administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Fundusz remontowy w spółdzielni mieszkaniowej

Czy spółdzielnia może utworzyć fundusz remontowy? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Zobacz także

TuMieszkamy Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste

Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste

Ubiegły rok przyniósł wiele zmian, także na rynku mieszkaniowym i zarządzania nieruchomościami. Pandemia przyspieszyła – i tak nieukniknione – zmiany, opierające się na digitalizacji usług. Zarówno Wspólnoty...

Ubiegły rok przyniósł wiele zmian, także na rynku mieszkaniowym i zarządzania nieruchomościami. Pandemia przyspieszyła – i tak nieukniknione – zmiany, opierające się na digitalizacji usług. Zarówno Wspólnoty Mieszkaniowe, jak i deweloperzy oczekują, że wszystko będzie działało szybko, prosto i na klik – także usługi zarządzania nieruchomościami.

TuMieszkamy TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju

TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju

TuMieszkamy, marka świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, scentralizowała procesy obsługi klienta i otworzyła biuro w Lublinie. Takie działanie to kolejny etap na drodze rozwoju...

TuMieszkamy, marka świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, scentralizowała procesy obsługi klienta i otworzyła biuro w Lublinie. Takie działanie to kolejny etap na drodze rozwoju firmy, która poszerza swoją działalność, stawiając na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, łatwą komunikację i łączenie procesów zdalnej obsługi z regularną obecnością specjalistów na terenie nieruchomości.

Andrzej Rajkiewicz Świadectwa charakterystyki energetycznej a zarządzanie nieruchomościami

Świadectwa charakterystyki energetycznej a zarządzanie nieruchomościami Świadectwa charakterystyki energetycznej a zarządzanie nieruchomościami

Na pytania zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami odpowiada Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Na pytania zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami odpowiada Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Spółdzielnia może utworzyć fundusz na remonty zasobów mieszkaniowych, a obowiązek świadczenia na fundusz dotyczy wszystkich członków spółdzielni, właścicieli lokali niebędących członkami spółdzielni oraz osób niebędących członkami spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali. Spółdzielnia tworzy jeden fundusz remontowy dotyczący budynków w jej zasobach. Art 4 ust. 41 USM nakłada na zarząd spółdzielni jedynie obowiązek prowadzenia odrębnie dla każdej nieruchomości ewidencję i rozliczenie przychodów i kosztów oraz ewidencję wpływów i wydatków funduszu remontowego, a ewidencja wpływów i wydatków funduszu remontowego na poszczególne nieruchomości powinna uwzględniać wszystkie wpływy i wydatki funduszu remontowego tych nieruchomości.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ewidencjonowanie nie jest równoznaczne z wydatkowaniem środków. Wyraźnie wynika to z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, do którego przepis ten został zaskarżony w związku z błędną jego interpretacją utożsamiającą ewidencjonowanie z wydatkowaniem. TK w wyroku z 15 lipca 2009 r. (sygn. akt K  64/07) stwierdził, że przepis ten nie odnosi się do zasad wydatkowania środków na remonty nieruchomości będących w zasobie spółdzielni mieszkaniowej. Przepis ten dotyczy jedynie sposobu ewidencjonowania, tj. sporządzania wykazu wpływów i wydatków. Zatem spółdzielnia tworzy jeden fundusz remontowy i z niego środki przeznacza zgodnie z potrzebami. Tylko w budynkach wspólnot mieszkaniowych, które nie należą do zasobu spółdzielni mieszkaniowej, a którymi spółdzielnia zarządza, występuje odrębny fundusz remontowy, z którego środki finansowe mogą być przeznaczane tylko na remonty w tych budynkach. Trzeba ponadto zaznaczyć, że obecnie w spółdzielniach mieszkaniowych nie wszystkie pieniądze idą do wspólnego worka i z niego są rozdzielane przez spółdzielnie według jej uznania. Taka zasada działania spółdzielni już dawno przeszła do historii. Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych wytycza w tej materii dość szczegółowe zasady. I tak między innymi pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą tylko pokrywaniu wydatków związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości, a w części przekraczającej te wydatki przypadają właścicielom lokali proporcjonalnie do ich udziałów w nieruchomości wspólnej. Natomiast pożytki i inne przychody z własnej działalności gospodarczej spółdzielnia może przeznaczyć w szczególności na pokrycie wydatków związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości w zakresie obciążającym członków oraz na prowadzenie działalności społecznej, oświatowej i kulturalnej.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • piachu piachu, 09.08.2014r., 13:58:28 A czy można w formie uchwały na zebraniu właścicieli lokali danej nieruchomości ustalić stawkę Funduszu Remontowego o wysokości 0,00 lub 0,01zł za metr? Obecnie mamy dość dużą kwotę FR zgromadzoną na naszym blokowym koncie, ale o remont doprosić się w spółdzielni mieszkaniowej nie można, mimo że w planie rocznym na 2013 był zaplanowany. Remont trzech wiatrołapów.

Powiązane

Piotr Pałka Status prawny udziałów i wpisowego w spółdzielni mieszkaniowej

Status prawny udziałów i wpisowego w spółdzielni mieszkaniowej Status prawny udziałów i wpisowego w spółdzielni mieszkaniowej

Wraz z datą 9 września 2017 r. spółdzielnie mieszkaniowe nie muszą zwracać na żądanie obecnych członków udziałów i wpisowego.

Wraz z datą 9 września 2017 r. spółdzielnie mieszkaniowe nie muszą zwracać na żądanie obecnych członków udziałów i wpisowego.

Redakcja Nieruchomość bez księgi wieczystej – czy możliwa jest jej sprzedaż?

Nieruchomość bez księgi wieczystej – czy możliwa jest jej sprzedaż? Nieruchomość bez księgi wieczystej – czy możliwa jest jej sprzedaż?

Księga wieczysta to jeden z najważniejszych dokumentów dotyczących nieruchomości. Wskazuje ona na właściciela, ujmuje zobowiązania ciążące na obiekcie. Stąd waga dokumentu powoduje, że transakcja sprzedaży...

Księga wieczysta to jeden z najważniejszych dokumentów dotyczących nieruchomości. Wskazuje ona na właściciela, ujmuje zobowiązania ciążące na obiekcie. Stąd waga dokumentu powoduje, że transakcja sprzedaży nieruchomości bez księgi wieczystej z pewnością będzie trudniejsza, ale wszystko możliwa.

Paweł Puch Skutki nabycia przez spółdzielnię spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu

Skutki nabycia przez spółdzielnię spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu Skutki nabycia przez spółdzielnię spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym. Na treść spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu składa się prawo do korzystania z lokalu i prawo rozporządzania nim....

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym. Na treść spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu składa się prawo do korzystania z lokalu i prawo rozporządzania nim. Właścicielem lokalu cały czas pozostaje spółdzielnia.

Agnieszka Żelazna Zasady rozliczeń w spółdzielniach mieszkaniowych

Zasady rozliczeń w spółdzielniach mieszkaniowych Zasady rozliczeń w spółdzielniach mieszkaniowych

Przepisy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (USM) nakładają zarówno na członków spółdzielni mieszkaniowych, jak też na osoby niebędące członkami, którym jednak przysługują prawa do lokali w zasobach...

Przepisy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (USM) nakładają zarówno na członków spółdzielni mieszkaniowych, jak też na osoby niebędące członkami, którym jednak przysługują prawa do lokali w zasobach spółdzielni, obowiązek partycypacji w kosztach i wydatkach związanych z utrzymaniem szeroko pojętego „mienia wspólnego”.

Grzegorz Okoński Odrębna własność lokalu a nieruchomość wspólna w spółdzielni mieszkaniowej

Odrębna własność lokalu a nieruchomość wspólna w spółdzielni mieszkaniowej Odrębna własność lokalu a nieruchomość wspólna w spółdzielni mieszkaniowej

Ustanawianie tytułu odrębnej własności w budynkach spółdzielni mieszkaniowych to proces, który widzimy już od wielu lat. Wyodrębnianie lokali przez spółdzielców to jednak powód pojawiających się problemów...

Ustanawianie tytułu odrębnej własności w budynkach spółdzielni mieszkaniowych to proces, który widzimy już od wielu lat. Wyodrębnianie lokali przez spółdzielców to jednak powód pojawiających się problemów i wątpliwości w zakresie zarządu częścią wspólną nieruchomości.

Paweł Puch Dziedziczenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu

Dziedziczenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu Dziedziczenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu

W spółdzielni mieszkaniowej – oprócz spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu – można mieć także spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu. Czy podlega ono dziedziczeniu?

W spółdzielni mieszkaniowej – oprócz spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu – można mieć także spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu. Czy podlega ono dziedziczeniu?

Paweł Puch Rola notariusza

Rola notariusza Rola notariusza

Czy pierwsze zebranie wspólnoty mieszkaniowej, która oddziela się od spółdzielni, musi być zaprotokołowane przez notariusza, a jeżeli tak, to w jakim celu?

Czy pierwsze zebranie wspólnoty mieszkaniowej, która oddziela się od spółdzielni, musi być zaprotokołowane przez notariusza, a jeżeli tak, to w jakim celu?

Stanisława Dmitroca-Wilkos Terminy opłat i powiadomień o zmianie opłat we wspólnocie i spółdzielni mieszkaniowej

Terminy opłat i powiadomień o zmianie opłat we wspólnocie i spółdzielni mieszkaniowej Terminy opłat i powiadomień o zmianie opłat we wspólnocie i spółdzielni mieszkaniowej

Relacje pomiędzy zarządem wspólnoty czy zarządem spółdzielni mieszkaniowej i jej administracją a prawnymi użytkownikami, których lokale znajdują się w zasobach tych podmiotów, są wielopłaszczyznowe. Jedną...

Relacje pomiędzy zarządem wspólnoty czy zarządem spółdzielni mieszkaniowej i jej administracją a prawnymi użytkownikami, których lokale znajdują się w zasobach tych podmiotów, są wielopłaszczyznowe. Jedną z tych płaszczyzn jest przekazywanie informacji o wysokości opłat.

Paweł Puch Utrzymanie nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni

Utrzymanie nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni Utrzymanie nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni

Mieniem spółdzielni są nieruchomości służące prowadzeniu przez nią działalności wytwórczej, budowlanej, handlowej, usługowej, społecznej, oświatowo-kulturalnej, administracyjnej i innej; zabudowane budynkami...

Mieniem spółdzielni są nieruchomości służące prowadzeniu przez nią działalności wytwórczej, budowlanej, handlowej, usługowej, społecznej, oświatowo-kulturalnej, administracyjnej i innej; zabudowane budynkami i innymi urządzeniami; nieruchomości zabudowane urządzeniami infrastruktury technicznej, w tym urządzeniami i sieciami technicznego uzbrojenia terenu związanymi z funkcjonowaniem budynków lub osiedli oraz nieruchomości niezabudowane.

Paweł Puch Kto może być członkiem Rady Nadzorczej?

Kto może być członkiem Rady Nadzorczej? Kto może być członkiem Rady Nadzorczej?

Czy członek spółdzielni, który nie jest jej pracownikiem, ale ma zawartą z nią umowę zlecenia na wykonywanie czynności rozliczania energii, może kandydować i być wybranym do Rady Nadzorczej?

Czy członek spółdzielni, który nie jest jej pracownikiem, ale ma zawartą z nią umowę zlecenia na wykonywanie czynności rozliczania energii, może kandydować i być wybranym do Rady Nadzorczej?

Eugenia Śleszyńska Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Inwestorem realizującym zamierzenie budowlane może być każda osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. wspólnota mieszkaniowa), ale tylko wtedy, gdy spełnia...

Inwestorem realizującym zamierzenie budowlane może być każda osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. wspólnota mieszkaniowa), ale tylko wtedy, gdy spełnia przesłanki art. 4 Prawa budowlanego; gdy zamierzenie budowlane jest zgodne z przepisami oraz gdy wykaże prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Agnieszka Żelazna Ekspektatywa odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej

Ekspektatywa odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej Ekspektatywa odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej

Przepisy USM[1] przewidują powstanie po stronie członka spółdzielni mieszkaniowej, ubiegającego się o ustanowienie na jego rzecz odrębnej własności lokalu z chwilą zawarcia ze spółdzielnią umowy o budowę...

Przepisy USM[1] przewidują powstanie po stronie członka spółdzielni mieszkaniowej, ubiegającego się o ustanowienie na jego rzecz odrębnej własności lokalu z chwilą zawarcia ze spółdzielnią umowy o budowę lokalu, roszczenia o ustanowienie wskazanego prawa, zwanego „ekspektatywą odrębnej własności lokalu”. W niniejszym numerze „Administratora” omówiona zatem zostanie istota roszczenia o ustanowienie odrębnej własności lokalu w zasobach spółdzielni mieszkaniowych.

Stanisława Dmitroca-Wilkos Opłaty na pokrycie kosztów w spółdzielniach mieszkaniowych a regulacje prawne

Opłaty na pokrycie kosztów w spółdzielniach mieszkaniowych a regulacje prawne Opłaty na pokrycie kosztów w spółdzielniach mieszkaniowych a regulacje prawne

Obowiązkowa partycypacja w kosztach eksploatacji, utrzymania i remontów spółdzielczych zasobów mieszkaniowych wynika wprost z zapisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz z zapisów statutów i regulaminów,...

Obowiązkowa partycypacja w kosztach eksploatacji, utrzymania i remontów spółdzielczych zasobów mieszkaniowych wynika wprost z zapisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz z zapisów statutów i regulaminów, które czasami dowolnie ją interpretują.

Agnieszka Żelazna Umowa o budowę lokalu w spółdzielni mieszkaniowej

Umowa o budowę lokalu w spółdzielni mieszkaniowej Umowa o budowę lokalu w spółdzielni mieszkaniowej

Zgodnie z przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (dalej jako USM), spółdzielnia zawiera umowę o budowę lokalu z członkiem ubiegającym się o ustanowienie na jego rzecz spółdzielczego lokatorskiego...

Zgodnie z przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (dalej jako USM), spółdzielnia zawiera umowę o budowę lokalu z członkiem ubiegającym się o ustanowienie na jego rzecz spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego. Umowa ta poprzedza jednocześnie zawarcie kolejnego stosunku umownego pomiędzy wskazanymi wyżej stronami, kreującego z kolei spółdzielcze prawo lokatorskie.

Agnieszka Żelazna Upadłość spółdzielni mieszkaniowej - wybrane zagadnienia

Upadłość spółdzielni mieszkaniowej - wybrane zagadnienia Upadłość spółdzielni mieszkaniowej - wybrane zagadnienia

Upadłość spółdzielni mieszkaniowej niesie za sobą szereg skutków prawnych, m.in. w zakresie zasad jej funkcjonowania w toku postępowania upadłościowego i następujących przeobrażeń majątkowych. W niniejszym...

Upadłość spółdzielni mieszkaniowej niesie za sobą szereg skutków prawnych, m.in. w zakresie zasad jej funkcjonowania w toku postępowania upadłościowego i następujących przeobrażeń majątkowych. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć wybrane zagadnienia związane z upadłością spółdzielni mieszkaniowych, ze szczególnym uwzględnieniem powstałych w wyniku jej ogłoszenia skutków, jakie niesie ona dla członków spółdzielni.

Paweł Puch Wykonanie remontu w budynkach zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe

Wykonanie remontu w budynkach zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe Wykonanie remontu w budynkach zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe

Problem, z jakim spotykają się spółdzielnie mieszkaniowe dotyczy przeprowadzenia remontów oraz wykonywania innych czynności przekraczających zwykły zarząd w budynkach, w których ustanowiono odrębną własność...

Problem, z jakim spotykają się spółdzielnie mieszkaniowe dotyczy przeprowadzenia remontów oraz wykonywania innych czynności przekraczających zwykły zarząd w budynkach, w których ustanowiono odrębną własność lokali, czyli w nieruchomościach, w których spółdzielnia nie jest już jedynym właścicielem, a tylko jednym ze współwłaścicieli nadal zarządzających nieruchomością.

Stanisława Dmitroca-Wilkos Koszty utrzymania mienia spółdzielni

Koszty utrzymania mienia spółdzielni Koszty utrzymania mienia spółdzielni

Ustalanie opłat na pokrycie kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni mieszkaniowej i rozliczanie tych opłat jest obowiązkiem zarządu.

Ustalanie opłat na pokrycie kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni mieszkaniowej i rozliczanie tych opłat jest obowiązkiem zarządu.

Stella Brzeszczyńska Fundusz remontowy

Fundusz remontowy Fundusz remontowy

Pojęcie funduszu remontowego nie występuje ani w ustawie o własności lokali, ani w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Jednak oba te podmioty tworzą takie fundusze. USM nakłada na spółdzielnie obowiązek...

Pojęcie funduszu remontowego nie występuje ani w ustawie o własności lokali, ani w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Jednak oba te podmioty tworzą takie fundusze. USM nakłada na spółdzielnie obowiązek tworzenia funduszu na remonty zasobów mieszkaniowych. We wspólnotach mieszkaniowych nie ma obowiązku tworzenia funduszy, ale mogą one podjąć uchwałę w sprawie funduszu na określony cel. Gospodarowanie środkami przeznaczonymi na remont budynku ma określone skutki podatkowe.

Paweł Puch Koszty w spółdzielni mieszkaniowej

Koszty w spółdzielni mieszkaniowej Koszty w spółdzielni mieszkaniowej

Obecnie w spółdzielniach mieszkaniowych mamy do czynienia z kilkoma typami praw do lokali. Poszczególne osoby, którym przysługują prawa do lokali, są w różnym stopniu zobowiązane do ponoszenia kosztów...

Obecnie w spółdzielniach mieszkaniowych mamy do czynienia z kilkoma typami praw do lokali. Poszczególne osoby, którym przysługują prawa do lokali, są w różnym stopniu zobowiązane do ponoszenia kosztów w spółdzielni.

Redakcja Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej

Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej Porządek obrad walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej

Walne zgromadzenie, zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zarząd zwołuje przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Rokiem obrachunkowym...

Walne zgromadzenie, zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, zarząd zwołuje przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Rokiem obrachunkowym w spółdzielni jest rok kalendarzowy, tzn. okres od 1 stycznia do 31 grudnia. Oznacza to, że do 30 czerwca we wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych winny odbyć się walne zgromadzenia, na których stosownie do wymogu ustawy o rachunkowości poddane będzie do zatwierdzenia sprawozdanie finansowe spółdzielni...

Stanisława Dmitroca-Wilkos Sprawozdanie finansowe spółdzielni mieszkaniowej

Sprawozdanie finansowe spółdzielni mieszkaniowej Sprawozdanie finansowe spółdzielni mieszkaniowej

Autorka artykułu przypomina o obowiązku zwołania Walnego Zgromadzenia i przedłożenia sprawozdania z działalności spółdzielni i sprawozdania finansowego za 2012 rok.

Autorka artykułu przypomina o obowiązku zwołania Walnego Zgromadzenia i przedłożenia sprawozdania z działalności spółdzielni i sprawozdania finansowego za 2012 rok.

Księgarnia dla zarządcy: KsiegarniaTechniczna.com.pl Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz

Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz

Publikacja stanowi trzecie już wydanie obszernego komentarza do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zawiera ona również omówienie przepisów innych ustaw mających związek z funkcjonowaniem tych spółdzielni....

Publikacja stanowi trzecie już wydanie obszernego komentarza do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zawiera ona również omówienie przepisów innych ustaw mających związek z funkcjonowaniem tych spółdzielni. Czytelnik będzie mógł zapoznać się z wiodącym aktualnym orzecznictwem (a także konsekwencjami orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego) oraz z wadami obowiązujących przepisów i problemami, jakie mogą w praktyce wystąpić podczas ich stosowania.

Stanisława Dmitroca-Wilkos Ustanie członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej

Ustanie członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej Ustanie członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej

O przyczynach i uregulowaniach dotyczących ustania członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej.

O przyczynach i uregulowaniach dotyczących ustania członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej.

Stanisława Dmitroca-Wilkos Rozliczanie kosztów w spółdzielni mieszkaniowej

Rozliczanie kosztów w spółdzielni mieszkaniowej Rozliczanie kosztów w spółdzielni mieszkaniowej

Obowiązki zarządów spółdzielni mieszkaniowych w zakresie prowadzenia odrębnie dla każdej nieruchomości ewidencji i rozliczenia przychodów i kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości oraz wpływów...

Obowiązki zarządów spółdzielni mieszkaniowych w zakresie prowadzenia odrębnie dla każdej nieruchomości ewidencji i rozliczenia przychodów i kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości oraz wpływów i wydatków funduszu remontowego.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.