administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości?

| 2011-06-07
Cechy dobrego zarządcy
Ilustracja: sxc.hu/profile/ilco

Cechy dobrego zarządcy


Ilustracja: sxc.hu/profile/ilco

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami.
Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Przede wszystkim powinien on mieć odpowiednie wykształcenie i umiejętność wykorzystywania swej interdyscyplinarnej wiedzy w praktyce.
Ale to nie wszystko, bowiem dobrym zarządcą może być tylko osoba o odpowiednich cechach charakteru.

Zobacz także

DomBest Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7 Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i...

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i czekaniu na rozliczenia. Teraz możesz kontrolować zużycie mediów w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca.

NNV sp. z o.o. Rynek pierwotny a wtórny

Rynek pierwotny a wtórny Rynek pierwotny a wtórny

Inwestorzy, planujący zakup mieszkania, mają do wyboru nieruchomości używane, czyli z rynku wtórnego, i nowe – z pierwotnego. Jeśli właśnie szukasz własnych czterech kątów, dowiedz się o nich więcej. Sprawdź,...

Inwestorzy, planujący zakup mieszkania, mają do wyboru nieruchomości używane, czyli z rynku wtórnego, i nowe – z pierwotnego. Jeśli właśnie szukasz własnych czterech kątów, dowiedz się o nich więcej. Sprawdź, jakie argumenty przemawiają za wyborem nieruchomości z tych rynków. Dowiedz się, jakie występują różnice między mieszkaniami od dewelopera a lokalami w kamienicy lub blokach z wielkiej płyty.

Eko-Okna S.A. Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy

Eko-Okna S.A. powstały 25 lat temu w Raciborzu. W 2008 r. firma przeniosła się do Kornic, gdzie trwa ciągła rozbudowa zakładu produkcyjnego. Fabryka w Kornicach zajmuje powierzchnię 50 ha, z czego 32 ha...

Eko-Okna S.A. powstały 25 lat temu w Raciborzu. W 2008 r. firma przeniosła się do Kornic, gdzie trwa ciągła rozbudowa zakładu produkcyjnego. Fabryka w Kornicach zajmuje powierzchnię 50 ha, z czego 32 ha to zadaszone hale. W tej chwili jest zatrudnionych ponad 12 tysięcy osób, a to nie koniec rekrutacji i zatrudniania.

Wykształcenie i obowiązki zarządcy

Konieczne wykształcenie licencjonowanego zarządcy nieruchomości szczegółowo określa Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: DzU z 2010 r. nr 102 poz. 651). W artykule 187 możemy przeczytać, iż licencję zawodową zarządcy nieruchomości nadaje się osobie fizycznej, która posiada wykształcenie wyższe, ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz odbyła praktykę zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami. Dodajmy jeszcze, że ustawa ta nakłada na zarządcę nieruchomości obowiązek stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych. Ale to dopiero wierzchołek góry. Zobaczmy czego powinna dotyczyć wiedza dobrego zarządcy nieruchomości.

Interdyscyplinarna wiedza

Do zakresu zarządzania nieruchomością należy m.in. reprezentowanie właścicieli przed sądami i organami administracji rządowej oraz samorządowej, opracowywanie i opiniowanie umów zawieranych na rzecz właścicieli w zakresie obsługi eksploatacyjnej i technicznej. Ponadto zarządca nieruchomości odpowiada za wszelkie akty prawne dotyczące funkcjonowania nieruchomości oraz przygotowywanie zebrań. Dobry zarządca nieruchomości musi być również księgowym. Natomiast w zakresie obsługi administracyjnej, zarządca odpowiada za obsługę eksploatacyjną, techniczną oraz finansową nieruchomości - wyjaśnia Katarzyna Wilk-Kopacz z firmy Nawigator Nieruchomości, zajmującej się kompleksową obsługą nieruchomości.

Cechy dobrego zarządcy nieruchomości na pewno ujawniają się w jego interdyscyplinarnej wiedzy. W tym jednym zawodzie łączą się bowiem powinności prawnika, księgowego, mediatora, ale również inżyniera budownictwa i osoby, która odpowiada za tworzenie planów budżetowych i ich realizację.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób ujawniają się cechy charakteru dobrego zarządcy nieruchomości.

Komunikacja interpersonalna

Zarządca nieruchomości powinien być osobą otwartą i mieć opanowaną sztukę komunikacji interpersonalnej do perfekcji. Dlaczego jest to takie ważne? Zarządca z jednej strony musi dobrze porozumiewać się z właścicielem budynku, prawnikami za tym właścicielem stojącymi, z drugiej strony - musi być wyczulony na problemy i obawy mieszkańców nieruchomości, a z jeszcze innej - konieczne jest, aby pełnił rolę kierownika dla konserwatorów nieruchomości czy ekip remontowo-budowlanych.

Stąd też jego rola wielokrotnie przypomina rolę dyplomaty. Nietrudno bowiem zauważyć, że bardzo często oczekiwania ww. stron procesu komunikacji są różne. A rozwiązywanie konfliktów jest nie lada wyzwaniem.

Rzetelność i sumienność

Kolejne cechy dobrego zarządcy nieruchomości związane są z jego działaniami dotyczącymi obsługi eksploatacyjnej, technicznej i finansowej nieruchomości.

Jakie wyzwania tutaj stoją przed zarządcą?

- Przede wszystkim należy być osobą niezwykle zdyscyplinowaną i zorganizowaną. Takie cechy jak rzetelność i sumienność są niezbędne, gdy mowa o dopilnowaniu terminów, zadbaniu o wszelkie konieczne kontrole. Ale podstawową cechą jest również dokładność, zwłaszcza podczas sporządzania protokołów, raportów, rozliczeń, prowadzeniu ewidencji księgowej przychodów i kosztów utrzymania nieruchomości. Tutaj nie może być mowy o błędach czy zaniedbaniach - tłumaczy Katarzyna Wilk-Kopacz.

Odpowiedzialność zarządcy nie przejawia się jednak tylko podczas pracy prawniczo-księgowej, ale również wtedy, gdy wybiera on podwykonawców. Za prace np. remontowe płaci zarówno właściciel, jak i mieszkańcy, więc do zarządcy należy wybór najlepszej z ofert. I w trakcie wypełniania wszystkich swych obowiązków, musi pamiętać o tym, że odpowiada nie tylko za mienie o ogromnej wartości, ale również za ludzi.

Kreatywność i innowacyjność

Kreatywność to bardzo pożądana dzisiaj cecha dobrego zarządcy nieruchomości. To zarządca zna najlepiej nieruchomość i jej mieszkańców i to na nim spoczywa obowiązek przystosowywania się do nowych problemów. A te problemy mogą wynikać ze stanu technicznego nieruchomości, ale mogą być skutkiem zmian prawnych.

I tak np. było w przypadku nowelizacji ustawy o prawie o ruchu drogowym, wedle której parkowanie na osiedlach nie jest już sprawą dowolną. Dobry zarządca nieruchomości powinien stosunkowo wcześniej podjąć rozmowy z właścicielem, aby ten wyznaczył teren na nowe miejsca parkingowe, gdy ich brakuje.

Bardzo często to właśnie zarządca musi być pomysłodawcą przedsięwzięć. I dlatego też nie powinna być mu obca innowacyjność. A cecha ta przejawiać się może np. w wykorzystywaniu nowoczesnych form komunikacji. Bo o ileż wygodniej jest, jeżeli mieszkańcy mają dostęp do internetowej tablicy ogłoszeń czy całodobowego pogotowia.

Ogromny natłok obowiązków, który spoczywa na zarządcy nieruchomości, najczęściej skutkuje tym, że powinności są rozdzielane pomiędzy kilka osób. Dlatego te wszystkie cechy dobrego zarządcy nieruchomości powinny skupiać się w całej firmie. Niemniej jednak zawsze na jej czele stoi osoba, która musi mieć wielką wiedzę, doświadczenie i odpowiedni charakter.

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Agnieszka Agnieszka, 06.12.2022r., 12:20:01 Dobry zarządca to jedno, ale trudno jest działać jeśli wspólnota mieszkańców nie angażuje się w działania. Wtedy nawet jest problem żeby zebrać podpisy pod uchwałą. Pamiętam jak u nas na osiedlu założyłam forum mieszkańców gdzie poruszaliśmy sprawy dotyczące osiedla. Mało kto się tym interesował. U niektórych zarządców jak na przykład Fadrowski jest system gdzie każdy mieszkaniec może głosować online. Może to podnieść ilość oddanych głosów jednak jeśli ludzie się nie interesują sprawami wspólnoty to z pewnością nie jest łatwo zarządcy.

Powiązane

Anna Ruszczak news Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

14 grudnia 2023 roku TSUE orzekł, że bieg przedawnienia nie może rozpoczynać się dopiero od dnia, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna.

14 grudnia 2023 roku TSUE orzekł, że bieg przedawnienia nie może rozpoczynać się dopiero od dnia, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna.

Anna Ruszczak news Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku

Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2023 r. jest kompletnie inna niż w ubiegłym roku. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie był jednym z czynników wpływu. Czego można spodziewać się w roku 2024?

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2023 r. jest kompletnie inna niż w ubiegłym roku. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie był jednym z czynników wpływu. Czego można spodziewać się w roku 2024?

Anna Ruszczak news Czy porozumienie po COP28 to koniec paliw kopalnych?

Czy porozumienie po COP28 to koniec paliw kopalnych? Czy porozumienie po COP28 to koniec paliw kopalnych?

Najwięcej emocji podczas tegorocznego szczytu COP28 wywoływała kwestia odchodzenia od paliw kopalnych. Jednoznacznych deklaracji w tej sprawie nie chcą państwa wydobywające ropę naftową. Po drugiej stronie...

Najwięcej emocji podczas tegorocznego szczytu COP28 wywoływała kwestia odchodzenia od paliw kopalnych. Jednoznacznych deklaracji w tej sprawie nie chcą państwa wydobywające ropę naftową. Po drugiej stronie są kraje najbardziej cierpiące przez zmiany klimatu, ale też m.in. UE i Stany Zjednoczone.

Anna Ruszczak news Spółki wodno-kanalizacyjne mają problemy

Spółki wodno-kanalizacyjne mają problemy Spółki wodno-kanalizacyjne mają problemy

81 proc. przedsiębiorstw odpowiedzialnych za dostawy wody i odbiór ścieków odnotowało straty w 2022 roku. Większość z nich przestała inwestować. Postulaty branży do nowego rządu zawierają m.in. wprowadzenie...

81 proc. przedsiębiorstw odpowiedzialnych za dostawy wody i odbiór ścieków odnotowało straty w 2022 roku. Większość z nich przestała inwestować. Postulaty branży do nowego rządu zawierają m.in. wprowadzenie rocznej taryfikacji.

Anna Ruszczak news Unijna reforma rynku energetycznego

Unijna reforma rynku energetycznego Unijna reforma rynku energetycznego

14 grudnia 2023 r. Rada i Parlament Europejski osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie reformy unijnego rynku energii elektrycznej. Jej celem jest zmniejszenie zależności segmentu energii elektrycznej...

14 grudnia 2023 r. Rada i Parlament Europejski osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie reformy unijnego rynku energii elektrycznej. Jej celem jest zmniejszenie zależności segmentu energii elektrycznej od niestabilnych cen paliw kopalnych, ochrona konsumentów przed skokami cen oraz przyspieszenie wdrażania OZE.

Anna Ruszczak news Czy grodzenie osiedli mieszkaniowych ma sens?

Czy grodzenie osiedli mieszkaniowych ma sens? Czy grodzenie osiedli mieszkaniowych ma sens?

Stawianie ogrodzeń na osiedlach ma zwolenników i przeciwników. Jedni czują się bezpiecznie i chcą więcej płotów na osiedlach. Inni wskazują na kilka ważnych problemów, m.in. wyłączanie miejsc z przestrzeni...

Stawianie ogrodzeń na osiedlach ma zwolenników i przeciwników. Jedni czują się bezpiecznie i chcą więcej płotów na osiedlach. Inni wskazują na kilka ważnych problemów, m.in. wyłączanie miejsc z przestrzeni miejskiej oraz trudności z dojechaniem karetek pogotowia.

Anna Ruszczak news Uchwały krajobrazowe w miastach pod znakiem zapytania

Uchwały krajobrazowe w miastach pod znakiem zapytania Uchwały krajobrazowe w miastach pod znakiem zapytania

W wielu polskich miastach uchwały krajobrazowe stanęły pod znakiem zapytania. Powodem jest wydane 12 grudnia 2023 roku orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

W wielu polskich miastach uchwały krajobrazowe stanęły pod znakiem zapytania. Powodem jest wydane 12 grudnia 2023 roku orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Anna Ruszczak news Europejska Karta Energetyki Wiatrowej podpisana przez 26 państw UE

Europejska Karta Energetyki Wiatrowej podpisana przez 26 państw UE Europejska Karta Energetyki Wiatrowej podpisana przez 26 państw UE

19 grudnia 2023 roku ministrowie energii 26 państw UE oraz 300 firm podpisali Europejską Kartę Energetyki Wiatrowej (ang. European Wind Charter), formalnie zobowiązując się do realizacji działań przypisanych...

19 grudnia 2023 roku ministrowie energii 26 państw UE oraz 300 firm podpisali Europejską Kartę Energetyki Wiatrowej (ang. European Wind Charter), formalnie zobowiązując się do realizacji działań przypisanych im w ramach tzw. Pakietu Wiatrowego (ang. Wind Power Package).

Anna Ruszczak news Podejście Rady UE do rozporządzenia PPWR

Podejście Rady UE do rozporządzenia PPWR Podejście Rady UE do rozporządzenia PPWR

18 grudnia 2023 roku Rada UE przyjęła podejście ogólne na temat regulacji, która ma zmniejszyć odpadową presję na środowisko. Rozporządzenie PPWR obejmie wszystkie rodzaje opakowań oraz odpadów opakowaniowych...

18 grudnia 2023 roku Rada UE przyjęła podejście ogólne na temat regulacji, która ma zmniejszyć odpadową presję na środowisko. Rozporządzenie PPWR obejmie wszystkie rodzaje opakowań oraz odpadów opakowaniowych niezależnie od ich pochodzenia.

Anna Ruszczak news Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości

Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości

Dla większości inwestorów z branży nieruchomości ryzyko niedopełnienia wymogów ESG to ryzyko finansowe, które może wpłynąć negatywnie na ich finanse lub wartość obiektów.

Dla większości inwestorów z branży nieruchomości ryzyko niedopełnienia wymogów ESG to ryzyko finansowe, które może wpłynąć negatywnie na ich finanse lub wartość obiektów.

Anna Ruszczak news Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę?

Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę? Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę?

Politycy nowej koalicji rządzącej jeszcze przed wyborami deklarowali, że planują wprowadzić ważne zmiany w obszarze energii słonecznej już w 2024 roku.

Politycy nowej koalicji rządzącej jeszcze przed wyborami deklarowali, że planują wprowadzić ważne zmiany w obszarze energii słonecznej już w 2024 roku.

Michał Kozak, IRKOM Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach

Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach

Nowy poradnik „Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach wielolokalowych” powinien pomóc zarządcom takich budynków w poprawnym rozwiązywaniu problemów dotyczących rozliczania kosztów ciepła...

Nowy poradnik „Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach wielolokalowych” powinien pomóc zarządcom takich budynków w poprawnym rozwiązywaniu problemów dotyczących rozliczania kosztów ciepła do ogrzewania oraz kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Anna Ruszczak news Zwolnienie pracownika w 2024 r. będzie trudniejsze

Zwolnienie pracownika w 2024 r. będzie trudniejsze Zwolnienie pracownika w 2024 r. będzie trudniejsze

Umowa o pracę nie zawsze całkowicie chroni przed nieuzasadnionym zwolnieniem. W wielu wypadkach konieczne jest zwrócenie się do sądu pracy. Ustali on czy decyzja pracodawcy o zwolnieniu pracownika była...

Umowa o pracę nie zawsze całkowicie chroni przed nieuzasadnionym zwolnieniem. W wielu wypadkach konieczne jest zwrócenie się do sądu pracy. Ustali on czy decyzja pracodawcy o zwolnieniu pracownika była podjęta w sposób właściwy. Od 1 stycznia 2024 r. wchodzą nowe, bardziej przyjazne dla pracowników przepisy.

Anna Ruszczak news Rekomendacje ds. stosowania Taksonomii UE

Rekomendacje ds. stosowania Taksonomii UE Rekomendacje ds. stosowania Taksonomii UE

Rekomendacje ds. stosowania Taksonomii UE zostały opublikowane. Przygotowała je grupa pracująca pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, która miała wskazać działania i środki poprawiające zrozumienie...

Rekomendacje ds. stosowania Taksonomii UE zostały opublikowane. Przygotowała je grupa pracująca pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, która miała wskazać działania i środki poprawiające zrozumienie oraz stosowanie taksonomii.

Anna Ruszczak news Dni wolne w 2024 roku

Dni wolne w 2024 roku Dni wolne w 2024 roku

Wystarczy wykorzystać siedem dni urlopu, aby na przełomie 2023 i 2024 roku mieć ponad dwutygodniowe wakacje. Wiosną dziewięciodniowa majówka jest możliwa przy wykorzystaniu zaledwie trzech dni urlopu....

Wystarczy wykorzystać siedem dni urlopu, aby na przełomie 2023 i 2024 roku mieć ponad dwutygodniowe wakacje. Wiosną dziewięciodniowa majówka jest możliwa przy wykorzystaniu zaledwie trzech dni urlopu. Wynika to z układu świąt w kalendarzu na 2024 rok.

Anna Ruszczak news Eksperci nie widzą szans na tańsze odpady

Eksperci nie widzą szans na tańsze odpady Eksperci nie widzą szans na tańsze odpady

Opłaty za odpady będą coraz większe. Nie ma szans, żeby przy obecnie stosowanych metodach zagospodarowania odpadów i zasadach odpłatności za nie, usługi te staniały.

Opłaty za odpady będą coraz większe. Nie ma szans, żeby przy obecnie stosowanych metodach zagospodarowania odpadów i zasadach odpłatności za nie, usługi te staniały.

Anna Ruszczak news Podział mieszkania po rozwodzie

Podział mieszkania po rozwodzie Podział mieszkania po rozwodzie

Podział mieszkania po rozwodzie wywołuje wiele emocji. Jak podzielić mieszkanie z kredytem? Czy jeden z małżonków może spłacić drugiego? Co z nieruchomością kupioną za gotówkę?

Podział mieszkania po rozwodzie wywołuje wiele emocji. Jak podzielić mieszkanie z kredytem? Czy jeden z małżonków może spłacić drugiego? Co z nieruchomością kupioną za gotówkę?

Anna Ruszczak news Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu

Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu

Preferencja weszła w życie 1 stycznia 2024 roku i pozwoli zastosować stawkę amortyzacji, wynoszącą nawet 20 proc. rocznie, przez 5 lat.

Preferencja weszła w życie 1 stycznia 2024 roku i pozwoli zastosować stawkę amortyzacji, wynoszącą nawet 20 proc. rocznie, przez 5 lat.

Redakcja Powstanie Pomorskiego Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni

Powstanie Pomorskiego Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Powstanie Pomorskiego Regionalnego  Związku Rewizyjnego Spółdzielni

27 września 2023 roku miało miejsce wyjątkowe spotkanie założycieli, które zaowocowało powstaniem Pomorskiego Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni w Sopocie. To ważny krok na polu współpracy i integracji...

27 września 2023 roku miało miejsce wyjątkowe spotkanie założycieli, które zaowocowało powstaniem Pomorskiego Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni w Sopocie. To ważny krok na polu współpracy i integracji spółdzielni różnych branż, co przyczyni się do dalszego wzrostu sektora spółdzielczego na  Pomorzu.

Redakcja AiMN 1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL

1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL 1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL

Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu. Zdaniem analityków rynku nieruchomości najsłabsze szanse na korzystną sprzedaż mają wysłużone domy,...

Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu. Zdaniem analityków rynku nieruchomości najsłabsze szanse na korzystną sprzedaż mają wysłużone domy, zlokalizowane w małych gminach.

Anna Ruszczak news Zmiany w prawie od 2024 roku

Zmiany w prawie od 2024 roku Zmiany w prawie od 2024 roku

Nowy rok to wiele zmian w prawie. Część obowiązuje już od 1 stycznie, inne wejdą w życie później. Oto najważniejsze przepisy, o których warto pamiętać.

Nowy rok to wiele zmian w prawie. Część obowiązuje już od 1 stycznie, inne wejdą w życie później. Oto najważniejsze przepisy, o których warto pamiętać.

Anna Ruszczak news Obawy polskich firm na rynku pracy

Obawy polskich firm na rynku pracy Obawy polskich firm na rynku pracy

Prawie 80 proc. przedsiębiorstw zamierza utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia, a ponad połowa skarży się na niedobór pracowników.

Prawie 80 proc. przedsiębiorstw zamierza utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia, a ponad połowa skarży się na niedobór pracowników.

Anna Ruszczak news Kolejna podwyżka płacy minimalnej

Kolejna podwyżka płacy minimalnej Kolejna podwyżka płacy minimalnej

Podwyżka płacy minimalnej przekłada się na presję płacową na innych stanowiskach oraz inflację ze względu na wzrost kosztów w przedsiębiorstwach. Najbardziej ucierpią branże dotknięte niedoborem kadr,...

Podwyżka płacy minimalnej przekłada się na presję płacową na innych stanowiskach oraz inflację ze względu na wzrost kosztów w przedsiębiorstwach. Najbardziej ucierpią branże dotknięte niedoborem kadr, takie jak przemysł, budownictwo, transport i handel.

Anna Ruszczak news Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem dla małych i średnich firm

Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem dla małych i średnich firm Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem dla małych i średnich firm

Cyberataki mogą dotykać różnych firm. Jednak sektor MŚP nie zawsze zwraca należytą uwagę na ochronę urządzeń, dbanie o bezpieczeństwo danych i edukację w tym zakresie. Nowy raport specjalny EFL pokazuje,...

Cyberataki mogą dotykać różnych firm. Jednak sektor MŚP nie zawsze zwraca należytą uwagę na ochronę urządzeń, dbanie o bezpieczeństwo danych i edukację w tym zakresie. Nowy raport specjalny EFL pokazuje, jak polskie firmy dbają o cyberodporność i na jakie zagrożenia muszą uważać.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.