CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Idealny czas na remont, ale skąd wziąć pieniądze?

 Redakcja  |  20.08.2018
Pożyczka hipoteczna to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie środków na remont mieszkania
Pożyczka hipoteczna to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie środków na remont mieszkania
fot. Pixabay

Niezależność, spokój, kilka własnych kątów i życie na swoich zasadach – mowa o własnym mieszkaniu, a właściwie o pozytywnych aspektach jego posiadania. Jednak to nie wszystko. Własne mieszkanie to również spory wydatek, szczególnie na początku. Później co pewien czas także wymaga remontu. Rzeczy, które się w nim znajdują, ulegają zniszczeniu, zużywają się, przestają być atrakcyjne czy modne. Remont i odświeżanie mieszkania to spore koszty, jednak jest sposób na to, by nie pochłonęły domowego budżetu.

Chcesz wyremontować mieszkanie? Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na pozyskanie środków na remont mieszkania. Dzięki temu, że zabezpieczeniem jest nieruchomość, łatwiej ją otrzymać, nawet w przypadku niezbyt wysokich dochodów. Zabezpieczeniem nie musi być nieruchomość, którą zamierzamy wyremontować. Może być to dowolne mieszkanie lub dom, którego jesteśmy właścicielami. Dla instytucji udzielającej pożyczki jest to wystarczające źródło zabezpieczenia pożyczki. Możemy ją wykorzystać na dowolny cel.

Pieniądze otrzymujemy na konto i sami decydujemy, na co je przeznaczymy. Bank nie będzie sprawdzał, czy środki zostały wydane na remont. Za pieniądze z pożyczki hipotecznej można zarówno odmalować ściany, kupić meble, jak i wymienić sprzęt w mieszkaniu.

Przeczytaj więcej: Odwrócony kredyt hipoteczny – na co uważać?

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Używanie tych pojęć zamiennie jest błędem. Kredyt hipoteczny to produkt na zakup lub wykończenie mieszkania. Podmiot pożyczający środki jest zainteresowany, na co zostaną one przeznaczone. Mogą to być wydatki, które podniosą wartość kupowanej nieruchomości: meble w zabudowie, podłogi, okna, drzwi, tynki na ścianach. Z pewnością aprobaty nie otrzyma zakup telewizora czy sprzętu grającego.

Pożyczka hipoteczna jest przeznaczona dla osób, które nieruchomość już mają, a jej wartość stanowi dla pożyczkodawcy zabezpieczenie. Na podstawie zabezpieczenia hipoteką na nieruchomości, otrzymują pożyczkę, którą mogą przeznaczyć na dowolny cel.

Dowiedz się więcej: Prostsze zasady wyznaczania kosztów kredytów

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Warto oczywiście rozważyć obie opcje: kredyt gotówkowy oraz pożyczkę hipoteczną. Jednak pożyczka hipoteczna zazwyczaj jest dużo tańszym rozwiązaniem. Jej oprocentowanie składa się z dwóch części: stałej marży banku i zmiennej stopy procentowej WIBOR. Pożyczkobiorcy często obawiają się, że WIBOR wzrośnie, przez co będą płacić wysokie raty. Nie jest to jednak powód do zmartwień, WIBOR zależny jest od wysokości stóp procentowych, ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej, a jego zmiany najczęściej są bardzo niewielkie, mając nieznaczny wpływ na wysokość comiesięcznej raty. Dodatkowo od kilku lat stopy procentowe pozostają na niezmiennym, najniższym w historii poziomie, przez co kredyty i pożyczki są znacznie tańsze.

Źródło: jaw.pl

[kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, kredyt gotówkowy, remont mieszkania]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Ile kosztuje ocieplenie stropodachu bloku lub wieżowca?

Studia dla zarządców Ocieplenie stropodachu
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej... chcę wiedzieć ile to kosztuje»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Jak zapewnić ciepłe grzejniki mieszkańcom?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywamy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10672|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10244|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl