Artykuł sponsorowany

Wysokie rachunki za ogrzewanie? Stare drzwi i okna? Popraw efektywność energetyczną swojego budynku.

 rpo.bgk.pl  |  28.01.2020
Popraw efektywność energetyczną swojego budynku.
Popraw efektywność energetyczną swojego budynku.
BGK

Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownych, kompleksowych inwestycji. Dlatego BGK we współpracy z Instytucjami Finansującymi wspiera spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe w ocieplaniu i remoncie budynków mieszkalnych. Obawy przed wysokimi kosztami często blokują chęć realizacji inwestycji. Co zrobić, by nie zadłużyć  wspólnoty czy spółdzielni i zmniejszyć wysokie opłaty za ogrzewanie?

Popraw efektywność energetyczną!

Ogrzewanie niedocieplonego budynku to strata środków. Dlatego warto poprawić efektywność energetyczną poprzez np.: ocieplenie ścian, wymianę okien i zastąpienie indywidualnego pieca przyłączem do sieci ciepłowniczej miasta. Tutaj z pomocą przychodzą: Pożyczka na efektywność energetyczną, Pożyczka termomodernizacyjna oraz Jessica2. Dzięki nim, instytucje mieszkaniowe sfinansują inwestycje poprawiające efektywność energetyczną, co może realnie wpłynąć na obniżenie opłat.

Pożyczki unijne na poprawę efektywności energetycznej pozwolą m.in.:

  • ocieplić ściany budynków oraz stropy;
  • wymienić stolarkę okienną i drzwiową;
  • wymienić oświetlenie na energooszczędne;
  • unowocześnić systemy grzewcze
  • zainstalować lub unowocześnić wentylację lub klimatyzację w budynku
  • zastosować instalację systemów zarządzania energią (tzw. inteligentny budynek)
  • wykorzystać technologię OZE (jeśli wynika z audytu energetycznego)

Różnicą pomiędzy rynkowymi środkami na efektywność energetyczną, a wspomnianymi pożyczkami jest zakres inwestycji poszerzony o montaż różnorodnych form OZE – odnawialnych źródeł energii (panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, rekuperatory odzyskujące ciepło), czy kogeneracja (jednoczesne wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej). Dowiedz się więcej >>

Sekret dobrego zarządcy budynku

Pożyczka termomodernizacyjna, Pożyczka na efektywność energetyczną, oraz pożyczka Jessica2 to przede wszystkim korzystne oprocentowanie - od 0% w skali roku. Do tego wysoka kwota wsparcia - do 10 mln zł i długi okres spłaty –  nawet do 20 lat. Wyróżnia je brak opłat, prowizji oraz karencja w spłacie kapitału, do 18 miesięcy od uruchomienia.

Atrakcyjne warunki oraz oszczędności, zgromadzone po modernizacji budynku, sprawią, że koszty finansowe pożyczki nie obciążą bieżących kosztów wspólnoty lub spółdzielni. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne cele związane z utrzymaniem nieruchomości.

Niedocieplone budynki i hale, energochłonne procesy produkcyjne, czy wzrost cen to problemy, z którymi zmagają się przedsiębiorcy. Dzięki Pożyczkom na efektywność energetyczną i termomodernizację, również przedsiębiorcy mogą obniżyć koszty zużycia energii w swojej firmie i realnie zaoszczędzić na opłatach!

Kilka kroków do udanej termomodernizacji

Wspomniane pożyczki dostępne są w woj. dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim i podlaskim. Lista instytucji finansujących oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie >> 

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

BGK - fundusze europejskie


BGK 

Bank Gospodarstwa Krajowego

Al. Jerozolimskie 7,
00-955 Warszawa

Infolinia: 801 598 888, +48 22 599 8888
Recepcja Centrali Banku: +48 22 475 75 75


www.bgk.pl

 

[pożyczki unijne, termomodernizacja, termomodernizacja budynków, pożyczki dla wspólnot, pozyczki dla spółdzielni, pożyczki dla tbs, efektywność energetyczna]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11477|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11046|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl