CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

O zarabianiu pieniędzy

www.freeimages.com

Pieniądze zawsze wzbudzały w ludziach mnóstwo emocji. Jedni, jak np. George Bernard Shaw, twierdzą, że życie bez pieniędzy i ich brak jest "źródłem wszelkiego zła". Inni natomiast są przekonani, że pieniądze konfliktują i budzą ciemne moce. Prawda tkwi zapewne gdzieś pośrodku.

Trudno żyć bez pieniędzy, ale też chciwość popycha ludzi do wielu niegodziwych czynów. Nasz stosunek do pieniędzy bywa bardzo skomplikowany. Wiele przekonań dotyczących ich posiadania wynieśliśmy z rodzinnego domu.

Niektórym wdaje się, że mówienie o pieniądzach i pragnienie ich jest nieeleganckie i małostkowe, dlatego też nigdy nie myśleli, że mogą zdobyć bogactwo.

Zobacz też: Wprowadzanie zmian w życiu: dbałość o zdrowe ciało, umysł i ducha

Inni z kolei poprzysięgli sobie, że zrobią wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej pieniędzy. To właśnie one pozwolą im na godziwe życie.

Nierzadko to właśnie pieniądze stają się źródłem fałszywego poczucia mocy, fasadą, za którą można ukryć swoje kompleksy, lęki i głęboko skrywane przekonanie o mniejszej wartości własnej.

Nie zapominajmy o filantropach, ludziach, którzy chętnie dzielą się swoim bogactwem. Dzięki swoim pieniądzom mogą czynić dobro i wspierać innych, bardziej potrzebujących albo wybitnych, którzy bez środków finansowych mieliby trudność z pójściem dalej w świat. Dziś chciałabym opowiedzieć o pieniądzach w sposób łagodny i zrównoważony.

W epoce rozbuchanego konsumpcjonizmu mówienie o pieniądzach może wydawać się niepoprawne politycznie. Oczywiście, mamy za dużo rzeczy, to fakt. Myślę, że większość z nas z czystym sumieniem może pozbyć się przynajmniej ćwiartki zawartości swojego mieszkania bez uszczerbku na swoim komforcie.

Rozejrzyjmy się wokół, ile ubrań zalega w naszych szafach, ile książek pokrytych kurzem od lat nie braliśmy do ręki, ile kosmetyków stoi na naszych półkach i ile z nich przeterminuje się, zanim zdążymy je użyć… Mimo wszystko warto nauczyć się myśleć o pieniądzach jako o symbolu wiary w nasze umiejętności, kompetencje i naszą wartość. Zawsze, jeśli już je zarobimy, możemy zrobić z nich lepszy użytek.

Serge Kahili King powiedział: "Jeśli chcesz mieć w życiu pieniądze, dla siebie, żeby pomóc innym czy w obu celach, musisz podnieść swoją wartość w oczach innych ludzi. Dostarczyć wartościowych dóbr i usług, albo znaleźć się we właściwym miejscu we właściwym czasie lub nawet wybrać właściwy numer to za mało. Musisz być bardziej uduchowiony. Musisz mieć więcej wiary, więcej pewności co do wartości ciebie jako dostawcy czy też jako osoby".

Brzmi bardzo prosto i gładko, choć łatwe nie jest.

Jednak taka jest niezaprzeczalna prawda. Im bardziej wierzymy w siebie, tym więcej dostajemy. Zatem nasza droga do bogactwa wiedzie poprzez pewność siebie i o tym, jak ją uzyskać, spróbuję napisać poniżej.

Ciekawym zjawiskiem jest samospełniające się proroctwo. Mówiąc najprościej i najkrócej: dostajemy to, czego się spodziewamy. Wielokrotnie pisałam o magii myślenia. W miejscu, gdzie jedni widzą brak, inni widzą potencjał. Podobnie jest z pieniędzmi.

Możemy przytoczyć mnóstwo przekonań, które albo nas wzniosą ku niebu, albo mocno przytwierdzą do ziemi. Możemy myśleć, że pieniądze "śmierdzą", są nieczyste. Że jest ich ograniczony zasób, więc pozyskując większą ich ilość, odbieramy coś innym. Że pierwszy milion musimy ukraść itd., itd.

Możemy też myśleć zupełnie odwrotnie, że pieniądze są czymś przyjemnym, że bardzo miło je mieć, że otwierają drogę do nowych światów i co najważniejsze, że NA NIE ZASŁUGUJEMY. To przekonanie, że one mogą być moje, uczciwie zarobione i że mam prawo ich chcieć, jest bardzo ważne. Przekonanie, że z moimi umiejętnościami, kompetencjami oraz wiedzą mogę i CHCĘ je mnożyć.

Przeczytaj: Psychologia w zarządzaniu nieruchomościami

Wszyscy pewnie spotkaliśmy się z ludźmi (ba, może nawet sami nimi jesteśmy), którzy wpadli w pułapkę ubóstwa. Myślimy, że innym bardziej się należy, że my nie zasługujemy na godziwe pieniądze, że tylko innym się udaje itd.

Są też i tacy, którzy reprezentują swoją postawą syndrom Midasa. Wprawdzie samemu Midasowi nie wyszło to na zdrowie, ale tu mam na myśli tych, którzy bez większego trudu pomnażają swój majątek. Proszę tylko nie mylić trudu z pracą.

Pisząc o trudzie, miałam na uwadze trud mentalny. Ci ludzie po prostu wierzą w swój sukces. Nie mnożą problemów, nie mają nadmiaru wątpliwości, tylko wytrwale podążają prosto przed siebie, nierzadko ciężko pracując.

Reasumując: prawo odpychania zakłada, że to, czego się obawiamy, przychodzi do nas.

Paul McKenna ujmuje to tak: "To, czemu się opierasz, trwa".

Prawo odpychania uczy nas, że jeśli głęboko w duchu myślimy o sobie jako o ludziach biednym, stale będziemy bać się ubóstwa. Ponieważ dostajemy to, czemu poświęcamy najwięcej wysiłku, dostanie się nam właśnie ubóstwo. Wyjątkiem są ludzie, którzy gromadzą pieniądze ze strachu przed ubóstwem. Oczywiście, troska o uporządkowanie finansów nie jest tym samym, co strach przed biedą. A jednak głęboko zakorzeniony strach sprawia, że niektórzy ludzie gromadzą wielkie bogactwa, nie wydobywając się z pułapki świadomości biedaka.

I symetrycznie: prawo przyciągania zakłada, że dostajemy to, o czym myślimy i czego pragniemy. Jeżeli uda się nam zobaczyć samych siebie w aurze dostatku i obfitości, nasze możliwości finansowe zdecydowanie wzrosną.

Musimy tylko pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Nie wystarczy powtarzać sobie "Chcę być bogaty", "Chcę żyć w dostatku". Chodzi tu o wzbudzenie w sobie POCZUCIA, że jesteśmy bogaci.

Dobrze jest przeprowadzać kreatywną wizualizację. Wyobrażać sobie, że jesteśmy posiadaczami pokaźnego konta.

Pewien młody coach, który pracuje ze swoimi klientami na całym świecie, opowiadał w wywiadzie, że w celu przyciągnięcia dostatku odwiedzał sklepy z drogimi zegarkami. Zakładając je na rękę, wyobrażał sobie, że oto właśnie staje się ich właścicielem. Bywał w ekskluzywnych restauracjach, w których zamawiał butelkę wody mineralnej za 15 złotych. Wydatek ten rujnował jego budżet, ale jego plan zakładał, żeby właśnie z takimi miejscami się oswajać.

Po jakimś czasie jego marzenia finansowe ziściły się i to z nawiązką. Dziś jeździ po świecie, nosi drogie zegarki i bywa w modnych knajpach, nie poprzestając tam tylko na wodzie mineralnej. Słowem, opłaca się marzyć i wizualizować obfitość. To nie jest trudne, musimy tylko wykroczyć poza nasze ograniczenia, poza myślenie, że takie tricki są głupie, że amerykańskie książki pełne są takich bzdur i nie warto tracić na nie czasu.

Psychoterapeutka Katarzyna Miller, na której warsztatach byłam, proponowała taką oto afirmację: "Mam pieniądze na wszystko, czego potrzebuję, i jeszcze więcej".

Warto zobaczyć: Wprowadzanie zmian w życie

Podsumowując: żeby dostać coś, o czym marzymy, poczuć się w określony sposób, musimy wywołać w sobie ten stan, a nie tylko życzeniowo o tym myśleć.

Poniżej, za Paulem McKenną, podaję przepis na kotwicę bogactwa. Oto poszczególne kroki:

 • Stwórz listę rzeczy, stanów emocjonalnych, które pomogą Ci w zdobyciu bogactwa. Mogą tam znaleźć się takie rzeczy, jak: spokój, zaufanie, pewność siebie, dobroczynność itd.
 • Wybierz jedną rzecz z listy i przypomnij sobie, kiedy po raz ostatni czułeś się w ten sposób. Jeśli nigdy nie czułeś się właśnie tak, wyobraź to sobie. Z najdrobniejszymi detalami.
 • Teraz zintensyfikuj ten obraz, nasyć go kolorami, dźwiękami, emocjami.
 • Będąc w samym środku wyobrażonego obrazu, połącz ze sobą kciuk z palcem wskazującym i głośno albo w duchu powtórz z całą mocą "jestem bogaty".
 • Ten sam manewr zastosuj w przypadku pozostałych cech, które znalazły się na Twojej liście w punkcie pierwszym.Na tym właśnie polega tworzenie kotwicy. Wracaj do niej, ilekroć pomyślisz o wzmocnieniu stanu Twoich finansów.

I jeszcze jedna istotna rzecz. Żeby móc myśleć o nowych pieniądzach, musimy inaczej zacząć myśleć o sobie. Chodzi tu o wyeksponowanie swoich kompetencji, podkreślenie ich wyjątkowości.

Im bardziej nietuzinkowe jest to, co możemy zaproponować innym, tym większej stawki możemy zażądać dla siebie.

Warto pomyśleć również o zwiększeniu zasięgu swoich oddziaływań. Im więcej osób korzysta z naszych usług, tym więcej zarabiamy. Jeśli do tego nasza usługa wywrze duży wpływ na ludzi, otrzymamy za nią dodatkowe pieniądze.

Zatem zbliżamy się w tym miejscu do pytania, jaki odważny i nietuzinkowy produkt chcemy zaproponować światu. Zachęcam do śmiałych rozważań i wyobrażeń!

Na koniec dziesięć tajemnic bogactwa, również za Paulem McKenną:

 • Weź odpowiedzialność za swoje finanse.
 • Najpierw stwórz rezerwę finansową i wydawaj pieniądze tylko na to, na co Cię stać. Zamknij wszystkie niedokończone sprawy finansowe, spłać długi, potem spróbuj odkładać 10% zarobionych pieniędzy, żeby zawsze mieć jakiś zapas. Podejmuj działania zmierzające do zmniejszenia zobowiązań finansowych i zwiększenia swojej wartości netto w kolejnych miesiącach.
 • Obserwuj uważnie zachowania ludzi bogatych.
 • Ciągle miej na uwadze stworzenie rezerwy finansowej. Nigdy o niej nie zapominaj.
 • Wyznawaj zasadę 80/20. Wynika z niej, że zazwyczaj 80% wyników przynosi 20% wysiłku.
 • Codziennie rób to, co Cię fascynuje. Nieustannie o tym pamiętaj.
 • Żądaj dla siebie tyle pieniędzy, na ile czujesz się wart. Intensyfikuj poczucie własnej wartości. Nie bój się myśleć o sobie dobrze.
 • Kotwicz się, kotwicz się, kotwicz się.
 • Dziękuj za to co masz, wyrażaj wdzięczność. Myśl o tym, ile rzeczy posiadasz. Wzbudzaj w sobie poczucie obfitości.
 • Nigdy się nie poddawaj. Walcz, walcz, walcz.
Zobacz także

Wprowadzanie zmian w życiu
- odkrywanie marzeń i pragnień

I jeszcze cytat z Calvina Coolidge’a:

"Nic na świecie nie może zastąpić uporu. Z pewnością nie talent; nie ma niczego bardziej powszechnego niż nieudacznik z talentem. Z pewnością nie geniusz; geniusz, którego nie spotyka żadna nagroda, jest niemal przysłowiową postacią. Także nie wykształcenie; świat jest pełen wykształconych ludzi, z których nie ma pożytku. Sam upór i determinacja są wszechpotężne".

Tak więc bierzmy stery w swoje ręce, uruchamiajmy wyobraźnię i nie poddawajmy się. Nigdy! Czego Państwu i sobie życzę.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
 • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17742|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11092|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10670|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl