administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Zestawy hydroforowe do podnoszenia ciśnienia i zaopatrzenia w wodę

Wilo Polska Sp. z o.o. | 2023-03-21
Wilo Polska Sp. z o.o.

Wilo Polska Sp. z o.o.

Na całym świecie świeża i czysta woda staje się coraz trudniej dostępna. Z tego powodu postawiliśmy sobie za cel stworzenie pomp i systemów, dzięki którym możliwe stało się zaopatrzenie w wodę w najbardziej wydajny sposób.

treść sponsorowana

Nie jest to łatwe zadanie: z jednej strony, pompy muszą radzić sobie z wodą o różnym stopniu zanieczyszczenia, a z drugiej - muszą być niezawodne, wydajne i przyjazne środowisku.

Zestawy do podnoszenia ciśnienia Wilo gwarantują bezpieczne i efektywne zaopatrzenie w wodę. Są przy tym w pełni zgodne z normą DIN 1988 (EN 806) oraz posiadają międzynarodową certyfikację ACS i WRAS.

Obok niezawodności pracy i higieny dużą rolę odgrywają obecnie koszty eksploatacyjne. Technologie Wilo, zapewniające wysoką sprawność oraz integrację z systemami automatyki budynku, gwarantują niskie zużycie energii oraz niewielkie koszty serwisowe.

Wychodząc naprzeciw stawianym przez UE wyzwaniom oraz potrzebom klientów oferujemy „skrojone na miarę rozwiązania”, takie jak typoszereg jedynych w swoim rodzaju cichobieżnych pomp Wilo-MVISE, czy pomp Wilo-Helix o wysokiej sprawności do zaopatrzenia w wodę. Urządzenia te spełniają nie tylko najbardziej restrykcyjne wymagania certyfikacji KEMCO, ale również wymagania dyrektywy ErP 2009/125/EC .

W celu dostarczenia wody do punktów czerpalnych, czy to w instalacjach wody pitnej, czy też instalacjach hydrantowych, dla uzyskania wystarczającej, wymaganej ilości wody oraz odpowiedniego cieśnienia wypływu, niezbędne jest dostarczenie energii przy pomocy układów pomp wirowych. Precyzyjną pracę gwarantują produkowane właśnie przez Wilo wysokociśnieniowe zestawy hydroforowe, które  trafiają do Klienta jako gotowe do podłączenia urządzenia składające się z od 1 do 6 wielostopniowych pomp wirowych, wyposażone w pełną automatykę do sterowania odpowiednią ilością pomp.

Dobór zestawów hydroforowych

Optymalny dobór zestawu hydroforowego wymaga określenia dwóch podstawowych wielkości: maksymalnego zapotrzebowania na wodę oraz  minimalnej wymaganej wysokości ciśnienia na wyjściu z hydroforni. Warto tu dodać, że zapotrzebowanie na wodę dla różnych obiektów można znaleźć w obowiązujących normach czy rozporządzeniach.

W przypadku budownictwa mieszkaniowego, usługowego bądź innych, przepływ obliczeniowy Qmax wyznacza się na podstawie liczby punktów czerpalnych (norma PN-92/B-01706) oraz po uwzględnieniu współczynników niejednoczesności poboru wody dla różnych rodzajów odbiorców, wychodząc z założenia, iż prawdopodobieństwo otwarcia wszystkich zaworów czerpalnych jest tym mniejsze, im bardziej rozległa jest instalacja.

Żądaną wartość wysokości ciśnienia Hmin na wyjściu z hydroforni przy wydajności zestawu hydroforowego równej maksymalnemu zapotrzebowaniu na wodę określa się na podstawie wzoru:  

Hmin = Htłgeom + Δhtł + Hwym

gdzie:

Hmin – min. wymagana wysokość ciśnienia na wyjściu z hydroforni

Htłgeom- różnica wysokości geometryczne między osią rurociągu tłocznego zestawu a najbardziej niekorzystnie usytuowanym pod względem hydraulicznym punktem poboru wody

Δhtł – to suma strat hydraulicznych na odcinku instalacji od urządzenia hydroforowego do najniekorzystniej usytuowanego punktu poboru wody

Hwym – min. wymagana wysokość ciśnienia wody przed najniekorzystniej usytuowanym punktem czerpalnym w budynku.

Posiadając zwymiarowane wartości wydajności Qp oraz wysokości podnoszenia Hp, określające wymagany punkt pracy zestawu hydroforowego, możemy dobrać odpowiednie urządzenie z uwzględnieniem wymaganej ilości pomp oraz zastosowanego sterowania, determinującego sposób regulacji wydajności pomp w trakcie pracy w systemie.

Dla optymalnego doboru urządzenia zapewniającego poprawną pracę w instalacji, należy kierować się następującymi zasadami:

  • obliczeniowy punkt pracy zestawu, powinien leżeć bezpośrednio na lub nieco poniżej maksymalnej charakterystyki przepływu, przy jednoczesności wystrzegania się doboru punktu pracy na jej skrajnej prawej części,
  • punkt pracy układu pompowego powinien uwzględniać maksymalną charakterystykę sprawności, pozwalając tym samym na istotne oszczędności energii w trakcie eksploatacji urządzenia,
  • w celu uniknięcia pojawienia się warunków kawitacyjnych instalacja powinna charakteryzować się odpowiednią wartością napływu na kolektor ssawny układu pompowego, jak również dobierany zestaw pompowy powinien charakteryzować się możliwie najniższą wartością współczynnika nadwyżki antykawitacyjnej (NPSH),
  • głośność pracy w budynkach mieszkalnych, szpitalach bądź pensjonatach decydującego znaczenia nabiera parametr głośności pracy zastosowanego zestawu hydroforowego
  • w przypadku zasilania ze zbiornika, w którym lustro wody znajduje się poniżej kolektora ssawnego zestawu hydroforowego, należy wykonać układ zalewający, a rurociąg ssawny należy połączyć bezpośrednio z kolektorem każdej pompy w układzie.

