CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Instalacja centralnego ogrzewania - jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem i zminimalizować ryzyko awarii? ‎
http://a001.administrator24.info/caleffi-separator-dirtmagr/▲
Czy wiesz, że możesz usunąć zanieczyszczenia z wody instalacyjnej dzięki czemu Twoje urządzenia jak i cała instalacja będą pracowały dłużej i lepiej? Ryzyko uszkodzenia urządzeń jak i samej instalacji jest ...
Kategorie: instalacje co, separator, usuwanie zanieczyszczeń z instalacji, separator magnetyczny,filtry,

Zachowaj porządek w ogrodzie dzięki palisadom i obrzeżom

Materiał promocyjny
 semmelrock.pl  |  27.08.2019  |  3
Zachowaj porządek w ogrodzie dzięki palisadom i obrzeżom
Zachowaj porządek w ogrodzie dzięki palisadom i obrzeżom
Semmelrock.pl
Porządek w ogrodzie jest tak samo ważny, jak ten wewnątrz domu. A niektórzy pewnie uznaliby, że jest wręcz ważniejszy, bo zanim goście zobaczą nasze wnętrza, zazwyczaj muszą najpierw przejść właśnie przez ogród.Pomocne w urządzaniu go w taki sposób mogą okazać się palisady i obrzeża ogrodowe. Czym są? Jak ich użyć? Jak dopasować je do stylu domu?

 

Aby był on odpowiednio przejrzyście i schludnie zaaranżowany, warto podzielić ogród na swego rodzaju strefy – dobrym pomysłem jest wydzielenie osobnego kącika relaksacyjnego, a osobnego, na przykład, do rekreacji. Każdy ogród powinien posiadać również strefę pełną kwiatów – kuszącą zapachem oraz feerią barw. Poza tym, abyśmy dobrze czuli się w naszym ogrodzie, najlepiej jest po prostu dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. 

Palisada i obrzeża ogrodowe – co to takiego?

Palisady i obrzeża ogrodowe to elementy z działu małej architektury, które pozwalają na wykonanie efektownego, spersonalizowanego wykończenia ogrodu. Służą one do dzielenia naszego terenu na strefy: dzięki nim możemy posiadać osoby kącik do relaksu, rekreacji oraz miejsce pełne naszych ulubionych kwiatów czy kącik zabaw dla dzieci. Palisady i obrzeża ogrodowe mogą również zostać użyte do wykończenia tarasów i schodów. Ich zastosowanie pozwala między innymi znacząco ograniczyć rozrost trawy w miejscach, gdzie wolimy, aby jej nie było. Palisady i obrzeża ogrodowe to gwarancja prostoty oraz estetyki. Bez ich użycia nawet najpiękniejsza aranżacja ogrodu będzie sprawiała wrażenie niekompletnej i niepełnej.

Palisada i obrzeża ogrodowe a styl domu

Nawet, jeśli nie mamy tego w planach, to nasz dom zawsze będzie posiadał jakiś styl – klasyczny, elegancki, starodawny, nowoczesny. Decydując się na wybór palisad, warto dopilnować, aby pasowały one właśnie do stylu domu. Choć stosowanie kontrastów jest ciekawym zabiegiem, to w tym przypadku nie będzie ono prezentować się najlepiej.

Najczęściej wybieranym rodzajem palisad są te betonowe, które cechują się nie tylko dużą elegancją, ale również – przede wszystkim – trwałością. Są one dość uniwersalne, dlatego będą pasowały do wielu różnych aranżacji, nie tylko tych klasycznych i minimalistycznych, ale również nowoczesnych i chłodnych.

Rodzaje obrzeży ogrodowych

Wybierając obrzeża ogrodowe, musimy bez wątpienia pamiętać o tym, że prędzej czy później będą one musiały zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi – szczególnie jesienią i zimą. To inwestycja na lata, więc zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać, jeśli nie chcemy wymieniać owych elementów co kilka miesięcy. Przez lata palisady będą musiały radzić sobie z mrozem, wodą i niemożliwymi do wykluczenia uszkodzeniami mechanicznymi. Wybierając więc materiał naszych obrzeży ogrodowych, najlepiej decydować się na najsolidniejszy.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów palisad są palisady betonowe, które mogą wkomponować się w niemal każde otoczenie. Pasują zarówno do roli otoczki do ścieżek i chodników, jak i do wykończenia tarasowych stopni.  Świetnie prezentują się nie mniej popularne palisady drewniane, które doskonale i prosto wyglądają w otoczeniu wielobarwnych kwiatów. Z kolei zdecydowanie najelegantszym wyborem jest palisada kamienna, na ogół wykonywana z bazaltu albo granitu. Materiał ten jest naturalny i cechuje się ogromną wytrzymałością, dlatego jest często i chętnie wybierany. Niektórzy decydują się na palisady ze sztucznych tworzyw, wytwarzane z polipropylenu.

Palisady plastikowe posiadają wyższą odporność na warunki atmosferyczne, ale źle znoszą uszkodzenia mechaniczne - lepiej użyć ich w miejscu, które nie jest uczęszczane zbyt często (lepszym wyborem jest więc położenie ich w strefie kwiatowej, aniżeli relaksacyjnej czy, tym bardziej, rekreacyjnej). Największą trwałością cechują się oczywiście palisady kamienne. Za jakość trzeba jednak płacić – jest to najdroższa opcja. Mamy jednak pewność, że takie obrzeża będą służyć nam latami.

Wiele rodzajów palisad może sprawić, że dokonanie wyboru będzie niezwykle trudne. Nie jest bowiem łatwo wybrać produkt, który będzie się nam naprawdę podobał, a do tego wpasuje się w styl posesji. Jeżeli zdecydujemy się na obrzeża ogrodowe, musimy pamiętać, że będą one wymagały konserwacji, która pozwoli im zachować odpowiedni wygląd przez długi czas.

Gdzie kupić palisady i obrzeża ogrodowe?

Gdy wybierzemy już rodzaj palisad oraz obrzeży ogrodowych, warto zastanowić się, gdzie najlepiej i najrozsądniej je kupić. Na rynku jest dostępnych wielu producentów zajmujących się produkcją takich elementów. Ponieważ jednak jest to inwestycja na lata, warto skorzystać z usług najlepszych fachowców.

Firma, która wiedzie prym w sprzedaży akcesoriów do upiększania ogrodów i terenów przydomowych, to Semmelrock. W jej ofercie znajdują się wysokiej jakości produkty, które zapewnią satysfakcję nawet najbardziej wymagającym klientom. Co Semmelrock proponuje w kwestii obrzeży i palisad ogrodowych? Zobacz tutaj >>

Montaż palisady – jak to zrobić?

Montaż palisady jest zależny bezpośrednio od jej rodzaju. Te ze sztucznego tworzywa należy po prostu umieścić ostrym końcem w gruncie. Jeśli mamy wystarczająco dużo siły, możemy zrobić to rękoma, jeśli nie – przyda się gumowy młotek. Równie bezproblemowe w montażu są również palisady drewniane. Umieszcza się je w gruncie na około czterdzieści procent ich wysokości. Przed wykonaniem owego zabiegu warto zaimpregnować palisadę, co zwiększy jej trwałość i uchroni ją przed zniszczeniem.

Znacznie bardziej trzeba napracować się przy betonowych oraz kamiennych palisadach, wymagających przygotowania specjalnego, właściwego fundamentu. Powinien on posiadać głębokość mniej więcej na 1/3 palisady, by zapewnić jej właściwe, solidne wzmocnienie.

Podobnie wygląda sytuacja przy montażu obrzeży ogrodowych, które również bez problemu możemy wykonać samodzielnie. W tym przypadku montaż zależy bezpośrednio od rodzaju podłoża - przy twardym należy skorzystać z gwoździ budowlanych, zaś przy miękkim wystarczą kotwy. Najtańszym wyborem są obrzeża produkowane z tworzywa sztucznego. Nie są one jednak tak trwałe jak mocniejsze obrzeża z granitu bądź dekoracyjnej cegły klinkierowej. Najsolidniejszą opcją są obrzeża metalowe, które są w pełni odporne na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne.

Jak prawidłowo ułożyć obrzeża ogrodowe?

Niezależnie od materiału, jaki wybierzemy, proces układania obrzeży ogrodowych nie jest zbyt skomplikowany, ale wymaga czasu i – przede wszystkim – dużej dawki cierpliwości.

Przed przystąpieniem do prac należy ułożyć dokładny plan działania. Pracę zaczynamy od zrobienia wykopu po obu stronach – pamiętajmy o pozostawieniu mniej więcej dziesięciu centymetrów wolnej przestrzeni. Aby wykonać fundament, będziemy potrzebować warstwy chudego betonu (10-20 cm). Po wykonaniu takiego podłoża możemy przejść do kładzenia obrzeża. Aby wyglądało to estetycznie, powinniśmy zachować jedną linię w pionie i poziomie (w tym celu warto rozciągnąć na budowie długi sznur). Odległość pomiędzy kolejnymi elementami obrzeża ogrodowego powinna wynosić około 3 mm, a jeśli wybrany przez nas materiał to bruk, nie będziemy potrzebować zaprawy, która wypełni szczeliny.

Sprawa może komplikować się odrobinę przy łukach. Nie wszystkie materiały posiadają łukowe elementy, dlatego niewykluczone, że będziemy zmuszeni posiłkować się krótkimi elementami prostymi. Najlepszą opcją jest wykonanie prototypu, czyli próbnego rządku i ocenienie, czy spełnia on nasze założenia i wymagania. Jeśli tak jest – co oceniamy po tym, czy nie ma nierówności i jakichkolwiek innych niedociągnięć – możemy kontynuować pracę według tego wzoru.

Układanie obrzeży ogrodowych nie jest skomplikowane, ale bez wątpienia wymaga dokładnego przemyślenia i zaplanowania działań. Praca ta będzie wymagała cierpliwości, bo jest to raczej żmudne zajęcie. Nie trzeba do tego jednak zbyt specjalistycznej wiedzy, dzięki czemu możemy zrobić to samodzielnie, bez pomocy fachowców.

 

[semmerlock,palisady,architektura krajobrazu,aranżacja ogrodu,obrzeża ogrodowe]

Komentarze

(2)
Fiodor | 02.10.2019, 10:19
Bardzo dobre rozwiązanie i do tego nie drogie.
AdamA | 18.11.2019, 10:11
Ja z takich palisad porobiłem dla żony grządki w ogrodzie, fajnie to wygląda.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej »

Śmietniki na osiedluŚmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi... Czytam więcej »


Najniższa cena gazu na rynku - zobacz, ile może kosztować gaz »

gaz jak może być taniTeraz możesz szybko, tanio i bezpiecznie zmienić sprzedawcę gazu. Możesz wybrać ofertę dopasowaną do siebie i swoich mieszkańców, dzięki czemu (...) Czytam więcej »


Co zrobić z nieestetycznymi śmietnikami, które szpecą osiedle? »

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi  »

Śmietniki w pojemnika kołowych zarzadzanie kompleksowe
Pojemniki kółkowe często brudne i rozrzucone po naszych podwórkach mogą zostać umieszczone w dedykowanych obudowach na nie zapewniających łatwość obsługi m.in. zintegrowane... Dowiedz się więcej »

Fachowe doradztwo i korzystne warunki współpracy wpływają na pełne zadowolenie Klientów – a to ich satysfakcja jest najlepszym wyznacznikiem jakości świadczonych... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Co zrobić by nie wymieniać rur i zabezpieczyć instalację CO?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

Zabezpieczenie instalacji co Otwieranie bramy telefonem
Każdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury i urządzenia instalacji ogrzewania, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama... czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


Czy zarządzasz węzłem cieplnym, który nie należy do Veolii? Przeczytaj to ważne!

węzeł cieplnyJeśli tak, to doskonale wiesz, że musisz zdbać o jego stan techniczny, regularnie przeprowadzać konserwacje i zadbać o dostępność części zamiennych - wszystko po to, aby niezależnie
...
zobacz więcej »


Domofony i wideodomofony na co zwrócić uwagę przy wyborze »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Domofony i wideodomofony odczyt liczników wody

System wideodomofonowy i domofonowy to optymalne rozwiązania dla nowej lub modernizowanej instalacji, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych osiedlach mieszkaniowych. Głównymi zaletami na jakie należałoby zwrócić uwagę jest prostota i ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Jak dostosować wydajność pomp wodnych do zapotrzebowania instalacji - proste i wydajne rozwiązanie »
Mamy rozwiązanie: jak zapewnić dostęp dla osób starszych i niepełnosprawnych gdy w budynku brakuje windy »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Windy schodowe
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów... czytam więcej » W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie jest łatwe... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? » »

Uszkodzona posadzka lastryko

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

3/2020

Aktualny numer:

Administrator 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Mechanizm podzielonej płatności
  • - Przegląd materiałów ociepleniowych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18465|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11624|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11182|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl