administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty

Grupa Warta | 2024-03-12
Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty. Fot. Grupa Warta

Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty. Fot. Grupa Warta

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej to rodzaj zabezpieczenia, które chroni mienie i interesy wspólnoty mieszkaniowej - czyli grupy właścicieli lokali w budynku wielomieszkaniowym.

treść sponsorowana

Ubezpieczenie to zazwyczaj obejmuje dwa główne obszary:

  • Ubezpieczenia mienia, jak np. elewacje budynków, dachy, klatki schodowe, place zabaw, siłownie czy inne udogodnienia dostępne dla wszystkich mieszkańców wspólnoty.
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni wspólnotę i jej zarząd przed roszczeniami osób trzecich w związku z posiadanym mieniem i zawieranymi umowami.

Najczęściej spotykane szkody w przypadku wspólnoty mieszkaniowej to zalania spowodowane m.in. awariami sieci wodno-kanalizacyjnej, pożary, dewastacje elewacji w postaci graffiti czy przepięcia w instalacjach elektrycznych. Takie zdarzenia mogą generować bardzo duże szkody, a ogromne koszty naprawy bez odpowiedniego ubezpieczenia będą musieli ponieść wszyscy członkowie wspólnoty. Co zrobić, by dobrze się przed nimi zabezpieczyć? Wykupić ubezpieczenie – najlepiej w Warcie.

Skorzystaj z ubezpieczenia dla wspólnoty mieszkaniowej >>

Zobacz dlaczego z Wartą warto!

Jakie są korzyści posiadania ubezpieczenia w Warcie?

  • W razie wystąpienia szkody majątkowej, Warta pokrywa koszty usunięcia jej skutków oraz naprawy np. remontu dachu, wymiany instalacji czy odbudowy ścian. Dzięki temu wspólnota mieszkaniowa nie musi ponosić tych wydatków z własnej kieszeni, ani obciążać nimi właścicieli lokali.
  • W przypadku odpowiedzialności cywilnej wspólnoty lub jej zarządu odpowiemy za szkody wyrządzone osobom trzecim, np. sąsiadom, przechodniom. Jeśli np. z budynku spadnie fragment elewacji i uszkodzi samochód, Warta pokryje koszty naprawy pojazdu i ewentualne inne roszczenia poszkodowanego.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej w Warcie to gwarancja zadowolenia! Najlepszy zakres ubezpieczenia to jedno, ale co równie istotne zgodnie z raportami Rzecznika Finansowego od kilku lat jesteśmy liderem na rynku ubezpieczeń w likwidacji szkód. Oto kilka przykładów dlaczego warto posiadać ubezpieczenie w Warcie.

W powyższych przykładach widać jak za niewielką składkę udało się uchronić wspólnotę przed naprawdę dużymi kosztami. Co ważne - polisy ubezpieczeniowe powinny zawierać nie tylko starsze wspólnoty, ale także te zorganizowane w stosunkowo nowych budynkach.

Zaprószenie ognia przez mieszkańców lub awaria rury kanalizacyjnej może zdarzyć się w każdym budynku, a silne wiatry i deszcze są obecnie na porządku dziennym. Dobre gospodarowanie finansami wspólnoty to zatem wybór odpowiedniego ubezpieczyciela.

Naszą przewagą jest wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach – odszkodowanie i proces likwidacji zawsze przebiega z nami sprawnie, co pozwala na szybką wypłatę odszkodowania i naprawienie powstałej szkody.

Częstą praktyką jest wprowadzanie przez ubezpieczycieli do zakresu ochrony limitów odpowiedzialności. Wtedy odpowiadają oni za pewne zdarzenia tylko do pewnej kwoty lub wypłatę odszkodowania uzależniają np. od wieku określonego mienia. Warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i upewnić się, że nie ma tam limitów w zakresie, na którym szczególnie nam zależy. Działając od dawna w sektorze wspólnot mieszkaniowych, Warta wypracowała program ubezpieczeniowy, który będzie odpowiedni dla prawie każdej wspólnoty mieszkaniowej. Sprawdź >>

A jakie mogą być przykłady zapisów, na które wspólnota powinna zwrócić uwagę, a które Warta zawarła w swoich warunkach ubezpieczenia?

Przykładem jest awaria elektryczna lub mechaniczna windy. Warta nie ogranicza ochrony tylko dla nowych wind - wypłaci odszkodowanie niezależnie od jej wieku.

W podstawowym zakresie odszkodowania znajduje się ryzyko zwane katastrofą budowlaną, z którego wypłata będzie do pełnej zadeklarowanej sumy ubezpieczenia.

To tylko nieliczne z atutów i wyróżników ubezpieczenia, na które warto zwrócić uwagę poszukując ochrony dla swojej wspólnoty mieszkaniowej.

W kolejnym artykule postaramy się przybliżyć ubezpieczenie OC wspólnoty mieszkaniowej i jej zarządu. Zajmiemy się też problemem niedoubezpieczenia majątku wspólnot mieszkaniowych – czyli co stanie się w sytuacji, gdy w umowie ubezpieczenia wskazana suma ubezpieczenia mienia jest niższa niż jego wartość odtworzeniowa.

Zadzwoń do agenta Warty już dziś. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj >>

Zachęcamy do zapoznania się:

- z filmem o ubezpieczeniu wspólnot mieszkaniowych w Warcie:

- z podręcznikiem branżowym dla wspólnot mieszkaniowych:

Podręcznik branżowy dla wpólnot mieszkaniowych

Komentarze

Powiązane

Grupa Warta WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych

WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych

Wspólnota mieszkaniowa to nie tylko zbiór mieszkań. To wspólna przestrzeń codziennego życia wielu ludzi i otoczenia, w jakim się znajdują. Wspólnoty nie posiadają własnego majątku, a za zobowiązania...

Wspólnota mieszkaniowa to nie tylko zbiór mieszkań. To wspólna przestrzeń codziennego życia wielu ludzi i otoczenia, w jakim się znajdują. Wspólnoty nie posiadają własnego majątku, a za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej – m.in. klatek schodowych czy terenów zielonych, każdy właściciel mieszkania ponosi odpowiedzialność w takiej części, która zależna jest od jego udziału w nieruchomości.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.