administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Co oprócz mienia warto ubezpieczyć we wspólnocie?

Grupa Warta | 2024-04-19
Co oprócz mienia warto ubezpieczyć we wspólnocie? Fot. Getty Images

Co oprócz mienia warto ubezpieczyć we wspólnocie? Fot. Getty Images

Wspólnoty mieszkaniowe stanowią fundament zarządzania nieruchomościami wielorodzinnymi w Polsce. Są one nieodłącznym elementem krajobrazu mieszkaniowego, zapewniającym efektywne administrowanie wspólnymi częściami budynków i terenów przyległych. Statystyki dotyczące wspólnot mieszkaniowych podkreślają ich znaczenie w naszym kraju.

treść sponsorowana

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec 2022 roku w Polsce zarejestrowanych było ponad 15,6 miliona mieszkań, co stanowi wzrost o 1,4% w porównaniu do roku poprzedniego. Łączna powierzchnia użytkowa tych mieszkań wynosiła 1 172,9 miliona metrów kwadratowych, a liczba izb osiągnęła 59,7 miliona. Te imponujące liczby świadczą o dynamicznym rozwoju sektora mieszkaniowego i podkreślają wagę odpowiedzialnego zarządzania majątkiem wspólnot.

W kontekście wspólnot mieszkaniowych, które są kluczowymi graczami na tym rynku, istotne jest, aby każda z nich była zarządzana w przemyślany i zorientowany na potrzeby mieszkańców sposób. Wspólnoty te nie tylko dbają o bieżące utrzymanie nieruchomości, ale również podejmują strategiczne decyzje dotyczące inwestycji i modernizacji, mające na celu podniesienie standardu życia mieszkańców.

W obliczu rosnącej liczby mieszkań i zasobów mieszkaniowych, zarządy wspólnot stają przed wyzwaniami związanymi z efektywnym administrowaniem i ochroną majątku. Wspólnoty muszą nie tylko reagować na bieżące potrzeby, ale również przewidywać zmiany i dostosowywać się do nich, aby zapewnić swoim członkom bezpieczeństwo i komfort. 

Skorzystaj z ubezpieczenia dla wspólnoty mieszkaniowej >>

Chcąc sprostać tym wyzwaniom, zarówno członkowie wspólnoty, jak i zarząd nie powinni pozostawać obojętni na kwestie ochrony majątku wspólnoty, oraz uzupełnić ją o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wspólnoty oraz jej zarządu.

Czym jest suma gwarancyjna w OC oraz dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia OC? 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest jednym z najważniejszych zabezpieczeń dla wspólnot mieszkaniowych, które mogą ponieść koszty związane z wyrządzeniem szkody osobom trzecim w związku z wykonywaną działalnością zarządu i posiadanym mieniem. Wysokość odszkodowania, jaka może być wypłacona z takiego ubezpieczenia, zależy od sumy gwarancyjnej, czyli maksymalnej kwoty, do której ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za jedno lub wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC wspólnoty i OC zarządu wspólnoty jest ustalana indywidualnie przez strony umowy.

Przy wyborze sumy gwarancyjnej każda wspólnota powinna uwzględnić kilka czynników, takich jak:

  • wielkość wspólnoty, rodzaj i zakres kompetencji jej zarządu;
  • wartość potencjalnych szkód, jakie mogą być wyrządzone osobom trzecim;
  • poziom inflacji i szkód w Polsce.

Dlaczego należy zwracać szczególną uwagę na poziom inflacji w Polsce?

Wysoka inflacja oznacza, że suma gwarancyjna, która była wystarczająca w momencie zawarcia umowy ubezpieczenia, może okazać się niewystarczająca w momencie wypłaty odszkodowania.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, inflacja w Polsce w grudniu 2023 r. wyniosła 6,2 proc. rok do roku, a średnioroczna inflacja w 2023 r. wyniosła 11,4 proc. To oznacza, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych np. napraw, remontów wzrosły w ciągu roku o ponad 10 proc.

W jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie OC zarządu wspólnoty?

Powyższe przykłady obrazują, w jakich sytuacjach pomaga ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki ubezpieczeniu w Warcie wszystkie wspólnoty otrzymały odszkodowanie i w krótkim czasie odbudowały zniszczone mienie.

Podjęcie decyzji o ubezpieczeniu OC wspólnoty mieszkaniowej i jej zarządu to niezbędny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności finansowej. Ubezpieczenie to stanowi zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą wpłynąć na kondycję finansową zarówno wspólnoty, jak i jej członków. Zarząd, działając w najlepszym interesie mieszkańców, powinien nie tylko wybrać odpowiednią polisę, ale również regularnie monitorować jej adekwatność.

Wspólnoty mieszkaniowe, które zdecydowały się na ubezpieczenie, zapewniają mieszkańcom bezpieczeństwo. Dzięki temu rozwiązaniu ich domy i majątek są chronione. Zarządy, które zaniedbują ten aspekt, narażają siebie i mieszkańców na ryzyko.

Warta jako lider na rynku ubezpieczeń, oferuje kompleksową ochronę dla wspólnot mieszkaniowych i ich zarządów.

Z nami skutecznie zabezpieczysz się przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Wybierając Wartę inwestujesz w pewność i stabilność - to przekłada się na spokój i bezpieczeństwo.

Zadzwoń do agenta Warty już dziś. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj >>

Zachęcamy do zapoznania się:

- z filmem o ubezpieczeniu wspólnot mieszkaniowych w Warcie:

Komentarze

Powiązane

Grupa Warta Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty

Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty Inwestycja w bezpieczeństwo wspólnoty

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej to rodzaj zabezpieczenia, które chroni mienie i interesy wspólnoty mieszkaniowej - czyli grupy właścicieli lokali w budynku wielomieszkaniowym.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej to rodzaj zabezpieczenia, które chroni mienie i interesy wspólnoty mieszkaniowej - czyli grupy właścicieli lokali w budynku wielomieszkaniowym.

Grupa Warta WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych

WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych WARTA z najszerszym programem ubezpieczeń dla zarządców wspólnot mieszkaniowych

Wspólnota mieszkaniowa to nie tylko zbiór mieszkań. To wspólna przestrzeń codziennego życia wielu ludzi i otoczenia, w jakim się znajdują. Wspólnoty nie posiadają własnego majątku, a za zobowiązania...

Wspólnota mieszkaniowa to nie tylko zbiór mieszkań. To wspólna przestrzeń codziennego życia wielu ludzi i otoczenia, w jakim się znajdują. Wspólnoty nie posiadają własnego majątku, a za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej – m.in. klatek schodowych czy terenów zielonych, każdy właściciel mieszkania ponosi odpowiedzialność w takiej części, która zależna jest od jego udziału w nieruchomości.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.