Artykuł sponsorowany

Awaria kanalizacji w bloku mieszkalnym – co robić?

Usuwanie awarii metodą natryskową
Usuwanie awarii metodą natryskową
Szott

Awarie kanalizacji dzielimy na dwie podstawowe grupy: zapchanie kanalizacji i nieszczelność kanalizacji. Obie są równie nieprzyjemne w skutkach i mogą prowadzić do zalania mieszkań. Ale obu im można zapobiegać poprzez właściwe użytkowanie i regularne przeglądy instalacji sanitarnej.

Niedrożność kanalizacji powstaje na skutek ograniczenia przepustowości rury. Odkładające się w niej zanieczyszczenia zmniejszają stopniowo średnicę rury prowadząc w końcu do całkowitego zamknięcia jej światła.

Do zapchania się rury kanalizacyjnej bądź spustowej może także dojść w wyniku dostania się do niej przedmiotów takich, jak gałęzie czy kamienie, które stanowić będą zaporę dla napływających zanieczyszczeń.

W obu przypadkach dochodzi do znacznego bądź całkowitego zmniejszenia przepustowości, a dalej do wydostania się zanieczyszczeń na zewnątrz rury. Jeśli tylko zaobserwujemy wydostawanie się zanieczyszczeń poza instalację kanalizacyjną należy bezzwłocznie zacząć działać. Najskuteczniejszą metodą udrożniania rur jest czyszczenie mechaniczne. Polega ona na wprowadzeniu do instalacji przewodów zakończonych łańcuchami, które torują drogę usuwając przeszkody i osadzające się na ścianach rur zanieczyszczenia. Zaletą tej metody jest duży zasięg przewodów. Jest to istotne zwłaszcza tam, gdzie mamy utrudniony dostęp do rury kanalizacyjnej bądź zator zrobił się w znaczniej odległości do rewizji / miejsca dostępu.

szott usuwanie awarii szott - usuwanie awarii 

 

Niedrożność kanalizacji może być także efektem jej złego zaprojektowania. Zbyt duża ilość kolan oraz złe spadki mogą przyczyniać się do częstszego zatykania się rur kanalizacyjnych. Najskuteczniejszą metodą walki z zatykaniem się rur są regularne ich przeglądy oraz systematyczne czyszczenie.

Drugą najpoważniejszą awarią systemu kanalizacyjnego jest jego nieszczelność. Pęknięcie rury kanalizacyjnej, dziura, szczelina mogą także skutkować wydostawaniem się nieczystości poza system kanalizacyjny. Nieszczelny odcinek należy wymienić jak najszybciej, ponieważ oprócz niszczenia ścian budynku, wydobywające się z rury nieczystości są szkodliwe dla zdrowia mieszkańców. Jeśli nie chcemy narażać mieszkańców na uciążliwości związane z remontem, możemy przeprowadzić bezinwazyjną naprawę rury kanalizacyjnej metodą natryskową. Jest to metoda nowa na naszym rynku, choć w Europie zachodniej stosuje się ją od wielu lat. Polega na nanoszeniu na wewnętrzną stronę rur kanalizacyjnych nowej, trwałej powłoki, która przedłuża ich żywotność o kolejnych 25 lat.

szott usuwanie awarii  

 

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych składa się w 3 etapów:

 

Czyszczenie

Odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Osady, rdza i brud usuwane są mechanicznie. Dzięki zastosowaniu tej techniki mamy stuprocentową pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Podczas czyszczenia rury są wielokrotnie płukane wodą i monitorowane za pomocą kamery TV. Nie wykorzystuje się tutaj środków chemicznych, a cały proces jest bezpieczny  i przyjazny dla środowiska.

Suszenie

Rury, na które nakłada się materiał muszą być suche. Stwarza to konieczność wyłączenia wody w rewitalizowanej rurze oraz poinformowanie obecnych w domach lokatorów, aby nie korzystali z wc, umywalek i zlewu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie czasu, gdy lokatorzy są poza domem. Na tym etapie również korzysta się z kamery, by ocenić czy rura jest wystarczająca sucha. Jeśli tak, przechodzi się do kolejnego, ostatniego już etapu. Czytaj więcej o metodzie >>

Realizacja Szott w Warszawie Warszawa- realizacja Zlecenie w budynku w Warszawie


Nakładanie materiału

Materiał nakładany jest za pomocą wałków elektrycznych zakończonych głowicą natryskową. Jest to niezwykle trwała substancja stworzona specjalnie po to, by sprostać naprawom rur kanalizacyjnych. Dzięki jej właściwościom możliwe jest stworzenie wewnętrznej, nowej, śliskiej rury na bazie starych struktur.

Nakładana warstwa materiału jest na tyle cienka, że nie zwęża w znaczny sposób średnicy rewitalizowanych rur, a specjalny sprzęt pozwala na położenie powłoki bez tworzenia się progów. Dzięki zastosowaniu tej metody można bezinwazyjnie naprawić rurę kanalizacyjną, nie narażając mieszkańców na remont, kucie ścian i niszczenie łazienek. Sprawna ekipa upora się z taką awarią w ciągu 2-3 godzin.

Zobacz film z nakładania polimeru

 

 

 


SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

 

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

 

[uszczelnianie pionu kanalizacyjnego, metoda natryskowa, artykuł sponsorowany. kanalizacja, uszczelnianie rur, naprawa rur, szott, awaria kanalizacji]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl