CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak dbać o posadzkę i schody w budynku? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10413,wlasciwa-pielegnacja-posadzki-i-schodow-z-lastryko
Każdy rodzaj posadzki wymaga odpowiedniej konserwacji, nie inaczej jest z posadzkami z lastryko. Utarło się, że najlepszym sposobem na okresową pielęgnację jest...
Kategorie: lastryko, posadzki, schody, czyszczenie lastryko, czyszczenie posadzek, pielęgnacja posadzek

Po VI Kongresie Spółdzielczości

Redakcja Administratora  |  14.12.2016  |  1
Siedziba Krajowej Rady Spółdzielczej
Siedziba Krajowej Rady Spółdzielczej
fot. archiwum

12-13 grudnia 2016 roku odbył się w Warszawie już VI Kongres Spółdzielczości, na który przyjechało 600 delegatów, reprezentujących 15 branż spółdzielczych, w tym: mieszkaniowej, bankowej, rolnej, mleczarskiej, rękodzieła artystycznego i wielu innych.

Podczas odbywającego się co cztery lata Kongresu dokonano wyboru 100-osobowego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, którego przewodniczącym został ponownie Jerzy Jankowski.

Kongres wypełniony był dyskusjami , m.in. na temat zachowania spółdzielczej odrębności, wyartykułowanej w Międzynarodowych Zasadach Spółdzielczych. Zastanawiano się nad tym, czy spółdzielczość powinna działać zgodnie z tradycjami, czy też podjąć próbę komercjalizacji, która – zdaniem wielu – byłaby wypaczeniem spółdzielczej idei. Powoływano się przy tym na dane GUS, świadczące o tym, że potencjał spółdzielczy zmniejsza się, ustępując miejsca ponadnarodowym korporacjom. Nadal jednak – jak podkreślano – spółdzielczość jest siłą. W Polsce funkcjonuje ponad 9500 spółdzielni. W Unii Europejskiej spółdzielnie wytwarzają 6 proc. PKB.

Obecni na Kongresie politycy  podkreślali znaczenie spółdzielczości. Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Środowiska – Kazimierz Smoliński, mówił m.in. o znaczeniu reaktywowania lokatorskiego prawa spółdzielczego dla realizacji rządowego programu mieszkaniowego. 

Posłowie zwrócili uwagę na powołanie sejmowego jedenastoosobowego zespołu roboczego, który ma podjąć prace nad projektem nowelizacji prawa spółdzielczego.  

Nie zabrakło również krytyki dotychczasowej polityki. W kuluarach kongresowych delegaci zwracali uwagę na fakt tworzenia nowych programów przy zaniechaniu prac na rzecz uregulowania zaszłości. Jako przykład podawano ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność bez uprzedniego uregulowania statusu prawnego gruntów, na których wybudowano spółdzielcze domy.

Warto tu dodać, że VI Kongres Spółdzielczości odbywał się w roku szczególnym, bo 200 –  Lecia od utworzenia przez Stanisława Staszica Hrubieszowskiego Towarzystwa Rolniczego – organizacji, która stała się pierwowzorem spółdzielni we współczesnym znaczeniu tego słowa.

Komentarze

(1)
lolo | 18.12.2016, 17:51
najwyższy czas aby wprowadzić nową ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych dającą właścicielom o decydowaniu własnością a nie aby tam jakiś prezes uważał się górą nad właścicielem i decydował za niego.Proponuję niech wprowadzą do ustawy zapis jaki kiedyś miał być że jeden właściciel z odrębną własnością może powołać wspólnotę .Bo w wspólnocie to ludzie decydują o czynszu a nie Prezes,bo to nie jest jego własność
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Spółdzielnia, która powstała w odpowiedzi na zmiany w ramach transformacji ustrojowej »

Powołana została do życia w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi restrukturyzowanych kopalń jako organizacja mająca na celu zabezpieczenie właściwego zarządzania nieruchomościami... czytam dalej »


Ocieplanie starszych bloków czeka każdą spółdzielnię i wspólnotę. Jak dobrze ocieplić dachy osiedli?

ocieplanie dachu w budynku na osiedlu

Decyzja o wyborze metody i materiału do ocieplenia stropodachu jest niełatwa – trzeba wziąć pod uwagę efektywność rozwiązania... czytam dalej »


Jak niskim kosztem wyremontować posadzki w budynku?
Zaparowane okna w domu - jak temu zapobiec?
Remont posadzki w budynku Niższe koszty ciepła
Przedstawiamy 4 powody, dla których warto docenić walory posadzki lastrykowej oraz wykonać jej renowację... czytam dalej» Długotrwale zaparowane okna są sygnałem alarmującym – zdrowie mieszkańców może być zagrożone (...) czytaj dalej »

Zgłoś Przegląd Zestawów Hydroforowych  i Skorzystaj z Promocji do 16.7.2018 »

Przegląd zestawów hydroforowych

Wilo serwisuje zestawy hydroforowe wszystkich producentów, nie tylko firmy Wilo.  Zgłaszając serwis swoich urządzeń do 16.7.2018 zyskujesz 6 miesięcy opieki serwisowej GRATIS. Aby skorzystać z promocji, wypełnij formularz lub zadzwoń 22 702 61 61 (...) wykonaj przegląd promocyjny »


Jak łatwo odświeżyć wygląd klatki schodowej? Zamów wykonawce lastryko »
Jak łatwo naprawić dach pokryty papą »
Wykonawca lastryko renowacja i naprawa Naprawa dachu pokrytego papą
Dzięki swojej budowie posadzka klatki schodowej wykonana z lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, co uważa się za jej wielki atut (...) czytaj dalej » Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania..… czytam dalej »

Spółdzielnia, która dba o komfort mieszkańców » Zarządzanie nieruchomościami - zobacz jak to robią inni
SM Metalowiec Spółdzielnia dba o komfort mieszkańców Zarządzanie nieruchomościami
Ważna jest nie tylko wygoda zamieszkiwania w budynkach, ale też zaplecze kulturalne, sportowe i oświatowe (...) Czytam dalej » Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard.… czytam dalej »

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

5/2018

Aktualny numer:

Administrator 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Ochrona danych po nowemu
  • - Udziały a wysokość zaliczki na koszty zarządu
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 15118|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl