administrator24.info

Jak zmienić swojego zarządcę nieruchomości?

Jak zmienić swojego zarządcę nieruchomości?

Jak zmienić swojego zarządcę nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami to dość trudna branża. Na rynku działa wiele firm, które oferują tego typu usługi. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby działające w zarządach Wspólnot Mieszkaniowych i proszą nas o przygotowanie oferty na zarządzanie, ponieważ nie są zadowolone ze współpracy z dotychczasowym zarządcą.

treść sponsorowana

Zarządy Wspólnot Mieszkaniowych podają różne powody, gdy kontaktują się z naszą Spółką, aby porozmawiać o oferowanych przez nas usługach. Najczęściej są to problemy z komunikacją z administratorem budynku. Nieodbieranie telefonów, brak odpowiedzi na maile, nieodzwanianie do właścicieli to sytuacje, które nawet najbardziej cierpliwych ludzi potrafią wyprowadzić z równowagi. Nie brakuje także skarg na niedopilnowanie porządku w częściach wspólnych i na terenach przyległych do nieruchomości.

Jeśli firma, która zarządza naszą wspólnotą mieszkaniową nie wypełnia swoich obowiązków solidnie, należy rozważyć zmianę zarządcy.

Jeśli się na to zdecydujemy, zasadne jest przegłosowanie uchwały odwołującej obecnego zarządcę. Aby taka uchwała była ważna powinna zebrać więcej niż 50 % głosów za. Najlepiej zorganizować zebranie Wspólnoty, podczas którego odbędzie się głosowanie nad uchwałą lub zebrać głosy w trybie indywidualnego zbierania głosów. Dowiedz się więcej >>

Jeśli uchwała odwołująca zarządcę uzyskała powyżej 50 % głosów za, kolejnym krokiem jest wypowiedzenie umowy o zarządzanie obecnemu zarządcy. W umowie o zarządzanie podany jest okres wypowiedzenie umowy. Zwykle wynosi on od 1 do 3 miesięcy. Wypowiedzenie umowy o zarządzanie musi być na piśmie i musi być skutecznie dostarczone do zarządcy. Najlepiej zanieść je osobiście do siedziby firmy lub wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

W przypadku dużej Wspólnoty Mieszkaniowej wypowiedzenie  umowy o zarządzanie powinien podpisać zarząd wspólnoty, w przypadku małej wspólnoty wypowiedzenie powinno być podpisane przez wszystkich właścicieli.

Administratorzy, którzy pracują w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej S.A. posiadają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami i pomagają nowym klientom przejść procedurę odwołania obecnego zarządcy. Przygotowują projekt uchwały i wypowiedzenia. Pomagają zliczyć głosy.

 Jeśli jest taka potrzeba, przypadek danej wspólnoty można skonsultować z biurem prawnym MPGM S.A. gdzie pracują radcowie prawni i prawnicy specjalizujący się w prawie z zakresu funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych.

W MPGM S.A. pracuje ponad 130 osób. Zespół stanowią specjaliści z różnych branż oraz fachowcy techniczni z licznymi uprawnieniami, licencjonowani zarządcy nieruchomości i administratorzy z wieloletnim stażem oraz prawnicy i pracownicy działu księgowości. Zespołem tym zarządza profesjonalna kadra menadżerska. Sprawdź >>

Własny dział księgowości i dział windykacyjno – prawny

MPGM S.A. posiada własny dział księgowości, gdzie pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem z zakresu księgowości Wspólnot Mieszkaniowych. Zajmują się obsługą finansową i księgową Wspólnot Mieszkaniowych. Regulują wszystkie opłaty z tytułu podatków, opłaty za gospodarowanie odpadami. Czuwają także na terminowym opłacaniem faktur. Do ich obowiązków należy także sporządzanie sprawozdań finansowych oraz sprawozdań z realizacji planu gospodarczego wspólnot.

Mamy także dział windykacyjno - prawny, który dba o to, żeby wszystkie nasze działania odbywały się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W razie skomplikowanej sytuacji prawnej wspólnoty, radcy prawni doradzają, jak rozwiązać dany problem. W tym dziale pracują także osoby, które zajmują się windykacją, jeśli we wspólnocie pojawiają się problemy związane z dłużnikami.

Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańców (e- BOM) i platforma iPKO Biznes

Do dyspozycji właścicieli jest także Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańców (e-BOM), gdzie po założeniu swojego konta właściciel ma podgląd do następujących danych: podstawowe dane o lokalu, obroty na koncie, stan rozrachunków, powiadomienia o wysokości wpłat, informacje o ostatniej wpłacie, dodatku mieszkaniowym, rozliczeniu mediów.

Zarządy Wspólnot Mieszkaniowych mogą korzystać z nowoczesnej i bezpieczne platformy iPKO Biznes, dzięki której mogą na bieżąco kontrolować finanse swojej wspólnoty mieszkaniowej.

Nie tylko przez Internet

Oprócz nowoczesnych rozwiązań i możliwości zdalnego kontaktu, zapewniamy także obsługę stacjonarną nieruchomości naszych Klientów. W Biurach Obsługi Mieszkańców położonych  w różnych lokalizacjach Poznania, można bezpośrednio skontaktować się z pracownikami naszej firmy.  Spotkania odbywają z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Pogotowie Techniczne 24 godz. / na dobę/ 365 dni w roku

Pogotowie Techniczne MPGM S.A. zajmuje się zabezpieczaniem i usuwaniem awarii przez 24 h na dobę we wszystkie dni w tygodniu w tym w niedziele i święta. Rozwiązuje problemy w branżach: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i gazowej. Więcej na ten temat >>

Spółka odpowiedzialna społecznie

Podejmujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ponieważ wiemy jak ważny jest drugi człowiek. Wspieramy finansowo Teatr Za Jeden Uśmiech, który organizuje przestawienia w szpitalach dla chorych dzieci. Nasi pracownicy brali udział w Wielkiej Zbiórce Książek z Fundacją Zaczytani.org. Uczestniczyliśmy w akcji WielkoMocne Pudełko na rzecz osób będących w kryzysie bezdomności. W 2021 roku zaadaptowaliśmy jeden z naszych budynków na potrzeby działalności Ośrodka Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Poznaniu.

Wieloletnie doświadczenie

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. jest największą firmą zarządzającą nieruchomościami w Poznaniu. Działamy na lokalnym rynku od ponad 70 lat. Kompleksowo zarządzamy nieruchomościami w Poznaniu i okolicach.

Fachowa wiedza i wieloletnie doświadczenie to największe atuty. Obecnie zarządzamy 630  nieruchomościami o łącznej powierzchni ponad 880 tys. m2. 544 budynki należą do Wspólnot Mieszkaniowych.

Zapewniamy kompleksową obsługę nieruchomości w zakresie: ekonomiczno – finansowym, prawnym, administracyjnym i technicznym. Dla naszych klientów negocjujemy korzystne warunki umów z bankami, firmami ubezpieczeniowymi i podwykonawcami. Dowiedz się więcej >>

Serdecznie zapraszamy do współpracy Wspólnoty Mieszkaniowe oraz właścicieli z Poznania i okolic.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc?

Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc? Jak rozliczyć 6 nieruchomości w 4 godziny raz na miesiąc?

Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu »

Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu » Ciekawe rozwiązania z betonem architektonicznym na osiedlu »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody?

Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody? Jak prawidłowo opomiarować zużycie wody?

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? » Czy gaz płynny (LPG) to pewne źródło energii na niepewne czasy? »

Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania?

Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania? Wodomierze - jaki wybrać do domu i mieszkania?

Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe »

Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe » Spis wodomierzy podczas ich nieobecności? Z tym urządzeniem to możliwe »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? » Czy kotły kondensacyjne przyniosą oszczędności? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? » Osuszanie: Jak pozbyć się zawilgoceń w budynku? »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania » Likwidacja barier dla osób starszych i niepełnosprawnych - najnowsze rozwiązania »

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła? Jak wentylować pomieszczenia bez straty ciepła?

Bezpłatne szkolenie: Jak przeprowadzić renowację balkonu i dachu?

Bezpłatne szkolenie: Jak przeprowadzić renowację balkonu i dachu? Bezpłatne szkolenie: Jak przeprowadzić renowację balkonu i dachu?

Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku?

Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku? Jak poprawić efektywność energetyczną w budynku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku? Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego?

Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego? Jaką wybrać windę do budynku wielorodzinnego?

Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować?

Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować? Opomiarowanie wody - jaki wodomierz zastosować?

Informacja o kontrolach oraz zasadach w zakresie przestrzegania przez mieszkańców segregacji odpadów komunalnych »

Informacja o kontrolach oraz zasadach w zakresie przestrzegania przez mieszkańców segregacji odpadów komunalnych » Informacja o kontrolach oraz zasadach w zakresie przestrzegania przez mieszkańców segregacji odpadów komunalnych »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania? Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - co wybrać do budynku i mieszkania?

Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Sposób montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak wyprowadzić wentylację z kuchni? Jak wyprowadzić wentylację z kuchni?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.