CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Śmieci na osiedlu to nie problem!

 Redakcja  |  Administrator 7-8/2020  |  13.08.2020

Składowanie śmieci na osiedlu często kojarzy się z nieładem, niekiedy brzydkim zapachem. Pokutuje przeświadczenie, że jak o przestrzeń mamy dbać wspólnie, to tak naprawdę nikt nie czuje się w obowiązku pilnowania porządku np. w obrębie miejsca składowania odpadów. Śmieci wysypują się z koszy, często podstawiane są w workach koło śmietnika, ba – leniwi mieszkańcy niekiedy nawet zostawiają je pod zsypem w bloku. Niemniej jednak można poradzić sobie z problemem śmieci na osiedlu w sposób estetyczny, bezpieczny i zgodny z obowiązującymi zasadami segregacji.

Zgodnie z prawem to właściciele nieruchomości powinni zapewnić utrzymanie czystości i porządku poprzez wyposażenie nieruchomości w pojemniki, służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Ponadto od kilku miesięcy obowiązują nowe zasady segregacji odpadów – od marca tego roku selektywnie zbiera się: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Każda z tych frakcji powinna być gromadzona w oddzielnym pojemniku na odpady. Te z kolei zazwyczaj są „schowane” w altanach lub wiatach, aby nie szpecić osiedla.

Często zastanawiamy się, jak ze względów nie tylko estetycznych, ale i bezpieczeństwa mieszkańców, a zwłaszcza małych dzieci, ukryć śmietnik na osiedlu. Zarządcy do wyboru mają kilka rozwiązań – najbardziej tradycyjne, murowane altany śmietnikowe, modułowe osłony śmietnikowe, które można dopasować wielkością i kolorem do indywidualnych uwarunkowań danego osiedla, pojemniki zakopane w ziemi czy estetyczne osłony śmietnikowe.

Zauważmy, że obecnie widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy i wywoływać negatywnych emocji. Oferowane wiaty śmietnikowe pozwalają nie tylko lepiej zadbać o higienę, ale także ograniczyć dostęp do nich osobom niepowołanym czy szkodnikom.


KAR STAL Kar Stal Sebastian Karpeta

ul. Obuwnicza 8 26-110
Skarżysko-Kamienna
604-828-755, 537-574-374

,

Wiata śmietnikowa ORZEŁ

Przedstawiamy przykładową wiatę śmietnikową wykonaną z profili zamkniętych z furtką i zadaszeniem. 

Wymiary:
– szerokość 600 cm,
– głębokość 400 cm,
– wysokość frontu 240 cm,
– wysokość tyłu 220 cm. 

Wykonujemy altany na dowolny wymiar.

Materiał:
– wykonana z grubościennych, wytrzymałych profili, co zapewnia długoletnią trwałość.
– stal ocynkowana ogniowo – wytrzymała i odporna na korozję,
– poszycie na ścianach i bramie wykonane z blachy trapezowej wzmocnionej o grubości 0,6 mm. 

Opis produktu:
– dach jednospadowy z blachy trapezowej,
– 2 x furtka dwuskrzydłowa,
– wykończona obróbkami blacharskimi w postaci narożników oraz wiatrownic,
– przestrzeń między dachem, a górnym panelem wypełniona kratami przeciw dostawaniu się ptaków.

 Dostępne kolory:
kolor blachy i odróbek do wyboru przez klienta.

 Za dopłatą proponujemy:
– drzwi dwuskrzydłowe,
– wymiar na indywidualne zamówienie.

Dostępne kolory: Dowolny kolor.
– jako producent wykonujemy produkty również na zamówienie. Oferujemy różne konfiguracje wiat. Istnieje także możliwość zakupu wiaty do samodzielnego montażu. 

Więcej informacji na stronie: www.karstal.pl.

 
 Dowiedz się więcej o ofercie firmy KAR STAL >>
 QUUB

QUUB Dacordo Sp. z o. o.
 

ul. S. Wysockiej 2a/27
31-580 Kraków
886 416 013
quub@quub.pl
www.quub.pl

Obudowa 1100 na pojemniki kółkowe 

Wymiary: 1700x1500 lub wielokrotność  

Materiał: Profile stalowe, cynkowane, panele Pruszyński lub inne uzgodnione  

Konstrukcja: Konstrukacja modułowa pozwala łączyć ze sobą pojemniki naziemne z półpodziemnymi lub obudowami pojemników kółkowych oraz odpadów wielkogabarytowych

Opis produktu: Obudowa QUUB służy uporządkowaniu miejsc składowania odpadów w tradycyjnych pojemnikach kółkowych.

Część naziemna zapewnia pełną ergonomię w korzystaniu z pojemników poprzez m.in.:

  • łatwy dostęp do otworu wrzutowego,
  • zastosowanie „spowalniaczy” klapy wrzutowej, pozwalających na swobodę wolnych dwóch rąk w momencie wrzucania śmieci.

Poprzez wykonanie modułowej części naziemnej pojemnika, możemy je łączyć z pozostałymi pojemnikami z rodziny QUUB zapewniając spójność całej części naziemnej.
Obudowy mogą być wyposażone w kontrolę dostępu i dostępne są w wersji dwu i czterokółkowej. 

Dostępne kolory: Dowolny kolor.

QUUB
 Dowiedz się więcej o ofercie firmy QUUB >>

 

Wybieramy wiatę

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konkretną osłonę czy wiatę śmietnikową? Pierwszym i najważniejszym kryterium jest jej konstrukcja. Ważne, aby była ażurowa i zapewniała odpowiednią wentylację ze względu na zachodzące w miejscu składowania odpadów procesy gnilne. Musi być też wykonana z odpowiednich materiałów, pozwalających na zachowanie porządku – mycie i odkażanie. Istotny jest także materiał, z jakiego konstrukcja jest wykonana i czym jest pomalowana. Często altany wykonane są ze stali ocynkowanej pokrytej powłoką antykorozyjną, która jest niezbędna dla zapewnienia trwałości konstrukcji i jej estetycznego wyglądu. Nie bez znaczenia jest też pokrycie dachowe, bowiem zabezpiecza miejsce składowania odpadów przed wysokimi temperaturami i opadami atmosferycznymi.

Większość producentów oferuje modułowe rozwiązania zabudowy miejsca składowania śmieci, w typowych wymiarach, liczonych liczbą koszy o określonej pojemności odpadów. Dzięki pewnym standardowym konstrukcjom, altany modułowe można dopasować do potrzeb danego osiedla (pod kątem wielkości, rozwiązań estetycznych, koloru), uwzględniając jego indywidualne cechy. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić altanę dostosowaną do indywidualnych potrzeb zamawiającego a także konkretnych warunków terenowych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że modułowe osłony śmietnikowe charakteryzuje krótki czas montażu i demontażu, w każdej chwili taką osłonę można rozbudować o kolejne moduły lub przenieść w inne miejsce. I to jest właśnie przewaga konstrukcji modułowych nad murowanymi altankami śmietnikowymi.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość zamknięcia śmietnika. Jest to istotne z kilku względów – pozwoli ograniczyć częsty proceder podrzucania śmieci przez osoby trzecie (tu przyda się zamknięcie na klucz lub chipa), psy, koty i ptaki nie roznoszą śmieci po terenie osiedla, śmieci nie wylewają się poza obręb śmietnika i nie są rozwiewane przez wiatr po całym osiedlu, a dzieci bawiące się na podwórku nie mają dostępu do odpadów.

Inne cechy na które warto zwrócić uwagę to ilość furtek oraz to, czy są jedno – czy dwuskrzydłowe (symetryczne / niesymetryczne), zapewniające łatwiejszy dostęp do koszy i wywóz odpadów (tu znaczenie ma też sposób montowania zawiasów skrzydeł drzwiowych). Ze względów estetycznych konstrukcyjnie do wyboru mamy nie tylko ażurową siatkę ale także panele, zamknięte profile stalowe, deski drewniane lub kasetony malowane na kolory dostępne według palety RAL lub drewnopodobnie.

Nie tylko wiata śmietnikowa

Okazuje się, że wiatę śmietnikową z powodzeniem można jednocześnie wykorzystać do przechowywania rowerów (lub postawić odrębną wiatę rowerową). Rozwiązań, jak połączyć te obie funkcjonalności należy szukać bezpośrednio u konkretnych producentów wiat i altan. Na zakończenie warto dodać, że wiaty i altany nie są elementem odstraszającym na osiedlu, zapuszczonym, z wysypującymi się śmieciami. Wiaty śmietnikowe (podobnie jak i rowerowe), jako mała architektura, mogą stanowić element ozdobny całego osiedla. Oferta rynkowa jest dość szeroka – producenci proponują wiaty o różnych wymiarach, konstrukcjach, kolorystyce. Poszczególne, wybrane rozwiązania składowania odpadów na osiedlu prezentujemy na kolejnych stronach zestawienia altan śmietnikowych i pojemników na odpady.    

Za wiatę odpowiada zarządca


Przypomnijmy: jeżeli wiaty śmietnikowe nie zostały uwzględnione w projekcie budowlanym osiedla, odpowiedzialność za ich postawienie spoczywa na administracji budynku.

Co więcej, wiaty nie można postawić ot tak sobie, gdzie się chce. Prawo szczegółowo reguluje kwestię odległości miejsc przeznaczonych na pojemniki i kontenery na odpady stałe. Rozporządzenie dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wskazuje, że śmietnik powinien znajdować się w odległości minimum 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi, a także co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką. Nie może to być jednak więcej niż 80 m od najdalszego wejścia do budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie można kupić niedrogie detektory gazu »

Uwaga na gaz w garażachGaraże i parkingi są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak zapewnić zdrowy mikroklimat w budynku?»

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Kocio jaki wybraćW blisko połowie gospodarstw domowych w Polsce do ogrzewania wykorzystuje się kotły na paliwa stałe. Wynika to ze względów ekonomicznych i technicznych, dostępności paliw... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Wyeliminuj błędy w działaniu zaworów i głowic?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC zawory i głowice
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

instalacja grzewcza również „przeżywa” stany chorobowe, które bez właściwego diagnozowania nie będą możliwe do usunięcia. W konsekwencji praca systemu jest... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Nowe podejście do modernizacji budynków wielorodzinnych»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Rosnące koszty prac i materiałów budowalnych istotnie wpływają na decyzje co do planowanych modernizacji energetycznych budynków wielorodzinnych. Z drugiej strony lokatorzy... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19699|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16977|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12045|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl