CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Jaki grill ogrodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 Castorama  |  24.01.2020

Wspólne spotkania z rodziną i znajomymi przy grillu są bardzo popularnym sposobem na spędzanie czasu w letnie i wiosenne dni. Chcesz zakupić dobrej klasy grill, ale nie wiesz, co wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model? Przeczytaj nasz krótki poradnik.

1. Jakie są rodzaje grillów?
2. Co warto sprawdzić przed zakupem grilla?
3. Dodatkowe wyposażenie w grillach
4. Czyszczenie i konserwacja grilla

Jakie są rodzaje grillów?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych modeli i rodzajów grillów. Wśród nich najpopularniejsze się grille węglowe. Grill ogrodowy węglowy składa się z rusztu ze stali nierdzewnej oraz z misy wykonanej z grubej blachy i pokrytej specjalną farbą ognioodporną. Aby wytworzyć w takim grillu ciepło, należy zastosować brykiet lub węgiel drzewny, a żeby urządzenie rozpalić, konieczna jest stała lub płynna podpałka. Grille węglowe są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Wiele osób wybiera te właśnie modele ze względu na charakterystyczny aromat ognia i dymu, którymi przesiąkają przygotowywane na nich potrawy. Do niewątpliwych zalet owych modeli należą również zazwyczaj niewielkie rozmiary i mała waga, dzięki czemu można je wygodnie i łatwo przenosić. Bardzo istotna jest również ich cena. Najtańsze modele węglowe kosztują już nawet poniżej 50 zł. Wybierając grill węglowy, najlepiej jest zdecydować się na wersję z pokrywą. Dzięki niej węgiel będzie się żarzył, a nie zapalał, co wpłynie m.in. na skrócenie czasu przygotowywania potraw i zwiększenie soczystości jedzenia. Bogaty wybór doskonałej jakości grillów węglowych znaleźć można na stronie internetowej: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod.html.

Poza modelami węglowymi, sporym zainteresowaniem odbiorców cieszą się też grille gazowe, w których źródłem ognia są palniki gazowe. Im jest ich więcej, tym lepiej – dzięki nim ciepło będzie się rozchodzić bardziej równomiernie. Nad palnikami umiejscowiona jest płyta wykonana z blachy, tzw. aromatyzer. Jego zadaniem jest zbieranie tłuszczu i soków z grillowanych warzyw oraz mięs. Modele tego rodzaju są zasilane gazem z butli, choć zdarzają się też wersje wymagające podłączenia do sieci gazowej. Zaletą owych urządzeń jest brak dymu, szybkość przygotowywania potraw oraz prostota obsługi. Do wad zaliczyć można natomiast wielkość (ze względu na skomplikowaną konstrukcję, są one zwykle duże i ciężkie), a także cena. Za modele tego typu należy zapłacić średnio kilkaset złotych.

Kolejnym powszechnym rodzajem jest grill elektryczny. Wymaga on podłączenia do prądu, dlatego też przy zakupie tego modelu, warto się również zdecydować na dokupienie przedłużacza. Ze względu na brak dymu, model ten może być stosowany również na balkonie. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest szybkie nagrzewanie się potraw, a także możliwość regulacji temperatury. Ponadto są one łatwe w czyszczeniu, a także bardziej ekologiczne niż modele na gaz czy węgiel. Jeśli chodzi o koszty, to cena tych modeli rozpoczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

Co warto sprawdzić przed zakupem grilla?

Przed decyzją o zakupie grilla, należy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, gdzie i jak często będzie on stosowany. Jeśli chcemy bowiem korzystać z niego na balkonie, to grill węglowy niestety „odpada w przedbiegach”, a lepszy będzie model elektryczny. Jeśli natomiast dysponujemy własnym ogrodem, w którym chcemy urządzić specjalny kącik grillowy, grill ogrodowy na węgiel okaże się jak najbardziej odpowiedni. Wybierając grill, należy zastanowić się też nad jego wielkością. Spore urządzenie będzie odpowiednie do ogrodu i pozwoli na urządzanie biesiad i spotkań w szerokim gronie rodziny i znajomych. Przy poszukiwaniu sprzętu na niewielki balkon, najlepsze będzie nieduże, a przez to poręczne urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca zarówno na balkonie, jak też później – schowane w szafce albo piwnicy.

Dodatkowe wyposażenie w grillach

Poza samymi urządzeniami, warto również zaopatrzyć się w akcesoria dodatkowe. Obowiązkowym wyposażeniem w przypadku grilla węglowego jest odpowiednia rozpałka, a także brykiet lub węgiel drzewny. Konieczne jest też posiadanie zapalarki lub zapalniczki. Bez względu na rodzaj posiadanego urządzenia, należy również mieć do niego zestaw odpowiednich narzędzi (szczypce, łopatka, widelczyk), które pozwolą na bezpieczne i wygodne nakładanie czy przewracanie potraw na grillu.

Czyszczenie i konserwacja grilla

Aby grill mógł niezawodnie spełniać swe zadanie przez wiele sezonów, należy go regularnie czyścić i konserwować. W tym celu można stosować specjalistyczne środki przeznaczone właśnie do usuwania zanieczyszczeń i do pielęgnacji tego rodzaju sprzętu, ale polecana jest również czysta woda i odpowiednio miękki, nierysujący powierzchni zmywak. W grillach węglowych najlepiej jest po każdym użyciu starannie wyczyścić ruszt, wypalając resztki jedzenia, a następnie usunąć pozostałości za pomocą specjalnej szczotki ze stali nierdzewnej z włosiem. Systematyczne oczyszczanie grilla, najlepiej po każdym użyciu, pozwoli zachować jego funkcjonalność i sprawność na bardzo długi czas.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? »

uszkodzona posadzka z lastrykoRemont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »


Co zrobić gdy Twój budynek nie ma dostępu do gazu? To nie problem »

Gaz ziemny dla osiedli i budynkówSieć gazowa LPG  to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych ... Zobacz ile to kosztuje »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Odpady - czy są korzyści ze stosowania pojemników półpodziemnych? »

mieszkańcy spółdzielni pojemniki podziemne
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy – przykry widok i zapach. Ponadto powierzchnia, na której znajdują się wiaty śmietnikowe, zwykle... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Seminaria dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - dowiedz się więcej »
efektywność energetyczna Szkolenia i seminaria
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Odbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych według warunków technicznych wykonania i odbioru robót (...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11476|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11044|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl