CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Inkasencki system odczytu wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania

 PIAS-KAN SP. Z O.O.  |  13.05.2019  |  3
PIAS-KAN Sp. z o.o.

Inkasencki sposób zbierania danych polega na automatycznym odbieraniu sygnału radiowego z urządzeń pomiarowych przez inkasenta wyposażonego w terminal mobilny z interfejsem Bluetooth oraz moduł komunikacyjny APT-Verti-1, który przemieszcza się od budynku do budynku pieszo (system walk-by) bądź samochodem (system drive-by) po określonej trasie.

Odczyt danych pomiarowych z wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania prowadzony jest z zewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, dzięki wykorzystaniu darmowego pasma IMS 868 MHz i protokołu Wireless M-Bus. Pojedynczy odczyt trwa ułamki sekundy i odbywa się bez bezpośredniego kontaktu urządzenia odczytującego z modułem radiowym urządzenia pomiarowego. W przypadku budynków wielokondygnacyjnych może zaistnieć potrzeba przemieszczenia się inkasenta na poziomy pośrednie celem odczytu urządzeń z kondygnacji najwyższych. Skontaktuj się ze specjalistami firmy Pias-Kan >>

Po zakończeniu odczytów dane pomiarowe poprzez złącze USB transferowane są do PC administratora, gdzie są gromadzone, a następnie konwertowane na formaty obsługiwane przez typowe programy rozliczeniowe.

Masz pytania dotyczące opomiarowania wody i ścieków?
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym konsultantem
 

606 323 946

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii transmisji danych system AMR zapewnia wysoką skuteczność w zakresie zdalnego odczytu wskazań wielu urządzeń pomiarowych z oferty firmy Pias-Kan.

System inkasencki to korzyści dla mieszkańców

Bezpieczeństwo

Lokatorzy nie są narażeni na zagrożenia związane z wpuszczaniem niepowołanej, obcej osoby do swojego domu, co jest bardzo istotne w przypadku osób starszych.

 

Obniżenie dopłat do wody

Niemalże równoczesny odczyt radiowy wodomierza głównego i wodomierzy mieszkaniowych oraz odpowiedni stan tych urządzeń, ich rodzaj i sposób montażu, a także terminowa legalizacja mają bardzo duży wpływ na znaczące zmniejszenie różnicy w bilansie wskazań wodomierzy, a tym samym obniżenie opłat dodatkowych doliczanych do faktury.

 

Rzeczywiste rozliczenia

Automatyczne pozyskiwanie danych odczytowych umożliwia naliczanie opłaty za media na podstawie faktycznego zużycia, a nie na obliczeniach szacunkowych.

 

Większa prywatność

System zdalnego odczytu eliminuje konieczność fizycznego dostępu do urządzeń pomiarowych w celu spisania stanów liczydła. Lokatorzy nie muszą już oczekiwać na przybycie pracownika spółdzielni, dostosowywać swoich planów do terminu wizyty.

Wdrożenie systemu inkasenckiego to korzyści również dla administratora

 

Znaczna redukcja kosztów

System minimalizuje liczbę inkasentów oraz ogranicza możliwość wystąpienia pomyłek związanych z czynnikiem ludzkim, powstających na etapie manualnego spisywania stanów liczników, jak i przy wprowadzaniu danych do systemu komputerowego. Tym samym zastosowanie Systemu Inkasenckiego obniża koszty odczytów i tworzenia baz danych.

 

Bezpieczeństwo

Optyczny odczyt przepływu z mechanizmów zliczających wodomierzy jest całkowicie odporny na działanie zewnętrznego pola magnetycznego. Dzięki możliwości ustawienia alarmów takich jak np.: zdjęcie nakładki z wodomierza, brak przepływu, przepływ wsteczny, przyłożenie magnesu itp. zarządcy są informowani o nieprawidłowościach w eksploatacji urządzenia pomiarowego, co gwarantuje zabezpieczenie przed nadużyciami. Dodatkowo w celu zapewnienia poufności danych pomiarowych, transmisje radiowe zabezpieczone są algorytmem szyfrującym.

 

Pełna kontrola

System umożliwia dokładny monitoring i kontrolę wielkości wskazań oraz terminów legalizacji urządzeń zamontowanych w lokalach mieszkalnych oraz odczytów wodomierzy i ciepłomierzy głównych, lokalnego dostawcy wody i ciepła. Omawiane urządzenia pomiarowe konstrukcyjnie przystosowane są do montażu nakładek bądź modułów radiowych bez naruszenia ich cech legalizacyjnych.

 

Oszczędność czasu

Do tej pory odczytywanie stanu liczników było niezwykle czasochłonne. Bezprzewodowy system odczytu AMR gwarantuje dużą swobodę w wyborze terminu i zakresu odczytywanych danych, odczyt odbywa się automatycznie i wystarcza kilka godzin, by ze średniej wielkości osiedla pobrać dane o stanie liczników i wprowadzić je do komputera. Można zapomnieć o sytuacji, kiedy to inkasent starał się wielokrotnie i bezskutecznie dostać do czyjegoś mieszkania w celu odczytu urządzeń pomiarowych.

 

Odczyt trudno dostępnych urządzeń

Dzięki zastosowaniu transmisji radiowej i braku konieczności fizycznego dostępu do urządzenia możliwe jest dokonanie odczytu urządzeń w lokalizacjach z utrudnionym dostępem np. studzienki wodomierzowe zalewane wodą gruntowa lub opadową czy pustostany.

 

System modułowy

System Inkasencki można łatwo rozbudować w trakcie eksploatacji, według potrzeb i możliwości zarządcy. Dodanie urządzeń transmisji danych (retransmiterów, koncentratorów danych, serwera i stosownego oprogramowania) pozwala na przekształcenie systemu inkasenckiego w system stacjonarnego odczytu.

 

Zautomatyzuj rozliczanie. To proste!

Automatyzacja PIAS-KAN

Dowiedz się więcej bezpośrednio u naszego konsultanta. Zadzwoń pod numer 606 323 946.

Wykorzystaj telefon lub tablet z systemem Android

Terminal inkasencki składa się z urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android, na którym zainstalowane jest oprogramowanie INKASOID, oraz z modułu komunikacyjnego APT-Verti-1, który łączy się z urządzeniem mobilnym, wykorzystując standard Bluetooth. Moduł komunikacyjny APT-Verti-1 nasłuchuje i odbiera ramki radiowe pochodzące z urządzeń pomiarowych w trybie transmisji spontanicznej T1. Natomiast aplikacja inkasencka przyporządkowuje numer urządzenia pomiarowego do odpowiadającej pozycji w bazie danych i zapisuje odczyt licznika. Przy zastosowaniu kart pamięci, ilość zapisanych wskazań jest praktycznie nieograniczona. Oprogramowanie umożliwia wygodny odczyt danych, który w pełni integruje się z funkcjonującym oprogramowaniem rozliczeniowym. Poznaj inne rozwiązania firmy Pias-Kan >>

PIAS-KAN

Zarządzaj odczytami dzięki oprogramowaniu Inkasent

Oprogramowanie INKASENT może zostać zainstalowane na każdym stacjonarnym lub przenośnym komputerze klasy PC pracującym w systemie Windows: 7; 8;10.

Oprogramowanie pozwala na:PIAS-KAN

  • tworzenie bazy danych wodomierzy, wraz z trasami inkasenckimi,
  • tworzenie ustawień profilu, co umożliwia zaprogramowanie funkcjonalności systemu zgodnie z oczekiwaniami użytkownika,
  • wprowadzenie dowolnych komentarzy przypisanych danemu wodomierzowi,
  • tworzenie raportów dotyczących historii wskazań zużycia wody z jednego miesiąca,
  • eksport danych w postaci powszechnie używanego formatu *txt lub *csv.

 

pias-kan certyfikat pas-kan certyfikat 

PIAS-KAN Sp. z o.o.
Al. Prymasa Tysiąclecia 78 D

01-424 Warszawa
tel./fax (022) 877 00 21, 837 40 60, 836 91 99

www.piaskan.pl

 

Komentarze

(1)
Amator | 17.06.2019, 12:04
Nasz zakład wodociągów stosuje to rozwiązanie mogę tylko polecić takie rozwiązanie ponieważ jest mało absorbujące i na pewno stanowi nie małe ułatwienie dla samego dostawcy
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 16991|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12051|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl