CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Idealny czas na remont, ale skąd wziąć pieniądze?

 Redakcja  |  20.08.2018
Pożyczka hipoteczna to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie środków na remont mieszkania
Pożyczka hipoteczna to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie środków na remont mieszkania
fot. Pixabay

Niezależność, spokój, kilka własnych kątów i życie na swoich zasadach – mowa o własnym mieszkaniu, a właściwie o pozytywnych aspektach jego posiadania. Jednak to nie wszystko. Własne mieszkanie to również spory wydatek, szczególnie na początku. Później co pewien czas także wymaga remontu. Rzeczy, które się w nim znajdują, ulegają zniszczeniu, zużywają się, przestają być atrakcyjne czy modne. Remont i odświeżanie mieszkania to spore koszty, jednak jest sposób na to, by nie pochłonęły domowego budżetu.

Chcesz wyremontować mieszkanie? Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie środków na remont mieszkania. Dzięki temu, że zabezpieczeniem jest nieruchomość, łatwiej ją otrzymać, nawet w przypadku niezbyt wysokich dochodów. Zabezpieczeniem nie musi być nieruchomość, którą zamierzamy wyremontować. Może być to dowolne mieszkanie lub dom, którego jesteśmy właścicielami. Dla instytucji udzielającej pożyczki jest to wystarczające źródło zabezpieczenia pożyczki. Możemy ją wykorzystać na dowolny cel.

Pieniądze otrzymujemy na konto i sami decydujemy, na co je przeznaczymy. Bank nie będzie sprawdzał, czy środki zostały wydane na remont. Za pieniądze z pożyczki hipotecznej można zarówno odmalować ściany, kupić meble, jak i wymienić sprzęt w mieszkaniu.

Przeczytaj więcej: Odwrócony kredyt hipoteczny – na co uważać?

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Używanie tych pojęć zamiennie jest błędem. Kredyt hipoteczny to produkt na zakup lub wykończenie mieszkania. Podmiot pożyczający środki jest zainteresowany, na co zostaną one przeznaczone. Mogą to być wydatki, które podniosą wartość kupowanej nieruchomości: meble w zabudowie, podłogi, okna, drzwi, tynki na ścianach. Z pewnością aprobaty nie otrzyma zakup telewizora czy sprzętu grającego.

Pożyczka hipoteczna jest przeznaczona dla osób, które nieruchomość już mają, a jej wartość stanowi dla pożyczkodawcy zabezpieczenie. Na podstawie zabezpieczenia hipoteką na nieruchomości, otrzymują pożyczkę, którą mogą przeznaczyć na dowolny cel.

Dowiedz się więcej: Prostsze zasady wyznaczania kosztów kredytów

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Warto oczywiście rozważyć obie opcje: kredyt gotówkowy oraz pożyczkę hipoteczną. Jednak pożyczka hipoteczna zazwyczaj jest dużo tańszym rozwiązaniem. Jej oprocentowanie składa się z dwóch części: stałej marży banku i zmiennej stopy procentowej WIBOR. Pożyczkobiorcy często obawiają się, że WIBOR wzrośnie, przez co będą płacić wysokie raty. Nie jest to jednak powód do zmartwień, WIBOR zależny jest od wysokości stóp procentowych, ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej, a jego zmiany najczęściej są bardzo niewielkie, mając nieznaczny wpływ na wysokość comiesięcznej raty. Dodatkowo od kilku lat stopy procentowe pozostają na niezmiennym, najniższym w historii poziomie, przez co kredyty i pożyczki są znacznie tańsze.

Źródło: jaw.pl

[kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, kredyt gotówkowy, remont mieszkania]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

W jaki sposób zmodernizować instalację centralnego ogrzewania?

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Zapisz się na webinar dla służb technicznych spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, a także projektantów.czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10956|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10534|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl