CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Jaki grill ogrodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 Castorama  |  24.01.2020

Wspólne spotkania z rodziną i znajomymi przy grillu są bardzo popularnym sposobem na spędzanie czasu w letnie i wiosenne dni. Chcesz zakupić dobrej klasy grill, ale nie wiesz, co wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model? Przeczytaj nasz krótki poradnik.

1. Jakie są rodzaje grillów?
2. Co warto sprawdzić przed zakupem grilla?
3. Dodatkowe wyposażenie w grillach
4. Czyszczenie i konserwacja grilla

Jakie są rodzaje grillów?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych modeli i rodzajów grillów. Wśród nich najpopularniejsze się grille węglowe. Grill ogrodowy węglowy składa się z rusztu ze stali nierdzewnej oraz z misy wykonanej z grubej blachy i pokrytej specjalną farbą ognioodporną. Aby wytworzyć w takim grillu ciepło, należy zastosować brykiet lub węgiel drzewny, a żeby urządzenie rozpalić, konieczna jest stała lub płynna podpałka. Grille węglowe są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Wiele osób wybiera te właśnie modele ze względu na charakterystyczny aromat ognia i dymu, którymi przesiąkają przygotowywane na nich potrawy. Do niewątpliwych zalet owych modeli należą również zazwyczaj niewielkie rozmiary i mała waga, dzięki czemu można je wygodnie i łatwo przenosić. Bardzo istotna jest również ich cena. Najtańsze modele węglowe kosztują już nawet poniżej 50 zł. Wybierając grill węglowy, najlepiej jest zdecydować się na wersję z pokrywą. Dzięki niej węgiel będzie się żarzył, a nie zapalał, co wpłynie m.in. na skrócenie czasu przygotowywania potraw i zwiększenie soczystości jedzenia. Bogaty wybór doskonałej jakości grillów węglowych znaleźć można na stronie internetowej: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod.html.

Poza modelami węglowymi, sporym zainteresowaniem odbiorców cieszą się też grille gazowe, w których źródłem ognia są palniki gazowe. Im jest ich więcej, tym lepiej – dzięki nim ciepło będzie się rozchodzić bardziej równomiernie. Nad palnikami umiejscowiona jest płyta wykonana z blachy, tzw. aromatyzer. Jego zadaniem jest zbieranie tłuszczu i soków z grillowanych warzyw oraz mięs. Modele tego rodzaju są zasilane gazem z butli, choć zdarzają się też wersje wymagające podłączenia do sieci gazowej. Zaletą owych urządzeń jest brak dymu, szybkość przygotowywania potraw oraz prostota obsługi. Do wad zaliczyć można natomiast wielkość (ze względu na skomplikowaną konstrukcję, są one zwykle duże i ciężkie), a także cena. Za modele tego typu należy zapłacić średnio kilkaset złotych.

Kolejnym powszechnym rodzajem jest grill elektryczny. Wymaga on podłączenia do prądu, dlatego też przy zakupie tego modelu, warto się również zdecydować na dokupienie przedłużacza. Ze względu na brak dymu, model ten może być stosowany również na balkonie. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest szybkie nagrzewanie się potraw, a także możliwość regulacji temperatury. Ponadto są one łatwe w czyszczeniu, a także bardziej ekologiczne niż modele na gaz czy węgiel. Jeśli chodzi o koszty, to cena tych modeli rozpoczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

Co warto sprawdzić przed zakupem grilla?

Przed decyzją o zakupie grilla, należy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, gdzie i jak często będzie on stosowany. Jeśli chcemy bowiem korzystać z niego na balkonie, to grill węglowy niestety „odpada w przedbiegach”, a lepszy będzie model elektryczny. Jeśli natomiast dysponujemy własnym ogrodem, w którym chcemy urządzić specjalny kącik grillowy, grill ogrodowy na węgiel okaże się jak najbardziej odpowiedni. Wybierając grill, należy zastanowić się też nad jego wielkością. Spore urządzenie będzie odpowiednie do ogrodu i pozwoli na urządzanie biesiad i spotkań w szerokim gronie rodziny i znajomych. Przy poszukiwaniu sprzętu na niewielki balkon, najlepsze będzie nieduże, a przez to poręczne urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca zarówno na balkonie, jak też później – schowane w szafce albo piwnicy.

Dodatkowe wyposażenie w grillach

Poza samymi urządzeniami, warto również zaopatrzyć się w akcesoria dodatkowe. Obowiązkowym wyposażeniem w przypadku grilla węglowego jest odpowiednia rozpałka, a także brykiet lub węgiel drzewny. Konieczne jest też posiadanie zapalarki lub zapalniczki. Bez względu na rodzaj posiadanego urządzenia, należy również mieć do niego zestaw odpowiednich narzędzi (szczypce, łopatka, widelczyk), które pozwolą na bezpieczne i wygodne nakładanie czy przewracanie potraw na grillu.

Czyszczenie i konserwacja grilla

Aby grill mógł niezawodnie spełniać swe zadanie przez wiele sezonów, należy go regularnie czyścić i konserwować. W tym celu można stosować specjalistyczne środki przeznaczone właśnie do usuwania zanieczyszczeń i do pielęgnacji tego rodzaju sprzętu, ale polecana jest również czysta woda i odpowiednio miękki, nierysujący powierzchni zmywak. W grillach węglowych najlepiej jest po każdym użyciu starannie wyczyścić ruszt, wypalając resztki jedzenia, a następnie usunąć pozostałości za pomocą specjalnej szczotki ze stali nierdzewnej z włosiem. Systematyczne oczyszczanie grilla, najlepiej po każdym użyciu, pozwoli zachować jego funkcjonalność i sprawność na bardzo długi czas.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16558|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11846|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl