administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Gdzie mieszkania podrożały mimo koronawirusa?

Redakcja | 2020-09-03
Nieruchomości wciąż bywają postrzegane jako bezpieczna lokata kapitału w czasach turbulencji na rynkach finansowych i niskiego oprocentowania depozytów
fot. Pixabay

Nieruchomości wciąż bywają postrzegane jako bezpieczna lokata kapitału w czasach turbulencji na rynkach finansowych i niskiego oprocentowania depozytów


fot. Pixabay

Okazuje się, że są miejsca na świecie, gdzie mimo trwającej pandemii koronawirusa, nieruchomości mieszkaniowe drożały. Co to za miejsca?

Zobacz także

Redakcja Spadek popytu na kredyty mieszkaniowe

Spadek popytu na kredyty mieszkaniowe Spadek popytu na kredyty mieszkaniowe

Wartość BIK Indeksu – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM) informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Czwarty w tym roku (kwietniowy) odczyt Indeksu wyniósł...

Wartość BIK Indeksu – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM) informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Czwarty w tym roku (kwietniowy) odczyt Indeksu wyniósł -27,6%, co oznacza, że w kwietniu 2020 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 27,6% w porównaniu z kwietniem 2019 r.

TuMieszkamy TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku

TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku

TuMieszkamy planuje dalszy rozwój na polskim rynku, przenosząc zarządzanie nieruchomościami na wyższy poziom efektywności i dostosowania usług na potrzeby klienta, a także wdraża nowe technologie do zdalnej...

TuMieszkamy planuje dalszy rozwój na polskim rynku, przenosząc zarządzanie nieruchomościami na wyższy poziom efektywności i dostosowania usług na potrzeby klienta, a także wdraża nowe technologie do zdalnej obsługi klienta. Rok 2020 będzie przełomowy dla organizacji i zarządzania nieruchomościami według nowych standardów usług wprowadzonych przez firmę.

Anna Ruszczak news Koniec pandemii COVID-19 w Polsce

Koniec pandemii COVID-19 w Polsce Koniec pandemii COVID-19 w Polsce

Pandemia COVID-19 oficjalnie zakończyła się w Polsce 1 lipca 2023 roku. Stan zagrożenia epidemicznego i ostatnie obostrzenia zostały zniesione.

Pandemia COVID-19 oficjalnie zakończyła się w Polsce 1 lipca 2023 roku. Stan zagrożenia epidemicznego i ostatnie obostrzenia zostały zniesione.

Narodowy Bank Polski niedawno podał informacje o zmianach cen mieszkań w największych polskich miastach w II kw. 2020 r. Zagraniczne banki centralne, urzędy statystyczne oraz podobne instytucje też zaczynają publikować podobne dane z II kw. 2020 r. Okazuje się bowiem, że w niektórych krajach metraż podrożał mimo wpływu pandemii.  

Wzrosty za zachodnią granicą 

Niemcy cechują się dużym rynkiem nieruchomości mieszkaniowych, na którym przez ostatnie lata widoczne były szybkie wzrosty cen. Najnowsze dane niemieckiego urzędu statystycznego (Destatis) sugerują, że w II kw. 2020 r. metraż nadal drożał pomimo epidemii koronawirusa i związanego z nią kryzysu. Destatis podaje, że w stosunku do II kw. 2019 r. niemieckie nieruchomości mieszkaniowe podrożały o 5,6%. Analogiczna zmiana liczona względem I kw. 2020 r. była znacznie mniejsza (+1,4%). Porównywalne wyniki dotyczące I kw. 2020 r. wynosiły odpowiednio +6,8% (rocznie) oraz +0,3% (kwartalnie). Zatem w II kw. 2020 r. można było zauważyć wzrost krótkookresowej dynamiki cen niemieckich mieszkań. 

Na największych rynkach też podwyżki

Cenowe informacje OECD z II kw. 2020 r. są już dostępne dla dwóch największych rynków mieszkaniowych na świecie – chińskiego i amerykańskiego. Jeżeli chodzi o Państwo Środka, które jako pierwsze mocno ucierpiało na skutek koronawirusa, to w I kw. oraz II kw. 2020 r. odnotowano takie same trzymiesięczne wzrosty cen nieruchomości mieszkaniowych wynoszące 0,8% – mowa o nominalnych zmianach.

Tym niemniej, wzrosty cen chińskiego metrażu zasługują na uwagę. Dodatnie zmiany cen nieruchomości mieszkaniowych odnotowano również w przypadku Stanów Zjednoczonych. W I kw. 2020 r. był to trzymiesięczny wzrost wynoszący 1,7%. Kolejny kwartał przyniósł cenową zmianę na takim poziomie, jak w Chinach (+0,8% względem I kw. 2020 r.).

Podrożały m.in. mieszkania z Kanady oraz Brazylii 

Wciąż brakuje nam informacji o ostatnich zmianach cen mieszkań na kilku ważnych europejskich rynkach – francuskim oraz włoskim.

Dane OECD informują natomiast o innych krajach ważnych dla gospodarki światowej. Przykładem jest Kanada, gdzie nieruchomości mieszkaniowe nominalnie podrożały o 1,8% (I kw. 2020 r. / IV kw. 2019 r.) oraz 2,2% (II kw. 2020 r. / I kw. 2020 r.). Innym przykładem jest Brazylia, gdzie rynek mieszkaniowy zarówno w I kw. 2020 roku, jak i II kw. 2020 roku odnotował wzrosty nominalnych cen domów i lokali. Mowa o zmianach wynoszących odpowiednio 0,2% oraz 0,5%. 

Wzrosty dotyczące polskich „M” nie powinny dziwić 

Nie ma jeszcze dokładnych i całościowych danych nt. rynku polskiego. Narodowy Bank Polski podał natomiast informacje o kwartalnych zmianach z trzech grup rynków lokalnych. Dane NBP wskazują, że średnie transakcyjne ceny 1 mkw. mieszkań zmieniły się następująco: 

  • rynek stołeczny (Warszawa) – spadek o 3,9% względem I kw. 2020 r. (nowe mieszkania) / wzrost o 0,2% (używane mieszkania);
  • sześć największych rynków poza Warszawą, czyli Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań i Wrocław – wzrost o 0,3% względem I kw. 2020 r. (nowe mieszkania) / wzrost o 3,5% (używane mieszkania);
  • dziesięć mniejszych rynków regionalnych, czyli Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Lublin, Olsztyn, Opole, Rzeszów, Szczecin i Zielona Góra – spadek o 1,2% względem I kw. 2020 r. (nowe mieszkania) / wzrost o 4,5% (używane mieszkania).

Dodatnie zmiany widoczne powyżej (głównie na rynku wtórnym) nie powinny dziwić. Przykłady z zagranicy potwierdzają bowiem, że spadki cen metrażu nie muszą być widoczne natychmiast po rozpoczęciu kryzysu gospodarczego. Warto pamiętać, że rynek nieruchomości cechuje się swoistą bezwładnością. Co więcej, nieruchomości wciąż bywają postrzegane jako bezpieczna lokata kapitału w czasach turbulencji na rynkach finansowych i niskiego oprocentowania depozytów. 

Źródło: RynekPierwotny.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Nieruchomości w Zakopanem wśród najdroższych w Polsce

Nieruchomości w Zakopanem wśród najdroższych w Polsce Nieruchomości w Zakopanem wśród najdroższych w Polsce

Ograniczona dostępność ziemi i lokali w Zakopanem skutkuje niebotycznymi cenami nieruchomości, które wciąż rosną. Popularny kurort zapełnia się przede wszystkim apartamentowcami na wynajem, budowanymi...

Ograniczona dostępność ziemi i lokali w Zakopanem skutkuje niebotycznymi cenami nieruchomości, które wciąż rosną. Popularny kurort zapełnia się przede wszystkim apartamentowcami na wynajem, budowanymi przez deweloperów. W okolicznych miejscowościach jest dużo taniej.

Redakcja news Czy pokolenie Z zmieni trwale rynek mieszkaniowy?

Czy pokolenie Z zmieni trwale rynek mieszkaniowy? Czy pokolenie Z zmieni trwale rynek mieszkaniowy?

Pokolenie Z, to osoby urodzone pomiędzy 1995 a 2010 rokiem, a więc w dużym stopniu będące już na rynku pracy. Część z nich także wkroczyła już lub wkracza na rynek nieruchomości. Czy generacja Z to zupełnie...

Pokolenie Z, to osoby urodzone pomiędzy 1995 a 2010 rokiem, a więc w dużym stopniu będące już na rynku pracy. Część z nich także wkroczyła już lub wkracza na rynek nieruchomości. Czy generacja Z to zupełnie nowy klient dla deweloperów? Jak pokolenie Z odnajduje się na rynku nieruchomości mieszkaniowych?

Redakcja news Co planują deweloperzy w 2022?

Co planują deweloperzy w 2022? Co planują deweloperzy w 2022?

Jaką strategie obrali deweloperzy na bieżący rok? Czy nadal będą budować mieszkania na sprzedaż? Czy będę wchodzić na nowe rynki?

Jaką strategie obrali deweloperzy na bieżący rok? Czy nadal będą budować mieszkania na sprzedaż? Czy będę wchodzić na nowe rynki?

Sabina Augustynowicz O polskim rynku mieszkaniowym i o tym, jak i dlaczego rosną ceny

O polskim rynku mieszkaniowym i o tym, jak i dlaczego rosną ceny O polskim rynku mieszkaniowym i o tym, jak i dlaczego rosną ceny

Wartość mieszkań na polskim rynku nieustannie rośnie i wynosi obecnie prawie 5 bln złotych. Liczba oddawanych co roku do użytku mieszkań jest wysoka, a mimo to podaż nie nadąża za popytem, choć w zawrotnym...

Wartość mieszkań na polskim rynku nieustannie rośnie i wynosi obecnie prawie 5 bln złotych. Liczba oddawanych co roku do użytku mieszkań jest wysoka, a mimo to podaż nie nadąża za popytem, choć w zawrotnym tempie rosną ich ceny. Analitycy rynkowi przyczyn tego wzrostu upatrują m.in. w zaglądającej coraz głębiej do naszych kieszeni inflacji, a co za tym idzie coraz wyższych kosztów realizacji inwestycji.

Redakcja news Budownictwo mieszkaniowe z pierwszymi sygnałami hamowania koniunktury

Budownictwo mieszkaniowe z pierwszymi sygnałami hamowania koniunktury Budownictwo mieszkaniowe z pierwszymi sygnałami hamowania koniunktury

Dane GUS prezentujące wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada wskazują na wstępne sygnały, które mogą zapowiadać osłabienie aktywności budowlanej inwestorów i schyłek inwestycyjnej...

Dane GUS prezentujące wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada wskazują na wstępne sygnały, które mogą zapowiadać osłabienie aktywności budowlanej inwestorów i schyłek inwestycyjnej prosperity rynku pierwotnego.

Redakcja news Polski Ład – pomoc w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Polski Ład – pomoc w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego” Polski Ład – pomoc w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma zacząć obowiązywać w pierwszym półroczu 2022 r. Celem programu jest sprawienie, by osoby, które są w trakcie gromadzenia środków na pokrycie wkładu własnego,...

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma zacząć obowiązywać w pierwszym półroczu 2022 r. Celem programu jest sprawienie, by osoby, które są w trakcie gromadzenia środków na pokrycie wkładu własnego, mogły szybciej kupić własne lokum. Eksperci REDNET Consulting przyjrzeli się kwestii dostępności mieszkań na warszawskim rynku pierwotnym.

Redakcja news W budownictwie mieszkaniowym bez niespodzianek

W budownictwie mieszkaniowym bez niespodzianek W budownictwie mieszkaniowym bez niespodzianek

Dane GUS, prezentujące wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do października br., tym razem nie zaowocowały większymi zmianami w stosunku do poprzedniego roku. Wykreowane w bieżącym roku...

Dane GUS, prezentujące wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do października br., tym razem nie zaowocowały większymi zmianami w stosunku do poprzedniego roku. Wykreowane w bieżącym roku optymistyczne akcenty, potwierdzające przyśpieszenie koniunkturalnej prosperity w statystykach inwestycyjnych pierwotnego rynku mieszkaniowego, wciąż pozostają aktualne.

Redakcja news Jak podwyżki stóp procentowych wpłynęły na rynek nieruchomości?

Jak podwyżki stóp procentowych wpłynęły na rynek nieruchomości? Jak podwyżki stóp procentowych wpłynęły na rynek nieruchomości?

Jaki wpływ na sprzedaż mieszkań mają podwyżki stóp procentowych? Czy spada zainteresowanie zakupem lokali w realizowanych projektach? Czy klienci kupujący na kredyt mają teraz trudności z uzyskaniem finansowania?

Jaki wpływ na sprzedaż mieszkań mają podwyżki stóp procentowych? Czy spada zainteresowanie zakupem lokali w realizowanych projektach? Czy klienci kupujący na kredyt mają teraz trudności z uzyskaniem finansowania?

Redakcja news Temat REIT-ów powraca

Temat REIT-ów powraca Temat REIT-ów powraca

Przez ostatnie lata mieliśmy tyle zmian stanowiska rządu i zwrotów akcji, jeśli chodzi o REIT-y, że trudno je wszystkie dokładnie opisać w ramach typowego artykułu. Osoby pesymistycznie nastawione do tematu...

Przez ostatnie lata mieliśmy tyle zmian stanowiska rządu i zwrotów akcji, jeśli chodzi o REIT-y, że trudno je wszystkie dokładnie opisać w ramach typowego artykułu. Osoby pesymistycznie nastawione do tematu działalności polskich REIT-ów mogą wskazywać, że długotrwałe i bezskuteczne próby uregulowania jakichś rozwiązań wcale nie są rzadkością. Przykładem może być np. renta dożywotnia oferowana przez fundusze hipoteczne, której zasady miały zostać określone jeszcze w 2014 r. Optymiści zwracają natomiast...

Redakcja news W jakim kierunku zmierza rynek mieszkaniowy?

W jakim kierunku zmierza rynek mieszkaniowy? W jakim kierunku zmierza rynek mieszkaniowy?

Jakie decyzje i zachowania inwestycyjne i zakupowe można obecnie obserwować na rynku nieruchomości mieszkaniowych? Jak to wpływa na zachowanie deweloperów?

Jakie decyzje i zachowania inwestycyjne i zakupowe można obecnie obserwować na rynku nieruchomości mieszkaniowych? Jak to wpływa na zachowanie deweloperów?

Redakcja news Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach?

Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach? Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach?

Czy deweloperzy zamierzają budować w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach? Czy ze względu na utrudnienia związane z wprowadzaniem na rynek nowych inwestycji oferta rynkowa się kurczy? Jak koronawirus...

Czy deweloperzy zamierzają budować w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach? Czy ze względu na utrudnienia związane z wprowadzaniem na rynek nowych inwestycji oferta rynkowa się kurczy? Jak koronawirus wpłynął na podaż?

Redakcja news Jak popularne są zakupy mieszkań za gotówkę?

Jak popularne są zakupy mieszkań za gotówkę? Jak popularne są zakupy mieszkań za gotówkę?

Krajowe media donoszą o zjawisku przepływania środków z depozytów (kont i lokat) na rynek nieruchomości. Potwierdzają to również dane Narodowego Banku Polskiego dotyczące wartości depozytów gospodarstw...

Krajowe media donoszą o zjawisku przepływania środków z depozytów (kont i lokat) na rynek nieruchomości. Potwierdzają to również dane Narodowego Banku Polskiego dotyczące wartości depozytów gospodarstw domowych. Sporną kwestią jest natomiast to, jaki udział w rynku mają zakupy mieszkań za gotówkę. NBP regularnie podaje informacje o udziale takich transakcji dotyczących nowych mieszkań z największych ośrodków miejskich. Ponadto prowadzone są ankiety wśród agentów nieruchomości w celu określenia popularności...

Redakcja news Jak będzie wyglądać w przyszłości polskie budownictwo?

Jak będzie wyglądać w przyszłości polskie budownictwo? Jak będzie wyglądać w przyszłości polskie budownictwo?

Jakie trendy zapanują na polskim rynku nieruchomości w przyszłości? Czy faktycznie pójdzie on w stronę ekologicznych i wysokowydajnych energetycznie domów? Choć odpowiedzi mogą być różne, to jedno jest...

Jakie trendy zapanują na polskim rynku nieruchomości w przyszłości? Czy faktycznie pójdzie on w stronę ekologicznych i wysokowydajnych energetycznie domów? Choć odpowiedzi mogą być różne, to jedno jest pewne – deweloper zawsze najpierw zastanowi się nad tym, do kogo kieruje daną ofertę, a dopiero potem rozważy trendy.

Redakcja news Mieszkania już nie tylko do mieszkania

Mieszkania już nie tylko do mieszkania Mieszkania już nie tylko do mieszkania

Rynek nieruchomości bezustannie rośnie w siłę. Wszystko dlatego, że mieszkania nie są już tylko do mieszkania, ale coraz częściej służą jako lokata kapitału. Sprzyja temu pandemia, podczas której coraz...

Rynek nieruchomości bezustannie rośnie w siłę. Wszystko dlatego, że mieszkania nie są już tylko do mieszkania, ale coraz częściej służą jako lokata kapitału. Sprzyja temu pandemia, podczas której coraz więcej Polaków zaczęło rozmyślać nad zabezpieczeniem swoich pieniędzy. Jeśli sytuacja ta będzie się utrzymywać, to według analityków, ceny za metr kwadratowy mieszkania w 2023 roku wyniosą ponad 11 tys. zł.

Redakcja Czy REIT-y będą wsparciem dla rynku nieruchomości mieszkaniowych?

Czy REIT-y będą wsparciem dla rynku nieruchomości mieszkaniowych? Czy REIT-y będą wsparciem dla rynku nieruchomości mieszkaniowych?

Czy zdaniem deweloperów REIT-y przyczynią się do rozwoju rynku mieszkaniowego? Jakie są plusy i minusy takiego sposobu finansowania? Czy inne formy finansowania są dla firm bardziej interesujące?

Czy zdaniem deweloperów REIT-y przyczynią się do rozwoju rynku mieszkaniowego? Jakie są plusy i minusy takiego sposobu finansowania? Czy inne formy finansowania są dla firm bardziej interesujące?

Redakcja Sejm chce uruchomić Społeczne Agencje Najmu

Sejm chce uruchomić Społeczne Agencje Najmu Sejm chce uruchomić Społeczne Agencje Najmu

W ramach nowelizacji ustaw określających formy popierania budownictwa mieszkań w Polsce, Sejm chce powołać do życia SAN – Społeczne Agencje Najmu. Instytucje te mają zapewniać mieszkania osobom w trudniejszej...

W ramach nowelizacji ustaw określających formy popierania budownictwa mieszkań w Polsce, Sejm chce powołać do życia SAN – Społeczne Agencje Najmu. Instytucje te mają zapewniać mieszkania osobom w trudniejszej sytuacji życiowej. SAN będzie pośrednikiem pomiędzy właścicielami nieruchomości na wynajem a osobami o średnich lub niskich dochodach chcącymi wynająć mieszkanie.

Redakcja COVID-19 zmniejszył zainteresowanie cudzoziemców mieszkaniami w Polsce

COVID-19 zmniejszył zainteresowanie cudzoziemców mieszkaniami w Polsce COVID-19 zmniejszył zainteresowanie cudzoziemców mieszkaniami w Polsce

W 2020 r. w ręce cudzoziemców trafiło ponad 7,4 tys. mieszkań. Pod względem metrażu obywatele Ukrainy kupili ich więcej, niż łącznie obywatele kolejnych 10 krajów, w tym m.in. Niemiec, Białorusi, Wielkiej...

W 2020 r. w ręce cudzoziemców trafiło ponad 7,4 tys. mieszkań. Pod względem metrażu obywatele Ukrainy kupili ich więcej, niż łącznie obywatele kolejnych 10 krajów, w tym m.in. Niemiec, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Rosji.

Redakcja Ponad 500 mieszkań ma wybudować SIM SMS

Ponad 500 mieszkań ma wybudować SIM SMS Ponad 500 mieszkań ma wybudować SIM SMS

Ponad 500 mieszkań ma wybudować SIM SMS – społeczna inicjatywa mieszkaniowa powołana przez gminy z trzech województw – śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Ponad 500 mieszkań ma wybudować SIM SMS – społeczna inicjatywa mieszkaniowa powołana przez gminy z trzech województw – śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Redakcja Inwestycyjna aktywność w mieszkaniówce

Inwestycyjna aktywność w mieszkaniówce Inwestycyjna aktywność w mieszkaniówce

Ze wstępnych danych GUS dotyczących budownictwa mieszkaniowego w marcu oraz pierwszym tegorocznym kwartale, wynika, że mamy do czynienia z rynkową euforią inwestycyjną. Trudno bowiem o bardziej adekwatne...

Ze wstępnych danych GUS dotyczących budownictwa mieszkaniowego w marcu oraz pierwszym tegorocznym kwartale, wynika, że mamy do czynienia z rynkową euforią inwestycyjną. Trudno bowiem o bardziej adekwatne określenie statystyk pierwotnego segmentu krajowej mieszkaniówki, wypracowane przez inwestorów w trzech pierwszych miesiącach br.

Redakcja Jakie są prognozy dla pierwotnego rynku mieszkaniowego?

Jakie są prognozy dla pierwotnego rynku mieszkaniowego? Jakie są prognozy dla pierwotnego rynku mieszkaniowego?

W jakim kierunku będzie zmierzał sektor mieszkaniowy w nadchodzących 2-3 latach? Czy podaż mieszkań spadnie, czy popyt się utrzyma? Od czego będzie zależało utrzymanie równowagi rynkowej?

W jakim kierunku będzie zmierzał sektor mieszkaniowy w nadchodzących 2-3 latach? Czy podaż mieszkań spadnie, czy popyt się utrzyma? Od czego będzie zależało utrzymanie równowagi rynkowej?

Sabina Augustynowicz Rynek nieruchomości w 2020 roku odporny na kryzys

Rynek nieruchomości w 2020 roku odporny na kryzys Rynek nieruchomości w 2020 roku odporny na kryzys

Z licznych analiz, pojawiających się ostatnio wynika, że rynek nieruchomości poradził sobie w ubiegłym roku całkiem dobrze, pomimo kryzysu wywołanego pandemią. W skali kraju oddano do użytkowania o 7%...

Z licznych analiz, pojawiających się ostatnio wynika, że rynek nieruchomości poradził sobie w ubiegłym roku całkiem dobrze, pomimo kryzysu wywołanego pandemią. W skali kraju oddano do użytkowania o 7% więcej mieszkań niż rok wcześniej. Odnotowano co prawda 19% spadek sprzedaży mieszkań na 6 największych rynkach w porównaniu z 2019 rokiem, ale wskutek utrzymania de facto cen z roku poprzedniego, a na części rynków nawet wzrostu, oraz niższej podaży, taki spadek w dobie pandemii branża uważa za sukces....

Redakcja Jaki będzie 2021 rok dla rynku najmu?

Jaki będzie 2021 rok dla rynku najmu? Jaki będzie 2021 rok dla rynku najmu?

Lockdown wywołany pandemią COVID-19 spowodował, że studenci zostali przeniesieni na zdalny tryb nauki i wrócili do rodzinnych domów. Analogicznie wygląda sytuacja z pracownikami z zagranicy, którzy na...

Lockdown wywołany pandemią COVID-19 spowodował, że studenci zostali przeniesieni na zdalny tryb nauki i wrócili do rodzinnych domów. Analogicznie wygląda sytuacja z pracownikami z zagranicy, którzy na co dzień mieszkali i zarabiali w Polsce. Z powodu obostrzeń wiele osób całkowicie zrezygnowało z urlopowych planów. W konsekwencji popyt na mieszkania na wynajem długo- i krótkoterminowy znacznie się zmniejszył. Właściciele takich nieruchomości znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji – jedni obniżyli...

Redakcja Seniorzy coraz aktywniejsi na rynku nieruchomości

Seniorzy coraz aktywniejsi na rynku nieruchomości Seniorzy coraz aktywniejsi na rynku nieruchomości

Mogłoby się wydawać, że osoby w wieku emerytalnym stawiają na stabilizację, bezpieczeństwo – i w wielu przypadkach rzeczywiście tak jest, jednak jest też grupa seniorów (wcale niemała), która aktywnie...

Mogłoby się wydawać, że osoby w wieku emerytalnym stawiają na stabilizację, bezpieczeństwo – i w wielu przypadkach rzeczywiście tak jest, jednak jest też grupa seniorów (wcale niemała), która aktywnie uczestniczy na rynku nieruchomości, podejmując decyzje o sprzedaży starego bądź zakupie nowego mieszkania. Co skłania osoby w wieku emerytalnym do podjęcia takiej decyzji? Jakie są mieszkaniowe preferencje seniorów?

Redakcja Jak może się zmienić rynek mieszkaniowy? Prognozy, które zaskakują

Jak może się zmienić rynek mieszkaniowy? Prognozy, które zaskakują Jak może się zmienić rynek mieszkaniowy? Prognozy, które zaskakują

Niekorzystne zmiany klimatyczne, malejące poczucie bezpieczeństwa oraz niedostępność mieszkań dla osób o niskich dochodach – to główne czynniki wywołujące zmiany na rynku mieszkaniowym. Wiele nowinek technologicznych...

Niekorzystne zmiany klimatyczne, malejące poczucie bezpieczeństwa oraz niedostępność mieszkań dla osób o niskich dochodach – to główne czynniki wywołujące zmiany na rynku mieszkaniowym. Wiele nowinek technologicznych obecnych na rynku w innych branżach, z dużym prawdopodobieństwem może zostać zaadaptowanych także do mieszkaniówki.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Jak zadbać o śmietniki?

Jak zadbać o śmietniki? Jak zadbać o śmietniki?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu? Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Skuteczne metody zadaszenia balkonów i tarasów »

Skuteczne metody zadaszenia balkonów i tarasów » Skuteczne metody zadaszenia balkonów i tarasów »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.