Poprzez zastosowanie najwyższej jakości zestawów hydroforowych z nadrzędnymi regulatorami typy Vario-Comfort, Smart-Comfort, Control-Comfort, w prosty i wygodny sposób jesteśmy w stanie wyregulować oraz ustawić wymagane wartości pracy zestawów hydroforowych.

Nowy wymiar sprawności

W 2005 r. Unia Europejska uchwaliła nową dyrektywę 2005/32/WE określającą wymagania dotyczące ekoprojektu dla produktów wykorzystujących energię. Dyrektywa ta jest znana jako dyrektywa EuP lub jako dyrektywa w sprawie ekoprojektu. Skrót EuP oznaczał „Energy using Products” (produkty wykorzystujące energię). Dyrektywa obejmuje zatem wszelkie produkty zużywające energię (z wyjątkiem pojazdów mechanicznych i środków transportu publicznego).

W dniu 20 listopada 2009 r. została zastąpiona przez nową dyrektywę 2009/125/WE. Najistotniejsza zmiana polega na tym, że zakres obowiązywania został rozszerzony z „produktów wykorzystujących energię” na tak zwane produkty „związane z energią” („energy related products”). Dlatego obecnie używa się przeważnie skrótowego określenia „dyrektywa ErP”. W dwóch oddzielnych rozporządzeniach komisji (WE) 640/2009 oraz (UE) 547/2012 ustalone zostały nowe wytyczne dla produktów związanych z energią, w tym głównie silników elektrycznych stosowanych w pompach „do wody”.

W związku z wprowadzonymi zmianami, ustanowione zostały nowe klasy sprawności silników pomp dławnicowych IE >xx (zg.z WE nr 640/2009). Rozporządzenie komisji UE nr 547/2012 ustanowiło dodatkowe wymagania w odniesieniu do ekoprojetku dla „pomp do wody”, w tym pomp wirowych służących do pompowania wody czystej. Na mocy nowych przepisów, sprecyzowany został zakres minimalnych sprawności, jakie musi spełniać hydraulika pomp, bez części silnikowej.

Tym samym od 1 stycznia 2013 roku obowiązuje nowa wartość „wskaźnik minimalnej energochłonności” (MEI). Wychodząc naprzeciw przepisom Dyrektywy UE, oferta wysokociśnieniowych pomp Wilo zostaje wzbogacona o nową rodzinę wielostopniowych pomp HELIX. Zoptymalizowana hydraulika pomp z rodziny HELIX pozwala na spełnienie nie tylko przepisów wchodzących w życie od 1 stycznia 2015 roku, narzucających na pompy wirowe wartość współczynnika minimalnej energochłonności, wynoszącej MEI ≥0,4, ale również osiągnięcie wartości wskaźnika MEI ≥ 0,70 będącej jednocześnie wartością wzorcową dla „pomp do wody” o najwyższej sprawności (zg. z 547/2012).

Dobierz zestawy hydroforowe z Wilo >>

Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5, 05- 506 Lesznowola

tel.: 22 702 61 61
fax: 22 702 61 00
e-mail: wilo@wilo.pl

www.wilo.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo SiBoost Smart MVISE

Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo SiBoost Smart MVISE Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo SiBoost Smart MVISE

Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo SiBoost Smart MVISE

Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo SiBoost Smart MVISE

Wilo Polska Sp. z o.o. Jak dobrać zestaw hydroforowy?

Jak dobrać zestaw hydroforowy? Jak dobrać zestaw hydroforowy?

Zestaw hydroforowy to urządzenie służące do podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach i sieciach. Zestawy te różnią się między sobą parametrami, co wpływa na ich wydajność pracy. Zatem warto wiedzieć,...

Zestaw hydroforowy to urządzenie służące do podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach i sieciach. Zestawy te różnią się między sobą parametrami, co wpływa na ich wydajność pracy. Zatem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, aby urządzenie spełniło swoją funkcję.

Wilo Polska Sp. z o.o. Jakie są najcichsze zestawy hydroforowe?

Jakie są najcichsze zestawy hydroforowe? Jakie są najcichsze zestawy hydroforowe?

Hałas emitowany przez tradycyjne zestawy hydroforowe może naprawdę uprzykrzyć życie mieszkańcom i najbliższemu otoczeniu. Firma Wilo wychodzi naprzeciw temu problemowi. Rozwiązaniem są wysokociśnieniowe,...

Hałas emitowany przez tradycyjne zestawy hydroforowe może naprawdę uprzykrzyć życie mieszkańcom i najbliższemu otoczeniu. Firma Wilo wychodzi naprzeciw temu problemowi. Rozwiązaniem są wysokociśnieniowe, bezdławnicowe pompy wirowe Wilo-Multivert MVISE w konstrukcji pomp z silnikiem mokrym, zapewniające bezkonkurencyjnie najcichszą pracę.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.