administrator24.info

Otwórz bramę, szlaban, furtkę telefonem - system iGATE

Otwórz telefonem bramę i szlaban

Otwórz telefonem bramę i szlaban

System iGATE do bram i szlabanów:

- darmowe otwieranie bram, szlabanów, furtek z uprawnionych telefonów,
- iGATE wielokrotnie tańszy od systemu pilotów radiowych,
- duża pojemność systemu: do 2000 uprawnionych użytkowników,
- zasięg sterowania niegraniczony obszarowo,
- administrator osiedla zdalnie zarządza listą użytkowników.

treść sponsorowana

Wszechobecne telefony komórkowe realizują wiele funkcjonalności w naszym życiu. Tym razem telefon to BEZPŁATNY, o zasięgu globalnym, pilot do bramy w komórce jak również do szlabanu bądź furtki. Czytaj dalej na ten temat »

Prezentowane przez KOMPO sterowanie bramą telefonem iGATE doskonale sprawdza się na terenie małych i rozległych obszarowo osiedli, gdzie brak zasięgu pilota uniemożliwia otwieranie bramy z lokalu mieszkalnego lub usytuowana blisko ruchliwej ulicy brama, musi być otwierana dużo wcześniej, aby uniknąć korków na ulicy.

Zdalne i samodzielne zarządzanie listą uprawnionych przez administratora osiedla (poprzez prostą aplikacje iGATE SMART na smartfony bądź SMS-y), redukuje koszty zakupu pilotów, wizyt serwisantów i wykonywane jest przez nich natychmiastowo. Sterowanie bramą telefonem to alternatywa dla pilotów radiowych, to sposób na eliminowanie zbędnych kłopotów związanych z ich dystrybucją, noszeniem i eksploatacją.

Proste i bezpłatne dla użytkownika

Automatyka do bram zostaje wyposażona w sterownik iGATE, w którym instalujemy kartę SIM dowolnego operatora gsm. Do jego nieulotnej pamięci wprowadzamy listę numerów telefonów mieszkańców (gsm lub stacjonarnych, do 2000 sztuk) uprawnionych do otwierania bramy.

Uprawniony użytkownik otwiera bramę wykonując na numer telefonu „naszej bramy” bezpłatnego zwiastuna połączenia, potocznie zwanego „clip-em”, „strzałką, „krótkim”. Korzystamy z klasycznych aparatów gsm z klawiaturą (nawet sprzed kilku laty) lub nowoczesnych smartfonów z każdym systemem operacyjnym. Mamy do dyspozycji również komfortową, bezpłatną aplikację iGATE SMART dla smartfonów z systemami Android oraz iOS Czytaj dalej na ten temat »

Numer z poza listy uprawnionych bramy nie otworzy.

Otwórz bramę telefonem”- identycznie jak pilotem - jednym naciśnięciem klawisza w telefonie lub smartfonie. Numer „do bramy” wprowadzony jest bowiem do książki kontaktów i przypisany do klawisza/ikonki „prostego wybierania” naszego telefonu lub klawiszy w aplikacji iGATE SMART.

Każde sterowanie bramą telefonem jest bezpłatne - do połączenia nie dochodzi – iGATE odrzuca połączenie i natychmiast otwiera bramę.

Zasięg sterowania nieograniczony obszarem

Sterowanie bramą dostępne jest z każdego miejsca, w którym nasz telefon jest w zasięgu sieci operatora komórkowego.

Bramę otwieramy siedząc w samochodzie z dowolnej odległości od posesji, będąc w mieszkaniu, garażu, ogrodzie bądź… w pracy, a nawet w innym kraju.

Obsługa do 2000 numerów uprawnionych użytkowników

Lista numerów uprawnionych do sterowania bramą może zawierać do 2000 numerów telefonów mieszkańców.

Przyjmując, iż na każdy lokal na nieruchomości przypadają min. 3 numery telefonów uprawnionych, system iGATE z powodzeniem może być zastosowany nawet w dużych wspólnotach. Czytaj dalej na ten temat »

Współpraca z każdym typem automatyki oraz pilotami

Każda automatyka do bram (zobacz stronę) jak również szlabanów i furtek współpracuje z iGATE. Nie wyklucza to stosowania tradycyjnych pilotów. Obydwa systemy mogą funkcjonować równolegle, nie zakłócając się wzajemnie.

Administrator osiedla zdalnie zarządza listą uprawnionych

Zarządzanie (dodawanie/usuwanie) numerów telefonów uprawnionych nie wymaga wizyty serwisanta i polega na wysłaniu przez administratora osiedla (numer telefonu o dedykowanych uprawnieniach do zdalnego zarządzania) do iGATE polecenia z bezpłatnej aplikacji iGATE SMART bądź właściwie zredagowanych SMS-ów.”. Przykład: Aby dodać do listy uprawnionych numer telefonu 620 620 620,na następną wolną pozycję, należy wysłać SMS o treści: „#620620620”.

Skasowanie numeru następuje poprzez wysłanie SMS o treści: „620620620#”.

Możemy dodawać/kasować numery na konkretną/ej pozycję na liście. Czytaj dalej na ten temat »

Niski koszt inwestycji i pomijalny koszt eksploatacji

Koszt wdrożenia i późniejszej eksploatacji systemu jest wielokrotnie niższy od systemu radiowych pilotów.

Na przykład: osiedle 100 mieszkań zazwyczaj potrzebuje ok. 250-300 pilotów o wartości ok. 80zł/każdy, co daje sumę min. ok. 20.000zł !!!

Pilot do bramy w komórce” poprzez wdrożenie systemu iGATE (dla jednej bramy) to ok. 1/10 tej wartości niezależnie od liczby użytkowników!!!

Koszty bieżącej eksploatacji sprowadzają się do utrzymania w aktywności dowolnej karty SIM zainstalowanej w sterowniku (np. 10zł/rok-oferta prepaid jednego z operatorów gsm). W przypadku zarządzania listą uprawnionych przez członka wspólnoty, koszty związane z wizytami serwisowymi instalatora, zakupem pilotów, ich wymianą, naprawami mogą być maksymalnie zredukowane, a osiedlowa automatyka do bramy okaże się bezobsługowa dla zarządu.

Produkujemy w Polsce

Sterownik iGATE zaliczamy do elektroniki profesjonalnej. Opracowany został przez polskich inżynierów i produkowany jest w kraju od ponad 5 lat. Jest urządzeniem wysoce niezawodnym, odpornym na warunki atmosferyczne, może pracować w temperaturze -30 - +60 st. C. Jest eksportowany do krajów UE.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.igate.pl, gdzie znajduje się szczegółowy opis urządzenia oraz jego inne zastosowania. Posiadamy na terenie kraju stałych partnerów-instalatorów wśród firm z branży ogrodzeń. Czytaj dalej na ten temat »

Zapraszamy do współpracy administratorów osiedli, zarządy wspólnot, developerów, firmy instalatorskie oraz właścicieli posesji prywatnych.

Użytkując sterowanie bramą telefonem w oparciu o prezentowany sterownik iGATE-BRgsm2 istnieje możliwość zdalnej zmiany (dodawanie/kasowanie) numerów uprawnionych użytkowników z telefonu „administratora osiedla”. Dostępne jest dodawanie nowych numerów na kolejną wolną pozycję na liście uprawnionych. Wówczas wysyłamy SMS-a o treści #620620602, aby go skasować – 620620620# (przykład dla numeru tel. 620620620).

 

Jednakże może zaistnieć potrzeba podmiany numeru „starego” na „nowy” (np. gdy mieszkaniec zmienił numer).

 

Czy istnieje metoda, aby numer zdalnie dodać na konkretnie wskazaną pozycję na liście uprawnionych?

System iGATE umożliwia wygodne zdalne zarządzanie listą, również dodawanie na konkretną pozycję na liście oraz nadpisywanie ich.

 

Poniżej przykładowe treści poleceń SMS (dla czynności na przykładowym numerze tel. 620620620), które są wystarczające dla zarządzania listą przez administratora osiedla.

 

- dodawanie numeru na następną wolną pozycję, SMS o treści: #620620620

- kasowanie po numerze telefonu bez względu na której pozycji się znajduje, SMS o treści: 620620620#

- dodawanie na konkretną, wskazaną pozycję na liście np. 75, SMS o treści: 75#620620620

- kasowanie numeru telefonu na konkretnej pozycji na liście np. 84, SMS o treści: 84?

 

Warto dodać, iż dostępne jest specjalne oprogramowanie komputerowe do wygodnej i pełnej konfiguracji iGATE w trybie połączenia poprzez dedykowany programator-kabel. Za pomocą tego narzędzia można wygodnie wpisywać numery na listę, zapisywać konfigurację do pliku archiwalnego, a nawet eksportować/importować listę numerów do/z postaci pliku arkusza kalkulacyjnego MS Office Excel ™.

Po wyjeździe z terenu osiedla (brama była otwarta) okazało się, iż zapomniałam telefonu za pomocą którego steruję bramą.


Czy znając numer do bramy, mogę ją otworzyć posługując się pożyczonym telefonem, którego numer nie jest wprowadzony na listę uprawnionych?

Niestety skorzystanie z „obcego” telefonu nie otworzy bramy, nawet przy znajomości numeru „do bramy”. Numer „obcy” nie jest zawarty na liście uprawnionych.

Sterowanie bramą telefonem iGATE wymaga wyposażenia go w kartę SIM dowolnego operatora. Może zaistnieć konieczność jej wymiany.


Co dzieje się z konfiguracją, a przede wszystkim, z utworzoną listą numerów uprawnionych użytkowników w ww. przypadku konieczności zmiany karty SIM?

Wymiana karty SIM w sterowniku nie powoduje żadnych zmian w jego konfiguracji i nie wymaga ponownego programowania listy uprawnionych. Wszelkie nastawy pozostają bez zmian. Podobnie się dzieje w przypadku zaniku zasilania sterownika iGATE – po powrocie zasilania, sterownik nie traci ustawień i jest gotowy do działania.

W przypadku stosowania pilotów radiowych, na wielu wspólnotach odnotowuje się samodzielne „doprogramowywanie” kolejnych egzemplarzy pilotów bądź tzw. kopiowanie pilotów, co doprowadza do całkowitej utraty kontroli dostępu do posesji przez administratorów.


Czy istnieje ryzyko, że prezentowane sterowanie bramą telefonem iGATE umożliwi „zwykłym” użytkownikom bramy samowolne (celowe lub przypadkowe) zarządzanie urządzeniem?

Konstrukcja urządzenia iGATE uniemożliwia „zwykłym” użytkownikom systemu dokonywania jakichkolwiek zmian w jego konfiguracji. Są oni uprawnieni jedynie do sterowania bramą.Atrybuty dla zdalnej konfiguracji iGATE dostępne są tylko i wyłącznie dla „instalatora” oraz dwóch „administratorów osiedla”.


Tylko z tych trzech numerów telefonów, zdalnie za pomocą SMS, można dokonywać zmian. Warto nadmienić, iż numer „administratora osiedla” posiada uprawnienia jedynie do zarządzania listą uprawnionych i nie jest w stanie np. przypadkowo doprowadzić urządzenia do wadliwej konfiguracji i zatrzymania jego działania.

Z jakiej maksymalnej odległości możliwe jest sterowanie bramą telefonem przy zastosowaniu sterowników iGATE?

Zasięg sterowania telefonem nie jest ograniczony obszarowo. Można śmiało powiedzieć, iż jest on globalny i jedynie zależny od tego, czy nasz telefon komórkowy jest w zasięgu sieci gsm.

 

Zatem nasz „pilot do bramy w komórce” może być używany w domu, kiedy siedzimy w fotelu bądź wannie, w ogrodzie, garażu bądź nawet w innym mieście lub kraju.

Czy sterowanie bramą telefonem w oparciu o urządzenie iGATE wymaga dostępu do Internetu tak po stronie sterownika jak i po stronie użytkownika?

Sterowanie bramą telefonem iGATE nie wymaga dostępności do sieci Internet w żadnym przypadku.

 

Sterowanie odbywa się w trybie zwiastuna połączenia głosowego tzn.: użytkownik telefonu w klasyczny sposób wybiera „numer do bramy”, następnie sterownik otrzymując tego zwiastuna analizuje, czy abonent dzwoniący jest uprawniony i realizuje sterowanie.

 

Do zestawienia połączenia telefonicznego jednak nie dochodzi i nie są naliczane żadne koszty tak po stronie użytkownika otwierającego bramę jak i karty SIM w sterowniku iGATE-BRgsm2.

 

Łącze internetowe jest całkowicie zbędne.

Znane są na rynku systemy, w których sterowanie bramą oparte jest na urządzeniach, których użytkowanie wymusza ponoszenie stałych opłat za ich wykorzystywanie, przekazywane na rzecz dostawców systemu (np. usługi typu cloud - chmura).

 

Proszę o zaprezentowanie cennika z abonamentami w zw. z użytkowaniem systemu iGATE.

„Pilot do bramy w komórce” w oparciu o iGATEnie wymaga żadnych opłat utrzymaniowych na rzecz instalatora, dystrybutora bądź producenta systemu.

 

Sterownik wyposażamy w kartę SIM dowolnego operatora gsm i dokonuje tego najczęściej wspólnota mieszkaniowa. Ważne jest, aby karta SIM zapewniła dobry zasięg sieci gsm w miejscu instalacji oraz zawsze była aktywna dla realizacji połączeń przychodzących.

 

Zatem jedynym kosztem stałym jest jej koszt zakupu i utrzymania w aktywności.

 

Dla przykładu warto nadmienić, iż karta SIM ważna przez 12 m-cy w taryfie prepaid jednego z operatów komórkowych, to koszt roczny 10zł brutto.

 

Zatem można przyjąć, iż koszty utrzymaniowe sterownika iGATE mogą być pomijalne w kalkulacji budżetu wspólnoty.

Tel. (+48) 607 89 39 89
www.igate.pl
igate@igate.pl

KOMPO
ul. Kusocińskiego 14/94
05-500 Piaseczno

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • Agnieszka Agnieszka, 16.05.2016r., 14:04:52 Wydaje się to wygodne. Ale czy jest bezpieczne?
 • Łukasz Łukasz, 05.09.2016r., 07:25:47 jaka cena?
 • szef ochrony szef ochrony, 01.01.2017r., 10:35:55 Rozwiązanie dobre ,ogranicza próby sfingowania kradzieży pojazdów przez nieuczciwych klientów co się zdarza na parkingach strzeżonych.
 • Agata74 Agata74, 15.05.2017r., 15:04:19 Jak cena takiego rozwiązania?
 • Zenek Zenek, 15.05.2017r., 15:05:24 Polecam, rewelaccja!
 • szef ochrony szef ochrony, 12.06.2017r., 15:54:51 od kilku miesięcy testujemy ten moduł GSM BRGSM2 na parkingu strzeżonym . Polecamy ten produkt . Prosta instalacja / 4 przewody / i prosta konfiguracja . Zadnych problemów .
 • Artur Artur, 07.07.2017r., 09:43:50 iGATE wydaje się być fantastycznym rozwiązaniem, ale ... do mniejszych obiektów i to raczej z niezmieniającymi się za bardzo użytkownikami. Domki jednorodzinne czy małe wspólnoty mieszkaniowe. Bardziej rozwiniętym modułem gsm do bram jest system www.MobiPoint.pl MobiPoint to system gsm do bram i przejazdów bez limitu ilości numerów. Posiada masę funkcji, harmonogramów, zakresów czasowych i ilościowych ograniczających możliwość wjazdu. Posiada funkcje komercyjnego pobierania opłat za parkowanie. MobiPoint w całości zarządzany jest online przez przeglądarkę www po zalogowaniu. Dedykowany jest głównie do zarządzania parkingami strzeżonymi, parkingami wspólnot mieszkaniowych, hoteli, pensjonatów, kempingów, ogródków działkowych, wspólnot firm itd.
 • Jerzy Jerzy, 02.03.2018r., 20:44:42 A ja mam takie pytanie. Czy system rejestruje numery telefonów, które otwierają bramę, bo zdarzyć się może, że jakiś poparniec po pijanemu będzię 20 razy otwierał w ciągu nocy,..... ?
 • Artur Artur, 03.03.2018r., 10:41:02 Jerzy. Tylko system MobiPoint jako jedyny na rynku posiada nieulotną pamięć wszystkich zdarzeń w systemie, ponieważ wszystko zapisuje się w chmurze informatycznej, a nie w urządzeniu. Sterownik jest tylko i wyłącznie wykonawcą poleceń pochodzących z chmury. Numery użytkowników zapisane są w chmurze, analiza komu otworzyć, ile razy dziennie, w jakich godzinach oraz według wielu innych zależności odbywa się w chmurze, dlatego jeśli moduł sterujący ktoś ukradnie lub zostanie uszkodzony nie tracimy żadnych danych. Proponuję zapoznać się z funkcjonalnością systemu MobiPoint.
 • Patrick3 Patrick3, 04.06.2020r., 07:28:55 Fajne rozwiązania dla osiedli - i tych mniejszych ale też podobno nieźle ma się przy większych przestrzeniach osiedlowych.
 • Gienia Gienia, 21.08.2020r., 11:07:28 Świat idzie do przodu i takie rozwiązania już przestają dziwić. Kiedyś bramę otwieraliśmy sami, teraz zrobi to za nas telefon. Kiedyś korzystaliśmy z normalnych zegarków, teraz wielu ludzi przerzuca się na smartwatche
 • szef ochrony szef ochrony, 29.10.2020r., 11:49:21 w styczniu 2021 będzie 4lata jak używamy modułu igate 2 w szlabanie na parkingu strzeżonym . Żadnych problemów , działa super.
 • Łukasz Wójcik Łukasz Wójcik, 16.05.2021r., 19:51:40 Dzień dobry, Ile kosztuje taki system do domu prywatnego - otwierana byłaby jedna brama i jedna furtka. Pozdrowienia Łukasz Wójcik
 • Jerzy Jerzy, 10.07.2022r., 20:30:26 Takie i inne usługi może załatwić firma zewnętrzna, w której ktoś cały czas będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.