CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Jak wybrać najlepszy agregat prądotwórczy?

A P  |  02.05.2019

Jeżeli masz zamiar kupić nowy agregat prądotwórczy do domu, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu urządzenie spełni wszystkie oczekiwania i sprawdzi się podczas użytkowania.

 

1. Jak działa agregat prądotwórczy?
2. Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?
3. Jakiej mocy agregat prądotwórczy do domu?

Na szczęście wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi poradami, aby dowiedzieć się jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy i ułatwić sobie zakupy.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Tego typu urządzenia wyposażone są w silniki spalinowe charakteryzujące się spalaniem wewnętrznym. Dzięki temu możliwa jest zamiana energii powstającej podczas spalania paliwa na energię mechaniczną. To natomiast nadaje ruch wirnikowi od prądnicy. Obracający się wirnik zaczyna generować siłę elektromotoryczną, co pozwala uzyskać prąd elektryczny. Tym samym domowy generator prądu, pomimo prostej obsługi, stanowi świetne zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi przerwami w dostawie zasilania. Jest to więc idealny zakup dla osób, które często skarżą się na problemy z prądem lub planują przeprowadzenie prac w miejscu, w którym z jakiegoś powodu nie ma dostępu do stałego źródła zasilania. Budowa generatora prądu nie jest skomplikowana i tak naprawdę najważniejszymi elementami w każdym agregacie są silnik spalinowy, rozdzielnica elektryczna oraz prądnica synchroniczna. Wybierając agregat do domu powinieneś zwrócić uwagę na jego obudowę. Oprócz zabezpieczenia urządzenia przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, odpowiednio zaprojektowana budowa pozwoli również wyciszyć jego pracę. Jest to szczególnie istotne w przypadku generatorów o większej mocy, które podczas pracy generują nieprzyjemny i uciążliwy hałas. Skoro już wiesz jak działa generator prądu, powinieneś zastanowić się nad typem urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. W sprzedaży dostępne są różne agregaty, jednak z reguły można je podzielić na dwie najważniejsze grupy.

Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?

Chociaż zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży agregatów to standardowe modele, niektórzy sprzedawcy oferują również agregat prądotwórczy inwertorowy. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim do zasilenia tych urządzeń i układów, które wymagają dużej zmiany napięcia. W takiej sytuacji wspomniany agregat prądotwórczy będzie lepszym wyborem niż zwykły model. Dla większości zastosowań spokojnie sprawdzi się agregat prądotwórczy zwykły, chociaż tutaj również wybranie najlepszego rozwiązania może być nieco kłopotliwe ze względu na odpowiednie dobranie mocy. Wydajniejszy agregat będzie wiązał się z większym wydatkiem, ale jednocześnie musisz pamiętać, że jest to sprzęt kupowany raz na wiele lat, dlatego lepiej czasami dopłacić i zapewnić sobie dostęp do agregatu o większej mocy, bo nigdy nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, w których będziesz potrzebował z niego skorzystać.

Jakiej mocy agregat prądotwórczy do domu?

Inne agregaty będą odpowiednie na budowę, gdzie istotne jest generowanie prądu trójfazowego i jednocześnie zapewnienie dużego zapasu mocy, a inne dla zastosowań domowych. W tym ostatnim przypadku odpowiedź na pytanie jaka moc agragatu proądotwórczego będzie najlepsza jest prosta. Wybierając model jednofazowy na pewno unikniesz problemów z przerwami w dostawie prądu. Taki agregat również powinien mieć większą rezerwę mocy, aby w razie konieczności skorzystania z dodatkowych urządzeń (pralki lub lodówki) nie doszło do przestojów w dostawach prądu. Musisz również uwzględnić sprzęt komputerowy, szczególnie jeżeli jest to rozbudowana jednostka o dużym zapotrzebowaniu na energię. Zamiast więc od razu decydować się na najprostszy agregat prądotwórczy 5kw, powinieneś obliczyć moc wszystkich urządzeń, które w razie potrzeby będziesz potrzebował zasilić z agregatu i wybrać taki model, którego moc będzie większa. Każdy agregat prądotwórczy posiada tabliczkę znamionową, na której znajdziesz te informacje. Obliczając moc, pamiętaj o następujących rzeczach. Zawsze jest ona podawana w kW, przy czym niektórzy producenci podają moc przy pełnym obciążeniu i spalaniu, natomiast część firm oblicza ją według spalania przy obciążeniu wynoszącym około 75%. Musisz więc ustalić (tego typu informacje znajdziesz na stronie producenta lub uzyskasz od sprzedawcy), która wartość została podana na tabliczce wybranego przez ciebie urządzenia. Jeżeli będzie to konieczne, przelicz ją ponownie, abyś mógł porównać parametry kilku różnych modeli. Nie możesz też zapomnieć, że moc agregatu zawsze musi być większa niż suma mocy podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. W związku z tym agregat 10kw z pewnością sprawdzi się lepiej niż model oznaczony jako 5kw, ale też może być za słaby do bardziej zaawansowanych instalacji. Jeżeli więc potrzebujesz naprawdę wydajnego modelu, sprawdź takie rozwiązania jak agregat prądotwórczy 20 kw. Szeroki wybór sprzętu i narzędzi budowlanych znajdziesz na stronie Castorama, gdzie możesz również liczyć na profesjonalną pomoc w doborze najlepszego rozwiązania.

undefined

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Ile kosztuje ocieplenie stropodachu bloku lub wieżowca?

Studia dla zarządców Ocieplenie stropodachu
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej... chcę wiedzieć ile to kosztuje»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Jak utrzymać ciśnienie, usuwać zanieczyszczenia i odgazować systemy HVAC?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


 A P
 A P
Brak informacji o autorze... więcej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17090|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10656|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10229|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl