Artykuł sponsorowany

Pojemniki półpodziemne - opinie zarządców nieruchomości oraz użytkowników

 Świat Pojemników  |  21.11.2018  |  1
Nie taki pojemnik straszny jak go użytkują
Nie taki pojemnik straszny jak go użytkują
Świat Pojemników Spółka z o.o.

Rozwiązaniem, wpisującym się w ramy nowoczesnego gospodarowania odpadami oraz zyskującej na popularności koncepcji smart city, jest podziemny i półpodziemny system gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych.

Trzy podstawowe korzyści przemawiające za wyborem takiej alternatywy dla tradycyjnych pojemników to: większa wydajność pojemnika, oszczędność miejsca oraz podniesienie poziomu estetyki okolicy.

Jak powyższe założenie sprawdza się w praktyce? Odpowiedzi postanowiliśmy poszukać wśród zarządców nieruchomości oraz użytkowników pojemników półpodziemnych.

Założenie jest proste - pojemniki na odpady w całości lub w części (jak w przypadku pojemników półpodziemnych) zagłębione są w gruncie.

Konstrukcja pojemników została zaprojektowana w ten sposób, aby jak najbardziej zwiększyć jej wydajność oraz pojemność. Zastosowanie pionowego korpusu powoduje, że odpady ubijane są pod własnym ciężarem. Efekt dodatkowo potęgują specjalnie zaprojektowane klapy lub bębny wrzutowe, uniemożliwiające przedostawanie się deszczówki oraz ograniczające dostęp powietrza do wnętrza. Przekłada się to nie tylko na pojemność śmietnika (efekt działania podobny jak w worku próżniowym, z którego odsysa się powietrze), lecz także niemal całkowicie niweluje wydobywanie się nieprzyjemnych zapachów. W efekcie, jeden pojemnik 5 m3 w takim systemie jest w stanie zastąpić 6 tradycyjnych kontenerów 1100 l. Ponadto, bezdyskusyjnie, pojemniki podziemne i półpodziemne przez swój niebanalny design, pod względem estetyki, biją na głowę tradycyjne pojemniki na śmieci. Sprawdź >>

Pojemniki półpodziemne Pojemniki półpodziemne

 

Pojemniki półpodziemne okiem Zarządcy

Z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że pojemniki półpodziemne, w które zainwestowaliśmy kilka lat temu, odznaczają się większą wydajnością w stosunku do zajmowanego terenu – mówi Pan Tomasz Szała, kierownik administracji jednego z poznańskich prestiżowych osiedli. Zadzwoń pod numer 793 993 979, a odpowiemy na pytania związane z wydajnością pojemników.

Dużym atutem jest brak konieczności budowania wszelkiego rodzaju wiat czy zabezpieczeń, co niekiedy przewyższa koszt instalacji gniazda pojemników półpodziemnych. Zyskaliśmy cenną przestrzeń, którą mogliśmy przeznaczyć na miejsca parkingowe i tereny zielone na osiedlu. Osiedle nabrało walorów estetycznych. Korpus pojemnika, nawet niezabudowany dekoracją, jest po prostu ładniejszy i nie szpeci osiedla. Korzyści z systemu odnosi także firma wywozowa obsługująca nasz rejon. Odbiór śmieci obsługuje jedna osoba – kierowca śmieciarki, a nie jak było dotąd – trzech pracowników.

Pan Szała wylicza również ułatwienia dla użytkujących kosze – Dla mieszkańców korzystanie z pojemników półpodziemnych jest łatwiejsze w porównaniu z tradycyjnymi zbiornikami typu bóbr (pojemnik na kółkach 1 100 l – przyp. red.) czy dzwon. Nie odnotowaliśmy dotąd przypadku, że ktoś pozostawił otwartą klapę w pojemniku na odpady zmieszane czy odłożył worek obok, jak zdarzało się w przypadku pojemników do segregacji, które miały mniejszy otwór wrzutowy.

Kolejny atut wskazuje Prezes SM Ogrody w Lesznie Pan Przemysław Górzny – Wszystkie śmieci są teraz wrzucane do pojemników. Skończył się problem z podrzucaniem odpadów, w tym starych mebli, sprzętu AGD, i zostawianiem ich przy kontenerach. Nie ma bałaganu – dodaje.

Pojemniki półpodziemne

Opinie mieszkańców

Pozytywne aspekty inwestycji zauważają także mieszkańcy osiedli, użytkownicy pojemników.

Pan Damian, mieszkaniec Koszalina, zapytany o to, co się zmieniło po przeprowadzeniu przedsięwzięcia, szybko stwierdza: Dzięki temu, że wybudowano te pojemniki, zrobili nam 2 nowe miejsca parkingowe w miejscu starej wiaty, co może nie daje rewolucji, ale choć trochę jest łatwiej znaleźć miejsce na parkingu po pracy. Jeśli powstaną kolejne pojemniki półpodziemne w miejscu wiat na całym osiedlu, to liczba nowych miejsc do parkowania powinna już rozwiązać problemy ze znalezieniem miejsca dla samochodu.  

Wypowiedź na temat wydajności pojemników usłyszeliśmy od Pani Aleksandry, rodowitej Łodzianki – Zniknęły już sytuacje z przepełnieniem pojemników, zwłaszcza na śmieci zmieszane i plastiki. Kilkukrotnie zdarzało mi się, że nie mogłam już umieścić worka w pełnym pojemniku na plastik – i  jak tu poprawnie segregować? A tak, na tej samej powierzchni, te pojemniki mają dużo większą pojemność. A jak nie ma przepełnionych koszy, to jest też czyściej i większy porządek.

Mile zaskoczona z efektów zmiany tradycyjnych śmietników na pojemniki półpodziemne była Pani Małgorzata, mieszkanka Leszna – miasta, w którym na wielu osiedlach takie rozwiązanie to już powszechny widok: Nie spodziewałam się, że tak przyjemnie wyglądają. Nie odstają od estetyki naszego osiedla. Poznaj więcej opinii pod numerem telefonu 793 993 979.

Pojemniki półpodziemne

Optymistyczne wypowiedzi przytoczone w artykule to jedno, ale oczywiście opinii i pytań na temat wyżej opisanego systemu może być o wiele więcej. Wychodząc naprzeciw nawet najtrudniejszym zagadnieniom, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Jesteśmy firmą wyróżniającą się najdłuższym na polskim rynku doświadczeniem w sprzedaży i montażu pojemników w systemie podziemnym i półpodziemnym. Nasza ekipa montażowa jest autoryzowana przez producentów oraz dysponuje specjalistycznym sprzętem. Na większość nurtujących kwestii odpowiemy od razu, rozwiązanie innych zajmie nam kilka chwil, niemniej jednak, wszystkie nasze działania koncentrują się na udzieleniu najpełniejszej odpowiedzi w każdym aspekcie dotyczącym systemu pojemników podziemnych i półpodziemnych.

świat pojemników - logo

Zadzwoń: 793 993 979

Świat Pojemników Spółka z o.o.
Poznańska 83,
62-052 Komorniki

info@swiatpojemnikow.pl
www.swiatpojemnikow.pl

Świat Pojemników Spółka z o.o. jest zdecydowanym liderem sprzedaży pojemników półpodziemnych w Polsce. Spółka wygrała przetargi między innymi w Koszalinie, Szczecinku, Poznaniu, Zielonej Górze i w wielu innych miastach. Pojemniki oferowane przez spółkę posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, a produkty można znaleźć w całej Europie i wielu krajach świata.

[świat pojemników,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,aranżacja przestrzeni,pojemniki na odpady,pojemniki na śmieci, system elektroniczny w pojemnikach]

Komentarze

(1)
irekcz | 10.01.2019, 14:57
Fajne te pojemniki, ładnie się prezentują.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
3/2019

Aktualny numer:

Administrator 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zaskarżanie uchwał
  • - RODO w mieszkalnictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10024|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl