CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Ćwierćwiecze MSPON na rynku nieruchomości

Grzegorz Maciejowski  |  28.06.2018
„To były piękne dni…” kiedy Małopol­skie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przygotowy­wało się i obchodziło swoje 25-lecie istnie­nia
„To były piękne dni…” kiedy Małopol­skie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przygotowy­wało się i obchodziło swoje 25-lecie istnie­nia
fot. Redakcja

Ćwierćwiecze na rynku nieruchomości − dwudziestopięciolecie MSPON „To były piękne dni…” kiedy Małopol­skie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przygotowy­wało się i obchodziło swoje 25-lecie istnie­nia. To święto zarówno Pośredników, jak i Zarządców – członków naszej organizacji.

Huczny jubileusz

Gdzie, jak nie pod Wawelem mogliśmy spędzać ten czas? Rozpoczęliśmy nasze święto w piątek, 18 maja br., porannym rejsem tramwajem wodnym do Tyńca. Uczestnicy, jedząc krakowskie obwarzanki, słuchali opowieści Krzysztofa Jakubow­skiego – pasjonata historii miasta Krakowa, autora wielu książek o tej tematyce, który opowiadał o nieruchomościach widocznych ze statku. Przekazał nam dawkę niewyobra­żalnej wiedzy o osobach, które były i są wła­ścicielami poszczególnych nieruchomości; a także wiedzy o historii powstania tych nieruchomości.

Dalsza część obchodów jubileuszu miała swoje miejsce w restauracji Tarasy Tyniec­kie, u podnóża klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. To tu miejsce miała część oficjalna obchodów z zaproszonymi gośćmi, przemó­wieniami i życzeniami. Wśród zaproszonych gości znalazła się wiceprezydent Miasta Krakowa − Elżbieta Koterba, która w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, przeczytała list gratulacyjny dla wszystkich zrzeszonych w MSPON. Swoją obecnością zaszczycili nas również prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości − Andrzej Piórecki, wicepre­zydent PFRN i prezes Polskiego Stowarzy­szenia Zarządców Nieruchomości − Janusz Gutowski oraz prezesi i wiceprezesi lokalnych stowarzyszeń z całego kraju. Ważnymi dla nas gośćmi byli przedstawiciele Uniwersyte­tu Ekonomicznego w Krakowie – profesoro­wie Stanisław Belniak oraz Adam Nalepka, z którymi od lat współpracujemy. Gościliśmy też delegatów zagranicznych − Danutę Hansen, przedstawiciela NAR (National As­sociation of Realtors) na Polskę oraz Donnę Wilson, przedstawiciela MORe (Mainstreet Organisation of Realtors z Chicago).

Przeczytaj również: Murarz i inżynier potrzebni od zaraz

W czasie części oficjalnej wysłuchaliśmy przemówień, opowieści o historii MSPON z czasów jego powstania, planów Stowarzy­szenia na przyszłość i ciepłych życzeń od gości składanych na ręce Prezesa Stowarzyszenia. To dla nas ogromna nobilitacja, że możemy współpracować na terenie kraju i zagranicy, że możemy mówić o sprawach rynku nieruchomości, pracy pośredników i zarządców. W drodze powrotnej do Krakowa przyj­mowaliśmy gości krakowskimi piosenkami granymi przez Aleksandra Płodzię-Koblyń­skiego, twórcę zespołu Andrusy, grającego pod pseudonimem Makino. Śmialiśmy się i śpiewaliśmy.

A wieczorem spotkaliśmy się ponownie na bankiecie MSPON w restauracji na wodzie C.C. Stefan Batory, zacumowanej u stóp Wawelu. Przemówieniom i życzeniom nie było końca, a punktem kulminacyjnym był ogromny tort, pokrojony wspólnie przez obec­nych na bankiecie Prezesów Stowarzyszenia. Goście znakomicie się bawili przy muzyce, a atrakcją wieczoru był występ i przyspieszo­ny kurs… samby. Zabawa trwała do samego rana.

Co nas najbardziej cieszy?

Cieszy nas, że tak wiele osób włączyło się w organizację przedsięwzięcia. Serdecz­nie dziękuję Zarządowi MSPON: Renacie Piechutko − za pomoc w przygotowaniach pięknego suplementu; Ryszardowi Zdanowi­czowi, Jakubie Dyrce i Marcinowi Dominowi za pomoc w organizacji, dyrektor Biura Ewelinie Wacławik, Weronice Wójcik oraz Kamilowi Pióreckiemu za zaplecze logistyczne oraz organizacyjne, Andrzejowi Pióreckiemu za pomoc i mądre rady, oraz wszystkim nie wymienionym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy tak hucznie świętować nasz jubileusz.

Zobacz także: Baza stawek podatku od nieruchomości dla poszczególnych gmin

Chcemy też podziękować za objęcie Patronatem Honorowym Wojewodę Małopol­skiego – Pana Piotra Ćwika, Prezydenta Mia­sta Krakowa – Pana Jacka Majchrowskiego, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Kra­kowie prof. UEK dr hab. – Andrzeja Chochoła oraz prezydenta PFRN – Andrzeja Pióreckiego. Dziękujemy również sponsorom: PZU oraz firmie Saga Brokers, firmie Wanta, Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy, Platformie Mieszkaniowej oraz firmie BBZ Polska. Nasze obchody zostały objęte patronatem medial­nym czasopism: „Wspólnota mieszkaniowa”, „Krajowy Rynek Nieruchomości” portalu krn. pl oraz „Administrator i Menedżer Nierucho­mości”. Dziękujemy za uwiecznienie naszej uroczystości grupie działającej pod brandem filmowanie24.pl oraz pani fotograf − Sabinie Nowak.

Jakie plany mamy na kolejne lata?

Jeśli chodzi o pośredników, to na pewno planujemy wesprzeć ich w płynnym przejściu do pracy na wyłącznościach; w planach mamy zwiększenie liczby szkoleń oraz kilka projektów, nad którymi obecnie pracujemy. Tak, ten weekend „to były piękne dni, po prostu piękne dni….”. Ja, jako nowo wybrany Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, chciałbym Wszystkim życzyć wytrwałości, cierpliwości, pogody ducha, uśmiechów, i tego byśmy razem ze sobą współpracowali. Byśmy mogli się spotkać znów za dwadzieścia pięć lat i patrzeć na to Stowarzyszenie, które sami zbudowaliśmy. Bo to Stowarzyszenie, to my!

 

[mspon, ćwierćwiecze, rynek nieruchomości, zarządcy nieruchomości, pośrednicy nieruchomości]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarządzanie nieruchomościami - centrum wiedzy Akademia Rynku Nieruchomości »

Studia dla zarządcówAkademia Rynku Nieruchomości to centrum wiedzy stworzone dla osób związanych z rynkiem nieruchomości. W ramach Akademii przygotowaliśmy dla Państwa... Czytam więcej »


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10541|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10110|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl