CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2015

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dach bez lodu - systemy przeciwoblodzeniowe

Agnieszka Zygmunt  |  24.11.2016  |  2
Inteligentne systemy przecwoblodzeniowe wyręczają nas w pracy.
Inteligentne systemy przecwoblodzeniowe wyręczają nas w pracy.
DEVI

Oblodzone nawierzchnie czy powierzchnie dachów stwarzają zimą wiele zagrożeń. Rozwiązaniem związanych z tym kłopotów mogą być systemy przeciwoblodzeniowe, służące do roztapiania śniegu i lodu.

Systemy takie składają się np. z inteligentnego termostatu, elektrycznych przewodów grzewczych i specjalnie zaprojektowanych akcesoriów, które ułatwiają instalację, bez względu na pogodę. Cechuje je szeroki zakres zastosowań. W przypadku dachowych instalacji przeciwoblodzeniowych przewody montowane są na samym dachu, w instalacji rynnowej, rurach odprowadzających lub w koszu dachu.

Skutecznie zapobiegają uszkodzeniu konstrukcji dachowych i fasad budynków. Dodatkowo zapobiegają zaleganiu wody z roztopionego śniegu i lodu w rynnach i nie dopuszczają do powstawania niebezpiecznych sopli oraz nawisów śnieżnych. Temperatura i wilgoć obszaru, na którym zostały zainstalowane kable grzejne, są w sposób ciągły kontrolowane. System grzewczy włącza się tylko w czasie mrozu i podczas opadów śniegu.Gruntowe instalacje przeciwoblodzeniowe przystosowane są do wszelkiego rodzaju nawierzchni. Można je instalować pod asfaltem, betonem, terakotą czy kostką brukową. Jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego eliminując potrzebę stosowania soli, żwiru lub pługów odśnieżających.

Systemy do rozmrażania śniegu i lodu są z zasady w pełni automatyczne. Zintegrowane czujniki wilgoci i temperatury oraz termostaty kontrolują panujące warunki atmosferyczne. Kable lub maty grzejne uruchamiane są tylko w razie potrzeby, a wyłączane gdy niebezpieczeństwo oblodzenia minie. Dzięki temu optymalne efekty można uzyskać przy minimalnym zużyciu prądu.

Aby uniknąć zużywania nadmiernej ilości energii, przewody grzewcze są wydajnie kontrolowane przez inteligentny termostat. Termostat reaguje natychmiast i automatycznie włącza i wyłącza system rozpuszczania śniegu i lodu w oparciu o temperaturę i poziom wilgotności na zewnątrz. Dzięki temu system zużywa dokładnie taką ilość energii, jaka jest mu niezbędna do działania. Jednym słowem, bezpieczeństwo zimą nie musi się wiązać z wysokimi rachunkami za energię elektryczną.

/źródło: Rynek Instalacyjny/

Tagi: 
zima | 
systemy przeciwoblodzeniowe | 
devi | 
śnieg | 
lód

Komentarze

(2)
Mroazio | 07.02.2017, 09:33
Bardzo istotny temat, lód na dachu bywa bardzo niebezpieczny.
LiveKupek | 17.02.2017, 06:39
Lód, ale i też śnieg. Nie muszę chyba przypominać przykładu hali z Katowic...
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 

Uzyskaj ofertę na zarządzanie nieruchomością od zarządców za DARMO »


 

 

Jak zweryfikować efektywność energetyczną nieruchomości przed zakupem » Jak udoskonalić pomiar wilgotności i temperatury »
Czy wiesz jak zoptymalizować zużycie energii? Chcesz płacić mniej za ogrzewanie? (...) czytaj» (...) zestaw miernika wielofunkcyjnego z radiową sondą temperatury i wilgotności oraz sondą do pomiaru współczynnika "U" (...) czytaj dalej »

 

Na czym stracisz wybierając zły wodomierz i jak tego uniknąć »

Co zmienia źle dobrany, przewymiarowany wodomierz? Dlaczego to takie ważne, by wychwycić ten problem możliwie szybko? (...) czytaj »


 

Szukasz profesjonalnego zarządcy? Skorzystaj z podpowiedzi »

  

Co ma zrobić wspólnota czy spółdzielnia, jeśli chce się starać o biały certyfikat » Białe certyfikaty w 6 punktach »
Tylko do 30 września 2017 r. można składać do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o wydanie świadectw efektywności energetycznej (...) czytaj dalej » Świadectwa efektywności energetycznej, zwane też białymi certyfikatami, są dokumentami poświadczającymi, że dzięki przeprowadzonym (...) czytaj dalej »

 

 


Na czym polega innowacja w sterowaniu bramą wjazdową »

 

Wszechobecne telefony komórkowe realizują wiele funkcjonalności w naszym życiu. Tym razem telefon to BEZPŁATNY, o zasięgu globalnym, pilot do bramy w komórce jak również do szlabanu bądź furtki (....) czytaj dalej »


 


Nowe sposoby na pokonanie barier architektonicznych »
Krzesełka schodowe dla seniorów jako skuteczny i tani sposób na zniwelowanie bariery architektonicznej »

Czego jeszcze nie wiesz o platformach schodowych? »

Jak zlikwidować bariery architektoniczne w bloku wielomieszkaniowym »

 


Jakie nowe możliwości osiedlom strzeżonym daje automatyka bram » Ocieplanie stropów piwnic - na jakie trudności możesz napotkać?
Bezpłatne sterowanie bramą telefonem przez mieszkańców osiedla przynosi ogromne udogodnienia (...) czytaj dalej » Zima i wszyscy myślą o tym, co zrobić, by w naszych domach było cieplej, a jednocześnie – by nie przepłacać za ogrzewanie (...) czytaj dalej »

 


 

 

 

Chcesz się u nas reklamować? Dołącz do najlepszych w branży »

Aktualizuj Anuluj

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?

Produkty i technologie

12/2016

Aktualny numer:

Administrator 12/2016
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo sąsiedzkie
  • - Przekształcenie uzytkowania wieczystego na własność
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 12505|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl