opracowania). Po wprowadzeniu tej funkcji Twoi klienci będą czuli się bezpieczni i chronieni.

 Intuicyjna obsługa i łatwa instalacja:

 • Domofony PROEL są przyjazne dla użytkownika i łatwe w instalacji.
 • Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i prostemu systemowi montażu, oszczędzasz czas i pieniądze przy wdrażaniu naszych domofonów w Twoich projektach.
 • Zapewniamy również wsparcie techniczne, aby zapewnić Ci pełne zadowolenie i sukces.
 • Mamy też od niedawna możliwość świadczenia usług instalacyjnych, co zapewnia optymalizację wykorzystania technicznych możliwości naszych systemów.

Domofon PROEL nie tylko doskonale spełnia swoje funkcje, ale także prezentuje się w sposób elegancki, stylowy i jednocześnie stonowany. Nasz nowoczesny design paneli wejściowych sprawi, że domy Twoich klientów nabiorą nowego charakteru. Sprawdź >>

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych nowoczesnych domofonach i poznać sposoby dostosowania ich do  Twoich projektów. Zapewniamy profesjonalną obsługę, atrakcyjne warunki współpracy i kompleksowe wsparcie.

Domofony PROEL – dla deweloperów i zarządców, którzy dążą do doskonałości za rozsądną cenę.

O firmie

Od 1991 roku jesteśmy liderem w cyfrowych systemach domofonowych i byliśmy ich prekursorami.

Jako pierwsi opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie polegające na wykorzystaniu technologii cyfrowej w dwuprzewodowych systemach domofonowych. Dziś są one naszą specjalnością.

Zajmujemy się również produkcją aparatów do tradycyjnych domofonów analogowych.

Jesteśmy czołowym producentem rozbudowanych systemów domofonowych oraz wideodomofonowych.

Nasze domofony i wideodomofony zabezpieczają budynki wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, biura, budynki użyteczności publicznej i domu jednorodzinne w Polsce i w wielu krajach na całym świecie m.in. w Rosji, Anglii, Australii, na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Bułgarii, Czechach, w Niemczech i USA. Dowiedz się więcej >>

System CD1803 – nasz najstarszy produkt – w różnych odmianach i wersjach można spotkać w każdym mieście Polski. Wprowadziliśmy serię urządzeń kompatybilnych z już nie produkowanymi i nie wspieranymi modułami MCD1803, dzięki czemu instalcję można modernizować małymi fragmentami.

 

 

PROEL Sp.J.


ul. Nastrojowa 16,
02-441 Warszawa

tel.: (+48 22) 86 333 25 (3 linie)

info@proel.pl

www.proel.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej o produktach Proel >>

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Rekord nowych mieszkań według najnowszego raportu NBP

Rekord nowych mieszkań według najnowszego raportu NBP Rekord nowych mieszkań według najnowszego raportu NBP

Raport NBP o rynku nieruchomości, opublikowany 26 września br. Wskazuje na rekordowy wzrost liczby nowo wybudowanych mieszkań w Polsce. W 2021 r. zwiększyła się ona do ok. 15,3 mln lokali.

Raport NBP o rynku nieruchomości, opublikowany 26 września br. Wskazuje na rekordowy wzrost liczby nowo wybudowanych mieszkań w Polsce. W 2021 r. zwiększyła się ona do ok. 15,3 mln lokali.

Anna Ruszczak news Fotowoltaika a podatek od nieruchomości

Fotowoltaika a podatek od nieruchomości Fotowoltaika a podatek od nieruchomości

Fotowoltaika nie traci na popularności wśród przedsiębiorców, mimo niekorzystnych zmian prawnych dotyczących rozliczania. Dotyczy to także tzw. farm fotowoltaiki. O tym, czy są opłacalne decyduje często...

Fotowoltaika nie traci na popularności wśród przedsiębiorców, mimo niekorzystnych zmian prawnych dotyczących rozliczania. Dotyczy to także tzw. farm fotowoltaiki. O tym, czy są opłacalne decyduje często kwestia podatku od nieruchomości.

Anna Ruszczak news Świadectwa efektywności energetycznej obowiązkowe dla właścicieli mieszkań

Świadectwa efektywności energetycznej obowiązkowe dla właścicieli mieszkań Świadectwa efektywności energetycznej obowiązkowe dla właścicieli mieszkań

Sejm przegłosował ustawę zmieniającą przepisy o efektywności energetycznej budynków. Świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe nie tylko dla budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych,...

Sejm przegłosował ustawę zmieniającą przepisy o efektywności energetycznej budynków. Świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe nie tylko dla budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, ale też dla właścicieli mieszkań.

Anna Ruszczak news Udane rewitalizacje budynków

Udane rewitalizacje budynków Udane rewitalizacje budynków

Czym jest rewitalizacja budynków? Co powstaje w starych obiektach przemysłowych? Jak budynki mieszkalne odzyskują nowe życie? Coraz więcej przykładów rewitalizacji świadczy o zainteresowaniu inwestorów...

Czym jest rewitalizacja budynków? Co powstaje w starych obiektach przemysłowych? Jak budynki mieszkalne odzyskują nowe życie? Coraz więcej przykładów rewitalizacji świadczy o zainteresowaniu inwestorów i popycie na tego typu lokale.

Anna Ruszczak news Czym jest waloryzacja czynszu?

Czym jest waloryzacja czynszu? Czym jest waloryzacja czynszu?

Na czym polega waloryzacja czynszu? Czy właściciel może podnieść czynsz najemcy? Jak nie dopuścić do podwyżki czynszu? Jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie najmu?

Na czym polega waloryzacja czynszu? Czy właściciel może podnieść czynsz najemcy? Jak nie dopuścić do podwyżki czynszu? Jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie najmu?

Anna Ruszczak news Pilna renowacja budynków, w których ubogo żyje 17 proc. Polaków

Pilna renowacja budynków, w których ubogo żyje 17 proc. Polaków Pilna renowacja budynków, w których ubogo żyje 17 proc. Polaków

70 proc. budynków w Polsce nie spełnia standardów efektywności energetycznej i wymaga renowacji. Z raportu firmy VELUX „Barometr Zdrowych Domów” wynika, że inwestycje w renowację i efektywność energetyczną...

70 proc. budynków w Polsce nie spełnia standardów efektywności energetycznej i wymaga renowacji. Z raportu firmy VELUX „Barometr Zdrowych Domów” wynika, że inwestycje w renowację i efektywność energetyczną starzejących się budynków mieszkalnych, do 2050 roku mogą przynieść polskiej gospodarce 17mld euro dodatkowych oszczędności.

Anna Ruszczak news Fotowoltaika na balkonie

Fotowoltaika na balkonie Fotowoltaika na balkonie

W Niemczech nikogo już nie dziwi fotowoltaika na balkonie. To kilkaset tysięcy tego rodzaju instalacji. Pierwsze balkonowe mikroelektrownie pojawiają się także w Polsce. Czy zyskają popularność?

W Niemczech nikogo już nie dziwi fotowoltaika na balkonie. To kilkaset tysięcy tego rodzaju instalacji. Pierwsze balkonowe mikroelektrownie pojawiają się także w Polsce. Czy zyskają popularność?

Anna Ruszczak news 100 tys. mieszkań w Warszawie bez prawa do gruntu

100 tys. mieszkań w Warszawie bez prawa do gruntu 100 tys. mieszkań w Warszawie bez prawa do gruntu

Ponad 100 tys. mieszkań w 99 spółdzielniach w Warszawie ma nieuregulowany stan prawny. To grunty na starych osiedlach z czasów PRL-u. Od lat podejmowane są próby wyprostowania tej sytuacji. Obecnie resort...

Ponad 100 tys. mieszkań w 99 spółdzielniach w Warszawie ma nieuregulowany stan prawny. To grunty na starych osiedlach z czasów PRL-u. Od lat podejmowane są próby wyprostowania tej sytuacji. Obecnie resort rozwoju pracuje nad przepisami.

Anna Ruszczak news Czym jest prospekt informacyjny?

Czym jest prospekt informacyjny? Czym jest prospekt informacyjny?

Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera, powinieneś obowiązkowo otrzymać prospekt emisyjny. Dokument taki chroni prawa nabywców. Jakie informacje dotyczące nieruchomości musi zawierać i dlaczego każdy...

Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera, powinieneś obowiązkowo otrzymać prospekt emisyjny. Dokument taki chroni prawa nabywców. Jakie informacje dotyczące nieruchomości musi zawierać i dlaczego każdy powinien zapoznać się z nim przed zakupem nieruchomości?

Anna Ruszczak news Koniec finansowania kredytem mieszkań na wynajem

Koniec finansowania kredytem mieszkań na wynajem Koniec finansowania kredytem mieszkań na wynajem

Podwyżki stóp procentowych pogorszyły dostępność kredytów hipotecznych - wielu Polaków straciło zdolność kredytową i pozostaje im jedynie wynajem. To zwiększa popyt na takie nieruchomości i rosną ich ceny....

Podwyżki stóp procentowych pogorszyły dostępność kredytów hipotecznych - wielu Polaków straciło zdolność kredytową i pozostaje im jedynie wynajem. To zwiększa popyt na takie nieruchomości i rosną ich ceny. Kończą się jednak czasy zakupów takich lokali na kredyt.

Anna Ruszczak news Na czym polega ochrona konserwatorska budynku?

Na czym polega ochrona konserwatorska budynku? Na czym polega ochrona konserwatorska budynku?

Obecność zabytkowych budynków powoduje, że występują też strefy ochrony konserwatorskiej. Wszystkie prace budowlane, remontowe i konserwatorskie zabytku wymagają zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków....

Obecność zabytkowych budynków powoduje, że występują też strefy ochrony konserwatorskiej. Wszystkie prace budowlane, remontowe i konserwatorskie zabytku wymagają zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków. Na czym polega ochrona konserwatorska budynku?

Anna Ruszczak news Rozwój społecznych agencji najmu hamują rosnące czynsze

Rozwój społecznych agencji najmu hamują rosnące czynsze Rozwój społecznych agencji najmu hamują rosnące czynsze

Społeczne agencje najmu współpracujące z gminami mają być pośrednikami między właścicielami mieszkań i osobami, których nie stać na kredyt lub wynajem rynkowy, ale nie przysługuje im też mieszkanie komunalne....

Społeczne agencje najmu współpracujące z gminami mają być pośrednikami między właścicielami mieszkań i osobami, których nie stać na kredyt lub wynajem rynkowy, ale nie przysługuje im też mieszkanie komunalne. Minął ponad rok od wprowadzenia przepisów i nie powstał ani jeden taki podmiot. Tworzenie SAN-ów utrudnione jest przez m.in. wzrost stawek najmu mieszkań.

Anna Ruszczak news Nowy raport PLGBC: szacowanie śladu węglowego budynków

Nowy raport PLGBC: szacowanie śladu węglowego budynków Nowy raport PLGBC: szacowanie śladu węglowego budynków

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało raport Szacowanie śladu węglowego budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Przedstawia on założenia i metodykę szacowania...

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało raport Szacowanie śladu węglowego budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Przedstawia on założenia i metodykę szacowania śladu węglowego budynków w całym cyklu życia.

Redakcja news Dynamika zmian na rynku nieruchomości

Dynamika zmian na rynku nieruchomości Dynamika zmian na rynku nieruchomości

Z jednej strony zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych, z drugiej spora liczba realizowanych inwestycji deweloperskich. Na rynku nieruchomości już dawno nie działo się tak wiele.

Z jednej strony zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych, z drugiej spora liczba realizowanych inwestycji deweloperskich. Na rynku nieruchomości już dawno nie działo się tak wiele.

Anna Ruszczak news O czym trzeba pamiętać, wynajmując pokój?

O czym trzeba pamiętać, wynajmując pokój? O czym trzeba pamiętać, wynajmując pokój?

Ogromny wzrost czynszów powoduje, że mnóstwo osób wcześniej wynajmujących lokale musi się obecnie godzić na mieszkaniowe kompromisy. W Warszawie średni koszt wynajęcia kawalerki dorównuje dawnemu kosztowi...

Ogromny wzrost czynszów powoduje, że mnóstwo osób wcześniej wynajmujących lokale musi się obecnie godzić na mieszkaniowe kompromisy. W Warszawie średni koszt wynajęcia kawalerki dorównuje dawnemu kosztowi dwupokojowego mieszkania. Wynajem pokoju będzie teraz bardziej popularny, jest to jednak rzadko poruszany temat i warto poznać kilka istotnych aspektów.

Anna Ruszczak news Drogi opał i instalacje grzewcze łupem dla złodziei

Drogi opał i instalacje grzewcze łupem dla złodziei Drogi opał i instalacje grzewcze łupem dla złodziei

Rośnie liczba kradzieży z włamaniem: w niektórych regionach zanotowano ich o 30 proc. więcej w pierwszym półroczu 2022. Aktualnie przestępców kusi drogi opał, instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła –...

Rośnie liczba kradzieży z włamaniem: w niektórych regionach zanotowano ich o 30 proc. więcej w pierwszym półroczu 2022. Aktualnie przestępców kusi drogi opał, instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła – towary popularne i drogie. To powoduje wyższe ceny ubezpieczeń nieruchomości, zwłaszcza w przypadku domków letniskowych, zwykle pustych w okresie jesienno-zimowym.

Anna Ruszczak news Ustawa o planowaniu przestrzennym w drodze do parlamentu

Ustawa o planowaniu przestrzennym w drodze do parlamentu Ustawa o planowaniu przestrzennym w drodze do parlamentu

Podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej 3 listopada br., wiceszef MRiT Piotr Uściński przedstawił informację na temat projektów nowych...

Podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej 3 listopada br., wiceszef MRiT Piotr Uściński przedstawił informację na temat projektów nowych rozwiązań w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Anna Ruszczak news Budownictwo społeczne i komunalne w potrzebie

Budownictwo społeczne i komunalne w potrzebie Budownictwo społeczne i komunalne w potrzebie

Wysokie stopy procentowe i trudne otoczenie gospodarcze powodują, że kredyt na własne mieszkanie jest trudno dostępny. W krajach Europy Zachodniej alternatywą często jest mieszkalnictwo społeczne. Korzystają...

Wysokie stopy procentowe i trudne otoczenie gospodarcze powodują, że kredyt na własne mieszkanie jest trudno dostępny. W krajach Europy Zachodniej alternatywą często jest mieszkalnictwo społeczne. Korzystają z niego osoby i rodziny, których nie stać na własne M lub płacenie wysokiego czynszu najmu na rynkowych zasadach.

Redakcja news Zmiany w opodatkowaniu najmu

Zmiany w opodatkowaniu najmu Zmiany w opodatkowaniu najmu

Od stycznia ryczałt ewidencjonowany będzie jedyną formą opodatkowania wynajmu mieszkań przez właścicieli nieruchomości, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej w tym zakresie.

Od stycznia ryczałt ewidencjonowany będzie jedyną formą opodatkowania wynajmu mieszkań przez właścicieli nieruchomości, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej w tym zakresie.

Redakcja news Na jakich osiedlach chcą mieszkać Polacy?

Na jakich osiedlach chcą mieszkać Polacy? Na jakich osiedlach chcą mieszkać Polacy?

Po pandemii coraz więcej osób zaczęło odczuwać potrzebę kontaktu z naturą. Przekłada się to na sposób, w jaki sposób wybierają mieszkania. Jakie rozwiązania proponują deweloperzy?

Po pandemii coraz więcej osób zaczęło odczuwać potrzebę kontaktu z naturą. Przekłada się to na sposób, w jaki sposób wybierają mieszkania. Jakie rozwiązania proponują deweloperzy?

Anna Ruszczak news Renta z odwróconą hipoteką ryzykowna dla seniora

Renta z odwróconą hipoteką ryzykowna dla seniora Renta z odwróconą hipoteką ryzykowna dla seniora

Seniorzy przekazujący mieszkania prywatnym firmom w zamian za rentę, nie mogą liczyć na dobrą ochronę prawną. Mogą zostać bez pieniędzy i bez mieszkania, gdyż rynek pozostaje nieuregulowany. Kolejną próbę...

Seniorzy przekazujący mieszkania prywatnym firmom w zamian za rentę, nie mogą liczyć na dobrą ochronę prawną. Mogą zostać bez pieniędzy i bez mieszkania, gdyż rynek pozostaje nieuregulowany. Kolejną próbę podejmuje Ministerstwo Sprawiedliwości i chce zakazać prywatnym firmom zawierania umów dożywocia z seniorami. Brakuje jednak ustawy z rozwiązaniami osłonowymi.

Redakcja news Apel organizacji zarządczych o zmiany w rozliczaniu kosztów ciepła

Apel organizacji zarządczych o zmiany w rozliczaniu kosztów ciepła Apel organizacji zarządczych o zmiany w rozliczaniu kosztów ciepła

Organizacje zrzeszające zarządców nieruchomości wraz ze Stowarzyszeniem ds. Rozliczania Energii wystosowały pismo do Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie konieczności zmian w rozporządzeniu dotyczącym...

Organizacje zrzeszające zarządców nieruchomości wraz ze Stowarzyszeniem ds. Rozliczania Energii wystosowały pismo do Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie konieczności zmian w rozporządzeniu dotyczącym rozliczania kosztów ciepła.

Anna Ruszczak news Dwie trzecie mniej projektów deweloperskich w 2023 roku

Dwie trzecie mniej projektów deweloperskich w 2023 roku Dwie trzecie mniej projektów deweloperskich w 2023 roku

Spadający popyt, powodowany niepewnością i wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, oraz mniejsza podaż mieszkań i liczba nowych inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów – tak ma wyglądać polski...

Spadający popyt, powodowany niepewnością i wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, oraz mniejsza podaż mieszkań i liczba nowych inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów – tak ma wyglądać polski rynek mieszkaniowy w najbliższych miesiącach. Rynek będzie zmierzał w kierunku nowej równowagi: dużo mniej transakcji, bez znaczących spadków cen.

Anna Ruszczak news Reforma użytkowania wieczystego – drugi etap

Reforma użytkowania wieczystego – drugi etap Reforma użytkowania wieczystego – drugi etap

Reforma użytkowania wieczystego przechodzi do kolejnego etapu. Według ekspertów, dochody samorządów ze sprzedaży gruntów będących w użytkowaniu wieczystym mogą wynieść między 3,4 mld zł a 4,6 mld zł. Dzięki...

Reforma użytkowania wieczystego przechodzi do kolejnego etapu. Według ekspertów, dochody samorządów ze sprzedaży gruntów będących w użytkowaniu wieczystym mogą wynieść między 3,4 mld zł a 4,6 mld zł. Dzięki nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, przedsiębiorcy będą mogli kupić na własność grunty, które mają w użytkowaniu wieczystym.

Wybrane dla Ciebie

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy? Czy montaż nawiewników okiennych bez ingenerencji w konstrukcję okna jest możliwy?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie? Webinar: Jak ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze w tym sezonie?

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku » Oszczędzaj i optymalnie zarządzaj temperaturą w budynku »

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu? Dlaczego warto zainstalować kompostownik na osiedlu?

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej » Sposób na zabezpiecznie przeciwpożarowe instalacji wentylacyjnej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej » Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej »

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku » Znajdź odpowiednią windę do swojego budynku »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Czy opłaca się ocieplać stary budynek? Czy opłaca się ocieplać stary budynek?

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj! Wybierz program wspomagający zarządzanie nieruchomościami i oszczędzaj!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź » Sprawujesz opiekę nad stanem technicznym obiektów? Sprawdź »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę » Czy widziałeś już nową ekologiczną i cyfrową windę »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu » Siłownie zewnętrzne plenerowe i Street Workout na osiedlu »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami » Zarządco! Zrób porządek ze śmieciami »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku? Co zrobić, gdy nastąpi przeciek w budynku?

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków Nie bądź zakładnikiem cen energii – już dziś popraw efektywność energetyczną zarządzanych budynków

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

W obliczu coraz intensywniej rosnących cen energii, warto poświęcić szczególną uwagę jej efektywnemu wykorzystaniu. Dlaczego?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.