CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy płyty styropianowe na elewację budynku to dobry pomysł? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10731,jak-nakladac-klej-do-styropianu-plyty-styropianowe-na-elewacje
Płyty styropianowe, aby spełniły swoje funkcje wymagają odpowiedniego montażu. Nie bez znaczenia jest...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, klej do styropianu elewacyjnego,

Jak wybrać najlepszy agregat prądotwórczy?

A P  |  02.05.2019

Jeżeli masz zamiar kupić nowy agregat prądotwórczy do domu, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu urządzenie spełni wszystkie oczekiwania i sprawdzi się podczas użytkowania.

 

1. Jak działa agregat prądotwórczy?
2. Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?
3. Jakiej mocy agregat prądotwórczy do domu?

Na szczęście wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi poradami, aby dowiedzieć się jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy i ułatwić sobie zakupy.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Tego typu urządzenia wyposażone są w silniki spalinowe charakteryzujące się spalaniem wewnętrznym. Dzięki temu możliwa jest zamiana energii powstającej podczas spalania paliwa na energię mechaniczną. To natomiast nadaje ruch wirnikowi od prądnicy. Obracający się wirnik zaczyna generować siłę elektromotoryczną, co pozwala uzyskać prąd elektryczny. Tym samym domowy generator prądu, pomimo prostej obsługi, stanowi świetne zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi przerwami w dostawie zasilania. Jest to więc idealny zakup dla osób, które często skarżą się na problemy z prądem lub planują przeprowadzenie prac w miejscu, w którym z jakiegoś powodu nie ma dostępu do stałego źródła zasilania. Budowa generatora prądu nie jest skomplikowana i tak naprawdę najważniejszymi elementami w każdym agregacie są silnik spalinowy, rozdzielnica elektryczna oraz prądnica synchroniczna. Wybierając agregat do domu powinieneś zwrócić uwagę na jego obudowę. Oprócz zabezpieczenia urządzenia przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, odpowiednio zaprojektowana budowa pozwoli również wyciszyć jego pracę. Jest to szczególnie istotne w przypadku generatorów o większej mocy, które podczas pracy generują nieprzyjemny i uciążliwy hałas. Skoro już wiesz jak działa generator prądu, powinieneś zastanowić się nad typem urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. W sprzedaży dostępne są różne agregaty, jednak z reguły można je podzielić na dwie najważniejsze grupy.

Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?

Chociaż zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży agregatów to standardowe modele, niektórzy sprzedawcy oferują również agregat prądotwórczy inwertorowy. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim do zasilenia tych urządzeń i układów, które wymagają dużej zmiany napięcia. W takiej sytuacji wspomniany agregat prądotwórczy będzie lepszym wyborem niż zwykły model. Dla większości zastosowań spokojnie sprawdzi się agregat prądotwórczy zwykły, chociaż tutaj również wybranie najlepszego rozwiązania może być nieco kłopotliwe ze względu na odpowiednie dobranie mocy. Wydajniejszy agregat będzie wiązał się z większym wydatkiem, ale jednocześnie musisz pamiętać, że jest to sprzęt kupowany raz na wiele lat, dlatego lepiej czasami dopłacić i zapewnić sobie dostęp do agregatu o większej mocy, bo nigdy nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, w których będziesz potrzebował z niego skorzystać.

Jakiej mocy agregat prądotwórczy do domu?

Inne agregaty będą odpowiednie na budowę, gdzie istotne jest generowanie prądu trójfazowego i jednocześnie zapewnienie dużego zapasu mocy, a inne dla zastosowań domowych. W tym ostatnim przypadku odpowiedź na pytanie jaka moc agragatu proądotwórczego będzie najlepsza jest prosta. Wybierając model jednofazowy na pewno unikniesz problemów z przerwami w dostawie prądu. Taki agregat również powinien mieć większą rezerwę mocy, aby w razie konieczności skorzystania z dodatkowych urządzeń (pralki lub lodówki) nie doszło do przestojów w dostawach prądu. Musisz również uwzględnić sprzęt komputerowy, szczególnie jeżeli jest to rozbudowana jednostka o dużym zapotrzebowaniu na energię. Zamiast więc od razu decydować się na najprostszy agregat prądotwórczy 5kw, powinieneś obliczyć moc wszystkich urządzeń, które w razie potrzeby będziesz potrzebował zasilić z agregatu i wybrać taki model, którego moc będzie większa. Każdy agregat prądotwórczy posiada tabliczkę znamionową, na której znajdziesz te informacje. Obliczając moc, pamiętaj o następujących rzeczach. Zawsze jest ona podawana w kW, przy czym niektórzy producenci podają moc przy pełnym obciążeniu i spalaniu, natomiast część firm oblicza ją według spalania przy obciążeniu wynoszącym około 75%. Musisz więc ustalić (tego typu informacje znajdziesz na stronie producenta lub uzyskasz od sprzedawcy), która wartość została podana na tabliczce wybranego przez ciebie urządzenia. Jeżeli będzie to konieczne, przelicz ją ponownie, abyś mógł porównać parametry kilku różnych modeli. Nie możesz też zapomnieć, że moc agregatu zawsze musi być większa niż suma mocy podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. W związku z tym agregat 10kw z pewnością sprawdzi się lepiej niż model oznaczony jako 5kw, ale też może być za słaby do bardziej zaawansowanych instalacji. Jeżeli więc potrzebujesz naprawdę wydajnego modelu, sprawdź takie rozwiązania jak agregat prądotwórczy 20 kw. Szeroki wybór sprzętu i narzędzi budowlanych znajdziesz na stronie Castorama, gdzie możesz również liczyć na profesjonalną pomoc w doborze najlepszego rozwiązania.

undefined

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


 A P
 A P
Brak informacji o autorze... więcej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16469|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10145|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl