administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Spółki z udziałem cudzoziemców odpowiedzią na brak możliwości zalegalizowania ich pracy

Anna Ruszczak | 2023-05-24
Popularność spółek z udziałem cudzoziemców ma związek z brakiem zezwoleń na pracę wydawanych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Fot. Pixabay

Popularność spółek z udziałem cudzoziemców ma związek z brakiem zezwoleń na pracę wydawanych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Fot. Pixabay

Zakładanie spółek, w których akcjonariuszami lub udziałowcami są cudzoziemcy wykonujący na rzecz tej spółki powtarzające się świadczenie niepieniężne, to najnowszy pomysł na rozwiązanie problemów z zalegalizowaniem pracy obcokrajowców w Polsce.

Zobacz także

Anna Ruszczak news W czerwcu stopy procentowe bez zmian

W czerwcu stopy procentowe bez zmian W czerwcu stopy procentowe bez zmian

Stopy procentowe pozostają na tym samym poziomie – zdecydowała 6 czerwca 2023 roku Rada Polityki Pieniężnej. To dziewiąta taka decyzja z kolei. Stopa referencyjna wynosi 6,75 proc. od września 2022 roku.

Stopy procentowe pozostają na tym samym poziomie – zdecydowała 6 czerwca 2023 roku Rada Polityki Pieniężnej. To dziewiąta taka decyzja z kolei. Stopa referencyjna wynosi 6,75 proc. od września 2022 roku.

Anna Ruszczak news Miesiąc na złożenie wniosku o zamrożenie cen energii

Miesiąc na złożenie wniosku o zamrożenie cen energii Miesiąc na złożenie wniosku o zamrożenie cen energii

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami i posiadacze Karty Dużej Rodziny tylko do końca czerwca 2023 roku mają czas na złożenie wniosków umożliwiających skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń cen energii...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami i posiadacze Karty Dużej Rodziny tylko do końca czerwca 2023 roku mają czas na złożenie wniosków umożliwiających skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń cen energii ujętych w Tarczy Solidarnościowej.

Jak obniżyć koszty energii w budynku?

Jak obniżyć koszty energii w budynku? Jak obniżyć koszty energii w budynku?

Na wysokość kosztów energii w budynku ma wpływ dobór i zastosowanie konkretnych rozwiązań i materiałów – w nowoczesnym budownictwie warto stawiać na ekologiczne produkty oraz energooszczędne technologie,...

Na wysokość kosztów energii w budynku ma wpływ dobór i zastosowanie konkretnych rozwiązań i materiałów – w nowoczesnym budownictwie warto stawiać na ekologiczne produkty oraz energooszczędne technologie, a przede wszystkim projektowanie oraz wykonanie przegród budynku wraz z ich izolacjami zgodnie z obowiązującymi wymaganiami cieplno-wilgotnościowymi.

Przedsiębiorcy nadal nie mogą uzyskać zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, którzy dotąd wykonywali pracę w firmach świadczących tzw. outsourcing procesowy, czyli zajmujących się usługami, które wykonywały na zlecenie przedsiębiorstw. W ramach outsourcingu świadczone były np. usługi księgowe, kadrowe czy sprzątanie w firmach, które z różnych względów rezygnowały u siebie z tego typu działów i wolały korzystać z podmiotów zewnętrznych. W ten sposób świadczone są też np. usługi informatyczne.

Przy braku zezwoleń i niemożności legalnego zatrudnienia pracowników z zagranicy, firmy zaczęły poszukiwać innych rozwiązań, które w sposób legalny pozwolą im pozyskać pracowników. Jednym z takich rozwiązań, po które sięgają np. firmy sprzątające, jest zatrudnienie cudzoziemców jako pracowników tymczasowych. Pojawił się też kolejny pomysł, który ma pomóc w rozwiązaniu patowej sytuacji.

Może Cię zainteresuje: Nowe przepisy o firmach rodzinnych

Spółki z udziałem cudzoziemców

Najnowszy pomysł, po który sięgają firmy, nie wymaga legalizacji pracy cudzoziemców, gdyż sprowadza się do zakładania spółek kapitałowych przez cudzoziemców. Według ekspertów jest to „wypychanie” pracowników z zagranicy z pracy najemnej. Cudzoziemcy, którzy przystąpią do spółek akcyjnych czy z ograniczoną odpowiedzialnością, i odpowiednio będą akcjonariuszami czy udziałowcami tych spółek, będą wykonywać obowiązki na rzecz spółki. W ten sposób spółka będzie mogła wywiązać się z umów z kontrahentami, a jednocześnie nie będzie konieczności legalizacji pracy cudzoziemców, bo nie będą oni świadczyć pracy. Spółka będzie mogła także poprawić rentowność.

Doradcy podatkowi podkreślają, że przy stosowaniu tego rozwiązania kluczowym elementem jest to, by w działalności nie było pozorności. Cudzoziemcy, którzy przystąpią do spółki akcyjnej czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jako akcjonariusze lub udziałowcy, powinni mieć odpowiednią siłę głosu, by decydować o funkcjonowaniu tej jednostki. Aby było to realne, w spółce może być najwyżej kilkadziesiąt osób.

Co z podatkami i składkami?

Cudzoziemcy, którzy mają obywatelstwo dowolnego państwa należącego do Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, USA, Szwajcarii i – od 2022 na mocy specustawy – Ukrainy, mogą podejmować i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce na takich samych zasadach, jak obywatele polscy. Obywatele krajów trzecich mogą prowadzić działalność gospodarczą w Polsce jedynie w konkretnie określonych formach, m.in. w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

Mechanizm działalności opiera się na współpracy cudzoziemców ze spółką z o.o. czy S.A. Sama współpraca polega na powtarzających się świadczeniach niepieniężnych cudzoziemców na rzecz spółki. Nie jest to więc umowa zlecenia czy umowa o pracę, lecz powtarzające się świadczenia niepieniężne. Wynagrodzenie wypłacane za te świadczenia jest kwalifikowane jako przychód z innych źródeł. W rezultacie spółka nie jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych i nie ma obowiązku pobierania zaliczek na podatek dochodowy. PIT jest płacony na zasadach ogólnych przez samego akcjonariusza czy udziałowca, chyba że posiada on certyfikat rezydencji podatkowej potwierdzający, że nie jest rezydentem w Polsce. Wówczas, przy dostępności odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, możliwe jest wyłączenie go z podatku dochodowego od osób fizycznych w naszym kraju.

Może Cię zainteresuje: Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie

Wynagrodzenie, które jest wypłacane cudzoziemcowi jako akcjonariuszowi lub udziałowcowi, wykonującemu na rzecz spółki powtarzające się świadczenia niepieniężne, nie jest też tytułem do objęcia obowiązkowo ubezpieczeniami społecznymi czy zdrowotnym. 

Eksperci przyznają, że popularność spółek z udziałem cudzoziemców ma związek z brakiem zezwoleń na pracę wydawanych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Decyzje o tworzeniu spółek cudzoziemskich są też efektem zapowiedzi wprowadzenia przepisów, które mają wejść w życie w 2024 r. Na pewno działalność każdej takiej spółki będzie oddzielnie badana przez ZUS, który w tym przypadkiem jest głównym organem uprawnionym do weryfikowania prawidłowości rozliczeń takiej działalności. Polscy przedsiębiorcy z pewnością będą pomagali w zakładaniu i prowadzeniu tego typu spółek przez cudzoziemców. Aby uniknąć zgłaszania wątpliwości ze strony organów, w szczególności ZUS, konieczne jest prawidłowe ułożenie stosunków w ramach samej spółki (na linii spółka-udziałowcy), jak również pomiędzy spółką a jej klientami.

Źródło: prawo.pl

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Zima to więcej szkód zgłaszanych ubezpieczycielom

Zima to więcej szkód zgłaszanych ubezpieczycielom Zima to więcej szkód zgłaszanych ubezpieczycielom

Właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia nagromadzonego śniegu i lodu z chodników przylegających do danej posesji. Inaczej grozi im mandat lub grzywna, jednak konsekwencje mogą...

Właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia nagromadzonego śniegu i lodu z chodników przylegających do danej posesji. Inaczej grozi im mandat lub grzywna, jednak konsekwencje mogą być poważniejsze, gdy wydarzy się wypadek.

Anna Ruszczak news Zbyt wolna fala renowacji budynków

Zbyt wolna fala renowacji budynków Zbyt wolna fala renowacji budynków

Efektywność energetyczna budynków jest inwestycją, nie kosztem i zawsze się zwróci. Eksperci wskazują, że w Polsce inwestycje w termomodernizację budynków muszą przyspieszyć.

Efektywność energetyczna budynków jest inwestycją, nie kosztem i zawsze się zwróci. Eksperci wskazują, że w Polsce inwestycje w termomodernizację budynków muszą przyspieszyć.

Redakcja Dodatkowy urlop na opiekę nad członkiem rodziny.

Dodatkowy urlop na opiekę nad członkiem rodziny. Dodatkowy urlop na opiekę nad członkiem rodziny.

8 lutego Sejm uchwalił nowelizację przepisów Kodeksu pracy. Przepisy zostały dostosowane do unijnych standardów. Reforma ma zapewnić pracownikom m.in. dodatkowe dni wolne.

8 lutego Sejm uchwalił nowelizację przepisów Kodeksu pracy. Przepisy zostały dostosowane do unijnych standardów. Reforma ma zapewnić pracownikom m.in. dodatkowe dni wolne.

Anna Ruszczak news Zaniżona suma ubezpieczenia mieszkania może mieć negatywne skutki

Zaniżona suma ubezpieczenia mieszkania może mieć negatywne skutki Zaniżona suma ubezpieczenia mieszkania może mieć negatywne skutki

Szacuje się, że jedna trzecia polis mieszkaniowych może mieć zaniżoną sumę ubezpieczenia. Mają na to wpływ rosnące w ostatnich kwartałach koszty odtworzenia, czyli ceny nieruchomości, materiałów budowlanych...

Szacuje się, że jedna trzecia polis mieszkaniowych może mieć zaniżoną sumę ubezpieczenia. Mają na to wpływ rosnące w ostatnich kwartałach koszty odtworzenia, czyli ceny nieruchomości, materiałów budowlanych lub robocizny. Skutki niedoubezpieczenia mogą być dotkliwe.

Anna Ruszczak news Więcej przyłączy do sieci ciepłowniczych to lepsze powietrze

Więcej przyłączy do sieci ciepłowniczych to lepsze powietrze Więcej przyłączy do sieci ciepłowniczych to lepsze powietrze

W 2022 roku w 14 miastach Polski, w których działa PGE Energia Ciepła, do sieci ciepłowniczych zostały podłączone budynki o łącznym zapotrzebowaniu na moc cieplną sięgającym 220 MWt. To sposób na poprawę...

W 2022 roku w 14 miastach Polski, w których działa PGE Energia Ciepła, do sieci ciepłowniczych zostały podłączone budynki o łącznym zapotrzebowaniu na moc cieplną sięgającym 220 MWt. To sposób na poprawę jakości powietrza, ponieważ użytkownicy ciepła systemowego odchodzą od ogrzewania domowymi piecami i lokalnymi kotłowniami węglowymi.

Anna Ruszczak news Bezemisyjne nowe budynki od 2028 roku

Bezemisyjne nowe budynki od 2028 roku Bezemisyjne nowe budynki od 2028 roku

Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego przegłosowała projekt rewizji dyrektywy o efektywności energetycznej budynków (EPBD). Projekt przewiduje, że od 2028 r. wszystkie...

Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego przegłosowała projekt rewizji dyrektywy o efektywności energetycznej budynków (EPBD). Projekt przewiduje, że od 2028 r. wszystkie nowe budynki w UE mają być zeroemisyjne, a budynki publiczne mają spełniać ten warunek już od 2026 r.

Anna Ruszczak news Ścieżka SMART – dotacje na innowacje NCBR

Ścieżka SMART – dotacje na innowacje NCBR Ścieżka SMART – dotacje na innowacje NCBR

Ścieżka SMART to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Budżet konkursu wynosi 667 mln zł, a nabór wniosków rozpoczął się 21...

Ścieżka SMART to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Budżet konkursu wynosi 667 mln zł, a nabór wniosków rozpoczął się 21 lutego.

Anna Ruszczak news Błędy w rozliczaniu składki zdrowotnej mogą być kosztowne

Błędy w rozliczaniu składki zdrowotnej mogą być kosztowne Błędy w rozliczaniu składki zdrowotnej mogą być kosztowne

Zmiany w rozliczaniu składki zdrowotnej, wprowadzone przez Polski Ład, mogą generować duże koszty dla przedsiębiorców. Żeby nie dopłacać tysięcy złotych, należy uważać przy zmianie formy opodatkowania...

Zmiany w rozliczaniu składki zdrowotnej, wprowadzone przez Polski Ład, mogą generować duże koszty dla przedsiębiorców. Żeby nie dopłacać tysięcy złotych, należy uważać przy zmianie formy opodatkowania i sprawdzać limity.

Anna Ruszczak news Zarządzanie zamkniętymi parkingami łatwiejsze dzięki aplikacjom

Zarządzanie zamkniętymi parkingami łatwiejsze dzięki aplikacjom Zarządzanie zamkniętymi parkingami łatwiejsze dzięki aplikacjom

Rynek automatycznych systemów parkingowych do końca dekady ma ponad trzykrotnie zwiększyć swoje przychody. Automatyzacja obsługi miejsc postojowych i płatności za korzystanie z nich umożliwi lepsze wykorzystanie...

Rynek automatycznych systemów parkingowych do końca dekady ma ponad trzykrotnie zwiększyć swoje przychody. Automatyzacja obsługi miejsc postojowych i płatności za korzystanie z nich umożliwi lepsze wykorzystanie przestrzeni parkingowej, a użytkownikowi pozwoli zaplanować dalszy ciąg podróży już na etapie wyjazdu z przydomowego garażu.

Anna Ruszczak news Budynki do rozbiórki atrakcyjną inwestycją dla deweloperów

Budynki do rozbiórki atrakcyjną inwestycją dla deweloperów Budynki do rozbiórki atrakcyjną inwestycją dla deweloperów

Inwestorzy i deweloperzy często decydują się na zakup zabudowanych działek, ze względu na brak atrakcyjnych nieruchomości niezabudowanych w miastach. Inwestycja w stare, często zrujnowane, zabudowania...

Inwestorzy i deweloperzy często decydują się na zakup zabudowanych działek, ze względu na brak atrakcyjnych nieruchomości niezabudowanych w miastach. Inwestycja w stare, często zrujnowane, zabudowania wymaga więcej prac związanych z rozbiórką i przekształceniem gruntu, przez co inwestycja jest droższa.

Anna Ruszczak news Nowe obszary Natury 2000

Nowe obszary Natury 2000 Nowe obszary Natury 2000

W Monitorze Polskim opublikowano uchwałę Rady Ministrów w sprawie przekazania Komisji Europejskiej dokumentu dotyczącego zmian w obszarze Natura 2000. W sumie do obszarów chronionych włączono powierzchnię...

W Monitorze Polskim opublikowano uchwałę Rady Ministrów w sprawie przekazania Komisji Europejskiej dokumentu dotyczącego zmian w obszarze Natura 2000. W sumie do obszarów chronionych włączono powierzchnię 385,93 ha, z czego ponad 25 proc. stanowi nowy obszar Mielnik.

Redakcja news Budynki w Polsce zostaną podzielone na klasy

Budynki w Polsce zostaną podzielone na klasy Budynki w Polsce zostaną podzielone na klasy

Ministerstwo Rozwoju konsultuje przepisy, które wprowadzą klasyfikacje budynków w skali od A+ do G. Jednocześnie na forum unijnym trwają prace nad zmianą dyrektywy o efektywności energetycznej budynków,...

Ministerstwo Rozwoju konsultuje przepisy, które wprowadzą klasyfikacje budynków w skali od A+ do G. Jednocześnie na forum unijnym trwają prace nad zmianą dyrektywy o efektywności energetycznej budynków, która ma przyspieszyć renowację najsłabiej ocieplonych nieruchomości.

Anna Ruszczak news Jak ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu?

Jak ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu? Jak ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu?

Nieruchomość można ubezpieczyć w pełni dopiero z aktem własności. Dla wykańczanego lokalu warto wykupić polisę na czas budowy. Zabezpieczy to np. przed ryzykiem kradzieży materiałów budowlanych. Aby ochrona...

Nieruchomość można ubezpieczyć w pełni dopiero z aktem własności. Dla wykańczanego lokalu warto wykupić polisę na czas budowy. Zabezpieczy to np. przed ryzykiem kradzieży materiałów budowlanych. Aby ochrona zadziałała, trzeba spełnić kilka warunków.

Anna Ruszczak news Pomorze rozbudowuje system ciepłowniczy

Pomorze rozbudowuje system ciepłowniczy Pomorze rozbudowuje system ciepłowniczy

Reda, dotąd zasilana przez miejską ciepłownię Koksik, została właśnie podłączona do gdyńsko-rumskiej sieci ciepłowniczej OPEC, do której ciepło dostarcza elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Gdyni. To...

Reda, dotąd zasilana przez miejską ciepłownię Koksik, została właśnie podłączona do gdyńsko-rumskiej sieci ciepłowniczej OPEC, do której ciepło dostarcza elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Gdyni. To pomoże zmniejszyć w Redzie emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, a mieszkańcy będą mniej płacić za ciepło.

Redakcja news Szkolenie: Podatki i składki 2023 - w warunkach wspólnoty mieszkaniowej

Szkolenie: Podatki i składki 2023 - w warunkach wspólnoty mieszkaniowej Szkolenie: Podatki i składki 2023 - w warunkach wspólnoty mieszkaniowej

Jak dokumentować operacje gospodarcze wspólnoty mieszkaniowej? Kto odpowiada za zobowiązania podatkowe i prowadzenie ewidencji podatkowej? Podczas szkolenia Eugenia Śleszyńska omówi najważniejsze aspekty...

Jak dokumentować operacje gospodarcze wspólnoty mieszkaniowej? Kto odpowiada za zobowiązania podatkowe i prowadzenie ewidencji podatkowej? Podczas szkolenia Eugenia Śleszyńska omówi najważniejsze aspekty dotyczące podatków i składek obowiązujących wspólnoty mieszkaniowe w 2023 roku.

Anna Ruszczak news Zmiana w Kodeksie pracy – kontrola trzeźwości

Zmiana w Kodeksie pracy – kontrola trzeźwości Zmiana w Kodeksie pracy – kontrola trzeźwości

21 lutego 2023 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy. Umożliwia ona pracodawcom przeprowadzanie samodzielnych kontroli trzeźwości pracowników.

21 lutego 2023 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy. Umożliwia ona pracodawcom przeprowadzanie samodzielnych kontroli trzeźwości pracowników.

Sabina Augustynowicz news Biznes i potencjał zielonej energii

Biznes i potencjał zielonej energii Biznes i potencjał zielonej energii

Relacja z debaty zorganizowanej przez duże firmy po publikacji „Apelu biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii”.

Relacja z debaty zorganizowanej przez duże firmy po publikacji „Apelu biznesu do władz o wykorzystanie potencjału zielonej energii”.

Redakcja news Targi EKOTECH od 8 do 9 marca w Targach Kielce

Targi EKOTECH od 8 do 9 marca w Targach Kielce Targi EKOTECH od 8 do 9 marca w Targach Kielce

Po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH poświęcone zagadnieniom związanym z racjonalnym gospodarowaniem odpadami oraz ochroną środowiska i klimatu.

Po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH poświęcone zagadnieniom związanym z racjonalnym gospodarowaniem odpadami oraz ochroną środowiska i klimatu.

Anna Ruszczak news Pojazdy elektryczne – ochrona przed pożarem

Pojazdy elektryczne – ochrona przed pożarem Pojazdy elektryczne – ochrona przed pożarem

W styczniu w Polsce było zarejestrowanych ponad 67 tys. pojazdów z napędem elektrycznym, ale ich liczba szybko wzrasta. Jak szacuje PSPA w 2025 roku sprzedaż samochodów zeroemisyjnych przekroczy poziom...

W styczniu w Polsce było zarejestrowanych ponad 67 tys. pojazdów z napędem elektrycznym, ale ich liczba szybko wzrasta. Jak szacuje PSPA w 2025 roku sprzedaż samochodów zeroemisyjnych przekroczy poziom 100 tys. sztuk rocznie. Kwestia gaszenia pożarów elektryków wymaga odpowiednich wytycznych.

Redakcja news Certyfikat energetyczny obowiązkowy od kwietnia

Certyfikat energetyczny obowiązkowy od kwietnia Certyfikat energetyczny obowiązkowy od kwietnia

Od 28 kwietnia 2023 roku świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe dla wszystkich nowych budynków. Jego wykonanie to dodatkowy koszt dla właścicieli nieruchomości.

Od 28 kwietnia 2023 roku świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe dla wszystkich nowych budynków. Jego wykonanie to dodatkowy koszt dla właścicieli nieruchomości.

Redakcja news Szkolenie: Od KOB do e-KOB

Szkolenie: Od KOB do e-KOB Szkolenie: Od KOB do e-KOB

Od 1 stycznia tego roku weszły w życie rewolucyjne zmiany w Prawie budowlanym. Co się zmieniło w prowadzeniu Książki Obiektu Budowlanego? Zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Od 1 stycznia tego roku weszły w życie rewolucyjne zmiany w Prawie budowlanym. Co się zmieniło w prowadzeniu Książki Obiektu Budowlanego? Zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Redakcja news Biogaz z odpadów

Biogaz z odpadów Biogaz z odpadów

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie budowy instalacji wykorzystujących biogaz z odpadów komunalnych i osadów ściekowych do wytwarzania energii. Budżet programu wynosi 1,5 mld zł.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie budowy instalacji wykorzystujących biogaz z odpadów komunalnych i osadów ściekowych do wytwarzania energii. Budżet programu wynosi 1,5 mld zł.

Anna Ruszczak news Kosztowne skutki przepięć elektrycznych w mieszkaniach

Kosztowne skutki przepięć elektrycznych w mieszkaniach Kosztowne skutki przepięć elektrycznych w mieszkaniach

Wyładowania atmosferyczne, przełączenia w obwodzie lub zwykła awaria mogą być źródłem przepięcia w domowej sieci, które całkowicie zniszczy podłączone do niej urządzenia, takie jak komputer, sprzęt audio...

Wyładowania atmosferyczne, przełączenia w obwodzie lub zwykła awaria mogą być źródłem przepięcia w domowej sieci, które całkowicie zniszczy podłączone do niej urządzenia, takie jak komputer, sprzęt audio lub podłączony do ładowania smartfon. Z danych ubezpieczycieli wynika, że po pandemii liczba takich szkód wzrosła trzykrotnie.

Anna Ruszczak Inwestycje w retencję wodną

Inwestycje w retencję wodną Inwestycje w retencję wodną

2 marca 2023 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Zatrzymaj wodę – efekty wdrażania działań zwiększających retencję wodną w Polsce”. Miała ona na celu przedstawienie wstępnych wyników i szczegółowych...

2 marca 2023 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Zatrzymaj wodę – efekty wdrażania działań zwiększających retencję wodną w Polsce”. Miała ona na celu przedstawienie wstępnych wyników i szczegółowych rozwiązań wspierających realizację planu reagowania na niedobór wody (PPNW). PPNW zakłada podwojenie zasobów wodnych kraju do 2030 roku.

Wybrane dla Ciebie

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii » Modernizacja istniejących instalacji, w szczególności wymiana wentylatorów, kryje w sobie ogromne potencjalne oszczędności energii »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu » Jak oszczędzić miejsce na składowanie odpadów? Poznaj innowacyjne pojemniki podziemne, które zrewolucjonizują Twoją przestrzeń na osiedlu »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON » Likwidacji barier architektonicznych - dofinansowanie PFRON »

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego Termomodernizacja systemu grzewczego i - 50% oszczędności energii w porównaniu do potrzedniego sezonu grzewczego

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób » Oszczędność dla wspólnoty na wentylacji - jest na to sposób »

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać? Izolacja ścian piwnic - jaki styropian wybrać?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą? Jak chronić rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać? Ubezpieczenie dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - jakie wybrać?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Zadbaj o prawidłową wentylację »

Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Jak zadbać o dobrą jakość wody » Jak zadbać o dobrą jakość wody »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni » Świeże powietrze w mieszkaniach! Zapewnij mieszkańcom komfort w ciepłe dni »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku » Sekret poprawnego doboru styropianu do ocieplenia budynku »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych » Uwaga na toksyczne i wybuchowe gazy w garażach podziemnych »

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi » Jak zabezpieczyć balkon przed czynnikami atmosferycznymi »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie wody w lokalach - na co zwrócić uwagę »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych » Rozwiązania dla Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych »

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu? Jak spisać liczniki gdy lokatora nie ma w domu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Kilka rozwiązań na windę w budynku » Kilka rozwiązań na windę w budynku »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.