administrator24.info

Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat® Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej. Fot Danfoss

Leanheat® Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej. Fot Danfoss

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie oszczędności oraz zapewniają satysfakcję mieszkańców i użytkowników budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej.

treść sponsorowana

Leanheat® Building

Leanheat® Building to w pełni zautomatyzowany i samouczący się system zapewniający optymalizację w czasie rzeczywistym, nie tylko dla poszczególnych budynków, lecz także dla całych klastrów budynków mieszkalnych. Leanheat® Building gromadzi dane ze źródeł wewnątrz budynku i poza nim oraz umożliwia monitorowanie, analizę danych i zdalną regulację parametrów.

Dzięki zapewnieniu optymalnego poziomu temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, Leanheat® Building zapewnia znaczną poprawę komfortu dziennego mieszkańców i użytkowników. Jednocześnie system zapewnia oszczędności na kosztach stałych dostawy energii do budynku zmniejszając do 20% zapotrzebowanie na moc szczytową poprzez precyzyjne przesuwanie obciążeń wynikających z zapotrzebowania na CO i CWU. Ponadto, oprogramowanie przynosi nawet 30% oszczędności w technicznych kosztach utrzymania budynku, zapewniając dokładne prewencyjne wykrywanie problemów. A dodatkowo system może również obniżyć temperaturę powrotu po stronie pierwotnej.

Łatwa instalacja z rozsądnym zwrotem z inwestycji

W zakresie faktycznego sterowania ogrzewaniem, system pozwoli właścicielom budynków na jak najlepsze wykorzystanie istniejącego sprzętu. Ponadto pomoże również w znalezieniu najbardziej opłacalnych nowych inwestycji. Leanheat® Building może być zainstalowany w każdym istniejącym budynku bez istotnych zmian konstrukcyjnych. W większości przypadków bezprzewodowe czujniki IoT w mieszkaniach mogą współpracować z istniejącym sterownikiem w węźle cieplnym. Nawet jeśli potrzebny jest nowy kompatybilny sterownik, zmiany strukturalne w systemie grzewczym są niewielkie, co pozwala na szybką kapitalizację oszczędności z systemu.

Lepszy komfort w pomieszczeniach

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych systemów, które po prostu obniżają temperatury, Leanheat® Building proaktywnie utrzymuje pożądane, komfortowe warunki wewnętrzne. Czujniki w mieszkaniach przesyłają informacje o wysokim poziomie wilgotności i proaktywnie zgłaszają potencjalne zagrożenia w celu poprawy zadowolenia i komfortu mieszkańców.

Mniejsze zużycie energii

Właściciele budynków mogą zaoszczędzić 10-20% typowych kosztów zużycia energii w budynku. Rozwiązanie Leanheat® Building wykorzystuje sztuczną inteligencję do ‘nauczenia się’ termodynamicznego zachowania budynku i optymalnego sterowania systemem ogrzewania. Ogrzewanie jest zawsze optymalizowane niezależnie od zmian warunków pogodowych lub właściwości budynku, które zmieniają się w miarę jego starzenia się. Wraz z aktywną kalibracją, system zapewnia stałą efektywność energetyczną wszystkim budynkom wielorodzinnym. Sprawdź >> 

Niższe koszty utrzymania

Leanheat® Building generuje do 30% oszczędności w kosztach konserwacji technicznej poprzez zapewnienie dokładnego, prewencyjnego wykrywania problemów. Właściciele systemu zainstalowanego w budynku mogą wysłać właściwy zespół z odpowiednimi narzędziami do rozwiązania konkretnego problemu bez konieczności przeprowadzania dodatkowych pomiarów lub analiz.

Niższe zapotrzebowanie na moc szczytową Leanheat® Building obniża zapotrzebowanie na moc szczytową nawet o 20%. Wykorzystując sztuczną inteligencję, system uczy się profilu zużycia ciepłej wody użytkowej i dostosowuje zużycie ciepła tak, by je minimalizować w godzinach szczytu. Pozwala to równoważyć zużycie energii w budynku, a także przyczynia się do bardziej ekologicznego świata.

Leanheat® Building, rozwiązanie oparte o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy):

  • monitoruje, kontroluje i optymalizuje temperaturę i wilgotność wewnątrz budynków ogrzewanych z sieci ciepłowniczej;
  • poprawia efektywność energetyczną nieruchomości;
  • zmniejsza zapotrzebowanie na moc szczytową;
  • tworzy zdrowszy klimat w pomieszczeniach.

Leanheat® Building to jeden z modułów pakietu oprogramowania i usług Danfoss Leanheat®. W skład oferty wchodzą również takie moduły jak: Leanheat® Network, Leanheat® Production i Leanheat® Monitor. To systemy oprogramowania i usługi do sterowania i optymalizacji systemów ciepłowniczych - od źródła ciepła i sieci dystrybucji po budynki.

Dowiedz się więcej >> 

 

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak uzyskać finansowanie wszelkich inwestycji w część wspólną budynku?

Jak uzyskać finansowanie wszelkich inwestycji w część wspólną budynku? Jak uzyskać finansowanie wszelkich inwestycji w część wspólną budynku?

Prawidłowy pomiar wody - jaki wodomierz wybrać?

Prawidłowy pomiar wody - jaki wodomierz wybrać? Prawidłowy pomiar wody - jaki wodomierz wybrać?

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku?

Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku? Jak oszczędziś ponad 30% energii w ciągu roku?

Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań »

Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań » Jaki wodomierz wybrać? Zdalny odczyt wodomierza bez wchodzenia do mieszkań »

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym? Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Ile kosztuje najem pojemników na opdady we wspólnocie?

Ile kosztuje najem pojemników na opdady we wspólnocie? Ile kosztuje najem pojemników na opdady we wspólnocie?

Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę?

Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę? Zadaszenia balkonów - na co zwrócić uwagę?

Danfoss Poland Sp. z o.o. Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej Leanheat®Building - optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie...

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie oszczędności oraz zapewniają satysfakcję mieszkańców i użytkowników budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej.

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu? Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości »

Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości » Księgowość i finanse dla wspólnot i zarządców nieruchomości »

Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości »

Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości » Aplikacje, które ułatwiają pracę zarządcy nieruchomości »

Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania »

Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania » Jaki wybrać kocioł do centralnego ogrzewania »

Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami »

Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami » Sposób na problemy ze skażeniem biologicznym wody spowodowane bakteriami i innymi patogenami »

Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło?

Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło? Niepewne czasy. Modernizacja czy zmiana sposobu zaopatrzenia w ciepło?

Opomiarowanie mediów - archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania »

Opomiarowanie mediów - archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania » Opomiarowanie mediów -  archiwizacja danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu » Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku?

Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku? Prosty sposób, jak dbać o posadzkę w budynku?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną? Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać? Prawidłowa wentylacja kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać? Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła »

Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła » Jest sposób jak zabezpieczyć lokale przed stratami ciepła »

Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać?

Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać? Posadzki na klatce - wymieniać czy naprawiać?

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków » Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.