CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zadbać o ciepłą wodę? Poznaj sposób na instalację c.w.u. i c.o. » ‎
http://ad.administrator24.info/kotly/▲
Wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni (jedną z ich głównych zalet jest możliwość łączenia w układy kaskadowe)...
Kategorie: ciepła woda, instalacja c.o., instalacja c.w.u., wod-kan,

Modernizacja dźwigu w technologii Gen2

 OTIS, Krzysztof Dubiel  |  11.01.2021
Dźwigi w technologii GeN2
Dźwigi w technologii GeN2
OTIS

Z roku na rok obserwujemy, że Polska zaliczając się do krajów rozwijających, staje się nie tylko społeczeństwem bardziej zamożnym, ale również żyjącym dłużej. Obecnie ludzie po 60 roku życia stanowią 22% społeczeństwa, kiedy w 1989 było to zaledwie 14,7%.

Zmiany w demografii powodują, że zmienia się również rynek usług i produktów. Dotyczy to również rynku mieszkaniowego. Coraz więcej  zarządców nieruchomości musi zmierzyć się z potrzebą dostosowania budynków dla starszej części mieszkańców, która z roku na rok rośnie zwłaszcza, jeśli chodzi o budynki 20-30 letnie.

Nowe technologie powodują, że powyższe wymagania stają się realne. OTIS każdego dnia poprzez rozwój technologii GeN2 daje możliwość osiągnięcia rzeczy czasem  wręcz niemożliwych. Kto by pomyślał, że  przy  dźwigach o dużym udźwigu i wciągarkach dużej mocy można zastosować  jakąkolwiek oszczędność? Technologia GeN2 i ReGen to umożliwiają. Sprawdź >>

Czym się charakteryzuje technologia GeN2?

Jest to zestaw korzyści, które bezpośrednio wpływają na uczucie komfortu, poczucie bezpieczeństwa, jak również widocznie mniejsze koszty eksploatacyjne.

W tym zestawie znajdują się:

 • Płaskie pasy zamiast lin,  które  umożliwiają   zdecydowanie  bardziej  komfortowy sposób przemieszczenia się  kabiny  w szybie.  Zdecydowanie mniejsze zużycie  komponentów, w tym brak konieczności wymiany olejów, kół zdawczych lub ciernych.
 • Bezreduktorowy napęd oraz system odzysku energii ReGen.

Charakteryzuje się on brakiem potrzeby wymiany oleju, a z perspektywy poboru energii jest 50% wydajniejszy od standardowych napędów. Dla przykładu: typowe windy  w blokach mieszkaniowych posiadały napędy o mocy 8 lub 12 kW. Po wymianie na technologię GeN2 zużycie będzie na poziomie 3,2 ÷4,8 kW.

Dodatkowo, dzięki  systemowi odzysku energii ReGen, zużycie  będzie jeszcze o ok. 1,5 kW mniejsze. Ponadto nadwyżki odzyskanej energii system ReGen zwraca do obwodu zasilającego budynek, a tym samym może być wykorzystany np.: w systemie oświetlania budynku. Dowiedz się więcej >>

System REM (Remote Elevator Monitoring), który umożliwia całodobowy monitoring stanu pracy urządzeń, a co za tym idzie prewencyjne działania naprawcze i redukcje kosztów eksploatacyjnych.

Oświetlenie LED z opcją automatycznego wyłączania się światła w sytuacji nieużywania dźwigu, co pozwala na oszczędność energii nawet do 50%.

Spełnieniem powyższych wymagań i oczekiwań jest dźwig typu GeN2™ FLEX. Sama definicja „FLEX” oznacza „dopasowanie” się do istniejących warunków.

Dla przykładu kabina 6 osobowa zajmuje tyle miejsca, co kabina 4 osobowa dzięki:

 • Eliminacji  maszynowni nad  szybem i umieszczenie jej w nadszybiu wraz  z całą instalacją.
 • Kabinie  większej  niż  obecna,  czasem wręcz  mającej udźwig   50%  większy  od standardowej.
 • Przeciwwadze umieszczonej z boku szybu.
 • Panelowi kontrolnemu zlokalizowanemu w strefie szybu.

Specyfikacja techniczna:

 • Liczba pasażerów od 3-8 (225-630kg)
 • Liczba przystanków: 16
 • Maksymalna wysokość wznoszenia: 45 m

Otis - dźwigi

Obecnie każdy podejmuje działania mające obniżyć  koszty i zastanawia się, co można zrobić  lepiej, taniej, szybciej. Bardziej uważni patrzą jeszcze na czas i żywotność produktów, czy też usług, które zakupują. Dlatego też, przed podjęciem decyzji  o inwestowaniu środków warto poszukać najkorzystniejszych rozwiązań w okresie długoterminowym. GeN2 TM FLEX jest takim rozwiązaniem gdyż zapewnia:

 • bezpieczeństwo i komfort użytkownika,
 • oszczędność energii,
 • większą żywotność elementów,
 • dostępność ewentualnych części zamiennych,
 • ochronę środowiska.

W ramach usług modernizacji marka OTIS dostarcza najbardziej nowoczesne i elastyczne rozwiązania.

Otis

Oferujemy naszym Klientom:

 • zastąpienie starego urządzenia nowym
 • wymianę zużytych komponentów
 • wymianę wystroju windy

Korzysci dla Klientów:

 • Współpraca z renomowanym i światowym producentem dźwigów
 • Ciągły (24h na dobę) monitoring techniczny dźwigu  po modernizacji automatycznie wykrywający jego nieprawidłowości w pracy
 • Oszczędność energii elektrycznej pobieranej przez  dźwig nawet do 75% Maksymalne wykorzystanie powierzchni istniejąc ego szybu dźwigowego
 • Wysoki komfort jazdy
 • Duża dokładność zatrzymywania
 • Wzrost wartości obiektu
OTIS

OTIS Sp. Z o.o.

Ul. Konstruktorska 13

02-673 Warszawa

 

Krzysztof Dubiel

Kierownik ds. obsługi Kluczowych Klientów OTIS

Krzysztof.Dubiel@otis.com

www.otis.com

 

[otis,dźwigi osobowe,dźwigi i windy,eksploatacja windy,technologia GeN2,odzysk energii ReGen]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Sterowanie i monitorowanie pompy. Zobacz jak działa inteligenta pompa obiegowa i cyrkulacyjna »

pompa obiegowa i cyrkulacyjna

Przeznaczona jest do systemów grzewczych i chłodniczych oraz do domowych instalacji ciepłej wody użytkowej. Została ona zaprojektowana do pracy z cieczami ... Czytam więcej »


Jak zaoszczędzić na cieple? »

Oszczedności na ogrzewaniu

Co roku koszty ciepła rosną. Większość mieszkańców i właścicieli budynków szuka możliwości obniżenia rachunków. Sprawdź  »


Skąd pozyskać źródło energii do ogrzewania budynku czy osiedla?

Ogrzewanie gazem osiedliSieć gazowa LNG to dobre rozwiązanie zarówno dla budynków nowych, jak i modernizowanych, mieszkalnych oraz przemysłowych. A zatem wśród potencjalnych zainteresowanych na pewno znajdą się przedsiębiorcy, deweloperzy, inwestorzy, a także zarządcy poszukujący wygodnego... Czytam więcej »


Jakie korzyści niesie ze sobą Pożyczka Rewitalizacyjna? »

Potrzebujesz windy? Sprawdź Fundusz Dostępności »»

stary budynek bariery architektoniczne
Wnioskujący mogą uzyskać środki na rewitalizację obiektów już istniejących, ale będących w stanie nienadającym się do użytku. Łączna kwota środków RPO WSL... Chcę wiedzieć »

BGK wspólnie z pośrednikami finansowymi udzielają preferencyjnych pożyczek na likwidację barier architektonicznych, co ma skutkować zapewnieniem dostępności budynków dla osób ze szczególnymi potrzebami m.in. osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi oraz osób starszych....Czytam więcej »


Domofon, unifon, czytnik - co wybrać?

Domofony cyfralPrawidłowo dobrany domofon powinien zapewnić domownikom nie tylko komfort, dzięki odpowiedniej funkcjonalności, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo, ograniczając dostęp na teren osiedla lub... Czytam więcej »


Kotły do mieszkań i budynków wielolokalowych - co wybrać?

Niezawodna pomoc w utrzymaniu czystości w budynku - teraz okazja!

Ogrzewanie grzejnikiem czyste klatki schodowe
Koszty ogrzewania budynków są już dość wysokie, a należy się spodziewać, że będą jeszcze wyższe. Jednym ze sposobów na ich obniżenie może okazać się budowa... Czytam więcej »

Choć ich praca bywa niedoceniana i niezauważana, to przecież bez niej nie mogłaby funkcjonować żadna firma czy instytucja. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa, przekonujemy się...... czytam więcej»


Windy - rozwiązania dla osiedli»

Windy w budynkuWykluczenie architektoniczne, czyli m.in. brak dźwigów osobowych w budynkach czterokondygnacyjnych, najczęściej spółdzielczych, wybudowanych pod rządami starego prawa, jest zjawiskiem... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Opomiarowanie i rozliczenie mediów proste jak nigdy dotąd »

Pojemniki na odpady - mieszkańcy zostawiają bałagan? Jak temu zaradzić?

Kompleksowa energia śmieci w koszu na osiedlu
Postęp w dziedzinie technik informatycznych pozwolił na ujednolicenie pewnych standardów i stworzenie otwartego systemu komunikacyjnego do odczytu... czytam dalej »

Śmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy i wywoływać negatywnych emocji. Idźmy dalej... chcę wiedzieć więcej»


Gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym - zobacz, ile to kosztuje »

Gaz plynny budownictwoKonieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również... Chcę zobaczyć »


Jak oszczędzić przestrzeń na osiedlu, którą możemy wykorzystać np. na miejsca parkingowe?

Kocioł gazowy kondensacyjny i jego sprawność  »

Osiedle Polska kotły kondensacyjne

Brak miejsc parkingowych lub miejsc na rowery to czesty widok na polskich osiedlach. ZObacz, gdzie możesz zaoszczędzić miejsce i wykorzystać je... Czytam więcej »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... czytam więcej »


Jak zapewnić prawidłową księgowość we wspólnocie?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Odczyt wodomierzy pod nieobecność mieszkańca »
LNG do zasilania centralnej kotłowni na Twoim osiedlu»
Licznik energii - oszczędzanie ogrzewanie budynku
Spis liczników to niestety często żmudny i długotrwały proces. Zastanie wszystkich mieszkańców w jednym czasie - raczej nierealne. A co gdyby... czytam więcej » LNG jest idealnym rozwiązaniem dla osiedli i budynków, które nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego i mają duże zapotrzebowanie na energię. Używając gazu LNG masz dostęp do efektywnego, łatwo dostępnego i jednocześnie przyjaznego... czytam dalej »

Jak skutecznie naprawić i przeprowadzić renowację dachu?
Zaparowane okna w domu - jak się tego pozbyć?
Naprawa i renowacja dachu zaparowane okna
Deszcz, śnieg, wiatr …. te czynniki atmosferyczne pokazują każdemu właścicielowi i zarządcy na ile może polegać na szczelności swojego dachu. Nikomu nie trzeba... czytam więcej » Zaparowane lustro w łazience lub szyby okienne w kuchni to najprawdopodobniej oznaka... Czytam więcej »

Bezpłatne szkolenie "Naprawa balkonów w Spółdzielniach Mieszkaniowych"
Nowe narzedzie dla wspólnot mieszkaniowych - zobacz, jak wydajniej korzystać z miejsc parkingowych na osiedlu»
naprawa balkonu parking zajęty?
Czy mamy do czynienia z wykonaniem nowego balkonu lub gdy stoimy przed wyzwaniem aby naprawić juz istniejący, można liczyć na Systemowe rozwiązania PCI dla balkonów... czytaj dalej »

Nowoczesne technologie i przełomowe idee są w stanie sprostać wielu wyzwaniom cywilizacyjnym. Podejście to doprowadziło nas do stworzenia platformy, która łączy w sobie zaawansowaną technologię oraz kulturę współdzielenia, dając nam przejrzysty system, mogący(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Zima a nieruchomości
 • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20717|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 20247|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12665|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl