CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Ćwierćwiecze MSPON na rynku nieruchomości

Grzegorz Maciejowski  |  28.06.2018
„To były piękne dni…” kiedy Małopol­skie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przygotowy­wało się i obchodziło swoje 25-lecie istnie­nia
„To były piękne dni…” kiedy Małopol­skie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przygotowy­wało się i obchodziło swoje 25-lecie istnie­nia
fot. Redakcja

Ćwierćwiecze na rynku nieruchomości − dwudziestopięciolecie MSPON „To były piękne dni…” kiedy Małopol­skie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przygotowy­wało się i obchodziło swoje 25-lecie istnie­nia. To święto zarówno Pośredników, jak i Zarządców – członków naszej organizacji.

Huczny jubileusz

Gdzie, jak nie pod Wawelem mogliśmy spędzać ten czas? Rozpoczęliśmy nasze święto w piątek, 18 maja br., porannym rejsem tramwajem wodnym do Tyńca. Uczestnicy, jedząc krakowskie obwarzanki, słuchali opowieści Krzysztofa Jakubow­skiego – pasjonata historii miasta Krakowa, autora wielu książek o tej tematyce, który opowiadał o nieruchomościach widocznych ze statku. Przekazał nam dawkę niewyobra­żalnej wiedzy o osobach, które były i są wła­ścicielami poszczególnych nieruchomości; a także wiedzy o historii powstania tych nieruchomości.

Dalsza część obchodów jubileuszu miała swoje miejsce w restauracji Tarasy Tyniec­kie, u podnóża klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. To tu miejsce miała część oficjalna obchodów z zaproszonymi gośćmi, przemó­wieniami i życzeniami. Wśród zaproszonych gości znalazła się wiceprezydent Miasta Krakowa − Elżbieta Koterba, która w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, przeczytała list gratulacyjny dla wszystkich zrzeszonych w MSPON. Swoją obecnością zaszczycili nas również prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości − Andrzej Piórecki, wicepre­zydent PFRN i prezes Polskiego Stowarzy­szenia Zarządców Nieruchomości − Janusz Gutowski oraz prezesi i wiceprezesi lokalnych stowarzyszeń z całego kraju. Ważnymi dla nas gośćmi byli przedstawiciele Uniwersyte­tu Ekonomicznego w Krakowie – profesoro­wie Stanisław Belniak oraz Adam Nalepka, z którymi od lat współpracujemy. Gościliśmy też delegatów zagranicznych − Danutę Hansen, przedstawiciela NAR (National As­sociation of Realtors) na Polskę oraz Donnę Wilson, przedstawiciela MORe (Mainstreet Organisation of Realtors z Chicago).

Przeczytaj również: Murarz i inżynier potrzebni od zaraz

W czasie części oficjalnej wysłuchaliśmy przemówień, opowieści o historii MSPON z czasów jego powstania, planów Stowarzy­szenia na przyszłość i ciepłych życzeń od gości składanych na ręce Prezesa Stowarzyszenia. To dla nas ogromna nobilitacja, że możemy współpracować na terenie kraju i zagranicy, że możemy mówić o sprawach rynku nieruchomości, pracy pośredników i zarządców. W drodze powrotnej do Krakowa przyj­mowaliśmy gości krakowskimi piosenkami granymi przez Aleksandra Płodzię-Koblyń­skiego, twórcę zespołu Andrusy, grającego pod pseudonimem Makino. Śmialiśmy się i śpiewaliśmy.

A wieczorem spotkaliśmy się ponownie na bankiecie MSPON w restauracji na wodzie C.C. Stefan Batory, zacumowanej u stóp Wawelu. Przemówieniom i życzeniom nie było końca, a punktem kulminacyjnym był ogromny tort, pokrojony wspólnie przez obec­nych na bankiecie Prezesów Stowarzyszenia. Goście znakomicie się bawili przy muzyce, a atrakcją wieczoru był występ i przyspieszo­ny kurs… samby. Zabawa trwała do samego rana.

Co nas najbardziej cieszy?

Cieszy nas, że tak wiele osób włączyło się w organizację przedsięwzięcia. Serdecz­nie dziękuję Zarządowi MSPON: Renacie Piechutko − za pomoc w przygotowaniach pięknego suplementu; Ryszardowi Zdanowi­czowi, Jakubie Dyrce i Marcinowi Dominowi za pomoc w organizacji, dyrektor Biura Ewelinie Wacławik, Weronice Wójcik oraz Kamilowi Pióreckiemu za zaplecze logistyczne oraz organizacyjne, Andrzejowi Pióreckiemu za pomoc i mądre rady, oraz wszystkim nie wymienionym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy tak hucznie świętować nasz jubileusz.

Zobacz także: Baza stawek podatku od nieruchomości dla poszczególnych gmin

Chcemy też podziękować za objęcie Patronatem Honorowym Wojewodę Małopol­skiego – Pana Piotra Ćwika, Prezydenta Mia­sta Krakowa – Pana Jacka Majchrowskiego, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Kra­kowie prof. UEK dr hab. – Andrzeja Chochoła oraz prezydenta PFRN – Andrzeja Pióreckiego. Dziękujemy również sponsorom: PZU oraz firmie Saga Brokers, firmie Wanta, Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy, Platformie Mieszkaniowej oraz firmie BBZ Polska. Nasze obchody zostały objęte patronatem medial­nym czasopism: „Wspólnota mieszkaniowa”, „Krajowy Rynek Nieruchomości” portalu krn. pl oraz „Administrator i Menedżer Nierucho­mości”. Dziękujemy za uwiecznienie naszej uroczystości grupie działającej pod brandem filmowanie24.pl oraz pani fotograf − Sabinie Nowak.

Jakie plany mamy na kolejne lata?

Jeśli chodzi o pośredników, to na pewno planujemy wesprzeć ich w płynnym przejściu do pracy na wyłącznościach; w planach mamy zwiększenie liczby szkoleń oraz kilka projektów, nad którymi obecnie pracujemy. Tak, ten weekend „to były piękne dni, po prostu piękne dni….”. Ja, jako nowo wybrany Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, chciałbym Wszystkim życzyć wytrwałości, cierpliwości, pogody ducha, uśmiechów, i tego byśmy razem ze sobą współpracowali. Byśmy mogli się spotkać znów za dwadzieścia pięć lat i patrzeć na to Stowarzyszenie, które sami zbudowaliśmy. Bo to Stowarzyszenie, to my!

 

[mspon, ćwierćwiecze, rynek nieruchomości, zarządcy nieruchomości, pośrednicy nieruchomości]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10170|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl