administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Budynek usługowo-mieszkalny. Dla kogo taka inwestycja?

Nieruchomości Orange | 2024-03-20
Budynek usługowo-mieszkalny. Dla kogo taka inwestycja?

Budynek usługowo-mieszkalny. Dla kogo taka inwestycja?

Budynek usługowo-mieszkalny to rodzaj nieruchomości, która dla ludzi biznesu oferuje wiele korzyści. W zależności od sposobu wykorzystania może przynosić stały dochód lub też ograniczyć wydatki firmy. Budowę lub zakup takiej nieruchomości powinny rozważyć osoby, które chcą otworzyć lub rozwinąć działalność gospodarczą. To również ciekawa propozycja dla firm, które chcą ulokować środki w pewnej inwestycji w czasach wysokiej inflacji.

treść sponsorowana

Budynek usługowo-mieszkalny: na górze mieszkanie, na dole działanie

Nieruchomość o podwójnej funkcjonalności będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują domu mieszkalnego i zarazem miejsca dla prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Taka inwestycja pozwala na ograniczenie kosztów związanych z wynajęciem lokalu dla biura, garaży czy hali magazynowej. Inwestycja ta rozwiązuje problem kłopotliwych dojazdów, gdyż dom i biuro dzielić będzie jedynie kondygnacja budynku. Dostawy materiałów niezbędnych do prowadzenia działalności, które odbywają się wczesnym porankiem lub późnym wieczorem, przestaną być kłopotliwe.

Siedziba firmy oraz mieszkania pracownicze

Takie przeznaczenie budynku usługowo-mieszkalnego jest z powodzeniem stosowane przez wiele firm, które zatrudniają pracowników z innych regionów kraju lub z zagranicy. Mieszkania znajdujące się na wyższych piętrach przeznaczone są do wypoczynku i noclegu członków ekipy, którzy pracują w cyklach pięciodniowych lub kilkutygodniowych.

Taka praktyka jest często stosowana w firmach świadczących usługi remontowo - budowlane, gdyż pozwala ona ograniczyć wydatki związane z pobytem pracowników w hostelach czy w wynajmowanych mieszkaniach. Kwestia wspólnych dojazdów pracowników na miejsce budowy również pozwala na ograniczenie czasu, wydatków na paliwo, a nawet liczby samochodów służbowych. W ten sposób inwestując w zakup czy budowę budynku, firma w efekcie ogranicza swoje koszty i jednocześnie powiększa swój majątek.

Budynek usługowo-mieszkalny jako lokata środków

W sytuacji, gdy wartość pieniądza jest wyjątkowo niestabilna z powodu wysokiej inflacji, wiele firm decyduje się lokować swój kapitał właśnie w nieruchomościach. Jest to bowiem najpewniejsza inwestycja: ziemia i budynki nie tracą na wartości, a ich cena w perspektywie kolejnych lat wzrasta co najmniej o poziom inflacji. Budynek usługowo-mieszkalny to jeden z częstych przedmiotów zainteresowania przedsiębiorców, ponieważ pozwala ona czerpać dochody z wynajmu lokali o różnym przeznaczeniu.

Czynsz, który wpływa na konto firmy, w pierwszej kolejności przeznaczany jest na uregulowanie opłat związanych z jego eksploatacją oraz podatku od nieruchomości. Pozostałe środki są zazwyczaj wykorzystywane na wykonanie niezbędnych remontów, które pozwalają utrzymać budynek usługowo-mieszkalny w bardzo dobrym stanie technicznym. Wypracowany dochód często też jest przekazywany na modernizację lub przebudowę, które  podnoszą wartość nieruchomości.

Gdzie szukać budynków usługowo-mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży?

Posiadanie nieruchomości o podwójnym przeznaczeniu jest więc bezpieczną inwestycją, która w dłuższej perspektywie może przynieść znaczne zyski. Gdzie jednak szukać ich ofert sprzedaży? Z pomocą przychodzą profesjonalne portale zajmujące się rynkiem nieruchomości – w tym godna polecenia strona internetowa Nieruchomości Orange, która posiada bogatą bazę z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży działek i budynków. Odpowiedni system filtrów pozwala na wyszukanie ofert sprzedaży pod kątem: lokalizacji, przeznaczenia nieruchomości, jak również powierzchni czy cenowych „widełek”.

Dużą zaletą tego portalu jest dokładny opis każdej oferty, w której znajdują się cenne informacje dla potencjalnego nabywcy: szczegółowa lokalizacja, powierzchnia działek i budynków, aktualny stan prawny oraz tryb sprzedaży. Zdjęcia posesji i budynków, a także rozkład i wyposażenie pomieszczeń - pozwalają z kolei dokładnie przyjrzeć się nieruchomości.

Krótkie podsumowanie

Reasumując, zakup lub budowa budynku usługowo-mieszkalnego dla firmy może być bezpieczną lokatą środków, ograniczeniem kosztów prowadzenia działalności, stworzeniem odpowiedniej bazy noclegowej dla pracowników czy też rozwiązaniem problemów lokalowych. Taka inwestycja w czasach wysokiej inflacji wydaje się więc co najmniej godna uwagi.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.