administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Apel biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii

Sabina Augustynowicz | 2023-02-24
Zasada 10H ograniczy rozwój energetyki wiatrowej w Polsce. Fot. Pixabay

Zasada 10H ograniczy rozwój energetyki wiatrowej w Polsce. Fot. Pixabay

Inwestor przychodzący do Polski pyta o dostęp do zielonej energii i nie decyduje się na przedsięwzięcie, jeśli tego dostępu nie ma m.in. dlatego, że banki nie będą udzielały kredytów na inne inwestycje niż zielone – mówiono podczas debaty zorganizowanej przez duże firmy po publikacji „Apelu biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii”.

Zobacz także

Arbet Sukces marki ARBET

Sukces marki ARBET Sukces marki ARBET

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym...

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem Marka XV-lecia.

Redakcja news Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB

Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB

Zapraszamy na szkolenie „Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów, w tym przewodów kominowych, oraz zasady wpisów do KOB”, które już 17 kwietnia poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Zapraszamy na szkolenie „Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów, w tym przewodów kominowych, oraz zasady wpisów do KOB”, które już 17 kwietnia poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Redakcja news Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor”

Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor” Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor”

Spółdzielnia będzie budować mieszkania dla obecnych i przyszłych pracowników firmy „Tabor”. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za cztery lata.

Spółdzielnia będzie budować mieszkania dla obecnych i przyszłych pracowników firmy „Tabor”. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za cztery lata.

Przyczynkiem do dyskusji był projekt ustawy ograniczającej rozwój energetyki wiatrowej (tzw. H10). W debacie wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorstw, które od dawna stawiają na zieloną energię lub – jak przedstawiciel Stowarzyszenia Producentów Cementu – chcieliby doprowadzić do ograniczenia zużycia energii w tym bardzo energochłonnym sektorze, w którym 40 proc. kosztów stanowi energia.   

Zasada 10 H ograniczy rozwój energetyki wiatrowej

– Zasada 10 H, czyli ograniczenie  odległości instalacji wiatraków od zabudowań do 500 m, a nawet zwiększenie tej odległości do 700 m sprawi, że liczba inwestycji zostanie ograniczona, bo nie będzie opłacalna – powiedział podczas debaty Szymon Kowalski z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Szacuje on, że wytwarzana przez wiatraki moc spadnie o 60 proc. – Należy bowiem pamiętać, że obecnie działające wiatraki stawiane były według starej technologii, sprzed 2016 roku. Najnowsze technologie są trzykrotnie wydolniejsze – zapewnił Kowalski. 

Piotr Sokołowski – urbanista, zwrócił uwagę natomiast na to, że wiele lokalizacji wiatrakowych nie zostanie wykorzystanych w związku z poprawką w noweli ustawy i zwiększeniem odległości do 700 m. Zwiększając odległość bowiem rezygnujemy z 84 proc. przygotowanych inwestycji, a zważywszy fakt, że sam proces inwestycyjny trwa 5-7 lat, musimy liczyć się z przesunięciem w czasie o 10 lat uzyskania prognozowanej mocy. 

Skoro bezpieczeństwo energetyczne – jak zapewnia rząd - jest priorytetem, to nie należy zgadzać się z powstaniem luki generacyjnej, która zawali wszystkie plany – mówił Michał  Hetmański z Fundacji Instrat. 

Może Cię zainteresuje: Bezemisyjne nowe budynki od 2028 roku

Dekarbonizacja w biznesie

Ewa Łabno – Falęcka z Mercedes Benz przekonywała, że wszystkie fabryki koncernu na świecie są wolne od CO2, a do 2039 roku cała flota będzie neutralna dla środowiska. – Naszą ambicją – mówiła Łabno-Falęcka - jest dekarbonizacja również fabryk poddostawców, ale stanie się tak, jeśli rozwój OZE będzie postępował. 

Podobną opinię wyraziła również Anita Ryng z IKEA Retail, która zapewniała o współpracy tej firmy z polskimi dostawcami produktów, oferowanych przez IKEA Retail na całym świecie. - 20 proc. światowych dostaw – to produkty dostarczone przez polskich producentów, z którymi współpracujemy na rzecz wykorzystania zielonej energii. 

Warto jeszcze zwrócić tu uwagę na głos Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, w którego imieniu Dominika Taranko podkreśliła, już przy tak rozrzuconej obecnie terytorialnie produkcji OZE, utrudniony jest dostęp do odnawialnych źródeł energii, a procedowany od 6 lat dokument nie budzi zaufania. – Tymczasem, od 2016 roku, czyli od wejścia w życie ustawy ograniczającej de facto rozwój OZE, Polska musiała zakupić i spalić 10 mln ton węgla. Mówiąc o łańcuchu wartości, nie sposób tu nie zwrócić uwagi, że rocznie z powodu smogu umiera w Polsce 40 tys. osób.   

Energetyka wiatrowa a obawy mieszkańców

Obawy społeczne o wpływ energetyki wiatrowej na zdrowie mieszkańców próbował obalić Dawid Litwin – wójt gminy Potęgowo. Na terenie tej gminy działać w tym roku będzie już 56 turbin wiatrowych, a pierwsza z nich powstała w 2008 roku. – Efektem uruchomienia takiej liczby turbin jest wyłączenie kotłowni węglowej i dostawa czystej energii i ciepła  do mieszkań.  Korzysta na tym również gastronomia i hotelarstwo – mówi wójt i dodaje, że wpływy z tytułu działania wiatraków do budżetu gminy są wyższe niż podatki lokalne, odprowadzane przez firmy zatrudniające kilkanaście osób. Na pytanie, czy przekonanie społeczności lokalnych było problemem, odpowiedział, że już teraz mieszkańcy nie boją się tych inwestycji, ponieważ sami odnoszą z tego tytułu korzyści. 

Argumenty, używane przez uczestników debaty  trafiają do przekonania zwłaszcza obecnie, gdy trwają dyskusje na temat bezpieczeństwa energetycznego. Jaka będzie przyszłość energetyki wiatrowej w Polsce czas pokaże i to nieodległy. Wszystko teraz bowiem jest w rękach parlamentarzystów.

Może Cię zainteresuje: Meble solarne podbijają polskie miasta

Apel biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii

Poniżej prezentujemy fragment apelu.

„Apel do Premiera Mateusza Morawieckiego i polskiego Parlamentu o wykorzystanie potencjału zielonej energii dla dalszego rozwoju biznesu i tworzenia miejsc pracy w Polsce

Szanowny Panie Premierze, Szanowni Posłowie,

Jako firmy mające ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju od lat inwestujemy w odnawialne źródła energii. Dziś zielona energia to nie tylko moda – to konieczność. Aby skutecznie zmniejszyć wpływ na środowisko i zachować konkurencyjność, nasze firmy traktują priorytetowo inwestycje na tych rynkach, na których zielona energia elektryczna jest łatwo dostępna. (…)

Polska przeszłą już długą drogę transformacji energetycznej, która nadal trwa. Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy rozwój rynku morskiej energetyki wiatrowej i fotowoltaiki. Mieliśmy także wielką nadzieję, że ostatnie zmiany w prawie dotyczące energetyki wiatrowej na lądzie odblokują pełny potencjał zielonych mocy płynących z wiatrowych projektów. Jest to jeden z kluczowych elementów potrzebny do naszych decyzji inwestycyjnych. 

Wykorzystując najnowszą technologię, możemy mieć mniej turbin wiatrowych, generujących trzy razy więcej energii, a jednocześnie bardziej przyjaznych otoczeniu. Każdy 1 GW w turbinach wiatrowych na lądzie wytwarza rocznie tyle energii elektrycznej, ile zużywa cale województwo podlaskie. Możliwość rozwijania projektów w odległości 500 m od zabudowy daje 1 GW dodatkowej mocy rocznie. Podwyższenie go do 700 m oznacza mniej niż połowę tej mocy. (…)

Bez udziału zielonej energii, polskiej gospodarce grozi utrata konkurencyjności i atrakcyjności rynkowej. Zmiana minimalnej odległości z 500 m na 700 m znacząco ogranicza potencjał energetyki wiatrowej na lądzie w nadchodzącej dekadzie, a co za tym idzie niewystarczającą ilość zielonej energii w sieci”.

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Ratunek dla programu Czyste Powietrze

Ratunek dla programu Czyste Powietrze Ratunek dla programu Czyste Powietrze

Polski Alarm Smogowy i Fundacja Instrat chcą ratować program Czyste Powietrze, któremu w obecnej sytuacji grozi bankructwo.

Polski Alarm Smogowy i Fundacja Instrat chcą ratować program Czyste Powietrze, któremu w obecnej sytuacji grozi bankructwo.

Anna Ruszczak news Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur odroczone

Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur odroczone Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur odroczone

Minister finansów ogłosił przesunięcie uruchomienia nowego systemu elektronicznego fakturowania (KSeF). Może to spowodować nowe większe wydatki w dużych firmach.

Minister finansów ogłosił przesunięcie uruchomienia nowego systemu elektronicznego fakturowania (KSeF). Może to spowodować nowe większe wydatki w dużych firmach.

Anna Ruszczak news Jak finansować remont części wspólnych budynku z Programu Odbudowy Zabytków?

Jak finansować remont części wspólnych budynku z Programu Odbudowy Zabytków? Jak finansować remont części wspólnych budynku z Programu Odbudowy Zabytków?

Środki pozyskane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków gmina może wydać bezpośrednio na remont budynku, którego jest właścicielem albo przekazać w formie dotacji wspólnocie.

Środki pozyskane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków gmina może wydać bezpośrednio na remont budynku, którego jest właścicielem albo przekazać w formie dotacji wspólnocie.

Anna Ruszczak news Inflacja a likwidacja tarcz inflacyjnych

Inflacja a likwidacja tarcz inflacyjnych Inflacja a likwidacja tarcz inflacyjnych

Wzrost cen wciąż jest zbyt szybki w relacji do celu inflacyjnego. Problemem pozostaje planowana likwidacja tarcz antyinflacyjnych, która ma nastąpić pod koniec I i II kwartału 2024 roku.

Wzrost cen wciąż jest zbyt szybki w relacji do celu inflacyjnego. Problemem pozostaje planowana likwidacja tarcz antyinflacyjnych, która ma nastąpić pod koniec I i II kwartału 2024 roku.

Anna Ruszczak news Rosnące koszty życia a wzrost wynagrodzeń

Rosnące koszty życia a wzrost wynagrodzeń Rosnące koszty życia a wzrost wynagrodzeń

W zestawieniu globalnych ryzyk na najbliższe dwa lata znalazły się dwa czynniki ekonomiczne – inflacja i spodziewane spowolnienie gospodarcze (według „Global Risks Report 2024”).

W zestawieniu globalnych ryzyk na najbliższe dwa lata znalazły się dwa czynniki ekonomiczne – inflacja i spodziewane spowolnienie gospodarcze (według „Global Risks Report 2024”).

Anna Ruszczak news Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację budynków

Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację budynków Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację budynków

Wspólnoty i spółdzielnie mogą uzyskać dofinansowanie modernizacji budynków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wspólnoty i spółdzielnie mogą uzyskać dofinansowanie modernizacji budynków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Anna Ruszczak news Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD?

Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD? Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD?

Zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec dotowania kotłów na węgiel lub gaz to coraz bliższa przyszłość.

Zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec dotowania kotłów na węgiel lub gaz to coraz bliższa przyszłość.

Anna Ruszczak news Umowa-zlecenie z własnym pracownikiem

Umowa-zlecenie z własnym pracownikiem Umowa-zlecenie z własnym pracownikiem

Na jakie zasady dotyczące zawierania umowy-zlecenia zwrócić uwagę w 2024 r., by uniknąć kary finansowej?

Na jakie zasady dotyczące zawierania umowy-zlecenia zwrócić uwagę w 2024 r., by uniknąć kary finansowej?

Kolejny wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów

Kolejny wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów Kolejny wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów

TSUE orzekł, że sąd nadzorujący postępowanie egzekucyjne może z urzędu badać potencjalnie nieuczciwy zapis w umowie kredytowej.

TSUE orzekł, że sąd nadzorujący postępowanie egzekucyjne może z urzędu badać potencjalnie nieuczciwy zapis w umowie kredytowej.

Arbet Sukces marki ARBET

Sukces marki ARBET Sukces marki ARBET

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym...

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem Marka XV-lecia.

5 mln inteligentnych liczników w Polsce

5 mln inteligentnych liczników w Polsce 5 mln inteligentnych liczników w Polsce

Cele dotyczące montażu inteligentnych liczników określono w tzw. ustawie licznikowej. Założono w niej, że poszczególni operatorzy systemów dystrybucyjnych (OSD) osiągną do końca 2023 r. poziom zdalnego...

Cele dotyczące montażu inteligentnych liczników określono w tzw. ustawie licznikowej. Założono w niej, że poszczególni operatorzy systemów dystrybucyjnych (OSD) osiągną do końca 2023 r. poziom zdalnego opomiarowania w co najmniej 15 proc. punktów poboru energii u odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych.

Redakcja news Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze

Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze

Dofinansowanie dostaną tylko certyfikowane pompy ciepła i kotły na pellet. NFOŚiGW planuje też uszczelnienie kryteriów dochodowych.

Dofinansowanie dostaną tylko certyfikowane pompy ciepła i kotły na pellet. NFOŚiGW planuje też uszczelnienie kryteriów dochodowych.

Anna Ruszczak news Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski

Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski

W styczniu 2024 r. średnie ceny metra kwadratowego wzrosły w czterech z siedmiu największych miast Polski o 1-4 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. W jednej aglomeracji pozostały bez zmian, zaś w dwóch...

W styczniu 2024 r. średnie ceny metra kwadratowego wzrosły w czterech z siedmiu największych miast Polski o 1-4 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. W jednej aglomeracji pozostały bez zmian, zaś w dwóch spadły.

Anna Ruszczak news Dodatkowe 64 mld euro w ramach finansowych UE na lata 2021-2027

Dodatkowe 64 mld euro w ramach finansowych UE na lata 2021-2027 Dodatkowe 64 mld euro w ramach finansowych UE na lata 2021-2027

Na posiedzeniu Rady UE 1 lutego 2024 r. państwa członkowskie ustaliły przekazanie 64,6 mld euro dodatkowego finansowania.

Na posiedzeniu Rady UE 1 lutego 2024 r. państwa członkowskie ustaliły przekazanie 64,6 mld euro dodatkowego finansowania.

Anna Ruszczak news Decyzja RPP: stopy procentowe w lutym 2024 bez zmian

Decyzja RPP: stopy procentowe w lutym 2024 bez zmian Decyzja RPP: stopy procentowe w lutym 2024 bez zmian

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami uczestników rynku, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe w lutym 2024 r. na niezmienionym poziomie.

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami uczestników rynku, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe w lutym 2024 r. na niezmienionym poziomie.

Anna Ruszczak news 398 mln z KPO na program Czyste Powietrze

398 mln z KPO na program Czyste Powietrze 398 mln z KPO na program Czyste Powietrze

Na początku lutego do Polski wpłynęła kolejna wypłata z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Na co zostaną przeznaczone środki?

Na początku lutego do Polski wpłynęła kolejna wypłata z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Na co zostaną przeznaczone środki?

Anna Ruszczak news Spółdzielnie i wspólnoty mogą zarobić na OZE

Spółdzielnie i wspólnoty mogą zarobić na OZE Spółdzielnie i wspólnoty mogą zarobić na OZE

Koncepcja prosumenta lokatorskiego to zachęta dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych do inwestycji we własne źródło OZE. Ta forma rozliczeń dla części wspólnych bloku lub budynku wielolokalowego zakłada...

Koncepcja prosumenta lokatorskiego to zachęta dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych do inwestycji we własne źródło OZE. Ta forma rozliczeń dla części wspólnych bloku lub budynku wielolokalowego zakłada przede wszystkim możliwość bezpośredniego zarabiania na wprowadzanych do sieci nadwyżkach energii.

Anna Ruszczak news Ekobudowa a ślad węglowy

Ekobudowa a ślad węglowy Ekobudowa a ślad węglowy

Branża budownictwa i nieruchomości musi dziś szukać nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Ekozabudowa to gwarancja między innymi mniejszego zużycia energii cieplnej i śladu węglowego.

Branża budownictwa i nieruchomości musi dziś szukać nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Ekozabudowa to gwarancja między innymi mniejszego zużycia energii cieplnej i śladu węglowego.

Anna Ruszczak news Magazyny energii w rozwoju energetyki obywatelskiej

Magazyny energii w rozwoju energetyki obywatelskiej Magazyny energii w rozwoju energetyki obywatelskiej

Magazyny energii mogą odegrać ważną rolę w rozwoju energetyki obywatelskiej. O możliwych kierunkach przyszłości i przykładach stosowanych już praktyk dyskutowano 7 lutego 2024 r. podczas Targów ENEX w...

Magazyny energii mogą odegrać ważną rolę w rozwoju energetyki obywatelskiej. O możliwych kierunkach przyszłości i przykładach stosowanych już praktyk dyskutowano 7 lutego 2024 r. podczas Targów ENEX w Kielcach.

Anna Ruszczak news Uwaga na klauzule inflacyjne w umowie z deweloperem

Uwaga na klauzule inflacyjne w umowie z deweloperem Uwaga na klauzule inflacyjne w umowie z deweloperem

Klauzule waloryzacyjne w umowach kupna mieszkania czy domu znów stają się popularne. To efekt inflacji i szybujących cen.

Klauzule waloryzacyjne w umowach kupna mieszkania czy domu znów stają się popularne. To efekt inflacji i szybujących cen.

Redakcja Podsumowanie stycznia na rynku deweloperskim

Podsumowanie stycznia na rynku deweloperskim Podsumowanie stycznia na rynku deweloperskim

Styczeń na rynku deweloperskim przyniósł kolejny wzrost podaży. Na siedmiu największych rynkach w Polsce deweloperzy wprowadzili do oferty 5,3 tys. lokali – o 42% więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 95%...

Styczeń na rynku deweloperskim przyniósł kolejny wzrost podaży. Na siedmiu największych rynkach w Polsce deweloperzy wprowadzili do oferty 5,3 tys. lokali – o 42% więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 95% więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

Anna Ruszczak news Pierwszy na świecie panel wiatrowy jako ogrodzenie

Pierwszy na świecie panel wiatrowy jako ogrodzenie Pierwszy na świecie panel wiatrowy jako ogrodzenie

Startup „Panel Wiatrowy” chce stworzyć następną generację lądowych turbin wiatrowych, wykraczającą poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru.

Startup „Panel Wiatrowy” chce stworzyć następną generację lądowych turbin wiatrowych, wykraczającą poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru.

Anna Ruszczak news Biznes potrzebuje wsparcia w przejściu na OZE

Biznes potrzebuje wsparcia w przejściu na OZE Biznes potrzebuje wsparcia w przejściu na OZE

Biznes rozumie, że przejście na odnawialne źródła energii to oszczędność, niezależność oraz spełnienie wymogów ESG, ale nie wie, jak się do tego zabrać – wynika z badania przeprowadzonego przez Ośrodek...

Biznes rozumie, że przejście na odnawialne źródła energii to oszczędność, niezależność oraz spełnienie wymogów ESG, ale nie wie, jak się do tego zabrać – wynika z badania przeprowadzonego przez Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK.

Anna Ruszczak news RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Jak zadbać o śmietniki?

Jak zadbać o śmietniki? Jak zadbać o śmietniki?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu? Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.