Artykuł sponsorowany

Przecieki w rurach kanalizacyjnych. Jak je szybko wykryć?

Jeden z najbardziej nieprzyjemnych tematów dla zarządcy nieruchomości – przeciek w rurze kanalizacyjnej. Jak można go szybko wykryć i czy jest możliwa naprawa rury kanalizacyjnej bez wykuwania jej?

Gdy pojawia się problem mokrej ściany bądź podłogi należy zastanowić się czy nie jest to spowodowane nieszczelnością w rurze biegnącej w ścianie lub pod posadzką. Aby sprawdzić czy pojawiła się nieszczelność możemy zakręcić wszystkie kurki i spojrzeć na licznik. Jeśli wody ubywa mimo, że nigdzie nie jest odkręcona, oznacza to, że gdzieś pojawiła się szczelina bądź dziura, przez którą ucieka. Następnym krokiem jest znalezienie miejsca nieszczelności. W tym celu przeprowadza się monitoring kanalizacji. Jest to działanie bezinwazyjne, nie angażujące mieszkańców, nie wymagające dużych nakładów czasu.

Monitoring przeprowadza się z dachu, mieszkań lub z rewizji w zależności od tego, jakie rury chcemy skontrolować. Film z monitoringu jest nagrywany na płytę CD. Dzięki inspekcji kamerą możemy nie tylko wykryć miejsce przecieku, ale także zweryfikować stan techniczny całej instalacji sanitarnej  pod względem szczelności i przepustowości – sprawdzamy czy nie mają pęknięć, ubytków, jak bardzo są zanieczyszczone i czy są zagrożone powstaniem w najbliższej przyszłości zatoru.

Monitoring rur - Szott Monitoring rur - Szott monitoring - Szott

 

Gdy już mamy zlokalizowaną nieszczelność stajemy przed decyzją czy wymieniamy nieszczelny fragment rury na nowy czy naprawiamy metodą bezinwazyjną. Przewaga tej drugiej wydaje się bezsporna. Brak konieczności kucia ścian czy podłóg to mniejsze nakłady czasu i pracy. Wybierając natryskową metodę naprawy rury kanalizacyjnej możemy się spodziewać, że cały proces naprawczy zajmie jedynie kilka godzin. Na czym polega ta metoda?

Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych składa się w 3 etapów:

1)      Czyszczenie

Odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Osady, rdza i brud usuwane są mechanicznie. Dzięki zastosowaniu tej techniki mamy stuprocentową pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Podczas czyszczenia rura jest wielokrotnie płukana wodą i monitorowana za pomocą kamery TV. Nie wykorzystuje się tutaj środków chemicznych, a cały proces jest bezpieczny  i przyjazny dla środowiska.

2)      Suszenie

Rura, którą będziemy uszczelniać, musi być sucha. Stwarza to konieczność wyłączenia wody w naprawianej rurze oraz poinformowanie obecnych w domach lokatorów, aby nie korzystali z wc, umywalek i zlewu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie czasu, gdy lokatorzy są poza domem. Na tym etapie również korzysta się z kamery, by ocenić czy rura jest wystarczająca sucha. Jeśli tak, przechodzi się do kolejnego, ostatniego już etapu.

3)      Nakładanie materiału

Materiał nakładany jest za pomocą wałków elektrycznych zakończonych głowicą natryskową. Jest to niezwykle trwała substancja stworzona specjalnie po to, by sprostać naprawom rur kanalizacyjnych. Dzięki jej właściwościom możliwe jest stworzenie wewnętrznej, nowej, śliskiej rury na bazie starych struktur. Nakładana warstwa jest na tyle cienka, że nie zwęża w znaczny sposób średnicy naprawianych rur, a specjalny sprzęt pozwala na położenie powłoki bez tworzenia się progów.

Czytaj więcej o metodzie >>

monitoring kanalizacji - Szott Monitoring kanalizacji Szott Metoda natryskowa Szott

 

Natryskowa metoda rewitalizacji rur kanalizacyjnych jest metodą nową na naszym rynku, choć w Europie zachodniej stosuje się ją od wielu lat. Polega na nanoszeniu na wewnętrzną stronę rur kanalizacyjnych nowej, trwałej powłoki, która przedłuża ich żywotność o kolejnych 25 lat. Metoda ta jest wygodna, szybka i nie zakłóca normalnego funkcjonowania budynku.

Przecieki, które zlikwidowaliśmy – przykłady:

Józefów, Ośrodek Sportu i Rekreacji

Szott - realizacja w Józefowie Szott - realizacja Józefów Szott - realizacja Józefów

 

Warszawa, ul. Andersena oraz ul. Kostrzewskiego

Realizacja w Warszawie Realizacja w Warszawie

Szott - realizacja w Warszawie

 

Warszawa, ul. Pirenejska

Realizacja Szott -Warszawa, Pirenejska Realizajca na Pirenejskiej, Warszawa Realizajca na Pirenejskiej, Warszawa  Realizacja na Pirenejskiej, Warszawa

 

Skontaktuj się z nami i wypróbuj nasze rozwiązania >>

 


SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

 

Przeczytaj również:

Renowacja czy wymiana pionów kanalizacyjnych w budynku wielorodzinnym – co lepsze? >>

Nieszczelna rura w ścianie budynku – co robić, aby nie kuć? >>

Zniszczone rury spustowe – co poradzić? >>

Co warto wiedzieć o natryskowej metodzie renowacji rur kanalizacyjnych >>

Przegląd sieci kanalizacyjnej w budynku – kiedy i po co? >>

Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej? >>

Jak uszczelnić pion kanalizacyjny? >>

Uszkodzone rury kanalizacyjne - co robić? >>

Konieczność wymiany instalacji kanalizacyjnej w bloku >>

Czyszczenie, udrażnianie oraz ocena stanu technicznego kanalizacji>>

Awarie kanalizacji w budynkach mieszkalnych a naprawa metodą natryskową >> 

Uszkodzona rura kanalizacyjna? Naprawimy ją w kilka godzin - bez kucia ścian i bez remontu >>

Czyszczenie rur kanalizacyjnych – kiedy, jak i po co? >>

 

[uszczelnianie pionu kanalizacyjnego, metoda natryskowa, artykuł sponsorowany. kanalizacja, uszczelnianie rur, naprawa rur, szott, awaria kanalizacji]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12163|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11549|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl