CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

O zarabianiu pieniędzy

www.freeimages.com

Pieniądze zawsze wzbudzały w ludziach mnóstwo emocji. Jedni, jak np. George Bernard Shaw, twierdzą, że życie bez pieniędzy i ich brak jest "źródłem wszelkiego zła". Inni natomiast są przekonani, że pieniądze konfliktują i budzą ciemne moce. Prawda tkwi zapewne gdzieś pośrodku.

Trudno żyć bez pieniędzy, ale też chciwość popycha ludzi do wielu niegodziwych czynów. Nasz stosunek do pieniędzy bywa bardzo skomplikowany. Wiele przekonań dotyczących ich posiadania wynieśliśmy z rodzinnego domu.

Niektórym wdaje się, że mówienie o pieniądzach i pragnienie ich jest nieeleganckie i małostkowe, dlatego też nigdy nie myśleli, że mogą zdobyć bogactwo.

Zobacz też: Wprowadzanie zmian w życiu: dbałość o zdrowe ciało, umysł i ducha

Inni z kolei poprzysięgli sobie, że zrobią wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej pieniędzy. To właśnie one pozwolą im na godziwe życie.

Nierzadko to właśnie pieniądze stają się źródłem fałszywego poczucia mocy, fasadą, za którą można ukryć swoje kompleksy, lęki i głęboko skrywane przekonanie o mniejszej wartości własnej.

Nie zapominajmy o filantropach, ludziach, którzy chętnie dzielą się swoim bogactwem. Dzięki swoim pieniądzom mogą czynić dobro i wspierać innych, bardziej potrzebujących albo wybitnych, którzy bez środków finansowych mieliby trudność z pójściem dalej w świat. Dziś chciałabym opowiedzieć o pieniądzach w sposób łagodny i zrównoważony.

W epoce rozbuchanego konsumpcjonizmu mówienie o pieniądzach może wydawać się niepoprawne politycznie. Oczywiście, mamy za dużo rzeczy, to fakt. Myślę, że większość z nas z czystym sumieniem może pozbyć się przynajmniej ćwiartki zawartości swojego mieszkania bez uszczerbku na swoim komforcie.

Rozejrzyjmy się wokół, ile ubrań zalega w naszych szafach, ile książek pokrytych kurzem od lat nie braliśmy do ręki, ile kosmetyków stoi na naszych półkach i ile z nich przeterminuje się, zanim zdążymy je użyć… Mimo wszystko warto nauczyć się myśleć o pieniądzach jako o symbolu wiary w nasze umiejętności, kompetencje i naszą wartość. Zawsze, jeśli już je zarobimy, możemy zrobić z nich lepszy użytek.

Serge Kahili King powiedział: "Jeśli chcesz mieć w życiu pieniądze, dla siebie, żeby pomóc innym czy w obu celach, musisz podnieść swoją wartość w oczach innych ludzi. Dostarczyć wartościowych dóbr i usług, albo znaleźć się we właściwym miejscu we właściwym czasie lub nawet wybrać właściwy numer to za mało. Musisz być bardziej uduchowiony. Musisz mieć więcej wiary, więcej pewności co do wartości ciebie jako dostawcy czy też jako osoby".

Brzmi bardzo prosto i gładko, choć łatwe nie jest.

Jednak taka jest niezaprzeczalna prawda. Im bardziej wierzymy w siebie, tym więcej dostajemy. Zatem nasza droga do bogactwa wiedzie poprzez pewność siebie i o tym, jak ją uzyskać, spróbuję napisać poniżej.

Ciekawym zjawiskiem jest samospełniające się proroctwo. Mówiąc najprościej i najkrócej: dostajemy to, czego się spodziewamy. Wielokrotnie pisałam o magii myślenia. W miejscu, gdzie jedni widzą brak, inni widzą potencjał. Podobnie jest z pieniędzmi.

Możemy przytoczyć mnóstwo przekonań, które albo nas wzniosą ku niebu, albo mocno przytwierdzą do ziemi. Możemy myśleć, że pieniądze "śmierdzą", są nieczyste. Że jest ich ograniczony zasób, więc pozyskując większą ich ilość, odbieramy coś innym. Że pierwszy milion musimy ukraść itd., itd.

Możemy też myśleć zupełnie odwrotnie, że pieniądze są czymś przyjemnym, że bardzo miło je mieć, że otwierają drogę do nowych światów i co najważniejsze, że NA NIE ZASŁUGUJEMY. To przekonanie, że one mogą być moje, uczciwie zarobione i że mam prawo ich chcieć, jest bardzo ważne. Przekonanie, że z moimi umiejętnościami, kompetencjami oraz wiedzą mogę i CHCĘ je mnożyć.

Przeczytaj: Psychologia w zarządzaniu nieruchomościami

Wszyscy pewnie spotkaliśmy się z ludźmi (ba, może nawet sami nimi jesteśmy), którzy wpadli w pułapkę ubóstwa. Myślimy, że innym bardziej się należy, że my nie zasługujemy na godziwe pieniądze, że tylko innym się udaje itd.

Są też i tacy, którzy reprezentują swoją postawą syndrom Midasa. Wprawdzie samemu Midasowi nie wyszło to na zdrowie, ale tu mam na myśli tych, którzy bez większego trudu pomnażają swój majątek. Proszę tylko nie mylić trudu z pracą.

Pisząc o trudzie, miałam na uwadze trud mentalny. Ci ludzie po prostu wierzą w swój sukces. Nie mnożą problemów, nie mają nadmiaru wątpliwości, tylko wytrwale podążają prosto przed siebie, nierzadko ciężko pracując.

Reasumując: prawo odpychania zakłada, że to, czego się obawiamy, przychodzi do nas.

Paul McKenna ujmuje to tak: "To, czemu się opierasz, trwa".

Prawo odpychania uczy nas, że jeśli głęboko w duchu myślimy o sobie jako o ludziach biednym, stale będziemy bać się ubóstwa. Ponieważ dostajemy to, czemu poświęcamy najwięcej wysiłku, dostanie się nam właśnie ubóstwo. Wyjątkiem są ludzie, którzy gromadzą pieniądze ze strachu przed ubóstwem. Oczywiście, troska o uporządkowanie finansów nie jest tym samym, co strach przed biedą. A jednak głęboko zakorzeniony strach sprawia, że niektórzy ludzie gromadzą wielkie bogactwa, nie wydobywając się z pułapki świadomości biedaka.

I symetrycznie: prawo przyciągania zakłada, że dostajemy to, o czym myślimy i czego pragniemy. Jeżeli uda się nam zobaczyć samych siebie w aurze dostatku i obfitości, nasze możliwości finansowe zdecydowanie wzrosną.

Musimy tylko pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Nie wystarczy powtarzać sobie "Chcę być bogaty", "Chcę żyć w dostatku". Chodzi tu o wzbudzenie w sobie POCZUCIA, że jesteśmy bogaci.

Dobrze jest przeprowadzać kreatywną wizualizację. Wyobrażać sobie, że jesteśmy posiadaczami pokaźnego konta.

Pewien młody coach, który pracuje ze swoimi klientami na całym świecie, opowiadał w wywiadzie, że w celu przyciągnięcia dostatku odwiedzał sklepy z drogimi zegarkami. Zakładając je na rękę, wyobrażał sobie, że oto właśnie staje się ich właścicielem. Bywał w ekskluzywnych restauracjach, w których zamawiał butelkę wody mineralnej za 15 złotych. Wydatek ten rujnował jego budżet, ale jego plan zakładał, żeby właśnie z takimi miejscami się oswajać.

Po jakimś czasie jego marzenia finansowe ziściły się i to z nawiązką. Dziś jeździ po świecie, nosi drogie zegarki i bywa w modnych knajpach, nie poprzestając tam tylko na wodzie mineralnej. Słowem, opłaca się marzyć i wizualizować obfitość. To nie jest trudne, musimy tylko wykroczyć poza nasze ograniczenia, poza myślenie, że takie tricki są głupie, że amerykańskie książki pełne są takich bzdur i nie warto tracić na nie czasu.

Psychoterapeutka Katarzyna Miller, na której warsztatach byłam, proponowała taką oto afirmację: "Mam pieniądze na wszystko, czego potrzebuję, i jeszcze więcej".

Warto zobaczyć: Wprowadzanie zmian w życie

Podsumowując: żeby dostać coś, o czym marzymy, poczuć się w określony sposób, musimy wywołać w sobie ten stan, a nie tylko życzeniowo o tym myśleć.

Poniżej, za Paulem McKenną, podaję przepis na kotwicę bogactwa. Oto poszczególne kroki:

 • Stwórz listę rzeczy, stanów emocjonalnych, które pomogą Ci w zdobyciu bogactwa. Mogą tam znaleźć się takie rzeczy, jak: spokój, zaufanie, pewność siebie, dobroczynność itd.
 • Wybierz jedną rzecz z listy i przypomnij sobie, kiedy po raz ostatni czułeś się w ten sposób. Jeśli nigdy nie czułeś się właśnie tak, wyobraź to sobie. Z najdrobniejszymi detalami.
 • Teraz zintensyfikuj ten obraz, nasyć go kolorami, dźwiękami, emocjami.
 • Będąc w samym środku wyobrażonego obrazu, połącz ze sobą kciuk z palcem wskazującym i głośno albo w duchu powtórz z całą mocą "jestem bogaty".
 • Ten sam manewr zastosuj w przypadku pozostałych cech, które znalazły się na Twojej liście w punkcie pierwszym.Na tym właśnie polega tworzenie kotwicy. Wracaj do niej, ilekroć pomyślisz o wzmocnieniu stanu Twoich finansów.

I jeszcze jedna istotna rzecz. Żeby móc myśleć o nowych pieniądzach, musimy inaczej zacząć myśleć o sobie. Chodzi tu o wyeksponowanie swoich kompetencji, podkreślenie ich wyjątkowości.

Im bardziej nietuzinkowe jest to, co możemy zaproponować innym, tym większej stawki możemy zażądać dla siebie.

Warto pomyśleć również o zwiększeniu zasięgu swoich oddziaływań. Im więcej osób korzysta z naszych usług, tym więcej zarabiamy. Jeśli do tego nasza usługa wywrze duży wpływ na ludzi, otrzymamy za nią dodatkowe pieniądze.

Zatem zbliżamy się w tym miejscu do pytania, jaki odważny i nietuzinkowy produkt chcemy zaproponować światu. Zachęcam do śmiałych rozważań i wyobrażeń!

Na koniec dziesięć tajemnic bogactwa, również za Paulem McKenną:

 • Weź odpowiedzialność za swoje finanse.
 • Najpierw stwórz rezerwę finansową i wydawaj pieniądze tylko na to, na co Cię stać. Zamknij wszystkie niedokończone sprawy finansowe, spłać długi, potem spróbuj odkładać 10% zarobionych pieniędzy, żeby zawsze mieć jakiś zapas. Podejmuj działania zmierzające do zmniejszenia zobowiązań finansowych i zwiększenia swojej wartości netto w kolejnych miesiącach.
 • Obserwuj uważnie zachowania ludzi bogatych.
 • Ciągle miej na uwadze stworzenie rezerwy finansowej. Nigdy o niej nie zapominaj.
 • Wyznawaj zasadę 80/20. Wynika z niej, że zazwyczaj 80% wyników przynosi 20% wysiłku.
 • Codziennie rób to, co Cię fascynuje. Nieustannie o tym pamiętaj.
 • Żądaj dla siebie tyle pieniędzy, na ile czujesz się wart. Intensyfikuj poczucie własnej wartości. Nie bój się myśleć o sobie dobrze.
 • Kotwicz się, kotwicz się, kotwicz się.
 • Dziękuj za to co masz, wyrażaj wdzięczność. Myśl o tym, ile rzeczy posiadasz. Wzbudzaj w sobie poczucie obfitości.
 • Nigdy się nie poddawaj. Walcz, walcz, walcz.
Zobacz także

Wprowadzanie zmian w życiu
- odkrywanie marzeń i pragnień

I jeszcze cytat z Calvina Coolidge’a:

"Nic na świecie nie może zastąpić uporu. Z pewnością nie talent; nie ma niczego bardziej powszechnego niż nieudacznik z talentem. Z pewnością nie geniusz; geniusz, którego nie spotyka żadna nagroda, jest niemal przysłowiową postacią. Także nie wykształcenie; świat jest pełen wykształconych ludzi, z których nie ma pożytku. Sam upór i determinacja są wszechpotężne".

Tak więc bierzmy stery w swoje ręce, uruchamiajmy wyobraźnię i nie poddawajmy się. Nigdy! Czego Państwu i sobie życzę.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wszystko o ogrzewaniu osiedla gazem LPG »

Ogrzewanie osiedlaPlanujesz zmianę ogrzewania, ale nie masz dostępu do gazu ziemnego lub ciepła systemowego?Czytam więcej »


Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej naprawy rur »

Ogrzewanie osiedlaJak łatwo i bezinwazyjnie przeprowadzić remont przy pomocy rewolucyjnej technologii?Czytam więcej »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Zmiany w Prawie budowlanym
 • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19448|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16585|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11860|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl