Artykuł sponsorowany

Pojemniki półpodziemne – dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie?

 QUUB Dacordo Sp. z o.o.  |  04.01.2021
Pojemniki półpodziemne – dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie?
Pojemniki półpodziemne – dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie?
QUUB Dacordo Sp. z o.o.

Szeroka oferta pojemników na odpady pozwala dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i możliwości miast, gmin, samorządów, osiedli czy wspólnot. A to ważne! Nowe ustawy, duże wymagania w zakresie gospodarki odpadami – z jednej strony, z drugiej – ograniczone środki finansowe, krótki czas na wprowadzenie nowych zasad. Sprawa nie jest łatwa, a trudności bywają różne.

Na polskich osiedlach nadal dominuje widok naziemnych pojemników – popularne czterokołowe „bobry” o pojemności 1100 litrów oraz „dzwony” o pojemności 2 m3 w kształcie kopułek. Widok ten niestety często budzi odrazę. Brudne i zdewastowane pojemniki, niemieszczące się śmieci porozrzucane wokół nich, niekiedy nawet można ujrzeć gryzonie czy owady w pobliżu. Podejmowane są próby, aby te złe wrażenia estetyczne wyeliminować i stawiane są np. wiaty, ale trzeba przyznać, że to rozwiązanie pośrednie, nie rozwiązuje problemu.

Pojemniki półpodziemne na odpady

Rynek odpowiedział na problem cuchnących i obrzydliwych pojemników i zaoferował konkretne rozwiązanie, a są nim pojemniki półpodziemne i podziemne. To swego rodzaju wynalazek, który rozwiązuje kłopoty związane z odpadami na poziomie ich zbierania.

W Europie pierwsze pojemniki półpodziemne pojawiły się około 30 lat temu, obecnie znane są w wielu krajach wszystkich kontynentów. W Polsce to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale zyskujące na popularności. Sprawdź dlaczego >>

Pojemniki półpodziemne – budowa

Pojemnik półpodziemny, jak już sama nazwa wskazuje, umieszczony jest częściowo pod ziemią, około 50% znajduje się pod powierzchnią gruntu.

Wewnątrz pojemnika znajduje się wkład workowy, wkład workowy ze zbiornikiem na odcieki lub twardy pojemnik – wkład pojemnika jest uzależniony od rodzaju odpadów, które będą w nim gromadzone. Otwór wrzutowy również można dostosować do rodzaju odpadów czy wymagań klienta. Kolor pokrywy czy klapy wrzutowej  wskazuje na przeznaczenie pojemnika.

Część naziemna pojemnika może być obramowana drewnem kompozytowym lub naturalnym, a także aluminium. Pojemniki wykonane są z twardego polietylenu, zgodnie z normami europejskimi EN 13071.

Pojemniki QUUB

Pojemniki półpodziemne – jak to działa?

Mechanizm działania jest bardzo prosty – pionowy system przechowywania powoduje ubijanie starszych odpadów gromadzonych na dnie pojemnika, gdzie panuje niższa temperatura, która spowalnia rozwój bakterii i jednocześnie minimalizuje nieprzyjemny zapach, szczególnie jest to istotne w miesiącach letnich. Dowiedz się więcej >>

Pojemniki półpodziemne– jakie są zalety?

Po pierwsze: oszczędność pieniędzy

Na początek prosty przelicznik: 1 pojemnik o pojemności 5 m3 odpowiada 55 tradycyjnym pojemnikom kółkowym o pojemności 120 l, a to oznacza, że opróżnianie w tym systemie jest rzadsze, co pozwala na redukcję kosztów transportu. A zatem mamy realne oszczędności.

Po drugie: oszczędność miejsca:

Pionowa budowa i umieszczenie sporej części pojemnika pod ziemią pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Pojemniki półpodziemne można umieścić w miejscach, gdzie wolna przestrzeń jest ograniczona. A zyskaną powierzchnię można zagospodarować inaczej – budując plac zabaw czy parking.

Po trzecie: trwałość pojemników

Korpus pojemnika jest monolitem, szczelnym i twardym, co powoduje, że są stabilne przez dziesięciolecia. Pojemniki wykonane są metodą rotacyjną z polietylenu. Górna krawędź korpusu wyposażona jest w stalową obręcz która pozwala zachować niezmienność kształtu.

Opróżnianie pojemników – przebieg procesu

Proces opróżniania jest ergonomiczny, szybki i bezpieczny.

Czas opróżniania jednego pojemnika półpodziemnego to około 2 minut czyli kilkukrotnie mniej niż standardowych pojemników. Do obsługi tego systemu jest potrzebna tylko jedna osoba np. kierowca-ładowacz.

Śmieci wrzucane są od góry pojemnika przez klapę wrzutową, a opróżniane w systemie  dolnym poprzez zluzowanie liny zaciskającej wkład workowy; wtedy odpady wypadają swobodnie pod wpływem swojego ciężaru. Sposób ten gwarantuje, że „stare” odpady nie pozostają w pojemniku, tylko zawsze są wyrzucane jako pierwsze.

W celu opróżnienia pojemnika na miejsce przyjeżdża samochód wyposażony w ramię HDS o jednym haku.

Pojmeniki półpodziemne QUUB

Pojemniki półpodziemne i pojemniki podziemne są najczęściej wybieranymi sposobami zbierania odpadów zachodniej i północnej Europie. Pojemniki półpodziemne to opcja, która najczęściej wybierają osiedla mieszkaniowe z powodu możliwości wrzucania dużych worków z odpadami i stosunkowo niską ceną zakupu. Pojemniki podziemne głównie są instalowane w miejscach reprezentacyjnych gdzie gabaryty wrzucanych odpadów są niewielkie.

Pojemniki półpodziemne i podziemne mogą być wyposażone w elektroniczne systemy wspomagające m.in. takie jak kontrola dostępu np. na karty elektromagnetyczne , czujniki napełnienia informujące o stopniu zapełnienia czy zdefiniowane przez inwestora raportowanie.

A zatem półpodziemne pojemniki na odpady mogą być estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie trzeba ich chować w wiatach czy innych osłonach, co więcej mogą wizualnie wpisywać się w otoczenie. Sprawdź >>

Altany śmietnikowe wypasażone w autonomiczną kontrolę dostępu z identyfikacją mieszkańców, oświetleniem solarnym oraz systemem jednego klucza.

Altany QUUB

QUUB – polska firma rodzinna. W branży gospodarki komunalnej obecna od 2010 roku. W swojej ofercie posiada: pojemniki naziemne, półpodziemne, obudowy oraz kosze.

QUUB

QUUB Dacordo Sp. z o.o.

S. Wysockiej 2a/27
31-580 Kraków

886 416 013


www.quub.pl


[quub,QUUB Dacordo Sp. z o.o.,pojemniki podziemne,pojemniki półpodziemne,obudowy,obudowy na śmietniki]

Pliki do pobrania

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
3/2021

Aktualny numer:

Administrator 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - SRK N szansą dla rynku
  • - Koszty zarządu nieruchomością wspólną
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 22935|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 13024|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl