administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Czy czterodniowy tydzień pracy sprawdzi się w Polsce?

Anna Ruszczak | 2022-12-19
Poziom szczęścia Polaków w życiu zawodowym spadł z 7,9 do 6,9 pkt w 10-stopniowej skali. Fot. Pixabay

Poziom szczęścia Polaków w życiu zawodowym spadł z 7,9 do 6,9 pkt w 10-stopniowej skali. Fot. Pixabay

Według badań Polacy odczuwają coraz mniej satysfakcji z pracy i częściej dotyka ich wypalenie zawodowe. Oprócz czynników takich, jak wysokość pensji, nieprzyjazna atmosfera, brak możliwości rozwoju czy przepracowanie, wpływ ma na to także elastyczność czasu pracy. Czy sytuację pracowników na polskim rynku poprawiłoby wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy?

Zobacz także

DomBest news Jak dwie krople wody

Jak dwie krople wody Jak dwie krople wody

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków…...

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków… Wszystkim tym niedogodnościom mówimy STOP!

Redakcja news Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii?

Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii? Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii?

„Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii?” – hasło, przed którym ostrzega Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Powstały strony internetowe, rozsyłane są sms-y i zdjęcia wykorzystujące wizerunki znanych osób,...

„Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii?” – hasło, przed którym ostrzega Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Powstały strony internetowe, rozsyłane są sms-y i zdjęcia wykorzystujące wizerunki znanych osób, które informują o ogromnych podwyżkach cen energii – to sposoby oszustów na wyłudzenie danych, alarmuje resort klimatu.

Redakcja news Najemcy zapłacą więcej?

Najemcy zapłacą więcej? Najemcy zapłacą więcej?

Od kilku już miesięcy w przestrzeni publicznej dość gorąco jest na temat podwyżek cen prądu i gazu. Nic dziwnego, niektóre prognozy wzrostu rachunków mogą powodować obawy. I to nie tylko u właścicieli...

Od kilku już miesięcy w przestrzeni publicznej dość gorąco jest na temat podwyżek cen prądu i gazu. Nic dziwnego, niektóre prognozy wzrostu rachunków mogą powodować obawy. I to nie tylko u właścicieli lokali oraz domów.

Wyniki szóstej edycji badania „Szczęście w pracy Polaków”, zrealizowanego przez Jobhouse i Great Digital, pokazują, że w porównaniu z zeszłym rokiem, poziom szczęścia Polaków w życiu zawodowym spadł z 7,9 do 6,9 pkt w 10-stopniowej skali. Głównym czynnikiem, który na to wpływa, jest przede wszystkim poziom wynagrodzenia (89 proc. wskazań). Dalej znaleźli się współpracownicy (83 proc.), możliwości rozwoju zawodowego (81 proc.) i przyjazna atmosfera (80 proc.). Okazuje się, że na poziom szczęścia Polaków wpływa także możliwość wykonywania pracy w formie zdalnej (78 proc.). Ponad dwie trzecie badanych stwierdziło, że wymiar oferowanej pracy zdalnej ma duży lub wręcz bardzo duży wpływ na ich poczucie szczęścia w pracy.

Elastyczność czasu pracy

Ludzie bardzo cenią swój czas. Mają na to wpływ ogromne zmiany kulturowe i społeczne. Nowe pokolenie, wchodzące na rynek pracy, bardzo dba o czas prywatny. Kluczową rolę odegrała tu też pandemia COVID-19, w której pojawił się zupełnie nowy model. Czas pracy był elastyczny, ludzie mogli pracować z domu, nie poświęcali czasu na to, żeby dojechać do pracy, ubrać się czy zrobić makijaż. Przez to zyskali więcej czasu dla siebie.

Elastyczność czasu pracy to jeden z głównych trendów, jeśli chodzi o oczekiwania pracowników, co potwierdza też opublikowany pod koniec sierpnia raport ManpowerGroup („Czego pragną pracownicy”). Wynika z niego, że w Polsce aż 73 proc. pracowników chciałoby przejść na czterodniowy model pracy z zachowaniem pełnego wynagrodzenia. Do tego, aż 93 proc. talentów, czyli pracowników o wysokim potencjale, którzy są bardzo wartościowi dla firmy, wskazało, że jakość ich pracy wzrosła w czasie pandemii, gdy mieli możliwość elastycznego czasu pracy i mogli pracować hybrydowo lub z domu.

Może Cię zainteresuje: Bezpieczeństwo danych - chmura hybrydowa coraz bardziej popularna

Skrócenie tygodniowego czasu pracy

Kilka tygodni temu do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa Lewicy, który skraca w Polsce tygodniowy czas pracy z 40 do 35 godzin, bez obniżenia wynagrodzenia. Nowe przepisy mają m.in. spowodować poprawę zdrowia psychicznego polskich pracowników. W projekcie można przeczytać, że spodziewanym skutkiem skrócenia czasu pracy jest też wzrost jej wydajności. Większość Polaków to rozwiązanie popiera. Z badania przeprowadzonego dla Pracuj.pl wynika, że 79 proc. chciałoby pracować dla firmy oferującej czterodniowy tydzień pracy, pod warunkiem zachowania pełnego wynagrodzenia, a najbardziej skłonne do podjęcia pracy w takim modelu są osoby mające od 25 do 34 lat (84 proc.).

Eksperci i psychologowie wskazują, że z prób wdrożenia czterodniowego tygodnia pracy w wielu innych krajach wynika większe docenienie odzyskanego, piątego dnia na rzeczy, które nie są związane z pracą. Raport „Four Better or Four Worse” pokazuje, że 66 proc. badanych najchętniej przeznaczyłoby go na spędzenie czasu z rodziną, 54 proc. – na zrobienie zakupów, a 25 proc. chciałoby się zaangażować w pracę wolontariacką. Inne badania wskazują, że pracownicy chcieliby się zająć swoimi pasjami, rozwojem osobistym i zawodowym albo po prostu przeznaczyliby ten czas na odpoczynek.

Testy w Polsce

W Polsce niektóre firmy wprowadzają już testy czterodniowego modelu pracy - to młode biznesy lub firmy z branży IT i nowych technologii. Zdaniem ekspertów te firmy są lepiej przygotowane technologicznie. Wprowadzenie w firmie skróconego czasu pracy wymaga dobrego przygotowania, w tym m.in. zbudowania zaangażowania pracowników, poprawienia procesów wewnętrznych czy zainwestowania w lepsze narzędzia i technologie, które skrócą czas realizacji zadań.

Istnieją aplikacje do zarządzania, które oszczędzają czas i są bardzo pomocne w organizowaniu pracy. Kluczowe jest jednak to, żeby nauczyć ludzi produktywnej, efektywnej pracy, umieć diagnozować, co jest „pożeraczem” czasu, oraz zachęcać pracowników do tego, żeby chcieli planować i zgodnie z tymi planami działać. Organizacje, które chcą wdrożyć ten model, zaczynają od tego, że skracają czas, liczbę spotkań oraz osób, które w nich uczestniczą. Widać, że to właśnie te spotkania okazują się bolączką, bo przez nie ludzie nie mają czasu na realizowanie zadań. Eliminacja tego czynnika powoduje, że łatwiej jest skrócić sumaryczny czas pracy.

Może Cię zainteresuje: Jakie zmiany w pracy zdalnej?

Wymierne korzyści

Prowadzone dotychczas badania pokazały, że skrócenie tygodnia pracy przynosi wymierne korzyści tak firmie, jak i jej pracownikom. W opublikowanym niedawno raporcie Henley Business School („Four Better or Four Worse?”) aż 78 proc. firm zadeklarowało, że dzięki zmniejszeniu wymiaru godzin ich pracownicy czuli się mniej zestresowani. Warto wspomnieć, że aż 66 proc. pracodawców oferujących taki czterodniowy tydzień pracy odnotowało redukcję kosztów.

Dyrektorzy niektórych firm mówią nawet o tym, że sprzedaż wzrosła albo wyniki się poprawiły. Okazuje się, że w krótszym czasie da się osiągnąć więcej. Motywacja, którą jest ten dodatkowy, odzyskany dzień w tygodniu, powoduje, że ludzie zaczynają bardziej skupiać się na tym, co jest istotne do zrobienia w pracy. Łatwiej im oprzeć się pokusom typu przeglądanie internetu, pogaduszki czy kolejna kawa. Poza tym, wypoczęty umysł jest bardziej kreatywny, bardziej zdolny do myślenia abstrakcyjnego, co jest kluczowe w pracy umysłowej. Przychodząc do pracy bardziej wypoczęci, mamy więcej energii, jesteśmy bardziej skupieni na zadaniach, lepiej skoncentrowani.

Krótszy tydzień pracy był lub jest testowany w wielu innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Japonii, Szkocji i na Islandii, a wszędzie wyniki eksperymentu były bardzo budujące.

Produktywność pracowników była przynajmniej na takim samym poziomie jak w przypadku pięciodniowego tygodnia pracy. W Islandii próbie poddano 2,5 tys. pracowników, czyli 1 proc. zatrudnionych. Skrócono im czas pracy z 40 do 35 godzin, żeby sprawdzić, co dobrego przynosi taka zmiana. Projekt został tam uznany za bardzo udany, bo we wszystkich najważniejszych dla firm i pracowników wskaźnikach odnotowano wzrost. Podobne efekty dały też badania prowadzone w Wielkiej Brytanii, gdzie 86 proc. pracowników pozostało w trybie skróconego czasu pracy.

Źródło: Newseria Biznes

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! 

 

Komentarze

Powiązane

Redakcja Garaże zaskakująco drogie

Garaże zaskakująco drogie Garaże zaskakująco drogie

Ceny garaży wciąż idą w górę. Choć w dużych miastach przekraczają nawet 10 tys. zł za metr kwadratowy, chętnych nie brakuje.

Ceny garaży wciąż idą w górę. Choć w dużych miastach przekraczają nawet 10 tys. zł za metr kwadratowy, chętnych nie brakuje.

Redakcja news Deweloperzy oczekują zmian legislacyjnych

Deweloperzy oczekują zmian legislacyjnych Deweloperzy oczekują zmian legislacyjnych

Deweloperzy liczą na zmiany legislacyjne m.in. w zakresie dostępności gruntów oraz miejsc parkingowych w inwestycjach mieszkaniowych.

Deweloperzy liczą na zmiany legislacyjne m.in. w zakresie dostępności gruntów oraz miejsc parkingowych w inwestycjach mieszkaniowych.

Redakcja news Rozporządzenie o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce nie zacznie obowiązywać 1 kwietnia

Rozporządzenie o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce nie zacznie obowiązywać 1 kwietnia Rozporządzenie o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce nie zacznie obowiązywać 1 kwietnia

Wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki poinformował, że rozporządzenie ws. warunków, jakim mają odpowiadać budynki i ich usytuowanie nie wejdzie w życie 1 kwietnia, jak planowano.

Wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki poinformował, że rozporządzenie ws. warunków, jakim mają odpowiadać budynki i ich usytuowanie nie wejdzie w życie 1 kwietnia, jak planowano.

Redakcja news PRZRS zaprasza na kwietniową konferencję spółdzielczą

PRZRS zaprasza na kwietniową konferencję spółdzielczą PRZRS zaprasza na kwietniową konferencję spółdzielczą

Pomorski Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni zaprasza na konferencję spółdzielczą, która odbędzie się 11–12 kwietnia 2024 r. w Gniewinie. Tematem przewodnim wydarzenia będą wystąpienia publiczne –...

Pomorski Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni zaprasza na konferencję spółdzielczą, która odbędzie się 11–12 kwietnia 2024 r. w Gniewinie. Tematem przewodnim wydarzenia będą wystąpienia publiczne – komunikacja w kryzysie.

Redakcja news Zielone biurowce to perspektywa kilku lat

Zielone biurowce to perspektywa kilku lat Zielone biurowce to perspektywa kilku lat

Z przeprowadzonych badań wynika, że zielone biura wpływają na wzrost wydajności pracowników. Osoby pracujące w takich budynkach i przestrzeniach deklarują lepsze samopoczucie oraz zadowolenie z wykonywanej...

Z przeprowadzonych badań wynika, że zielone biura wpływają na wzrost wydajności pracowników. Osoby pracujące w takich budynkach i przestrzeniach deklarują lepsze samopoczucie oraz zadowolenie z wykonywanej pracy.

Redakcja news Kredyt mieszkaniowy #naStart – znamy więcej szczegółów

Kredyt mieszkaniowy #naStart – znamy więcej szczegółów Kredyt mieszkaniowy #naStart – znamy więcej szczegółów

Projekt ustawy o „kredycie mieszkaniowym #naStart” wpisano do wykazu prac legislacyjnych. Rząd ma się nim zająć w drugim kwartale 2024 r.

Projekt ustawy o „kredycie mieszkaniowym #naStart” wpisano do wykazu prac legislacyjnych. Rząd ma się nim zająć w drugim kwartale 2024 r.

Redakcja news MRiT: Nowy termin wejścia w życie rozporządzenia o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce

MRiT: Nowy termin wejścia w życie rozporządzenia o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce MRiT: Nowy termin wejścia w życie rozporządzenia o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ustosunkowało się do postulatów m.in. jednostek samorządu terytorialnego o przesunięcie terminu wejścia w życie rozporządzenia o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ustosunkowało się do postulatów m.in. jednostek samorządu terytorialnego o przesunięcie terminu wejścia w życie rozporządzenia o przeciwdziałaniu tzw. patodeweloperce.

Redakcja news Dyrektywa EPBD – jak wpłynie na rynek najmu?

Dyrektywa EPBD – jak wpłynie na rynek najmu? Dyrektywa EPBD – jak wpłynie na rynek najmu?

Przyjęcie przez Europarlament nowelizacji dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive – EPBD) to jedna z ważniejszych zmian dla całego rynku mieszkaniowego.

Przyjęcie przez Europarlament nowelizacji dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive – EPBD) to jedna z ważniejszych zmian dla całego rynku mieszkaniowego.

Redakcja news Na co dziś stawiają osoby kupujące mieszkanie?

Na co dziś stawiają osoby kupujące mieszkanie? Na co dziś stawiają osoby kupujące mieszkanie?

Co decyduje o wyborze konkretnego mieszkania? Jakie czynniki są kluczowe dla kupujących? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne są najbardziej cenione przez nabywców?

Co decyduje o wyborze konkretnego mieszkania? Jakie czynniki są kluczowe dla kupujących? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne są najbardziej cenione przez nabywców?

Redakcja news Dostępność mieszkań – w którym europejskim mieście jest najgorzej?

Dostępność mieszkań – w którym europejskim mieście jest najgorzej? Dostępność mieszkań – w którym europejskim mieście jest najgorzej?

Praga, stolica Czech, to miasto w Europie, które zmaga się z największymi trudnościami w zakresie dostępności mieszkań.

Praga, stolica Czech, to miasto w Europie, które zmaga się z największymi trudnościami w zakresie dostępności mieszkań.

Redakcja news MKiŚ: ceny energii od lipca 2024 na poziomie akceptowalnym przez większość

MKiŚ: ceny energii od lipca 2024 na poziomie akceptowalnym przez większość MKiŚ: ceny energii od lipca 2024 na poziomie akceptowalnym przez większość

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) chce, aby ceny energii w drugiej połowie 2024 r. kształtowały się na poziomie akceptowalnym przez większość społeczeństwa – informuje wiceminister klimatu Miłosz...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) chce, aby ceny energii w drugiej połowie 2024 r. kształtowały się na poziomie akceptowalnym przez większość społeczeństwa – informuje wiceminister klimatu Miłosz Motyka.

Redakcja news Najem instytucjonalny – rozwiązanie na obecne czasy?

Najem instytucjonalny – rozwiązanie na obecne czasy? Najem instytucjonalny – rozwiązanie na obecne czasy?

Najem instytucjonalny (Private Rented Sector – PRS) to dość nowa forma najmu na polskim rynku mieszkaniowym. Dla wielu jeszcze model PRS jest niezrozumiały lub wątpliwy.

Najem instytucjonalny (Private Rented Sector – PRS) to dość nowa forma najmu na polskim rynku mieszkaniowym. Dla wielu jeszcze model PRS jest niezrozumiały lub wątpliwy.

Redakcja news Na rynku najmu brakuje dużych mieszkań

Na rynku najmu brakuje dużych mieszkań Na rynku najmu brakuje dużych mieszkań

Z danych serwisu Otodom wynika, że od początku 2024 przybywa ofert mieszkań na wynajem.

Z danych serwisu Otodom wynika, że od początku 2024 przybywa ofert mieszkań na wynajem.

Redakcja news Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor”

Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor” Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor”

Spółdzielnia będzie budować mieszkania dla obecnych i przyszłych pracowników firmy „Tabor”. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za cztery lata.

Spółdzielnia będzie budować mieszkania dla obecnych i przyszłych pracowników firmy „Tabor”. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za cztery lata.

Redakcja news Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB

Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB

Zapraszamy na szkolenie „Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów, w tym przewodów kominowych, oraz zasady wpisów do KOB”, które już 17 kwietnia poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Zapraszamy na szkolenie „Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów, w tym przewodów kominowych, oraz zasady wpisów do KOB”, które już 17 kwietnia poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Redakcja news Procedury administracyjne i koszty – główne wyzwania deweloperów

Procedury administracyjne i koszty – główne wyzwania deweloperów Procedury administracyjne i koszty – główne wyzwania deweloperów

Długie procedury administracyjne, koszty realizacji projektów oraz wzrost problemów nabywców z otrzymaniem finansowania – to główne wyzwania dla deweloperów w 2024.

Długie procedury administracyjne, koszty realizacji projektów oraz wzrost problemów nabywców z otrzymaniem finansowania – to główne wyzwania dla deweloperów w 2024.

Redakcja news Ponad 1/3 gospodarstw domowych w Polsce w luce czynszowej

Ponad 1/3 gospodarstw domowych w Polsce w luce czynszowej Ponad 1/3 gospodarstw domowych w Polsce w luce czynszowej

Aż 35 proc. Polek i Polaków mieszka w lokalach niedostosowanych do swoich potrzeb – wynika z raportu Polityki Insight i PFR Nieruchomości S.A.

Aż 35 proc. Polek i Polaków mieszka w lokalach niedostosowanych do swoich potrzeb – wynika z raportu Polityki Insight i PFR Nieruchomości S.A.

Redakcja Powstał Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości

Powstał Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości Powstał Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości

6 marca 2024 roku ukonstytuował się Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości, w którym skupili się posłowie i senatorowie zainteresowani problematyką spółdzielczą.

6 marca 2024 roku ukonstytuował się Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości, w którym skupili się posłowie i senatorowie zainteresowani problematyką spółdzielczą.

Redakcja news Umorzenie przez potrącenie

Umorzenie przez potrącenie Umorzenie przez potrącenie

Sąd Najwyższy dopuścił umorzenie przez potrącenie wierzytelności, przysługującej spółdzielni mieszkaniowej z tytułu wpłat na fundusz remontowy.

Sąd Najwyższy dopuścił umorzenie przez potrącenie wierzytelności, przysługującej spółdzielni mieszkaniowej z tytułu wpłat na fundusz remontowy.

Sabina Augustynowicz Rynek mieszkaniowy w Polsce – fakty i mity

Rynek mieszkaniowy w Polsce – fakty i mity Rynek mieszkaniowy w Polsce – fakty i mity

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Pracodawców rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiono raport „Rynek mieszkaniowy w Polsce. Przekonania i rzeczywistość”.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Pracodawców rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiono raport „Rynek mieszkaniowy w Polsce. Przekonania i rzeczywistość”.

Redakcja news Zapowiedź zmian w prawie energetycznym

Zapowiedź zmian w prawie energetycznym Zapowiedź zmian w prawie energetycznym

Rząd jeszcze w II kwartale 2024 r. planuje nowelizację Prawa energetycznego. Celem jest regulacja rynku wodoru.

Rząd jeszcze w II kwartale 2024 r. planuje nowelizację Prawa energetycznego. Celem jest regulacja rynku wodoru.

Redakcja news Zarządcy nieruchomości komercyjnych sprawdzają najemców

Zarządcy nieruchomości komercyjnych sprawdzają najemców Zarządcy nieruchomości komercyjnych sprawdzają najemców

Właściciele biur, powierzchni handlowych, magazynów, hal produkcyjnych i innych obiektów służących do prowadzenia działalności gospodarczej, coraz częściej sprawdzają swoich potencjalnych klientów.

Właściciele biur, powierzchni handlowych, magazynów, hal produkcyjnych i innych obiektów służących do prowadzenia działalności gospodarczej, coraz częściej sprawdzają swoich potencjalnych klientów.

Redakcja news Budownictwo czynszowe w miastach wojewódzkich

Budownictwo czynszowe w miastach wojewódzkich Budownictwo czynszowe w miastach wojewódzkich

Zapewnienie dachu nad głową rodzinom o niskich dochodach jest ustawowym obowiązkiem gminy.

Zapewnienie dachu nad głową rodzinom o niskich dochodach jest ustawowym obowiązkiem gminy.

Redakcja news Decyzja RPP ws. stóp procentowych [kwiecień 2024]

Decyzja RPP ws. stóp procentowych [kwiecień 2024] Decyzja RPP ws. stóp procentowych [kwiecień 2024]

W dniach 3-4 kwietnia 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

W dniach 3-4 kwietnia 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu? Jak zachować estetykę śmietników na osiedlu?

Jak otworzyć bramę telefonem?

Jak otworzyć bramę telefonem? Jak otworzyć bramę telefonem?

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.