administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach: wspólny projekt Wawel Service i Viessmann

Viessmann Sp. z o.o. | 2023-11-16
Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach

Wawel Service, deweloper znany z energooszczędnych inwestycji mieszkaniowych i firma Viessmann, światowy lider w dziedzinie rozwiązań grzewczych, ogłaszają wspólną inwestycję. Zeroenergetyczny condo hotel ze strefą spa oraz osiedle domów jednorodzinnych w Kluszkowcach to pionierski projekt, który łączy luksusowy wypoczynek z innowacyjnym podejściem do zrównoważonej energetyki. Premiera inwestycji odbędzie się podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie.

treść sponsorowana

Inwestycja condo w 100% zasilana energią odnawialną

Kluszkowce to malownicza wieś położona nad Jeziorem Czorsztyńskim. Idealne miejsce zarówno dla turystów na weekendowe wycieczki, jak i na zamieszkanie – miłośnicy przyrody, pieszych wędrówek i sportów zimowych będą w pełni usatysfakcjonowani. Już wkrótce doczekają się również obiektu najwyższej klasy. Już w przyszłym roku rozpocznie się tu budowa ekskluzywnej inwestycji – pionierskiego, zeroenergetycznego condo hotelu oraz osiedla domów jednorodzinnych.  W ofercie znajdzie się sześć budynków pensjonatowych z ekskluzywną strefą spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej oraz czternaście domów indywidualnych. Sprawdź >>

Za realizację inwestycji odpowiada uznany deweloper, działający głównie na południu Polski, ale specjalizujący się również w górskich inwestycjach z segmentu premium – spółka Wawel Service. O innowacyjności powstającego obiektu świadczy nie tylko jego unikatowa architektura, niezwykle korzystne położenie, ale przede wszystkim jego całkowita niezależność energetyczna. Inwestycja w Kluszkowcach zostanie w pełni zasilana energią odnawialną. To oznacza, że budynek condo hotelu oraz osiedle domków jednorodzinnych będą energetycznie samowystarczalne.

Projekt samowystarczalny energetycznie – partnerstwo Wawel Service z Viessmann i Zew Niedzica

Partnerem technologicznym projektu jest firma Viessmann, światowy lider energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Urządzenia, które zostaną zainstalowane w obiekcie to między innymi: wydajne technologie pomp ciepła w każdym z budynków condo hotelu oraz gruntowe pompy ciepła Viessmann Vitocal 300-G w budynkach pensjonatowych. W systemie przewidziano instalację kolektorów słonecznych stanowiących zadaszenie parkingów naziemnych. Zostaną one również wykorzystane do wspomagania ogrzewania basenów oraz c.o. Za ogrzewanie oraz chłodzenie budynków rekreacyjnych odpowiadać będzie Viessmann Invisible, czyli innowacyjny kompaktowy system ogrzewania i wentylacji, umożliwiający swobodną aranżację pomieszczeń. W skład Viessmann Invisible wchodzą powietrzna pompa ciepła, moduł wentylacji z odzyskiem ciepła i wilgoci, zbiornik wody użytkowej oraz kompletny osprzęt. Dowiedź się więcej >>

Możliwość skorzystania z sąsiedztwa Elektrowni Wodnej w Niedzicy i zeroenergetyczne rozwiązania stosowane w projekcie umożliwią osiągnięcie samowystarczalności energetycznej. To oznacza, że budynek i osiedle będą produkować wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby zaspokoić własne potrzeby i uniezależnić się od operatorów energii. - Inwestycja w Kluszkowcach to przykład, jak zaawansowane technologie grzewcze mogą wpływać na przyszłość budownictwa. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem projektu, który pokazuje nowe możliwości w sektorze nieruchomości i stawia wysoko poprzeczkę dla tego typu inwestycji – mówi Sebastian Walerysiak, Prezes Zarządu Viessmann Sp. z o.o.

Doświadczenie Wawel Service w dziedzinie energooszczędnych projektów mieszkaniowych

Inwestycja w Kluszkowcach będzie kolejnym projektem Wawel Service, wpisującym się w nurt zrównoważonego budownictwa. Spółka, już kilka lat temu, jako pierwszy deweloper w Polsce, zaproponowała swoim klientom energooszczędne mieszkania z dopłatą do kredytu hipotecznego w ramach programu NF15 i NF40 NFOŚiGW z wysokimi do uzyskania klasami oszczędności energii. Inwestycja przy ul. Borkowskiej w Krakowie została wyposażona w m.in. wysokosprawną kotłownię gazową kondensacyjną, a inwestycja Wężyka 10 była pierwszym w Polsce budynkiem wielorodzinnym wykorzystującym energię słoneczną.

To nie tylko projekt budowlany, to nasza wizja przyszłości. Doświadczenie zdobyte przez lata pozwala nam wypracować sprawdzone rozwiązania, a współpraca z Viessmann wykorzystać nowe, innowacyjne technologie. Inwestycja w Kluszkowcach w 100% zasilana energią odnawialną to pionierski krok w branży nieruchomości - mówi Monika Mazur, Prezes Wawel Service. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada uznane Biuro Architektoniczne Karpiel i Steindel. Pracownia ma na swoim koncie wiele nagród i kilkadziesiąt realizacji domów, pensjonatów i hoteli na terenie Zakopanego i całego Podhala. Projekty biura charakteryzują się nowoczesnością i wrażliwością̨ na kontekst miejsca. 

Premiera inwestycji została zaplanowana podczas X Kongresu Przedsiębiorczości. Impreza odbędzie się w dniach 13 - 14 listopada 2023 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. O szczegółach projektu opowiedzą Łukasz Sajewicz, Dyrektor ds. Klientów Strategicznych Viessmann, ekspert Fundacji Świadomi Klimatu oraz Bartosz Krawczak, Pełnomocnik Zarządu Wawel Service oraz Marcin Steindel - architekt z Biura Architektonicznego Karpiel i Steindel. Instrumenty finansowe wspierające inwestycje zeroenergetyczne przedstawi Tycjan Bielecki, Dyrektor Zarządzający obszarem ESG i Ekosystemów Rozwiązań dla Domu w Santander Bank Polska S.A.

Więcej informacji o firmie Viessmann >>

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną » Pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach - 100% zasilana energią odnawialną »

Specjalna platforma dla zarządców nieruchomości »

Specjalna platforma dla zarządców nieruchomości » Specjalna platforma dla zarządców nieruchomości »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii?

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu » Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Komu zlecić serwis i konserwacje wind? Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii Pompa ciepła - sposób na ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii

Jak zabezipeczyć instalację wodną przed bakterią legionella?

Jak zabezipeczyć instalację wodną przed bakterią legionella? Jak zabezipeczyć instalację wodną przed bakterią legionella?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania? Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlową kotłownią? Szukasz bezobsługowego, czystego i ekonomicznego systemu ogrzewania?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą » Poznaj sposób na lepsze zarządzanie energią i wodą »

Sposób na bezawaryjną windę! Sprawdź!

Sposób na bezawaryjną windę! Sprawdź! Sposób na bezawaryjną windę! Sprawdź!

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków » Zobacz, jak znacząco zwiększyć wydajność pracy instalacji i całych budynków »

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! Jesteś wykonawcą? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Sprawdź zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych » Prawidłowe opomiarowanie wody w bydnkach wielokolalowych »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna » Nawiewnik okienny, który zamontujesz bez ingerencji w ramę okna »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację » Windy osobowe - zleć konserwacje oraz modernizację »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych » Ochrona rur przed zamarzaniem i uszkodzeniami w warunkach zimowych »

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Centrale Wentylacyjne - co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji? Centrale Wentylacyjne -  co wybrać przy modernizacji istniejących instalacji?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić? Obcy zbyt łatwo wchodzą na osiedle? Co zrobić?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu? Czy znasz ten sposób na izolację tarasu lub balkonu?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży? Jakie są korzyści z ocieplenia stropów garaży?

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego Refundacja kosztów dokumentacji technicznej dla sektora mieszkaniowego

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach? Hydroizolacji dachów płaskich i tarasów - jak szybko zabezpieczyć dach?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Redakcja Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania? Jak często należy dokonywać przeglądu systemu oddymiania?

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania...

System ochrony przeciwpożarowej budynku składa się z wielu elementów i tylko ich regularna kontrola daje pewność, że w razie niebezpieczeństwa wszystko zadziała prawidłowo. W Polsce częstotliwość dokonywania przeglądów instalacji ppoż. regulują przepisy.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.