Artykuł sponsorowany

Sieć gazowa LPG - bezobsługowy i wydajny system grzewczy

Jedno zmartwienie mniej dla właściciela i zarządcy
 Gaspol S.A.  |  01.10.2020  |  3
Sieć gazowa LPG - bezobsługowy i wydajny system grzewczy
Sieć gazowa LPG - bezobsługowy i wydajny system grzewczy
Gaspol S.A.

Jednym z zadań właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych jest zapewnienie mieszkańcom ogrzewania. Tam, gdzie to możliwe stosuje się ciepło systemowe lub gaz ziemny. Co zrobić, kiedy nie ma dostępu do żadnego z tych źródeł lub budowa sieci gazu ziemnego opóźnia się? Jednym z rozwiązań jest system grzewczy oparty na sieciach gazowych zasilanych gazem płynnym (LPG). Zapewni mieszkańcom nie tylko ciepło, ale posłuży do przygotowania ciepłej wody użytkowej i zasili kuchenki gazowe. Prekursorem tego rozwiązania jest GASPOL. W 2007r. firma jako pierwsza wybudowała sieć gazową LPG, a do dzisiaj powstało już kilkaset tego typu inwestycji na terenie całej Polski

 

Minimum zaangażowania po stronie inwestora i kompleksowa realizacja inwestycji

Zakres usług jest ustalany indywidualnie z głównym inwestorem. GASPOL oprócz wykonania instalacji i dostaw gazu może pomóc inwestorowi w realizacji formalności związanych z budową instalacji, m.in. projektu i uzgodnienia sieci gazowej wraz z przyłączami i wewnętrzną instalacją gazową oraz uzyskanie prawomocnej decyzji administracyjnej na budowę sieci gazowej.

Multizastosowanie - jedno źródło energii do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i gotowania

Dzięki jednemu źródłu energii zaspakajane zostają trzy potrzeby energetyczne mieszkańców: ogrzewanie lokalu, przygotowanie ciepłej wody i gaz do kuchenki. Opłaty za te wszystkie usługi są uwzględnione na jednej fakturze na podstawie faktycznego, a nie prognozowanego zużycia paliwa. Sprawdź >>

Minimum zaangażowania właściciela/zarządcy w zarządzanie ciepłem

Użytkownik decyduje, kiedy chce korzystać z ogrzewania i jaką temperaturę chce osiągnąć. Nie ma potrzeby organizowania rozpoczęcia i zakończenia sezonu grzewczego. Instalacja jest całkowicie bezobsługowa i w każdym czasie gotowa do funkcjonowania. Dzięki montażowi urządzenia do zdalnego monitorowania poziomu paliwa w zbiornikach, GASPOL powiadamia zarządcę o konieczności uzupełnienia paliwa i uzgadnia termin dostawy gazu.

Rozliczanie ciepła i windykacja należności przechodzą na GASPOL

Rozliczenia za ciepło są prowadzone bezpośrednio z użytkownikiem lokalu. Poprzez montaż gazomierza wyposażonego w tzw. system telemetryczny GASPOL otrzymuje informację o rzeczywistym zużyciu gazu w danym lokalu. Na tej podstawie co miesiąc dla każdego lokalu jest wystawiany odrębny rachunek za faktyczne zużycie gazu. Płatności faktur są egzekwowane przez GASPOL. W przypadku nieregulowania przez lokatora należności GASPOL ma prawo odciąć dostęp do gazu dłużnikowi, ale dzieje się to bez negatywnych konsekwencji dla pozostałych lokatorów. Dowiedz się więcej >>

Oszczędność przestrzeni

Zaletą LPG jest lokalizacja zbiornika z paliwem poza budynkiem. Nie ma zatem konieczności przeznaczania odrębnego pomieszczenia na kotłownię lub organizowania miejsca na składowanie opału. W zależności od infrastruktury osiedla jest możliwość zastosowania jednego zbiornika lub kilku zbiorników do więcej niż jednego budynku. Oprócz zbiorników naziemnych są stosowane zbiorniki podziemne, praktycznie niewidoczne po zagospodarowaniu terenu.

Broszura Gaspol

Możliwość dofinansowania budowy instalacji LPG

GASPOL jest w stanie udzielić inwestorowi rabatu na wykonanie instalacji nawet do 100% wartości inwestycji pod warunkiem zobowiązań zakupowych na gaz. W obiektach, które wymagają modernizacji starej kotłowni, warto sprawdzić dostępność dotacji na termomodernizację. W ramach walki ze smogiem również coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego oferuje finansowanie wymiany źródła ciepła na niskoemisyjne. Są też banki, które oferują spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym kredyty inwestycyjne na bardzo preferencyjnych warunkach.

Rozwiązanie pregazyfikacyjne

GASPOL wykonuje instalację w standardzie dostosowanym do gazu ziemnego. Po uzyskaniu możliwości podpięcia się do gazu ziemnego z sieci instalacja jest wykorzystywana do przesyłu gazu ziemnego. Eliminuje to przestoje w dostępie do energii. Właściciel czy zarządca nie musi się też martwić niepotrzebnymi zbiornikami LPG, ponieważ są one zabierane przez GASPOL.

Bezpieczeństwo

GASPOL buduje instalacje zgodne z wymogami prawa i z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Zapewnia 24-godzinny serwis instalacji.

Zastosowanie LPG w budownictwie wielorodzinnym to nie tylko czyste, komfortowe i ekonomiczne źródło ciepła dla mieszkańców. Instalacja na gaz płynny zdecydowanie redukuje zaangażowanie właściciela czy zarządcy w należyte utrzymanie nieruchomości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat instalacji zasilanych gazem płynnym (LPG), skontaktuj się z firmą GASPOL. Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania pod numerem telefonu: 606 800 400 lub za pośrednictwem formularza na naszej stronie >>

GASPOL S.A.

00-175 Warszawa
al. Jana Pawła II 80
Infolinia: 606 800 400


www.gaspol.pl

 

[gaspol,gaz płynny,ochrona środowiska,działania antysmogowe,paliwo gazowe,lpg,miasto bez smogu, artykuł sponsorowany]

Pliki do pobrania

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
3/2021

Aktualny numer:

Administrator 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - SRK N szansą dla rynku
  • - Koszty zarządu nieruchomością wspólną
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 22934|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 13024|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl