CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Grupowe ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy – czy warto przystąpić?

Artykuł zewnętrzny
 Aplikuj.pl  |  24.07.2018
Grupowe ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy
Grupowe ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy

W dzisiejszych czasach po ubezpieczenie na życie sięga coraz więcej osób. W związku z tym firmy chętniej nawiązują współpracę z agencjami ubezpieczeniowymi i wspólnie oferują zatrudnionym grupowe ubezpieczenia na życie. Sprawdźmy więc, z czym wiąże się decyzja o przystąpieniu do takiego ubezpieczenia i czy warto się na nie zdecydować.

Charakterystyczną cechą grupowych ubezpieczeń są ujednolicone dla całej grupy poziomy składek i świadczeń. Tym samym niejednokrotnie są one bardziej atrakcyjne od indywidualnych polis. Najczęściej osobą administrującą grupowym ubezpieczeniem w danym zakładzie jest pracownik kadr. To optymalne rozwiązanie, ponieważ taka osoba jest na bieżąco z tym, kto z pracowników odchodzi z pracy czy kto został przyjęty, a dzięki temu łatwiej jest uaktualniać listę osób objętych ubezpieczeniem.

Grupowe ubezpieczenie – zakres

Ich zakres uzależniony jest od oferty ubezpieczyciela, którą zakład pracy z nim wynegocjował. Najczęściej ubezpieczenia grupowe zapewniają bliskim ubezpieczonego ochronę na wypadek jego śmierci, a także chronią samego ubezpieczonego na wypadek inwalidztwa czy trwałej niezdolności do pracy. Niemniej istnieją też liczne rozszerzenia, na które grupa może się zdecydować – na przykład pakiet ubezpieczenia zdrowotnego, który gwarantuje dostęp do prywatnej opieki medycznej, a także wsparcie finansowe w przypadku choroby swojej lub osób najbliższych, wskazanych w polisie.

Grupowe ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy – kto płaci?

W związku z tym, że coraz więcej przedsiębiorstw przystępuje do grupowych ubezpieczeń na życie dla pracowników, osoby zatrudnione zastanawiają się, czy jest to obowiązkowe i kto zapłaci za składki. Polisa ma na celu chronić pracowników od następstw nieszczęśliwych wypadków czy konsekwencji spowodowanych niechcianą chorobą. To obopólna korzyść dla stron – objęty właściwą opieką pracownik szybciej wróci do pełni sił, a firma będzie postrzegana jako atrakcyjny pracodawca, dbający o interes swoich pracowników. W wielu przedsiębiorstwach dzieje się tak, że to pracodawca pokrywa w pełni owe świadczenie. W takiej sytuacji to nie pracownicy są stroną zawierającą umowę, ale jej beneficjentami. Jeśli jednak pracodawca finansuje tylko jego część albo zupełnie nie dokłada się do składki, umowa musi zostać zawarta z pracownikiem. Wówczas niezbędne jest wyrażenie jego zgody.

Trzeba pamiętać, że w sytuacji, gdy składki finansowane są całościowo lub w jakiejś części przez pracodawcę, to najczęściej kwota tego ubezpieczenia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Co więcej, wysokość składki stanowi także podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenia społeczne.

Grupowe ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy

Co lepsze – ubezpieczenie indywidualne czy grupowe?

Jak zapewniają specjaliści z serwisu Aplikuj.pl – wszystko zależy od zakresu, jakie ma dane ubezpieczenie. Niepodważalną zaletą ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy jest to, że najczęściej oferowana jest atrakcyjna stawka, a jej całość bądź część pokrywa pracodawca. Tym samym, niewielkim kosztem można objąć swoje zdrowie i życie ubezpieczeniem. Niemniej, to indywidualna polisa jest tą znacznie bardziej elastyczną formą, która umożliwia dopasowanie ubezpieczenia do własnych potrzeb i możliwości. Firmy ubezpieczeniowe oferują bowiem liczne rozszerzenia – np. ubezpieczenie osób bliskich, na wypadek poważnej choroby, pobytu w szpitalu, utraty zatrudnienia czy w postaci pakietów prywatnej opieki medycznej. Oprócz tego, posiadając już jakieś ubezpieczenie w danej firmie – np. na dom albo samochód, można liczyć na dodatkowe upusty w przypadku ubezpieczenia na życie, dzięki czemu stawka staje się atrakcyjna.

Nie da się więc stwierdzić jednoznacznie, czy ubezpieczenia grupowe na życie w zakładzie pracy są tymi korzystniejszymi czy wręcz przeciwnie. To od oferty ubezpieczyciela, warunków pracodawcy oraz indywidualnych potrzeb zatrudnionego zależy, które będzie najbardziej satysfakcjonujące. Warto więc rozważyć wszystkie możliwości, zanim podejmie się decyzję o lokowaniu swoich środków.

Poszukując atrakcyjnego pracodawcy, warto zwrócić uwagę, czy oferuje on ubezpieczenia grupowe, o czym informuje np. poprzez zamieszczenie w ogłoszeniu informacji o tym bądź np. o pakiecie prywatnej opieki medycznej. Jeśli masz już zatrudnienie i rozważasz opcję ubezpieczenia grupowego, koniecznie zapoznaj się z jego warunkami. Może okazać się to naprawdę dobrym rozwiązaniem!

 

[ubezpieczenia,grupowe ubezpieczenia,ubezpieczenie na życie,aplikuj.pl,ubezpieczenie w pracy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? »

uszkodzona posadzka z lastrykoRemont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »


Co zrobić gdy Twój budynek nie ma dostępu do gazu? To nie problem »

Gaz ziemny dla osiedli i budynkówSieć gazowa LPG  to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych ... Zobacz ile to kosztuje »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Odpady - czy są korzyści ze stosowania pojemników półpodziemnych? »

mieszkańcy spółdzielni pojemniki podziemne
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy – przykry widok i zapach. Ponadto powierzchnia, na której znajdują się wiaty śmietnikowe, zwykle... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Seminaria dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - dowiedz się więcej »
efektywność energetyczna Szkolenia i seminaria
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Odbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych według warunków technicznych wykonania i odbioru robót (...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18261|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11476|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11044|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl