Artykuł sponsorowany

Buderus – ekspert na rynku pomp ciepła

 Buderus  |  04.01.2021
Buderus – ekspert na rynku pomp ciepła
Buderus – ekspert na rynku pomp ciepła
Buderus

Pompy ciepła powietrze-woda cieszą się coraz większą popularnością. Ma na to wpływ rosnąca świadomości użytkowników o istnieniu takiego sposobu ogrzewania, możliwości finansowania np. w ramach programu „Czyste Powietrze” a także poszukiwanie przez użytkowników urządzeń o niskich kosztach eksploatacji.

Bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące swego czasu popularnych kotłów stałopalnych, które wymuszają zakup droższych urządzeń powodują, że różnica między ceną zakupu pompy ciepła powietrze-woda a kotłem zmniejszyła się znacząco. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach dynamika sprzedaży pomp ciepła będzie utrzymana na równie wysokim poziomie.

Jednym z czynników, które mają na to wpływ, jest Program Czyste Powietrze, który również przewiduje pomoc w finansowaniu powietrznych pomp ciepła. Dofinansowanie będzie obejmuje zakup do nowych budynków oraz tych modernizowanych, gdzie będzie następowała wymiana źródła ciepła. Podążając za tym trendem, Buderus już od dłuższego czasu rozwija swoje portfolio związane z powietrznymi pompami ciepła. Urządzenia tego typu mogą być wykorzystane zarówno do pojedynczych budynków mieszkalnych jak i większych obiektów. Do domów jednorodzinnych można zastosować pompy ciepła typu monoblok Logatherm WLW196i AR lub typu split Logatherm WPLS.2. Więcej o pompach Buderus >>

Monoblok

Logatherm WLW196i AR to typoszereg pomp ciepła powietrze-woda należący do segmentu premium. Urządzenie składa się z jednostki stojącej na zewnątrz budynku i jednostki wewnętrznej.

Cechami wyróżniającymi tę pompę ciepła są wysoka efektywność pracy oraz nowoczesne wzornictwo. Front jednostki wewnętrznej umieszczonej w budynku wykonany jest ze szkła tytanowego i dostępny jest w kolorze białym lub czarnym.

Na typoszereg składają się 4 urządzenia, których moc grzewcza wynosi odpowiednio w przybliżeniu 6, 8, 11 i 14 kW przy temperaturze powietrze +2oC i temperaturze zasilania instalacji grzewczej 35oC. Zatem największa jednostka może w przybliżeniu ogrzewać budynki o powierzchni około 300 m2. Maksymalna temperatura w instalacji grzewczej to 60oC. Technologia inwerterowa pozwala na modulację mocy grzewczej urządzenia, co oznacza, że adaptuje się ona do zapotrzebowania cieplnego budynku. Sezonowa efektywność pracy SCOP pompy ciepła Logatherm WLW196i AR jest jedną z najwyższych na rynku i wynosi 5,15 co oznacza wymierne oszczędności w eksploatacji. Oprócz funkcji grzewczej pompy ciepła mają także funkcję chłodzenia. W ten sposób można obniżyć temperaturę w budynku w czasie najgorętszych dni.

Pompa Logatherm WLW196i AR Pompa Logatherm WLW196i AR

 

Aby urządzenia mogły pracować zarówno w nowych budynkach, jak i w budynkach modernizowanych, stworzono 4 warianty jednostek wewnętrznych. Pierwsze trzy są przeznaczone do budynków nowo budowanych. Dwie jednostki stojące (Tower) wyposażone są w zasobniki ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 190 litrów lub 184 litrów z dodatkową wężownicą, pod którą można podłączyć inne źródło ciepła lub kolektor słoneczny oraz jedną jednostkę naścienną, która może być zastosowana w przypadku, gdy nie trzeba grzać c.w.u lub gdy zasobnik ciepłej wody musi być większy niż standardowo zastosowany w jednostce stojącej. Sprawdź >>

Czwartym wariantem jest jednostka wisząca, która może współpracować z istniejącym źródłem ciepła. W czasie tej współpracy to pompa ciepła pełni rolę nadrzędną i decyduje, kiedy drugie źródło ciepła ma zostać uruchomione. Niewątpliwą dodatkową zaletą pompy ciepła Logatherm WLW196i AR jest brak konieczności stosowania bufora przy odpowiednim wykonaniu instalacji, co wpływa na oszczędności inwestycyjne, ponieważ instalacji grzewczej nie trzeba wyposażać w zasobnik buforowy.

Aplikacja mobilna Buderus MyDevice

Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w wbudowany regulator z dużym wyświetlaczem w języku polskim, moduł internetowy do sterowania przez aplikację mobilną Buderus MyDevice oraz elektroniczną pompę obiegową. Warianty do nowych budynków mają również dogrzewacz elektryczny oraz naczynie przeponowe na c.o. Dowolną pompę ciepła można połączyć z dowolną jednostką wewnętrzną, co pozwala zaspokoić każde rozwiązanie w budynku, a dodatkowo połączenie pompy z Tower daje niemal kompletną kotłownię.

Wszystkie urządzenia mogą współpracować z coraz częściej pojawiającą się w budynku instalacją fotowoltaiczną. Pompa ciepła, mając sygnał o wytwarzaniu energii elektrycznej przez panele słoneczne, zmienia swoje ustawienia celem maksymalnego wykorzystania darmowej energii. Regulator może obsługiwać kilka obiegów grzewczych (maksymalnie 4), ma funkcję podgrzewania wody basenowej oraz współpracy z instalacją kolektorów słonecznych.

Producent zadbał również, aby urządzenie było jak najcichsze i w czasie swojej pracy nie przeszkadzało domownikom ani sąsiadom. Dodatkowo w ustawieniach pompy ciepła dostępny jest tryb nocny, który pozwala na dodatkowe obniżenie głośności urządzenia.

Pobierz katalog >>

Pompy ciepła powietrze-woda Logatherm WPLS.2 typu split

Pompy ciepła powietrze-woda Logatherm WPLS.2 typu split to gama urządzeń z segmentu standard. Pomysł na typoszereg został zaczerpnięty z urządzeń Logatherm WLW196i AR i podobnie jak w tamtym typoszeregu również tutaj występują jednostki do ustawienia na zewnątrz (moc grzewcza wynosi od 8,4 do 14,2 kW) i jednostki do zainstalowania wewnątrz budynku. Więcej na temat tego modelu >>

Pompa Logatherm WPLS.2 Pompa Logatherm WPLS.2

 

Istnieją trzy warianty jednostek wewnętrznych dedykowanych nowym budynkom: 2 z zasobnikiem ciepłej wody i jeden wariant do współpracy z innym urządzeniem grzewczym. Maksymalna temperatura zasilania dla tych pomp ciepła wynosi 55oC. Urządzenia mają również funkcję chłodzenia. Funkcje regulatora są takie same jak w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW196i AR. Jeśli użytkownik chciałby regulować ustawieniami urządzenia zdalnie, to konieczne jest ich doposażenie w moduł sterowania przez internet. Sprawdź >>

Oba wyżej wymienione typy powietrznych pomp ciepła nie wymagają instalacji urządzenia obniżającego prąd rozruchowy. Technologia inwerterowa zapewnia łagodne uruchomienie urządzenia, co powoduje, że instalacja elektryczna nie jest gwałtownie obciążana. Dodatkowo każda pompa ciepła wyposażona jest w elektroniczny zawór rozprężny, co zapewnia bardzo dokładną regulację serca pompy ciepła, jakim jest układ chłodniczy. Jednostki zewnętrzne zostały wykonane z trwałych materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu są trwałe.

Pompy ciepła objęte są gwarancją do 5 lat.

Pobierz katalog >>

Podsumowanie

Pompy ciepła powietrzne są urządzeniami, które ze względu na swój rozwój technologiczny w znacznym stopniu dogoniły pod kątem efektywności pracy pompy ciepła gruntowe. Zainstalowanie takiego urządzenia nie wymaga tyle miejsca na zewnątrz budynku, ile potrzebne jest w przypadku gruntowej pompy ciepła. Często zdarza się, że są one instalowane na fasadzie budynku lub na dachu budynku, jeśli jego konstrukcja na to pozwala, a ich montaż nie jest skomplikowany.

Buderus

Buderus

Jutrzenki 105

02- 231 Warszawa


www.buderus.pl


[buderus,buderus logatherm,pompy ciepła,pompy typu monoblok,pompy typu split,Logatherm WLW196i AR, Logatherm WPLS.2]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 20004|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12640|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl